Přejít na obsah


Fotka

Udělátory a alternativní pomůcky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
148 odpovědí na toto téma

#101 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 14 November 2011 - 14:09:41

no to bych se spíš než o kabel bál o to trafíčko, že je tak půlampérový a motorek bere víc, ale třeba to maj změřený a "štítkově" to sedí
maximálně se na tom přihřeje rekuperačně vývojka :lol:
  • 0

#102 nicodeme

nicodeme

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 273 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 14 November 2011 - 15:19:18

No třeba je ten malý průřez využit právě jako předřadník, který svým odporem omezuje proud. A my to vlastně vůbec nepochopili :lol:
Jinak ta dnešní "elektronická" trafa dávají štítkově docela slušné proudy i při minimálních rozměrech, ale většinou jsou z toho vyvedeny takovéhle kablíky. Takové trafo pak určitě má elektronickou pojistku nebo proudové omezení, takže by se z něj ani nemuselo při provozu kouřit. A pokud je to takový ten obyč. adaptér, tak ten zas mívá často nevratnou tepelnou pojistku ve vinutí. O trafo se tedy nebojím (v nejhorším by měla být někde pojistka/jistič mezi trafostanicí a Ypresovou zásuvkou) :lol:

Už jsem prošel katalogy náhr. dílů na Š Spartak, 1203 i na Jawu 21 a nic :lol: Kde já to jen viděl...Ypresu poraď!
  • 0

#103 palomarcin

palomarcin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 100 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 6

Publikováno 14 November 2011 - 22:29:19

reverz nemám, ale posunu ty kolečka a budu to asi obracet.
je ta absence reverzu velký nedostatek?


Ahoj,

co to je za motórek??? Zčeho :roll:


ja mam nejaký taký motorček na kurčatá do grilu, počas grilovacej sezóny by sa mal dať pomerne ľahko zohnať
  • 0

#104 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 18 November 2011 - 15:17:20

Ahoj, jelikoz mam fotokomoru na pude, kde v zime je i nula stupnu, potreboval jsem ohrat fotomisky, a to i vetsi. Doma se mi povaluje solidni spule odporoveho dratu a par nevyuzitych obkladacek do koupelky, v obi jsem prikoupil nejake nejlevnejsi lepidlo na obkladacky a udelal tohle:

https://picasaweb.go...feat=directlink

Kazda obkladacka ma 3 draty, ktere jsou vyvedeny zvlast, pri napajeni 12V mohu si tam zapnout cca 20, 40 ci 60W. Puvodne jsem chtel jeste delat termostat a celemu vytvoru dat zpetnou vazbu, ty kachlicky ale maji velikou tepelnou setrvacnost a moc by to asi nefungovalo. Nemam ale ani potrebu, prekvapive ta teplota kolem 20 stupnu se mi dari drzet dost dobre. Vyhodou obkladacek je, ze je mohu naskladat vedle sebe, pro vetsi misky, anebo vzit jen jednu pod male misky. Nejvetsi slabinou celeho reseni je termalni izolace samotne plastove misky.


Jinak na suseni filmu, a nejen, pouzivam americke "binder clips", nevim zda se zde daji sehnat v CR, za zil v USA a porad tam jezdim na sluzebky, tak nemam problem si nakrast z ofisu :) Ty se delaji v ruznych velikostech, od sirky cca 1,5cm do cca 7cm, coz pouzivam krasne pro 120 film. Jsou hezky silne a maji rukojete, pres ktere jde hezky provliknout provazek na zaveseni. Tak to vypada:

http://www.google.cz...iw=1680&bih=965

Zdravim


d
  • 0

#105 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1,377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 18 November 2011 - 17:04:09

Jinak na suseni filmu, a nejen, pouzivam americke "binder clips", nevim zda se zde daji sehnat v CR, za zil v USA a porad tam jezdim na sluzebky, tak nemam problem si nakrast z ofisu :) Ty se delaji v ruznych velikostech, od sirky cca 1,5cm do cca 7cm, coz pouzivam krasne pro 120 film. Jsou hezky silne a maji rukojete, pres ktere jde hezky provliknout provazek na zaveseni.

jo tohle se dá sehnat i u nás. Naše sekretářka takové klipsy používá. No a pro mně je to dobrý námět pro klipsy do slotů. takže díky...
  • 0

#106 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 18 November 2011 - 20:19:10

no odporovej drát na jednotlivý obkladačce!
to tady ještě nebylo :)
.
já mám nyní asi 600x1000 mm hliníkovej plášť do kterýho jsem dal hadovitý topení 100w na sušení ručníku za 150,- z bazaru - akorát se musely sundat kolečka
výhodou je dobrá ochrana už od výrobce, přiměřenej výkon už od výrobce
hliník má taky setrvačnost, ale vyřešil jsem regulaci tak, že čidlo je blízko samotnýho topnýho hada - nad něj uvnitř bedny, tak reaguje slušně
regulaci jsem koupil jako hotovej modul z gesu
jeho nastavení je třeba s ohledem na okolní teplotu v komoře = čili mám li kolem sebe patnáct, musím nastavit termostat jinak, než například při dvaceti stupních okolní teploty
topidlo co mám uvnitř hliníkový bedny je v podstatě toto akorát tedy bazarový kus za podstatně nižší cenu
funguje to skvěle, hřeje rovnoměrně, je to omyvatelné hadicí shora, ten kus hliníku je bejvalá reklama jedný přiblblý firmy, akorát jsem sundal potisky.... ohejbání bylo pracný, ale zabral jsem a povolila
celkově náramná spokojenost


Vložený obrázek
  • -1

#107 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 7 December 2011 - 19:52:10

Multigradační filtry: Po té co jsem svůj 00 filtr okoupnul ve vývojce používám s úspěchem nařezaný žlutý PVC obal na vysvígra.... :)
  • 0

#108 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 23 December 2011 - 21:38:44

Takhle jsem vyřešil držák na papíry pro vyvolávání ve slotech, abych jich nemusel mít několik velikostí. Materiál je tvrzený polystyren (dělám z něj všechno, beru ho ve školní dílně). Ty posuvný držáčky jsou chycený pomocí obyč gumiček, díky tomu se daj vyndavat a funguje to i jako brzdičky.

Vložený obrázek
Vložený obrázek
  • 0

#109 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 23 December 2011 - 21:48:49

To je krása, jak si šikovný komorník dokáže pomoci :)
  • 0

#110 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 23 December 2011 - 21:51:29

Takhle jsem vyřešil držák na papíry pro vyvolávání ve slotech, abych jich nemusel mít několik velikostí. Materiál je tvrzený polystyren (dělám z něj všechno, beru ho ve školní dílně). Ty posuvný držáčky jsou chycený pomocí obyč gumiček, díky tomu se daj vyndavat a funguje to i jako brzdičky.


no, úžasné! a já ti tykal...
  • 0

#111 Szarlej

Szarlej

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 35 příspěvků(y)
  • LocationVšenory
Reputace: 1

Publikováno 24 December 2011 - 00:02:25

Jinak na suseni filmu, a nejen, pouzivam americke "binder clips", nevim zda se zde daji sehnat v CR, za zil v USA a porad tam jezdim na sluzebky, tak nemam problem si nakrast z ofisu :) Ty se delaji v ruznych velikostech, od sirky cca 1,5cm do cca 7cm, coz pouzivam krasne pro 120 film. Jsou hezky silne a maji rukojete, pres ktere jde hezky provliknout provazek na zaveseni.

jo tohle se dá sehnat i u nás. Naše sekretářka takové klipsy používá. No a pro mně je to dobrý námět pro klipsy do slotů. takže díky...


Taky je tak používám, v práci mi po jednom projektu zbyla bedna čítající několik set kusů šířky 2 centimetry. Kdyby někdo chtěl, ozvěte se.
  • 0

#112 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 24 December 2011 - 16:14:04

sjirka
Jste génius! Kolik liber já vyvalil za originály Nova... :) :D
Prosím (a vyčůraně zneužívám svátků dobroty a štědrosti), kde se dá polystyren koupit, jak jej řežete (a "finalizujete") a ohýbáte?
Nebo to máte patentováno?
Zdraví
Pentaxista
  • 0

#113 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 24 December 2011 - 16:55:42

sjirka
Jste génius! Kolik liber já vyvalil za originály Nova... :) :D
Prosím (a vyčůraně zneužívám svátků dobroty a štědrosti), kde se dá polystyren koupit, jak jej řežete (a "finalizujete") a ohýbáte?
Nebo to máte patentováno?
Zdraví
Pentaxista


Musím se přiznat, že nevím, kde škola polystyren bere, ale úplně levný co vím není. Řezání je parádní, protože je hodně měkký a nepraská, takže stačí párkrát říznout odlamovacím nožem a zlomit, nebo řezat dokud nejste skrz. Lepí se ředidlem. Ohýbání pomocí horkovzdušné pistole (já sem zrovna v tomhle případě neohýbal, ty držáčky jsou lepené). Po řezání to chce všechno pěkně zabrousit (já nejdřív brousim pilníkem a pak začišťuju smirkovym papírem).
  • 0

#114 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 24 December 2011 - 17:39:02

sjirka
Jste génius! Kolik liber já vyvalil za originály Nova... :) :D
Prosím (a vyčůraně zneužívám svátků dobroty a štědrosti), kde se dá polystyren koupit, jak jej řežete (a "finalizujete") a ohýbáte?
Nebo to máte patentováno?
Zdraví
Pentaxista

zkusil bych to hledat pod "PSH desky" má je třeba Řempo
  • 0

#115 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 19 February 2014 - 10:47:02

Prikladam svuj posledni vytvor (nevim, v jake mire originalni, ale ja jsem nic takoveho nevidel) - stativovou desticku, alternativu ministativu. Udelal jsem si ji pro toulky s pinhole (Dirkoma), kdy se mi nechce nosit stativ a kdy potrebuji delat nizke kompozice (a zaroven chci regulovat miru popredi nastavovanim uhlu, jinak muj stativ ma stredovou tyc, nejde dat nizko), coz u pinhole delam casto. Tusim, ze tohleto umoznuje nizsi kompozice nez ministativy, je pevnejsi, vice ladi s Dirkomou. Hlava je koupena pres ebay, levna s Ciny za ~2 libry i s postovnym. Jeji vyska je 5-6 cm, stabilita pro Dirkomu S90 plne dostacujici. Jediny problem byl sehnat nemetricky sroubek.

 

Přiložený soubor  deska1.JPG   95.68K   26 Počet stažení

Přiložený soubor  deska3.JPG   93.16K   23 Počet stažení

Přiložený soubor  deska2.JPG   31.24K   24 Počet stažení

 


  • 2

#116 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 28 April 2014 - 09:50:27

Ahoj,

 

tentokrat mam dotaz. Delal jste si nekdo kufrik na fotovybavu a pak polstrovani do nej? Myslim takove to nejake na miru - kulate diry na objektivy apod. Mam ze stare materace veliky molitan, tloustka asi 3 cm, tak premyslim, ze bych z vice vrstev udelal tvary, jake potrebuji (vetsi hloubkove rozpeti - od tela Mamiyea RB67 po male fixni objektivy pro digital). Urcite nechci mit ale vybavu primo v molitanu, obavam se, ze by se drolil, a krom toho blbe vypadal, tak by asi ty diry chtely nejak oblepit - latkou? Cim to lepit? Nebo jit na to uplne jinak? Rad se necham poucit a inpirovat, diky.

 

 d


  • 0

#117 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 28 April 2014 - 10:21:07

stary molitan je blbost, to sa drobi a budes mat zaprasene objektivy. Ja mam na to iny system. Nakupil som si lacne puzdra na objektivy

http://goo.gl/7WGOhp a mam ich v nerezovom kufriku. Kazde puzdro ma farbnu stuzku a viem presne aky objektiv v nom mam.

 

Vyhoda je v tom ze mi staci otvorit kufor a zobral len kombinaciu  puzdier s objektivmi ktore potrebujem a nahadzat do ruksaku. Alebo mozem zobrat cely kufrik a supnem to do auta popripade prenesiem na plac.

 

Molitan na vypln kufriku  sa da kupit na Ebay ale touto cestou by som uz nesiel.


  • 0

#118 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 28 April 2014 - 10:38:48

Diky. V separatnich pouzdrech nosim take, v turistickem ruksaku. Tady ale to chci mit organizovanejsi a vice chranene pred otresy a vibracemi. Bude to hodne jezdit v aute a drncat. Take mi jde o lepsi vyuziti mista, udelal jsem si ocelovy trezorek. Molitan chci samozrejmne odizolovat, zatim to vidim na oblepovani latkou. Idealni by bylo to pokryt vrstvou nejake hmoty, ale to uz je hi-tech. Nejaky specialni se mi nechce kupovat.


  • 0

#119 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 28 April 2014 - 11:02:12

Diky. V separatnich pouzdrech nosim take, v turistickem ruksaku. Tady ale to chci mit organizovanejsi a vice chranene pred otresy a vibracemi. Bude to hodne jezdit v aute a drncat. Take mi jde o lepsi vyuziti mista, udelal jsem si ocelovy trezorek. Molitan chci samozrejmne odizolovat, zatim to vidim na oblepovani latkou. Idealni by bylo to pokryt vrstvou nejake hmoty, ale to uz je hi-tech. Nejaky specialni se mi nechce kupovat.

 

Za několik stovek se dá v bazaru koupit taška s modulárním systémem příček na suchý zip, objektivy mám ve starých pouzdrech, jak se kde nějaké objevilo, pořídil jsem, to je první tlumení otřesů, druhé jsou ty příčné "poličky" v tašce a celá taška je s dalšími věcmi v batohu, většinou odpružená oblečením. Nemá smysl nic složitého vyrábět, ačkoli rozhodně nechci zatracovat od tvořivosti, tady to smysl nemá.


  • 0

#120 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 28 April 2014 - 11:26:08

Abychom si rozumeli. Mluvim o bednicce/trezoru, ktery jsem si uz posvaroval, a ktery bude permanentne pripojen ocelovym lankem k plechum auta. Samozrejmne to neznemoznuje uplne ukradeni vybavy/bednicky/auta, ale slibuji si od toho vyreseni situaci "prilezitost cini zlodeje", behem nakupu jidla na cestach, odskoceni do sprch v kempu atd. Na delsi pobyt mimo auta beru drazsi veci vybavy s sebou. Takze, ten trezor je dost tezky. Proto jsem ho delal dost natesno, k rozmerem veci, ktere budou uvnitr. Baleni po pouzrech je spatnym vyuzitim mista, nevleze se mi to (btw v Tesco maji fajn kulate plastove krabicky na jidlo s tesnicim krouzkem, jsou mechanicky velice solidni, obzvlast pak na svou vahu, vlezou se tam hezky fixni objektivy na muj Nikon). Hotove tasky nechci. Musi to byt na miru (kvuli vyuziti mista). Pricky na zip nekdo uz delal - karimatka obsivana (nebo nejake kapsy?) latkou, k tomu prisity ci prilepeny zip. I to lze udelat. Nechci to, protoze chci zase at je to chranene proti tomu, ze nekdo bude otacet celou bednicku a natrasat ni - chci to hezky prikryt vrstvou molitanu nebo nejak tak. Mamiya RB67 je tezka krava, prepazky by se hned strhly pri preklapeni.

 

Mam takovy napad, ze treba do otvoru skrz molitanovou vrstvou (ktera bude lezet vodorovne) vlozim latku, ktera bude precnivat horem i dolem, konce pak nastriham, a ohnu a prilepim k vodorovne plose molitanu (takze to bude tvorit jakysi "nyt"). Tohle zase prelepim dalsi vrstvou latky, ktera bude mit vyrezane stejne diry, jako molitan. Cim ten molitan lepit? Urcite ne acetonovym, ten to rozpousti, videl bych to na nejake Herkulesy, ale ty jsou vodou rozpustne a dost ridke, obavam se, ze se to prilisne nasaje.


  • 0

#121 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 28 April 2014 - 14:01:35

Pak s takovým využitím trezůrku neporadím, jen bych dával pozor u těch tescoobalů a u trezůrku v autě obecně, ale hlavně pak u jakékoli látky, která bude pokrývat molitan (počítám, že nedrolivá, tudíž asi vodotěsná) na kondenzaci.

 

Mě tedy nikdy žádný suchý zip nepovolil a to jsem tento víkend najel 400km se třemi foťáky (jeden z nich středoformát a jeden velkoformát) v brašně v batohu na motorce, z toho polovinu trasy po horách.


  • 0

#122 veverka07

veverka07

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 125 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 20

Publikováno 28 April 2014 - 16:35:23

to lola: látky a molitany jsme v práci lepili do kabin LIAZek, vždy Chemoprenem. (natřít obě strany,nechat zavadnout a pak přitisknout.)


  • 0

#123 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 28 April 2014 - 21:34:44

Ne Laco koukej, von tu ma f tom aute nejakej trezor... prijdeme v noci a bereme celej autak ... no a rano te vzbudej policajti, ze ti zrovna hasici dohasili auto ... :-) ...

 

zivot je plaz ... 


  • 0

#124 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 28 April 2014 - 22:34:13

nekaz mu radost :cry:  :-P

Tuhle jsem lepil u nas nejakou odhlucnovaci vystylku k plechu,lepidlem na latku,polstrovani drevo a ja nevim na co vsechno to je,po hodine jsem to uz neodtrhl,bohuzel nevim jak se to jmenuje ale je to bily a hezky to voni,nevim jak se u vas ty obchody jmenujou ,tady je to Home Depot ja si myslim ze se to da phledat,

Taky jsem dve kamery dal do kufriku a dva objektivy,no ted mam ten samy problem,ten tvrzenej molitan prasi,tak polepit dobrou latkou.Drzim palce a urcite se to povede.Kufr je dobrej na cestovani a na foceni ve meste je brasna

 borek

chtel jsem to vyfotit,ale kdyz ja s tou krabickou na ty jiny obrazky neumim a ani s ni nemluvim :angry:


  • 0

#125 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 29 April 2014 - 14:24:18

Diky Veverko, dneska tedy ficim pro Chemopren. Pokud bys mi nerekl, nevedel bych jestli to jde na to pouzit, protoze na strankach vyrobce pisou, ze napr. polystyren rozpousti.. v umelych hmotach se nevyznam, tak bych mel obavy, zda podobne neudela s molitanem. Ale kdyz jste to delali, tak mam jistotu. Diky moc.


  • 0

#126 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 29 April 2014 - 15:11:47

bude se to prasit a drolit pokazdy kdyz se necim nejak zaseknes ... bud karimatku nebo trubkoizolaci aka "mirelon" (ta je radove lepsi nez nejakej molitan) ... kup si jednu rouru... a primackni jednu stranu nejtkem vuci stene ...

 

to plati i pro chemopren, je sice desne fajn, ze to prilepis, ale o to lehcejs se to trhne hnedka za lepidlem ...

 

chemopren a molitan je fajn pouze tam kde na to nikdo nebude extremne moc sahat, nebo to bude pretazeny jeste latkou ...


  • 0

#127 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 29 April 2014 - 15:46:39

Bimbák má pravdu.


  • 0

#128 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3,570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 29 April 2014 - 15:54:21

Karimatka je ale docela dobrej nápad - co navrstvit blok ve tvaru kufru (lepit to určitě nějak půjde) a do toho vyřezat díry dle potřeby? Dalo by se to udělat i po tenčích vrstvách, takže by se daly vyřezat i mělčí otvory pro drobnosti. Jen zvolit vhodný typ, některý se drolej skoro jako ten molitan, nedržej tvar... proti tomu má doma (a občas ještě používám) víc jak deset let karimatku která je skoro jako nová (až na několik záseků nožem a vypálených dírek od zapalovače - obojí nehody při vaření :-) ).


  • 0

#129 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 29 April 2014 - 17:14:47

staci karimatka za stovku z tesca, zadny lepidlo... proste si uriznes kus karimatky, rekneme 10x20cm, stocis to do rulicky "proti srsti" a mas odpruzeni... procvaknes to do steny ty krabicky a hotovo ... prurez bude asi takhle: karimatka, karimatka ,nejtek, podlozka, karimatka, stena krabice, podlozka, stena nejtku ... 

 

to pak do toho muzes klidne i kopat ...

 

ono uz to je totiz davno vymysleny, logisticky firmy pouzivaj podobne udelanou krabici pro posilani extremne citlivejch veci lodni cestou ... akorat s tim rozdilem, ze pres to je jeste povrchova uprava... nejakej latex nebo neco podobnyho... 


  • 0

#130 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 30 April 2014 - 09:35:21

Jeste jednou - molitan bude uplne potazeny latkou. Zadne droleni se konat nebude. Vyrezal jsem par vrstev a vypada to dobre.

 

Ano, karimatku pouziji, ale pouze jako vrchni vrstvu toho tlusteho molitanoveho sendvice (me nejvetsi veci maji kolem 13cm na vysku, tak tolik bude hloubka nejvetsich vyrezu). Molitan ma 1) tloustku 2.5 cm, karimatka 1cm 2) mam ho spoustu 3) je daleko lepsim odpruzenim (mam mekci, molitany jsou taky ruzne), nez karimatka. Takze na vetsinu objemu polstrovani bude molitan.

 

Pan v Hornbachu mi rekl, ze Chemopren na molitan nelze. Ze bude rozpoustet. Tak nevim, mam protichudne informace.. :-) Jeste dnes vyzkousim a dam vedet. Meli tam jedine lepidlo, ktere bylo na molitan, ale pouze velikou plechovku za 300Kc, vyuzil bych toho tak 5%, takze ne. Stejne k molitanu vlastne lepit nepotrebuji. Mam-li napr kulatou diru na objektiv, slepim si nejdrive z textilu "rouru", tu pak provliknu dirou v molitanu, precnivajici konce pak nastrihnu a prelozim pres okraj, kolem okraje dam prsten z kartonu nebo neceho podobneho, ke kteremu ty nastrihane kousky textilu prilepim. Myslim, ze to bude dostatecne. Postup nafotim a kdyztak se podelim.


  • 0

#131 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 14 May 2014 - 16:08:26

Takze zasilam report, jak jsem slibil.

 

Za prve, chemopren molitan nijak nerozpousti, lze to lepit. Samozrejmne, jak jiz bylo drive psano, spoje jsou slabe, jelikoz sam molitan se dost trha.

 

Nakonec primo k molitanu jsem ale vubec lepit nepotreboval. Kazde 3 vrstvy molitanu byly oblozeny kartonem a konce latky zahnute a prilepene k tomu kartonu. Neni to "v provozu" nijak namahane, ani karton nehraje zadnou jinou roli, jen fixovani konci latkovych "tynylku". Snad to bude patrne z prilozenych obrazku.

 

Polstrovani mam hotove a vypada fajn, jsem spokojen. Urcite to zvladne vetsi otresy, preklapeni, atd. nez karimatka+suchy zip.

 

Diky za rady (ty konstruktivni), zdravim.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#132 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 7 March 2015 - 23:04:09

Po poslední zkušenosti s nadržováním, kdy fotky byly co kus, to originál, jsem si do komory pořídil metronom, účel asi vysvětlovat nemusím, že? :)

Ja tam mám nástenné kuchynské hodiny na tužkovú baterku, ktoré brutálne tikajú, takže sa orientujem podľa ich zvuku.


  • 0

#133 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2,080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 7 March 2015 - 23:40:51

 

Po poslední zkušenosti s nadržováním, kdy fotky byly co kus, to originál, jsem si do komory pořídil metronom, účel asi vysvětlovat nemusím, že? :)

Ja tam mám nástenné kuchynské hodiny na tužkovú baterku, ktoré brutálne tikajú, takže sa orientujem podľa ich zvuku.

 

To jsi dost odolný. Mít v komoře neustále brutálně tikající hodiny, to bych, než by došlo na to nadržování, byl už asi dost nervní...  :-P


  • 0

#134 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 8 March 2015 - 09:42:53

Takúto skrinku som si urobila na úschovu 20 ks sklených dosiek 18 x 24 cm s emulziou: materiál PRG 6 mm - recyklujem, bol to odpad z obalu

Přiložený soubor (y)


  • 3

#135 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 8 March 2015 - 16:25:39

Ty jsi neskutecna,jak vse stihas?Rodina,fotografie,vystavy,zamestnani,

Nerikej nam,ze to vino je z tveho vinohradu?

Jsi dobra a patri ti muj obdiv

borek


  • 0

#136 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 637 příspěvků(y)
Reputace: 1,299

Publikováno 8 March 2015 - 19:17:58

Takúto skrinku som si urobila na úschovu 20 ks sklených dosiek 18 x 24 cm s emulziou: materiál PRG 6 mm - recyklujem, bol to odpad z obalu

 

 

Eva, taku vec by som potreboval aj ja - sedem roko uz to planujem urobit :)


  • 0

#137 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 8 March 2015 - 19:45:23

Evo, jseš první ženská která něco podobného dokáže. Žádnou jinou takovou už neznám. Klobouk dolu...


  • 1

#138 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 10 March 2015 - 19:14:06

 

Takúto skrinku som si urobila na úschovu 20 ks sklených dosiek 18 x 24 cm s emulziou: materiál PRG 6 mm - recyklujem, bol to odpad z obalu

 

 

Eva, taku vec by som potreboval aj ja - sedem roko uz to planujem urobit :)

 

Napis mi rozmer skla, ktore potrebujes uskladnit a ja Ti to urobim (myslim to naozaj) .... mozno este tento tyzden, ak zacne prsat a nebudem makat v zahrade.

 

A nie, vino je kupene, vinohrad uz nemame :).


  • 0

#139 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 13 March 2015 - 14:59:46

Toto nie je žiadna praktická pomôcka k fotografii, ale urobila som: dyha orech a javor, už to len čaká na zalisovanie (tmavá 48 x 48 cm, svetlá 45 x 45 cm).

Přiložený soubor (y)


  • 4

#140 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,377 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1,122

Publikováno 13 March 2015 - 15:49:43

Tato dáma mi dává šach skoro každým tahem :)


  • 1

#141 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3,570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 13 March 2015 - 15:57:52

Nekecá a maká.


  • 1

#142 hurvinek

hurvinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 103 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 13 March 2015 - 17:53:07

Jen droboulinkaaa otazecka ,kdyz vino neni z vlastniho vinohradu,co ta sklenice ? Az z te slecny jde starch...prcham.. :-P

Hezky a uspesn den preje Mila


  • 0

#143 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 13 March 2015 - 19:37:21

Jen droboulinkaaa otazecka ,kdyz vino neni z vlastniho vinohradu,co ta sklenice ? Az z te slecny jde starch...prcham.. :-P

Hezky a uspesn den preje Mila

že slečna!!!! stará raketa to je, žiadna slečna :D

 

veď robím vo výrobe, tak snáď na staré kolená niečo dokážem aj urobiť :D


  • 0

#144 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 12 June 2017 - 14:48:52

Posledni dobou vzdy po vychlemtani IPA od Bernarda se zadivam na tu lahev s patentnim uzaverem a rikam si, ze by to mohlo byt dobre reseni na uschovavani roztoku. Ten spunt ma totiz takovy spicatejsi tvar a zda se, ze pokud tu lahev naplnim celou, hezky tam vleze, par kapek vytlaci a blublinka tam nezustane. Coz nelze rici u nalevani do PETky - vrsek zatky je tam plochy a vzdy tam nejaka mrnava bublinka zustane. Ne, ze by to melo asi nejaky vyznam, ale co clovek nedela pro dobry pocit.. :-) Zkuste popremyslet.. Minimalne dobry duvod, proc si dat fajn IPA (timto nemyslim isopropyl alkohol, ale India Pale Ale). Zdravim.


  • 0

#145 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 13 June 2017 - 08:54:53

hele já bych to nedělal, náhoda je blbec přijdeš navalenej z akce a lokneš si

-

nebo aspoń tak, aby to nepřipomínalo pivo a ještě to ovázat drátem, aby bez kleští nebylo možno otevřít

http://www.ikea.com/...ducts/30213552/


  • 0

#146 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 13 June 2017 - 15:18:48

hele já bych to nedělal, náhoda je blbec přijdeš navalenej z akce a lokneš si

-

nebo aspoń tak, aby to nepřipomínalo pivo a ještě to ovázat drátem, aby bez kleští nebylo možno otevřít

http://www.ikea.com/...ducts/30213552/

 

Ono staci sundat z toho etiketu pri vymyvani a dat tam svou vlastni. Tmava barva flasky se navic docela hodi, pokud je to na miste, kam svetlo, byt jen omezene, dopada (pokud to napriklad je ve vlastni temnokomornicke lednici, neni co resit).

 

Jinak vzdycky je lepsi pod zatku trochu "striknout" plynu ze zapalovace, silne to omezi kontakt hladiny se vzduchem, prakticky znemozni.


  • 0

#147 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 13 June 2017 - 19:13:09

jo lahev je to velmi vhodná

o chemii v lahvích od poživatin už byly napsány stohy, třeba mě by taková etiketa zastavit nemusela, no jak kdo uzná


  • 1

#148 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 9 April 2020 - 22:36:25

Stolní prosvětlovačka za pětistovku i se zdrojem, stačí jen přidělat kabel do elektriky.

 

https://www.t-led.cz...-ctverec-102792


  • 2

#149 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 23 November 2020 - 19:12:52

Ušmoulel jsem si krabičku na předsádkové čočky. Je to vyrobené ze zbytků paspart. Pasujou tam krásně a víčko drží kupodivu taky docela dobře. Ještě uvidím jak moc časem ušmudlám ten povrch. Kdyby to bylo škaredý, tak ji polepím nějakou tapetou. Mám z toho radost. Nepouští to ty hnusný zelený chlupy co originální obaly a mám to všechno pěkně pohromadě. Nu a když už jsme měl prsty ulepený, tak jsme si poskládal i skříňku na mou sbírku SpongeBoba. :) Cha .....  Jenže stále nemám mašličku ... už je to pěkných pár neděl co jsem kupoval předplatné a pořád prd ... tak jsem to dal sem kdyby to někoho zajímalo. 
 https://calon.rajce.idnes.cz/krabka/


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních