Přejít na obsah


Fotka

Udělátory a alternativní pomůcky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
148 odpovědí na toto téma

#51 Niraj

Niraj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 212 příspěvků(y)
  • Locationskoro Litomyšl
Reputace: 1

Publikováno 9 November 2009 - 22:14:08

V HK v Kuklenách (ul. Kalendova, bejvalý Oděvy) je firma Ecoplast (můj bývalý zaměstnavatel) a tam lisují z ABS desek velikosti 1x2m a tl. 2-5 (6?) mm různé výlisky (tm.šedá, sv.šedá, černá, někdy červená a bílá). Používají také akrylátové desky, ty jsou tvrdší, nepoškrábou se. Odřezků různých velikostí tam mají plné bedny, ale ne vždy všechny tloušťky a barvy, záleží na momentální výrobě, kterou jedou. Majitel (p. Odehnal), když má dobrou náladu, tak je vstřícnej a na nějakým maličkým odpadovým kousku mu rozhodně nesejde. Za zeptání nic nedáš. O mně se radši nezmiňuj :wink:
  • 0

#52 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 19 January 2010 - 17:18:04

Vložený obrázek
...štětce z jednoho nejmenovaného německého obchodního řetězce, na ometání chlupů ze sklíček a negativů před zvětšováním.
  • 0

#53 Jimmi

Jimmi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 20 January 2010 - 00:26:58

Na co to je původně... tím si ženský ometají zmalované ksichtíky.....? :roll:
  • 0

#54 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 20 January 2010 - 07:32:20

jestli se nepletu, tak moje "znalost "anglického jazyka mi napovídá,že by to mohla být pomůcka pro malíře k malování stromů :roll: :?:
  • 0

#55 Jimmi

Jimmi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 20 January 2010 - 09:07:52

Stromy, křoví, mraky.....
Ve mě to spíš vyvolalo asociaci, člověk pořád shání kvalitní štětec, a manželka ho má na zrcadle 8-)
  • 0

#56 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 20 January 2010 - 09:24:58

Je poměrně známá věc, že kvalitní kosmetické štětce (což není tento případ) jsou pro některé techniky (zvláště historické) tím nejlepším a nejdostupnějším (nikoliv však nejlevnějším při ceně 800Kč/ks) co se dá koupit.
  • 0

#57 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 1 July 2010 - 20:16:30

protože jsem chtěl mít přehled v čase při volání planů v miskách, tak jsem zbastlil "chlíveček" na kuchyňské stopky, protože něco podobného hotového jsem pod tísíc korun na netu neviděl a nenašel. celé je to ze čtvrtky která je vložená u fomapapírů a jednotlivé komponenty jsou napíchány do papíru. LED diody jsou přilepené za nožičky kapkou pětiminutového epoxidu, stejně tak ostatní věci. protože se zdálo, že to svítí zbytečně moc, přidal jsem ještě červené sklíčko. možná by stačily jenom dvě LEDky. postup je slepí se herkulesem krabička podle hodinek které máte doma s už vyřízlým okénkem, všechno se tam napíchá a přilepí pětiminutovým epoxidem, vydrátuje a aby drátky neplandaly, tak jsem je připlácnul papírovou maskovací páskou, asi by šla i fluspáska. potom to celé nastříkáte černým sprejem a je hotovo. práce s troškou nadávek na dvě odpoledne. chlívek nemusí svítit pořád, stačí jenom bliknout a zkontrolovat. určitě existuje i nějaké jiné řešení, mě napadlo jenom todle. temnotě zdar, ahoj

Vložený obrázek
Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek
  • 0

#58 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 2 July 2010 - 08:14:59

Tohle bych řešil červenou ledkou instalovanou dovnitř, pod displej. Místa je tam dost.
  • 0

#59 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 2 July 2010 - 23:57:30

Konečně jsem zužitkoval starý odešlý scaner. Vykuchané vnitřnosti, spodek vylepen alobalem (oboustraná lepenka je super), pak 6ks žárovek typu "ekologický" co jsem našel doma v zásobách. Na skle nalepený matný plexi (teda v prvních pokusech jen papír....). Teorii, že to bude prosvětlovací pult jsem opustil po zapnutí. Už to má stativovej závit, je z toho slušný světlo. Teď hledám druhej scaner a menší úsporky. 6x21W je fakt moc.
  • 0

#60 karas

karas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 7 August 2010 - 13:14:02

Hodiny ke zvětšováku asi za 50,-
(mám je postavené a fungujou spolehlivě - čas je odměřován na stupnici

Znalosti:
- základy NN (230V)
- základy elektrotechniky

Nástroje, přístroje:
- pájka
- nějaké štípačky
- akuvrtačka

Materiál:
- NE555
- L78L12
- trafo ze starého napáječe pro anténu
- můstek B80C1500
- C 470 uF
- C 2u2
- C 100 n
- relé (které udrží na kontaktech 230Vú4A - u mě 8A Finder)
- 2x R 10k
- 2x tlačítko
- potenciometr 500k
-kolík k potenciometru
- elektroinstalační krabice na lištu 2x
(většinu věcí jsem tahal z šuplíku)

Schéma:
Vložený obrázek

Výsledek:
Vložený obrázek

Nakonec jsem ještě potenciometr přesunul do druhé krabičky do středu a z jakési nevyužitelné plastové slevové karty udělal rysku pro nastavování.

Vevnitř neni plošný spoj, vše je stavěno metodou "vrabčího hnízda".

Návrh spoje ale existuje:
Vložený obrázek
  • 0

#61 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 7 August 2010 - 13:34:27

Vidím dobře nepřipojené napájení 555ky , nebo se mi to jen zdá ?
Každopádně u desky pozor na minimální izolační vzdálenosti u siloviny !
  • 0

#62 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 7 August 2010 - 13:35:51

A nepřipojená zem stáblu ! :idea:
  • 0

#63 karas

karas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 7 August 2010 - 14:06:59

Bohužel zde není tlačítko editace, nějak se mi to schéma pomrvilo - děkuji za opravu chyb, jinak stabil má mít připojenou zem (tam chybí kousek čárky a výstup má být na vývod 8 obvodu... původně totiž ve schématu nebyl, není pro něj ani místo na desce, bral jsem to spíš jako inspiraci pro ostatní - teď koketuju s myšlenkou expozimetru na styl leningrada s procíkem...uvidíme co z toho bude....
  • 0

#64 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 7 August 2010 - 14:15:28

Pokud se v případě procíku jedná o 10,12,16F rodiny PICů v assembleru , ochotně pomohu :idea: .
  • 0

#65 karas

karas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 7 August 2010 - 14:29:12

Těsně vedle, programuju Atmegy a Attiny, přirostly ke mě už na vejšce. Ale dílčí věci jako třeba napájení, inteligentnější řízení spotřeby displeje nebo a to hlavně, optoelektrická část zůstává, čím se to potom bude odečítat a zobrazovat už bude pro tenhle případ celkem buřt...(PICy mají taky AD převodníky, že?)
  • 0

#66 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 7 August 2010 - 14:32:16

No tak ke mě PICy přirostly už ve třinácti letech :idea: a jasně , A/Dčka podle typu i 12b rozlišení s multiplexem na vstupu .
  • 0

#67 karas

karas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 7 August 2010 - 15:18:09

Jenomže bych potřeboval někoho kdo vymyslí tu optickou část a to co by to vlastně všechno mělo umět...jako uákladní ovládání mě napadlo nastavení ISO, EV korekci a předvolbu clony nebo závěry ke které by se dosazoval čas, ale nevim jak získat to pravý na fotodiodu, když ji tam dám jenom tak tak mi do toho koukne sluníčko a výsledek bude nepoužitelnej...
  • 0

#68 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,056 příspěvků(y)
Reputace: 375

Publikováno 2 December 2010 - 20:17:48

Resuscitoval jsem letitej Voightlander Avus, ted testuju. A jelikoz mam komoru v baraku u rodicu, kam se mi s kazdou blbosti, jako treba nandavani filmu do tanku, nechce furt behat, vymejslim, jak volat planfilm 9x12 doma v obyvaku. Negativy 4x5 vyvolavam v miskach prave v te komore. Tank mam jen plastimatku s civkama Paterson, zadny extra vybaveni a vyrabet nejakej udelator jsem linej a navic bych zase musel do dilny k nasim. Kinofilmy nebo 6x6 davam do tanku pod perinou v detskem pokoji a premejslel jsem, jak na to s tim 9x12. No a tak jsem vzal tu plastimatku s civkou Paterson. Tu civku jsem rozebral, jedna cast se zarazi sama o patku stredu a ta druha na stredu vlastnim trenim drzi celkem fest. Tak jsem ji posunul do patricne vysky, pod tou perinou do toho s trochou pece ten planfilm nasirku nandal a heureka. Ted takhle vyvolavam bez potizi.
  • 0

#69 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 2 December 2010 - 20:44:09

a premejslel jsem, jak na to s tim 9x12. No a tak jsem vzal tu plastimatku s civkou Paterson. Tu civku jsem rozebral, jedna cast se zarazi sama o patku stredu a ta druha na stredu vlastnim trenim drzi celkem fest. Tak jsem ji posunul do patricne vysky, pod tou perinou do toho s trochou pece ten planfilm nasirku nandal a heureka. Ted takhle vyvolavam bez potizi.

Po pul roce badání, pokusů a vyhozenejch peněz volám plany 9x12 tak, že jednotlivej plan mrsknu na záchodě do Jobo tanku a strčím tam jen ten středovej trn. Funguje to jak klasicky i rotačně a je to zadarmo. Jen tý chemie tam leju 700 ml, abych měl jistotu, že je plně potopenej.
  • 0

#70 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 19 January 2011 - 15:23:21

inspirován kolegou mám takovej plíšek, co umožní vložit do kamery na svitek jen kousek svitku, nebo kinofilmu na jeden testovací, nebo jinej žádanej záběr
Vložený obrázek
  • 0

#71 zruda

zruda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 212 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 January 2011 - 15:55:22

Radime. To vubec není špatná věc.
  • 0

#72 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 7 February 2011 - 18:50:12

inspirace pro majitele této geniální stavebnice, točítko ze stavebnice Merkur. Asi 40 ot./min, běželo dvacet minut v kuse při plné zátěži a nic neupadlo. Tak by snad mohlo chvilku vydržet :?:
Vložený obrázek
Vložený obrázek
  • 0

#73 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1,377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 7 February 2011 - 18:54:02

Otik: To je hezký.. co to máš za motorek?
  • 0

#74 LaarsenGranz

LaarsenGranz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 7 February 2011 - 19:09:48

Wichterle na Merkuru sekal čočky, Otik točí vývojnicí. Jak se ta historie opakuje, že? :?:
  • 0

#75 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 7 February 2011 - 19:11:12

motorek je z vyřazenýho siemenspohonu, 110-220VAC, oba směry. Hřeje, ale ruku na něm udržím.
  • 0

#76 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 7 February 2011 - 19:13:40

No ja se zblaznim :) proc jsem si ten procesor s liftem kupoval?! :?: Pekny vytvor, libi se mi to, mas tam vyresene i prehazovani smeru rotace?
  • 0

#77 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 14 March 2011 - 22:25:31

zdá se jsem konečně vyřešil kam si psát poznámky když je to na ulici potřeba

Vložený obrázek

praktická
dobře lepitelná
dobře odlepitelná
dobře tužku fix přijímající
páska
  • 0

#78 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 15 March 2011 - 06:03:47

To mi připomíná jednoho tajnýho ze švejka. :wink:
  • 0

#79 kid

kid

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 334 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 21 April 2011 - 15:14:41

Čirou náhodou jsem narazil na návod na výrobu dřevěného stativu, tak sem hodím odkaz, co kdyby si to chtěl někdo zkusit.

Home made dřevěný stativ:

http://woodgears.ca/tripod/index.html
  • 1

#80 Zee

Zee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 119 příspěvků(y)
  • LocationHolíč, Slovakia
Reputace: 38

Publikováno 9 November 2011 - 13:00:08

Pretože ma nebavilo vyvolávať si plany, aj keď len 9x12, v myskách. Rozhodol som sa vyrobiť si prípravok na vyvolávie v tanku (plastimatke).
Dizajn je taký aký je, jedná sa o betaverziu, ale je to ekonomičtejšie a rovnako funkčné, ako niektoré "predražené" originálne prípravky. Výroba je jednoduchá a lacná. Stačí: drot, pájkovačka taviaca silikónová pištol (viď obrázky).
Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek
  • 0

#81 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 9 November 2011 - 13:02:05

Neni jednodussi klasicky nalepit dve listy na steny, jak se bezne dela a dela i Jobo?

Bohousek
  • 0

#82 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 9 November 2011 - 13:20:00

"lepení" na stěny bez fixace zarážkou se mi moc neosvědčilo
plan se může uvolnit a to 10x15 v plastimatce drží pevně

toto řešení je možné, nicméně umožní jen volání rotační s malým množstvím vývojky, nebo na stojato a tam to bude hodně přes 500 ml
(pro volání 10x15 v plastimatce na stojato je potřeba snad 750 ml lázně!)
záleží v čem se volá, u rodinalu je to samozřejmě jedno, ale třebas nějaká prášková vývojka vyjde draho
-
aktuálně mám již zprovozněnou misku s víkem kde založení planu je potmě a potom plnění a vylévání lázní při světle
toto se mi osvědčilo jako nejlepší varianta a pro plan 18x24 stačí 300-350 ml přitom odkrývám víko až po ustálení a během volání tedy pracuju při běžném světle (čirá čtyřicítka :D ve vedlejším koutě)
  • 0

#83 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 9 November 2011 - 13:29:00

"lepení" na stěny bez fixace zarážkou se mi moc neosvědčilo
plan se může uvolnit a to 10x15 v plastimatce drží pevně

Myslim nalepeni dvou svislych listicek za ktere se vzepre negativ, stejne jak to ma Jobo 28** na plany 8x10". Nevyhoda je nutnost rotacniho volani, ale neuvilnilo se me nikdy nic!

Jak mas reseny ti misky? Nejaka fotka, insprace by nebyla?
Tocemi me obcas vadi...

Diky, Bohousek
  • 0

#84 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 9 November 2011 - 14:00:20

O víkendu jsem volal 2 kousky 8x10 ve vaně v misce v jednolázňovce. Dá se to, ale každá další inspirace dobrá. Radime šup sem s tím.
  • 0

#85 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 9 November 2011 - 14:33:49

jako že zas budu číslicovat :D
no jo máte u mě jeden odkaz až to bude
-
velkej formát dává tolik možností ke kutilské realizaci - to mám na něm skoro nejradši
když do toho vejde ještě že "na kontaktu z lístku je všecko jinak než na svitku"
to je teprv dobro drůžo
  • 0

#86 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 9 November 2011 - 14:44:50

jako že zas budu číslicovat :D
no jo máte u mě jeden odkaz až to bude
-
velkej formát dává tolik možností ke kutilské realizaci - to mám na něm skoro nejradši
když do toho vejde ještě že "na kontaktu z lístku je všecko jinak než na svitku"
to je teprv dobro drůžo

když se drze vytahuješ, tak se nediv, že budeš číslicovat. :lol:
  • 0

#87 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 9 November 2011 - 17:36:17

Bohousku, kup si CPA procesor, ja so sehnal pred lety spolu s vyvojnici na 50x60 a vypiraci miskou, tu vyvojnici uz jsem mel, ta jsem ji prodal jeste za vic nez kolik stal komplet. Mam ho tedy zadarmo. A nemuzu si ho vynachvalit. Staci uplne obycejnej zakladni bez blbosti co maj ty novejsi.
  • 0

#88 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 9 November 2011 - 17:40:33

Bohousku, kup si CPA procesor, ja so sehnal pred lety spolu s vyvojnici na 50x60 a vypiraci miskou, tu vyvojnici uz jsem mel, ta jsem ji prodal jeste za vic nez kolik stal komplet. Mam ho tedy zadarmo. A nemuzu si ho vynachvalit. Staci uplne obycejnej zakladni bez blbosti co maj ty novejsi.

Tady nejde ani tak oto, ze by me vadilo mechanicky rolovani, mam roller od Durstu, takze zapnu tlacitko a jdu na kafe. Spise ze je problem s dynamikou vyvolavani, nektere vyvojky nemaji rady toliko kvedlani.

Bohousek
  • 0

#89 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 9 November 2011 - 22:34:58

odkaz
moc nechápu že někdo něco takhle jednoduchého ležatého světlotěsného dávno nevyrobil z nerezu - čtyři svary, jedno hrdlo na boku dole, víko z čehokoliv neprůhledného - např. taky nerez
prosté, fungující, tisíce děkovných dopisů do konstrukční kanceláře
kov má výbornou vodivost tepelnou, snadno tedy temperuju zespodu v komoře mám aktuálně 13-15°C a tam už teplota při desetiminutovém volání padá

mj to velké dole je ohřevná deska na všechny lázně dohromady - mojí vlastní výroby
-
jinak
"miska" je kvalitně smaltovaný pekáč mora, máme v sortimentu pod číslem 9448.2000, žena v takovém peče ledaco, zaostřil jsem na něj zrak a hned si koupil jeden pro sebe
neumělé víko je ze starého alu plechu na pečení do trouby! čili jsem také zůstal u sporáků, tento jsem ovšem neplatil, pocházi z vyřazeného kusu
rozměr pekáčku odpovídá planu 18x24, pro volání dvou menších 10x15 chystám dovnitř vymezovací nerezovou vložku

o velikém formátu mnoho ještě nevím, ale to, že rotačně pro mě aktuálně ="ne" vím jistě, byť je to způsob fungující a vybavení na to mám
  • 0

#90 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 13 November 2011 - 12:02:31

tak už mám taky raotačku, tatínek podle obrázku montoval...
akorát nevím jestli není pomalá - má 15 ot/min - nevím jestli jsem to správně pobral - prostě čárka na plastimatce se za minutu na stejném místě objeví 15x Vložený obrázek
  • 0

#91 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1,377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 13 November 2011 - 12:15:00

Hele Ypressu, to máš hezké, ještě to vytuň červenými LEDkami. :) Jinak ta rychlost se mi zdá v pohodě... jen drobná konstrukční... máš tám reverz? Vono ty Joba udělají tak 1.5 otáčky jedním směrem (to sem tak odhad)... pak se zastaví a pak zas zpátky druhým směrem.
  • 0

#92 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 13 November 2011 - 12:22:56

Pěkný
  • 0

#93 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 13 November 2011 - 15:33:32

reverz nemám, ale posunu ty kolečka a budu to asi obracet.
je ta absence reverzu velký nedostatek?
  • 0

#94 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1,377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 13 November 2011 - 16:41:31

je ta absence reverzu velký nedostatek?

Těžko říct, vyslovil bych domněnku, že to bude záviset na použité vývojce a filmu.
  • 0

#95 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 13 November 2011 - 17:13:52

mohlo by ti to delat pruhy na negativu. pisu mohlo. kdysi kdesi jsem o tom cetl, ale nikdy se mi to nestalo - kdyz jsem to delal rucne tak jsem menil smer otaceni a skoropreklapel, co mam Jobo CPL2 tak to dela samo.
  • 0

#96 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 13 November 2011 - 17:47:33

tak už mám taky raotačku, tatínek podle obrázku montoval...[/img]


no staníku ty jsi autorem návrhu konstrukce?
v takovém případě jako jinak pracujícímu inteligentovi by ti právem náležela kutilská pochvala druhého stupně :)
jednoduché, pevné, variabilní
asi bych udělal nějaké excentrické kolečko aby se to vedle otáčení kývalo při práci - to mají některá nereverzní točítka už z výroby
  • 0

#97 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 13 November 2011 - 17:58:44

no staníku ty jsi autorem návrhu konstrukce?
v takovém případě jako jinak pracujícímu inteligentovi by ti právem náležela kutilská pochvala druhého stupně :)
jednoduché, pevné, variabilní
asi bych udělal nějaké excentrické kolečko aby se to vedle otáčení kývalo při práci - to mají některá nereverzní točítka už z výroby

pouze moje pověstné obrázky ve windowsovském Malování + fotky co jsem našel na netu
  • 0

#98 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 13 November 2011 - 18:45:16

ahá, taks vopisoval, no to se může
taky nevymejšlím vymyšlený věci
  • 0

#99 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 13 November 2011 - 19:25:56

reverz nemám, ale posunu ty kolečka a budu to asi obracet.
je ta absence reverzu velký nedostatek?


Ahoj,

co to je za motórek??? Zčeho :)
  • 0

#100 nicodeme

nicodeme

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 273 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 14 November 2011 - 09:57:07

YPRES:
Asi se nechám inspirovat a své extraprovizorní točítko upravím dle Tvé konstrukce. Za vychytávku považuji hlavně ty kolečka. Já použil nějaké plastové pod křeslo či skříňku, protože jsem jiné dostatečně malé nesehnal. Občas se to ale krátce přidrhne o gumičku na bubnu která vymezuje její polohu, protože plast na plast snadno prokluzuje.
Nikde jsem nic v rozumné velikosti neviděl a pneu z Merkura je jen na malé osičky :lol: Tyhle špunty jsem přitom už někde viděl, není to třeba silentblok z auta, nejspíš nějakého veterána? A neměl bys příp. ještě 4ks? Nedře vývojnice v čelech při kontaktu s PMMA?
(Jinak průřez přívodního kablíku je dosti prasárna. Nehřeje to?)

JARO:
Stěračový motorek je východoněmecké provenience na 12V, tedy asi ne Trabant (i když i 12V verze existovala) ale nějaký Barkas či co.

Ještě poznámka:
U mého bubnu UNICOLOR jsou uvnitř zarážky tak veliké, že při jejich přelévání lázní (za dostatečné rychlosti otáčení) dochází k tak intenzivní kavitaci, že je mi to proti srsti - rychlá oxidace vývojky. "Šplouchá" to tak, až setrvačné síly hází bubnem i o několik mm (musím po celou dobu hlídat, aby se buben z rolen nesesmeknul). Není tedy v případě UNICOLORu dle mého názoru zapotřebí radiálního pohybu proti možnému pruhování.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních