Přejít na obsah


Fotka

Opálová žárovka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
364 odpovědí na toto téma

#1 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 13 June 2008 - 11:55:35

Kolegyne, kolegove,

nekamujte me pokud se to uz nekde probiralo, ale nebyl jsem schopen neco ve forech najit...
Kde koupit opalovou zarovku? Nejlepe v Brne nebo nejaky obchod na netu. Shanel jsem ve svem malem meste a sehnal jsem akorat starou Teslu 100W, co jim nahodou zbyla. Tesly se ale pry uz ani nevyrabeji...Rad bych alespon 150W nebo 200W (zvetsovak mi snese az 250 W).
Originalni zarovka byla Osram 4633 4A8 150W. Tu dokonce nemuzu ani najit v kalozich na internetu :wink: a i obchodnik, co mi na ni udelal poptavku, rikal, ze o ni nikdo snad ani neslysel....
Prosim poradte, kam se mam obratit. Dekuju.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 13 June 2008 - 12:22:48

tohle se stane, když napíšeš v Googlu "opálová žárovka E27".

A toto se dá najít ve zdejším archivu.
  • 0

#3 nicodeme

nicodeme

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 273 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 16 June 2008 - 07:21:16

Ano ano pokud vím, opálové žárovky se již nevyrábějí :(( Teď se odcituji z jiného vlákna: " Jen tak mimochodem, dokonce i opálové žárovky určené pro zvětšovací přístroje na 230V už mizí z produkce výrobců (např.: PHILIPS, OSRAM, TUNGSRAM i THORN výrobu ukončili). Pravda, obludné tvary baněk na odbyt jdou, ty se vesele vyrábějí dál. Ovšem žádný výrobce mi nebyl ochoten u nich zaručit homogenitu světelného toku. A NOVALAMP Králíky je vyrábí jen na zakázku v počtu min. 30 000ks!" Asi před půl rokem si takto na zakázku nechala vyrobit 150W žárovky jedna německá firma, určitou zásobu si díky tomu vytvořil i Škoda, zkuste se obrátit na ně. Upozorňuji, že na webu nemá celý sortiment! Lepší je tam zavolat, nebo ještě lépe zajít.
Těsně před tím, než se žárovky objevili u Škody, ta moje praskla. Takže jsem absolvoval docela slušné martirium, které neskončilo tak šťastně, jako v případě Vladíka. Zato jsem v zoufalství objevil případnou alternativní cestu: v IKEA jsem za směšné ceny objevil opálové žárovky se správným tvarem baňky určené k iluminaci, nikoliv pro optické přístroje. Nevím nic o homogenitě jejich světelného toku, ale baňka se mi zdála bez tvarových deformací na vrchlíku kupole a po smazání potisku nějakým rozpouštědlem by snad mohla sloužit novému účelu. Muselo by se to ale vyzkoušet!
  • 0

#4 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 16 June 2008 - 11:42:46

když tak čtu toto vlákno, tak se mi zdá, že mám v barevné hlavě také nějakou divnou žárovku a opálová to jistě nebude :)
  • 0

#5 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 16 June 2008 - 11:53:37

A co ze to mas za hlavu?
Meoptackou ? Tam je halogenka ESJ. Vzhledem k tomu, ze jsem prodal Opemus, tak mi nejake nahradni zbyly. Klidne ti je pustim.
  • 0

#6 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 16 June 2008 - 12:25:07

jj Meopťáckou - color 3
  • 0

#7 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 16 June 2008 - 12:28:24

Tak v te je myslim neco jineho. Ja mam hlavu 4-ES. Ale mam pocit ze prave do Color 3 mel byt svetelny zdroj lepe sehnatelny. Ale mozna se pletu.
  • 0

#8 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 16 June 2008 - 12:36:59

color 3 = projekční žárovka asi za 160,- bez daně ve velkoobchodu, ale nepamatuju si ten typ, tajemník goro tu škatulku ještě někde doma má, tak by se mohl podívat, já už hlavu nemám, teda svoji mám, nemám tu zvětšovací a tak se nemůžu podívat a pohled do zrcadla nenapoví :)
  • 0

#9 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 26 January 2009 - 17:42:07

Zdravim, nedavno me taky popadla touha si koupit jednu do zasoby, kdyby praskla v tu nejmene vhodnou chvili. A svete div se, sehnal jsem ji velmi rychle, v Brne v Pekařské ulici (na tom konci od gymnazia) je fotoprodejna a po leve strane prodava pani fotopapriy, chemii a vubec furu veci do temnice, vcetne opalovych zarovek do zvetsovaku :wink:
  • 0

#10 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 11 February 2009 - 09:48:43

Zatím tyhle opálové žárovky jsou. Ale slyšel jsem, někde v nějaké diskuzi v TV, že se mají už hooodně brzo zakázat, všechny klasické žárovky nad 100W. Takže to je právě čas se předzásobit. Pak se budou jenom velice obtížně shánět.
Já už jich mám několik a ještě 5 je objednáno... :D
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 11 February 2009 - 09:53:51

Golfista:
A mohl bys prozradit, kde jsi objednal a kolik za žárovku? Potřeboval bych do MG4 150W a u Škody jest draho. :D
  • 0

#12 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 11 February 2009 - 10:48:53

taky jsem měl štěstí, doprodej ve foma hk, ze 300 na 100 opálová 75W, která není jen tak k sehnání
jinak se dala objednat v light-q, ale koukám na ceny a ty jsou brutální!
  • 0

#13 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 11 February 2009 - 11:36:03

Používám běžné prodávané podobné opálovky jako:
http://www.bbelektro...-osram/d-79106/

Používám to i v Magnitaru 13x18. Dělají dost velké baňky. A na svojí watáž dost svítí. Aktuálně používám myslím nějakou 75W. Svítí to víc než ty z fotoprodejen.

Pak taky používám čočokovité reflektorové (bodové). Ty svítí ještě víc. Dobré byly staré Tesly. Ty nové Osram nejsou rovnoměrné.

V bazazaru u Pazdery se objevují různé až do 250W třeba Narvy, ale to už je nepoužitelný výkon.
  • 0

#14 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 11 February 2009 - 11:56:52

Tady jak jsem psal o tom halogenu:
http://www.temnakomo...ghlight=halogen

Tak to ztrácí půvab díky nerovnoměrnosti a nutnosti použití matnice.
  • 0

#15 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 11 February 2009 - 12:08:16

Ja mam takovy podivny zvetsovak AXOMAT 4 s opalovou zarovkou tusim 150W a prumer banky 70mm a patici E27........ale fotoskoda ma palky strasne :D

mickael - myslis ze by neco takoveho meli tam na pekarske ?
  • 0

#16 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 11 February 2009 - 12:52:53

jeste me napadlo co koupit normalniho osram "mlicnaka" 150W a umyt mu ten potisk nahore ?
  • 0

#17 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 11 February 2009 - 12:55:21

pár opálových žárovek různé watáže i velikostí mám ve sklepě. Za mírný obnos bych je pustil, stejně používám barevnou hlavu. Pokud někdo chce, ať se ozve, zajdu...podívám... sepíšu.... ať to nedělám zbytečně :D
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 11 February 2009 - 12:59:20

pár opálových žárovek různé watáže i velikostí mám ve sklepě. Za mírný obnos bych je pustil, stejně používám barevnou hlavu. Pokud někdo chce, ať se ozve, zajdu...podívám... sepíšu.... ať to nedělám zbytečně :D

Já se teda ozývám. :D
  • 0

#19 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 11 February 2009 - 13:03:00

ja teda taky :D
  • 0

#20 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 11 February 2009 - 13:32:57

OK, odpoledne tam mrknu a napíšu PM
  • 0

#21 ondrax

ondrax

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 52 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 February 2009 - 16:04:07

kdyby zbylo i na me,vzal bych
  • 0

#22 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 11 February 2009 - 16:18:23

Taky bych se hlásil..... Jednu opálku mám ve zvětšováku, mlíčňák jako záloha, akorát netuším jak sundat nápisy..... De to šmirglem, ale homogení to není ani trošku.... Ideálně 150W
  • 0

#23 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 11 February 2009 - 16:21:03

nejakym rozpoustedlem by to urcite slo........tyjo ale tak me napada ten mlicnak by mohl opravdu fungovat dobre
  • 0

#24 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 11 February 2009 - 16:56:13

nejakym rozpoustedlem by to urcite slo........tyjo ale tak me napada ten mlicnak by mohl opravdu fungovat dobre


No tu co mám já jsem zkoušel umejt toluenem, perchlorem, acetonem, lihem a jako jedinej účinej se ukázal šmirgl. To je snad pískovaný, nebo co. Já to označil jako slepou vývojovou větev.
  • 0

#25 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 11 February 2009 - 16:59:04

No jedinou opálku co jsem v Plzni potkal, je u FotoChomát, za cca 250Kč. Nevím jak je to v porovnání se Škodou, ale za tuhle cenu radši nakoupím patřičné LED diody a bude klid. Aspoň bych se u toho nepotil.
  • 0

#26 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 11 February 2009 - 17:01:24

nejakym rozpoustedlem by to urcite slo........tyjo ale tak me napada ten mlicnak by mohl opravdu fungovat dobre


He, problém je v tom, že u jak kterých žárovek to jde jak čím. U některých stačí obyčejný kuchyňský tekutý prášek, někde mi to šlo modelářským odstraňovačem nátěru, a teď mám doma jednu Osramku, u které je ten nápis snad s tím sklem slinutej :D - ale stejně je celá nějak šejdrem, tak je to jedno. Jinak mám namontovanou opálovku a při křížové kontrole s obyčejnou mléčnou žárovkou žádnej rozdíl v rovnoměrnosti. Bohužel nemůžu sloužit výrobcem, jelikož nápis jsem z vrchlíku umyl :D u všech kusů, co mám do zásoby. A je to už nějakej pátek a dvě stěhování věcí do komory co jsem je kupoval.
  • 0

#27 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 11 February 2009 - 17:06:00

nejakym rozpoustedlem by to urcite slo........tyjo ale tak me napada ten mlicnak by mohl opravdu fungovat dobre


He, problém je v tom, že u jak kterých žárovek to jde jak čím. U některých stačí obyčejný kuchyňský tekutý prášek, někde mi to šlo modelářským odstraňovačem nátěru, a teď mám doma jednu Osramku, u které je ten nápis snad s tím sklem slinutej :D - ale stejně je celá nějak šejdrem, tak je to jedno. Jinak mám namontovanou opálovku a při křížové kontrole s obyčejnou mléčnou žárovkou žádnej rozdíl v rovnoměrnosti. Bohužel nemůžu sloužit výrobcem, jelikož nápis jsem z vrchlíku umyl :D u všech kusů, co mám do zásoby. A je to už nějakej pátek a dvě stěhování věcí do komory co jsem je kupoval.


No to co mám já je Osram..... Je slušně řečeno na nic.
  • 0

#28 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 11 February 2009 - 17:27:35

S tím se nedá než souhlasit. Nejdřív jsem se zabýval odstraněním nápisu - nešlo to lautr ničím co bylo po ruce, včetně drsnějších metod (akorát skutečnej šmirgl jsem vynechal). No a pak jsem to našrouboval a bylo jasno - baňka vůči šroubení šejdrem, vlákno je šejdrem vůči baňce i šroubení, mléčná je jen tak aby se neřeklo :) - prostě a jednoduše, do zvětšováku nebrat. Chtěl jem se zásobit před zmiňovaným zákazem silných žárovek, ale tyhle jsou mimo hru už teď.:)
Trochu jsem vzpomínal, a ty co mám jako náhradní byly tuším nějaký polský, jméno nevím - u těch šel ten nápis setřít prakticky prstem(no teda nehtama). S čirou stejnýho původu jsem totiž prováděl nějaký hokuspokusy a po řadě operací byla bez nápisu, aniž bych se o to nějak snažil. :)
  • 0

#29 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 11 February 2009 - 17:49:21

S tím se nedá než souhlasit. Nejdřív jsem se zabýval odstraněním nápisu - nešlo to lautr ničím co bylo po ruce, včetně drsnějších metod (akorát skutečnej šmirgl jsem vynechal). No a pak jsem to našrouboval a bylo jasno - baňka vůči šroubení šejdrem, vlákno je šejdrem vůči baňce i šroubení, mléčná je jen tak aby se neřeklo :) - prostě a jednoduše, do zvětšováku nebrat. Chtěl jem se zásobit před zmiňovaným zákazem silných žárovek, ale tyhle jsou mimo hru už teď.:)
Trochu jsem vzpomínal, a ty co mám jako náhradní byly tuším nějaký polský, jméno nevím - u těch šel ten nápis setřít prakticky prstem(no teda nehtama). S čirou stejnýho původu jsem totiž prováděl nějaký hokuspokusy a po řadě operací byla bez nápisu, aniž bych se o to nějak snažil. :)


No a přesně tyhle hledám. Ale klidně koupím opálky. Když vezmu, že potřebuju 1ks na cca 2 roky, tak mě s 100procent rezervou stačí 50ks :D
  • 0

#30 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 11 February 2009 - 18:37:58

No už jsem se s nima aspoň 2 roky nepotkal, dřív byly k sehnání jako skoro nejlevnější žárovky. Mimochodem opálovka co mám je v tom Opemusu co mám už u třetího majitele a celkem dost let. Já s žárovkama laboroval hlavně u Multifaxu/Magnifaxu když jsem začínal. Odstřelil jsem jich tehdy asi 5 během nějakých 15 seancí, tak jsem se zásobil. No a teď jen koukám, čím to doplnit.
  • 0

#31 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 11 February 2009 - 19:08:29

ty polský žárovky se jmenovali tuším PILA, jen se obávám, že to polácí prodali nějaký nadnárodní firmě, třeba Osramu :)
  • 0

#32 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 11 February 2009 - 19:21:26

TAK JAK TO BUDEM RESIT ? :)
  • 0

#33 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 11 February 2009 - 19:36:42

ty polský žárovky se jmenovali tuším PILA, jen se obávám, že to polácí prodali nějaký nadnárodní firmě, třeba Osramu :)


Jo :) PIL to bylo :) Díky, su hlava děravá. Jinak taková osobní zkušenost z poslední doby - skoro všechny žárovky, co jsem kupoval během poslední doby se mi rychle odporoučely bez ohledu na značku - tedy ty na obyčejné svícení, ne do zvětšováků. Vlákna nic nevydrží, stačí lehce ťukout a je na dva kusy.Navíc mám pocit, že OSRAMky tak nějak okupují většinu obchodů co znám. Takže asi nezbývá než koupit ty speciální - jen najít, kde je mají za rozumnou cenu. Ale to snad nebude taková krize.
  • 0

#34 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 11 February 2009 - 19:42:37

Ona ta žárovka někdy vydrží několik let, ale někdy dvě zvětšeniny. Pak se hodí jich mít tak deset i víc doma ve sklepě. Za pár let jako kdyby jste je našli.
Kupuji je tady v Dobrušce a za jednu 150W si zatím účtovali 120,- Kč. Mám objednáno ještě 5 kusů a ty chci všechny pro sebe. Ale určitě budu ještě někdy objednávat další, myslím, že to co mám bude do mé smrti (doufám, že za dlouho, ale jeden nikdy neví) stačit. Pak to kupujte od mé manželky...
  • 0

#35 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 11 February 2009 - 19:48:36

Žárovka pochází z Itálie, značka Leuci, její název je Globolux 100. Má průměr 100mm. Toť vše. Běžně je používám v Opemusu 5A a také Magnifaxu 3.
  • 0

#36 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 11 February 2009 - 19:48:52

Golfista - tak to bych se ti kdyztak ozval az budes objednavat co ?
  • 0

#37 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 11 February 2009 - 19:50:21

Golfista - tak to bych se ti kdyztak ozval az budes objednavat co ?

Klidně, uvidíme jestli je vůbec seženou. Posledně jsem koupil 3 co měli na prodejně a teď čekám...
  • 0

#38 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 11 February 2009 - 19:52:25

Ogaři, poslúchajte, když budete hodní prozradím vám tajemství veliké jak sviňa. Super žárovky do zvětšováku za 8 kč/ks. Ale ticho aby sa tzo nevynéslo nekam ven, po tym by šli aji ti digitálisti, jak sviňa...... :)
  • 0

#39 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 11 February 2009 - 19:54:53

tak piš!
  • 0

#40 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 11 February 2009 - 19:55:32

to teda pis ! :)
  • 0

#41 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 11 February 2009 - 20:01:32

Ehm, to by mě zajímalo... Hlavně jakej v tom bude háček...
No ale je fakt, že pokud se vyskytuje stále něco jako ty moje polský, tak to není nemožný, ba je to přímo reálný...
  • 0

#42 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 11 February 2009 - 20:07:04

- já to vim, dvě štamprle pod každý víko, odstřihnout vršek zvětšováku a otevřít oči :)
  • 0

#43 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 11 February 2009 - 20:11:08

Navíc mám pocit, že OSRAMky tak nějak okupují většinu obchodů co znám. Takže asi nezbývá než koupit ty speciální - jen najít, kde je mají za rozumnou cenu. Ale to snad nebude taková krize.


no, já sháněl tento týden pilotky do záblesku 100W 220V Gx6,35. Původně jsem si myslel, že až tak velký problém nebude, když žárovka vypadá poměrně běžně. Leč jsem zjistil, že běžní obchodníci prodávají Osram a jen to, co se nakupuje do svítidel a tak. Žárovku nabízí Osram a možná i Philips, ale ten už nikdo skoro nedělá. Objednávat se to nikomu moc nechce, přestože žárovka stojí přes tři kila... :)
  • 0

#44 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 11 February 2009 - 20:16:57

- já to vim, dvě štamprle pod každý víko, odstřihnout vršek zvětšováku a otevřít oči :)


Hm, tak to su v háji, neb ze zdravotních důvodů jsem odsouzen k abstinenci na dobu neurčitou. :)
  • 0

#45 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 11 February 2009 - 20:20:10

S halogenkama do barevných hlav color3 je to mnohem lepší. Dají se poměrně levně sehnat u firem co dělají vybavení diskoték, protože se používají do nějakách efektů. Cena cca 150
  • 0

#46 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 11 February 2009 - 22:41:41

Ogaři, tož to je tak, zkúšal sem obyčejnů 100W žárovku, mléčnú s popisem z kaflandu a nepoznal sem rozdíl, tak nevím. Na žárovkovú krizu sem si pořídil 10 stowatovek a pojedu na ně. Mysím si, že si ček musí uvědomit, ze je světlo rozptýlené ve zvětšováku, pak jde přes další mléčné sklo, přes kondenzor (v mém případě). Navíc si ček musí uvědomit, že jaké je hloubka ostrosti objektivu. Takže si ani nemysím, že by měl potisk nejaký vliv.

Tož tak. A nééé, že vy darebáci mi vykúpíte celý kaufland!!!!
  • 0

#47 ondrax

ondrax

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 52 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 February 2009 - 22:43:11

Ahoj diky za SZ,mel bych zajem o tu 200Watovku klidne dve,ta 150W by se
hodila taky ale.....tak jak se dohodnem. :)
  • 0

#48 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 11 February 2009 - 22:52:56

Ogaři, tož to je tak, zkúšal sem obyčejnů 100W žárovku, mléčnú s popisem z kaflandu a nepoznal sem rozdíl, tak nevím. Na žárovkovú krizu sem si pořídil 10 stowatovek a pojedu na ně. Mysím si, že si ček musí uvědomit, ze je světlo rozptýlené ve zvětšováku, pak jde přes další mléčné sklo, přes kondenzor (v mém případě). Navíc si ček musí uvědomit, že jaké je hloubka ostrosti objektivu. Takže si ani nemysím, že by měl potisk nejaký vliv.

Tož tak. A nééé, že vy darebáci mi vykúpíte celý kaufland!!!!


No tak cosik takového sem čekal. Prostě sbalím to nejobyčejnější co je a ono to je náhodou přesně to, co je potřeba-tak to bylo i s mojí zásobou PILek.
Ono tady asi ale jde i o to, že né vždy všichni dávají na kondenzor matnici/mléčné sklo. Třeba někdo tu v jiném vlákně psal i o postupu se žárovku(čirou) z auta s "bodovou" spirálou a přesným nastavením polohy vůči objektivu a kondenzoru. Ovšem to už je zase trochu extrém :)
  • 0

#49 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 12 February 2009 - 02:01:27

Ogařiska zlaťúčcí, eslivá budeme z takových věcí dělat technické opičárny, tož nic neuděláme a ti digitálisti nás tu všecky sežerú aji z báchorovým marastem!!!
Mysím si, že fotky krásné jak sviňa sa určitě dajú udělat aji s tyma neprimitivnějšíma heblatama, enem trochu vědět jak na to.
Já vycházím s teho co mi říkal tata, když sem byl eštěvá malý Krakének, že dělat fotky fotky umí každý, kdo má v řiti ďúru. Z teho sem sa do života poučíl, a to sa netýká enem fotografie a zedničení......

Taky si mysím, že potrúblý fotografický nedohňapek sa dá udělat aji se super technickým vybavéním :)

Tož tak, vy raubíři !!!
  • 0

#50 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 12 February 2009 - 08:30:58

No Krakene, tebe by měli do zlata tesat.

Já dělal první fotky na otřesně vyhlížejícím Multifaxu(Magnifax I z předválečné výroby) s Belarem, žárovka co byla ve skříni(no matná,no) a taky to šlo. Pak jsem s tím začal laborovat, jako co by šlo nějak vylepšit, něco přečet, vyměnil zvětšovák a nakonec jsem zjistil, že k čemu mi jsou všechny technické fígle, když není co by stálo za to zvětšit. Tak jsem začal víc fotit a míň řešit techniku.
Tady se jen snažím udat svoje poznatky, co jsem nabyl během svého hledání.Případně co jěště občas zjišťuju nového, když chci něco, co nebyl před pár lety problém a najednou to nejni.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních