Přejít na obsah


Fotka

focení mlhy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
58 odpovědí na toto téma

#51 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 497 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 5 únor 2013 - 10:38:54

Jednak je třeba podotknout, že focením mlhy zabýval se, a to s neobyčejným úspěchem, Jara Cimrman, najde se něco o tom v jeho muzeu na Petřině. Jednak nejspěšnější snímky za mlhy vznikají, pokud
- máme něco v popředí a je to o dost miň zamlžené než pozadí
- jsou v záběru světelné zdroje, resp. světelné pruhy ("stíny" ve mlze) - buď v noci nějaké lampy, nebo během dne slunce (to zas vyžaduje poměrně slabou ale hustou vrstvu mlhy a jinak jasno)
- je jen slabá vrstva mlhy, a podaří se to zachytit (np modrá obloha, a sluníčko na hoře, a louka ve mlze dole)
  • 0

#52 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 5 únor 2013 - 14:39:58

hidejoshi: tak to nemám ponětí, ale takových 10 vteřin a víc to určitě bylo. nevím, osobně se mi to jeví spíš jako chyba při vyvolávání či tak něco, ale netuším, čím byla způsobena. leč vskutku nevím
  • 0

#53 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 7 únor 2013 - 18:15:52

tak jsem zvětšoval teď z delty 400, která byla máchaná v pyru ze stejného koncentrátu, vyvolána ani ne týden po tom panu f+, a bez problémů, takže ve vývojce by chyba být neměla
  • 0

#54 kakadu96

kakadu96

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 září 2014 - 10:56:15

Jaký modrý filtr používáte na focení mlhy? Koukala jsem, že jich na trhu spousta a nějak se mi nedaří v tom vyznat...:)


  • 0

#55 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 360

Publikováno 20 září 2014 - 12:08:20

Dobře. Zjevím Ti své tajemství. Filtr?    Žádný.


  • 1

#56 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 102 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 22 září 2014 - 09:56:27

Dobře. Zjevím Ti své tajemství. Filtr?    Žádný.

S tímto názorem nemohu souhlasit. Modrý filtr se hodí pro vytažení mlhy. Zkoušel jsem převodní pro barevnou fotografii a zdá se mi slabý. Proto by jsem doporučil středně silný. Ono je to tak, že každému sedne něco jiného. Třeba začít a odzkoušet co Ti sedne.


  • 0

#57 mahonny

mahonny

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 150 příspěvků(y)
  • LocationKarlovy Vary
Reputace: 612

Publikováno 22 září 2014 - 13:45:34

Já mám třeba pro focení krajiny z mlhou (a že fotím skoro jen v těchto podmínkách) nasazený oranžový filtr. Výsledky se mi líbí. :)

 

Dobře. Zjevím Ti své tajemství. Filtr?    Žádný.

S tímto názorem nemohu souhlasit. Modrý filtr se hodí pro vytažení mlhy. Zkoušel jsem převodní pro barevnou fotografii a zdá se mi slabý. Proto by jsem doporučil středně silný. Ono je to tak, že každému sedne něco jiného. Třeba začít a odzkoušet co Ti sedne.

 


  • 0

#58 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 360

Publikováno 22 září 2014 - 18:59:10

Já si myslím, že na tak položenou otázku není jednoznačná odpověď. Jednak neexistuje "normalizovaná mlha" a fotografova představa o výsledku je také individuální. 

Nevím co modrý filtr provede s mlhou kde bude viditelnost pár metrů (vnímáno očima). Prodlouží viditelnost? Podá mlhu v jiné tonalitě? 

Bude fotografována pouze tato mlha, nebo se tam budou nacházet ještě nějaké objekty? 

To poslední v předchozí větě je pro mne velice důležité. Něco co ta mlha výrazově podtrhne, uvede do nějaké souvislosti, podpoří atmosféru. Jemný opar je také mlha. Chci jej udělat silnější? Pak asi ten modrý pomůže. (nemám zkušenost). Spíš mám zkušenost stejnou jako "mahony". Někdy používám oranžový, u nás bývá v krajině téměř stále nějaký opar (i silnější). Znám "mahonyho"výsledky a znám výsledky své. Jsem spokojen s jeho i svými. Máme je myslím podobné :-)

Nejlepší rada tedy zní: vyzkoušet, nafotografovat jeden záběr s různými filtry. Někdy zajímavý výsledek přinese filtr, nad kterým by si spousta teoretiků klepala na čelo.


  • 2

#59 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 360

Publikováno 22 září 2014 - 20:09:11

 

Dobře. Zjevím Ti své tajemství. Filtr?    Žádný.

S tímto názorem nemohu souhlasit. Modrý filtr se hodí pro vytažení mlhy. Zkoušel jsem převodní pro barevnou fotografii a zdá se mi slabý. Proto by jsem doporučil středně silný. Ono je to tak, že každému sedne něco jiného. Třeba začít a odzkoušet co Ti sedne.

 

To není názor. To je moje praxe. 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních