Přejít na obsah


Fotka

Opálová žárovka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
364 odpovědí na toto téma

#301 dravec

dravec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 327 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 187

Publikováno 16 únor 2015 - 12:43:24

Vím, že se jedná o rozměr žárovky v Opemusu a že se ty opálové moc nedají sehnat, ale jdou viz výše příspěvek (budiž mu země lehká). Dnes jsem narazil na toto:

http://www.ikea.com/...ducts/10266221/

Opálová LEDka, ale teda slabší. Nešlo by něco podobného i tak použít k nějakým slušným výsledkům?

 

myslilm, že bys to měl vyzkoušet


  • 1

#302 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 16 únor 2015 - 17:03:43

Teď jsem z IKEA dojel, mohl jsem to testnout, když by to nešlo, šoupl bych ji někam do světla, příště. Ono mě to netrápí, mám dvě opálové 75W, to na mé testování ještě chvilku vydrží :-). Spíš mě to jen zaujalo, protože těch opálověk je čím dál méně a hold je potřeba chtě nechtě hledat do budoucna náhrady.


  • 1

#303 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 16 únor 2015 - 18:24:31

pravdepodobne to nebude fungovat, ale kdyz to zkusis, tak tim ostatnim pomuzes.


  • 0

#304 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 16 únor 2015 - 18:40:37

Příští týden budu zvětšovat, zkusím led teplá bílá 12w 1026lm, dám vědět, samotnýho mě to zajímá.Výkon odpovídá cca 100W. Máme to na záchodě a v koupelně.


  • 0

#305 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 16 únor 2015 - 18:50:24

Zkoušejte, zkoušejte. Jediné co mě u toho vytane na mysli je, zda je následné hodnocení pro zbytek osazenstva relevantní. Většinou tyhle věci zkouší nováčci, kteří sami říkají, že vlastně ani neví, jak má vypadat správný výsledek. Mno a ti staří matadoři, kteří to vědí, se zase do oněch testů "vyfukování cigaretového kouře do vody za účelem výroby zlata" většinou nepouští. Tak je to takové začarované...


  • 2

#306 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 16 únor 2015 - 21:00:52

zajimave... jeden dotycnej se tu rozepsal jak pouzival RGB LED zarovku ve zvetsovaku... ostatni mu to pochvalili (alespon neminusovali)... dotycnej Chrobak Vrecko tu nasel bilou opalovou LEDku .. a hned je to spatne :-D ... (lidi maj divne kratkou pamet)

 

fungovat to samozrejme bude... heligony do Meoptackejch barevnejch hlav maji teplotu +- 3450K, coz je "vyvazena bila" se kterou se pocita s placanim barevnejch filtru... tahle LEDka ma 2k7 K, coz je "studenejsi bila" (tzn tahne vic do modra, bila ledka neexistuje a teplejsi LEDky sou RGB)... dokonce se tu vedla debata, ze svetlo okolo 2k7-2k8 K je pro foceni hlavne v interieru optimalnejsi z duvodu citlivosti filmu (to ani neni z moji hlavy, to tu podala chytrejsi hlava) ...

 

po odzkouseni osvitu pomoci RGB pasku bych se ale priklanej k variante "LED RGB s DO" (jak uz tu popisoval nekdo prede mnou), uz jen z toho duvodu, ze si menis gradaci v zarovce a ne pres filtr... jen to vyzaduje lepsi DO bud s pametma, nebo (v mym pripade) navod "pro 4ku trikrat plus, dvakrat minus, petkrat plus" ... samozrejme s nejakou predchozi kalibraci ...


  • 0

#307 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 16 únor 2015 - 21:33:48

Snad jen, že 2700K není studenější bílá, to je zhruba žárovka, co jsem si měřil. A rozhodně je to teplejší jak 3450K. Jen ať tu nedojde k omylu.


  • 2

#308 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 16 únor 2015 - 21:39:42

pacienti


  • 0

#309 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 16 únor 2015 - 21:44:03

Nikdo tu nepsal, že je to špatně.

Barevná teplota není jediný parametr. Důležitější je vyzařované spektrum. Opálovost je také diskutabilní. (tedy u obchoďákové klasiky)

Vícebarevné LED? Prima, ale podívej se na to kolik lumenů vyzáříš v jedné barvě... Až najdeš něco slušného, dej vědět, já žádou kloudnou rozhodně nenašel...

Více než pět let tu o použití LED ve zvětšovácích čtu, včetně LED hlav, nicméně si nevzpomínám, že by tu někdo doopravdy ukázal jeho vlastní, úspěšně dokončený projekt. (většinou to končilo tak na osmdesáti procentech úspěchu...)

 

Také se chystám na nějaké testy s LED, (konkrétně 4 širokospektrální CRi diody po min. padesáti watech na osvětlení 8x10 míchací komory) ale tvou jistotu "samozřejmě to bude fungovat" tedy rozhodně nemám...


  • 0

#310 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 16 únor 2015 - 21:53:20

Jo a Karfik má s tou barevnou teplotou samozřejmě pravdu. Studená bílá je v rozsahu 6000-7000K. 

2 700K je teplejší než.... ehm... to je jedno :)


  • 0

#311 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 16 únor 2015 - 21:55:25

Bílé denní světlo by mělo mít barevnou teplotu přibližně 5000K. Všechno s nižším číslem dává "teplejší" barvy, všechno s vyšším "studenější".

 

Barevná teplota vychází ve skratce ze spektra vyzařovaného absolutně černým tělesem. V našem okolí odpovídá charakteristice černého tělesa nejvíce Slunce (nejde o barvu ani jas, ale neodráží žádné světlo - proto je absolutně černé). Jeho teplota je právě oněch cca 5000K (ono je to 5800K, ostré sluneční světlo může dosahovat i barevné teploty 6000K; bude tam hrát roli i atmosféra, proto bude asi ta běžná bar teplota trochu nižší). Studenější objekty mají barevné spektrum posunuté, např žárovka cca 2700K, svíčka 1900K a čím bude teplota nižší, tím bude světlo červenější (uhlíky, ohřáté železo...). To jsou všechno objekty blízké černému tělesu, vyzařují světlo na základě svojí teploty. Pak máme tyhlety novinky, které vytváření světlo jiným způsobem a více či méně se odchylují od složení "běžného" světla,  někdy to příliš vidět není, ale technika to zachytit může (typicky zářivky - naše oko je vnímá narůžověle, film zeleně).

 

Do zvětšováku není příliš důležité dávat zdroj s úplným spektrem,  protože fotopapýry stejně nejsou citlivé na kompletní FAR ale jenom na modrou a zelenou (citlivost k modré začíná ještě v oblasti UV). Stačí nám pokrýt vhodně tyhle dvě barvy. Některé zdroje mohou mít nespojité spektrum, mohlo by to vadit, ale taky nemuselo.


  • 1

#312 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 16 únor 2015 - 22:19:23

Umím si to představit ve splitu, ale co jsem tak hledal spektrum dnešních ledek, tak bych se klasického, filtrovaného multigrejdu bál, navíc poměrově tam je v naprosté většině víc modré, než zelené... (narozdíl od klasických žárovek, kde je to víceméně vyrovnané...)


  • 0

#313 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 16 únor 2015 - 23:09:23

Neberte mi iluzie :)

https://zarkovslab.w...-enlarger-head/

a este

http://www.huwswebth...et/ledhead.html

http://www.film-and-...read.php?t=2790

Myslim, ze dnes uz nemusime tapat, je od coho sa odrazit.

Prakticke skusenosti mam iba s expoziciou LASER -om. Farebny papier ma tri svetlocitlive vrstvy, ktore su exponovane jednotlivymi zdrojmi svetla s jedinou vlnovou dlzkou na maxima spektralnej citlivosti. LASER v minilabe je vlastne opticky rezonator krmeny LED-kou. Nezalezi na kvalite zdroja, opticky rezonator opusta svetlo s jedinou vlnovou dlzkou. Take su v minilabe dva, jeden pre zelene a druhy pre modre svetlo. Ten treti zdroj svetla - s cervenou farbou - je LEDka s plynovym luminoforom.

Preto si nemyslim, ze je pre ciernobiely papier dolezite spojite spektrum, naopak, ak ide o rozlisenie jednotlivych kvalit svetla, je prerusene spektrum vyhoda.

Sam planujem stavbu svetelneho zdroja pre moje DeVere. Split som videl v praxy a stoji za napodobenie cestou LEDiek.

LED ma niekolko vyznamnych vyhod: temer okamzita zmena stavu (svieti/nesvieti), moznost exaktneho regulovania svetelneho vykonu pomocou PWM. Tieto vyhody sa samozrejme nedaju vyuzit cez LED nahrady ziaroviek, pretoze tie maju zabudovane drivere a tie su napajane striedavym prudom.

Nie som velmi prakticky a domaci LED zdroj pre zvacsovaciu hlavu si sam asi nepostavim. Ale mam par sikovnych ludi v okoli a celkovy uspech zavisi do velkej miery iba od presnosti, s akou dokazem svoje poziadavky sformulovat. Mozno to bude trvat 5 rokov, ale o prvy uspech sa urcite podelim.


  • 0

#314 Fill

Fill

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 264 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 125

Publikováno 16 únor 2015 - 23:23:19

Zrovna mám za sebou prvních pár papírů z LED zvětšováku, a vypadá to celkem funkčně. S ledkama Cree XML-T3 v teplé bílé to bez filtru vycházelo hodně měkce ale stačilo dát filtr na normální gradaci a už mi to přišlo dobré. Nijak důkladně jsem to ovšem zatím netestoval, nejdřív musím vyřešit problémy s homogenitou (nemá někdo náhodou zkušenosti s maskou vytisknutou na fólii dle obrazce vyzvětšovaného bez negativu?).

 

Se spektrálními charakteristikami to vypadá asi takto (černě je citlivost z datasheetu k fomabromům):

Přiložený soubor  S-char_XRE.jpg   201,38K   17 Počet stažení


  • 0

#315 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 16 únor 2015 - 23:28:32

jo vidite .. tu teplotu sem si obratil... dolu to tahne do zluta ... nahoru do modra ... sem si to pomotal s necim jinym...

Pavel_P to bylo na to, ze sem si vsiml ze at uz Vrecko Chrobak napise cokoliv tak pro nekoho je to vzdycky spatne :-D ...


  • 0

#316 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 17 únor 2015 - 16:46:47

vsak jo, vono i spektralne to bude pouzitelny, jenom se bojim, ze to bude zdroj nevhodny velikosti a nedostatecne difuzni. oboje je pro kondenzor smrtici kombinace. kolik ja se natrapil s Focomatem Ic a zarovkama...


  • 0

#317 Trinom

Trinom

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 31 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 1

Publikováno 21 březen 2015 - 00:55:01

Poslušně hlásím, že LED žárovka z Ikey LEDARE je v Opemusu IIa bez problémů použitelná a krom delších časů vůči klasické žárovce s vláknem jsem nezaznamenal naprosto žádný problém. V mém případě, když dělám na malé papíry je to spíš ku prospěchu věci.


  • 2

#318 lukas.erba

lukas.erba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 118

Publikováno 21 březen 2015 - 02:11:03

lukas_87: no a jakou jsi to nakonec vyresil? ja na svém focomatu IIc řešil dlouho..nakonec kombinace 150W + fomaluxy...


  • 0

#319 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 21 březen 2015 - 11:33:28

lukas.erba: prodal jsem ho. i kdyz mozna i kvuli tomu, ze jsem se stehoval na Island a mel jsem hluboko do kapsy...


  • 0

#320 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 3 květen 2015 - 19:56:46

Nevím, jestli to není opovážlivost, ale myslím si, že to jen tak nepůjde. Optická soustava zvětšováku počítá s tou opálovou, proto tam již není žádný optický člen, který by světlo rozptyloval. 

 

Zkusit se to dá, ale nebude to prostě ono. Nebo zkusit dát do šuplíčku na filtry, pokud jej přístroj má, dát kousek opálového skla, pak by to pro změnu fungovat mělo :)


  • 0

#321 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 3 květen 2015 - 20:25:52

nebude fungovat.


  • 0

#322 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 4 květen 2015 - 21:55:08

Zdravím! Pri sviatočnom čítaní som sa dočítal, že v hlave Meochrom je 12 V 100W halogénová žiarovka. Ja mám vo zväčšováku obyčajnú lampovú 75-ku(220V). Chcem sa opýtať, či niekto s úspechom používa 12V žiarovku v staršom zväčšováku ako náhradu Opálovej. Ďakujem

Meochrom a nebo treba COLOR 3 (tu mam ja) ma 12V 100W halogenku i s tym reflektorem ( http://www.osram.com...uctId=ZMP_56079 ) ale je tam proto ze tam mas michaci komoru, ktera ti to svetlo rozptyli....proto to funguje....bez michaci komory nikoliv....


  • 0

#323 joey

joey

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 53 příspěvků(y)
  • LocationSK-ZH
Reputace: 13

Publikováno 13 květen 2015 - 08:12:15

Zdravím všetkých, včera sa mi podarilo zohnať opálovú žiarovku GE Globe.

Svetlo rovnomerné, výkon 890 lm, príkon 100W, životnosť 2000 hodín, priemer banky 95 mm.

Do Opemusu 6 sa vôjde bez problémov.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#324 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 13 květen 2015 - 09:14:31

Ozvi se po několika hodinách provozu. Zajímá mě jak to bude s chlazením.
  • 0

#325 joey

joey

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 53 příspěvků(y)
  • LocationSK-ZH
Reputace: 13

Publikováno 13 květen 2015 - 09:34:17

S chladením snáď problém nebude, príkon je len 100W, originál Tungsram bola 150W a dalo sa to, nayvše Opemus 6 má tepelný filer.

Skôr som zvedavý na rovnomernosť osvetlenia, vzhľadom na to, že žiarovka má väčší priemer. Teoreticky by to malo byť plus.


  • 0

#326 lukas.erba

lukas.erba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 118

Publikováno 25 srpen 2015 - 10:49:51

lukas.erba: prodal jsem ho. i kdyz mozna i kvuli tomu, ze jsem se stehoval na Island a mel jsem hluboko do kapsy...

 

 

Luky, řeším, že bych předělal zdroj světla na LED osvětlení jako si to kdysi udělal ty na svém focomatu, poradil bys? 


  • 0

#327 Daniela

Daniela

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 197 příspěvků(y)
  • LocationPraha - Jižní čechy
Reputace: 22

Publikováno 25 srpen 2015 - 11:51:51

Noo o těch LED Globe žárovkách jsem už pravda take přemýšlela, asi nezbývá než namontovat a vyzkoušet.

 

Také jsem se dočetla že v čísle 4 ANALOG MAGU by měl být prý technický článek o přestavbách zvětšováku ma LED osvětlení....tak jsem celkem zvědavá. :???:


  • 0

#328 lukas.erba

lukas.erba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 118

Publikováno 25 srpen 2015 - 12:16:46

lukas_87 snad poradí dřív:)


  • 0

#329 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 26 srpen 2015 - 11:40:40

O víkendu jsem do Opemusu 6 našrouboval opálovou LEDkovku Philips (koupena v kauflandu za cca 230 korun) a všechno OK. Nerovnoměrnosti v osvitu se mi najít nepodařilo, papír šednul stejnoměrně, časy na 24*30 při f1/5,6 kolem minuty. Pokud ji neodpráskne častý rozsvěcení, tak je to řešení.

Akorát ten studenej zvětšovák je nezvyk :-)


  • 0

#330 karelrymbach

karelrymbach

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 34 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 srpen 2015 - 12:11:54

to Stříbrokaz:

 

A zkoušel jsi to na MG papíry? Tam prý byli problémy.


  • 1

#331 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 26 srpen 2015 - 12:25:17

Nezkoušel, dělám na pevný gradace a měkkou + tvrdou vývojku  (aha, to jsem nenapsal).


  • 0

#332 adamkajtar

adamkajtar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 listopad 2015 - 02:35:56

Chlapi, serte na to mít Opemuse v ložnici! :-D Nedej bože, když to použijete jako dočasnou lampičku se sundaným vrškem, a nedej bože aby Vám něco v místnosti ve 2:15 prasklo... Kočka, říkáte si... Ale ono to po 10-ti sekundách přestane i svítit!! :-D 

 

 

 

P.S. asi usnu za svítání, minule nám s přítelkyní takhle po třetí spadl obraz :D 


  • 0

#333 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 25 listopad 2015 - 06:40:00

P.S. asi usnu za svítání, minule nám s přítelkyní takhle po třetí spadl obraz :D

když se pohne se zem,  to za ten obraz stojí.


  • 0

#334 Magor235

Magor235

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
  • LocationBanská Štiavnica
Reputace: 0

Publikováno 30 listopad 2015 - 11:52:40

Zdravým, mám Opemus II a riešim vypálenú žiarovku. Našiel som na nete tieto 150w s prijateľným poštovným http://www.bhphotovi...2_Lamp_150.html ale sú na 120v. Mohol by som zväčšovák zapojiť do starého trafa čo mám k premietačke almo 16 a nastaviť ho na 120v? 


  • 0

#335 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 30 listopad 2015 - 12:58:04

exp. hodiny na 220V.

žárovku ve zvětšováku na 120V. když dáš  trafo 220/120 za hodiny,  co  to  udělá s  napěťovými rázy  a časovým náběhem vlákna v žárovce?

Trafo sem trafo tam,   nebylo by rozumější  koupit  skutečnovou opálovou žárovku do zvětšováku na 220V ?  Nebo si vyhodit porůznu inzerát,  že  ji chceš  koupit?  Náhoda mnohdy  bývá příjemná...

Vím,  že opálovky jsou u  škody či  ve scartu.sk drahé,   ale  třeba v Befotu o fous  levnější...  a  sem tam se dají  vhodné  opálové kryptonky bez tisku na baňce  ještě ve velkoobchodech se žárovkami  najít.   Kupoval  jsem v jednom ešopu v  Brně  po  25 Kč... a fungují jedna radost. 

Za mlada,  když jsem potřeboval v Krokusu hodně svítit,   používal jsem i reltivně rozměřné reflektorové žárovky s paticí  E27,  250W a  500W  s hustě mléčnou baňkou.   Bylo to sice pracné vycentrovat,  aby  světelný tok byl v celé ploše negativu  rovnoměrný,  ale  taky to fungovalo. 


  • 0

#336 Magor235

Magor235

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
  • LocationBanská Štiavnica
Reputace: 0

Publikováno 14 prosinec 2015 - 14:52:19

na tie hodiny som vtedy vôbec nepomyslel :) . No písal som do scartu či ich vôbec majú lebo som nepochopil ako sa v tej stránke pohybuje a spravím si teda vianočný darček žiarovku a štipce s pogumovaním( mám tie plastové bez gumičiek a zanechávajú mi ryhy) čo bude stáť viac ako ma stala celá fotokomora. Takže od amerických žiaroviek som opustil, Ďakujem.


  • 0

#337 Runner

Runner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 203 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 19

Publikováno 18 březen 2016 - 17:16:42

Právě jsem do opemusu 6  nainstaloval toto:  http://zarovky.heure...7-studena-bila/   Nemá to chybu.


  • 0

#338 rezecek

rezecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 39 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 18 březen 2016 - 17:26:47

Konečně další temnokomorník, co přešel od opálových žárovek k LED žárovkám.

 

http://www.energizer...e-globe/c-1318/

 

 

Opálové žárovky žhaví negativ i skla v mask. rámku. LEDky jsou vynikající! Enormní životnost, enormní počet spínacích cyklů, studený zvětšovák,...

Kdysi byla opálovka jediným řešením, ale v dnešní době, když jsou na trhu LEDky Globe s perfektně rozloženým světlem po celé baňce, je obhajování opálovek krok z cesty. Sám mám LED Globe žárovky namontované v Magnifaxu 4a, Durstu 138 i Teufelu 9x12 a nemohu, opakuji, nemohu si je vynachválit...

Kdo je vyzkoušel, dá mi za pravdu, kdo ještě ne, ať to zkusí a kdo je vyzkouší a bude se vracet zpět k opálu, ...?!?


  • 0

#339 Runner

Runner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 203 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 19

Publikováno 18 březen 2016 - 17:53:55

Tak ještě jsem s ní nezvětšoval. Udělám zvětšeninu jak z kina tak ze svitku i s opálovou co tam byla ať vidím rozdíl. Bude asi veliký. Tahle led je studená, o 1 cm kratší a o 1 cm užší, což vše bude určitě výhoda.  Alespoň nebudu mít saunu po 3 fotkách.. :)


  • 0

#340 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 19 březen 2016 - 17:34:59

V Ikei led 1850 lm, 150W, 2700 kd (denní světlo), 95mm. 399,- do magnifaxe II bude k něčemu, má někdo v tomto mgf ledku?


  • 0

#341 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 19 březen 2016 - 17:39:51

Je to tato http://www.ikea.com/...ducts/70305979/  kd má být kv(kelvinů)


  • 0

#342 rezecek

rezecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 39 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 19 březen 2016 - 18:37:59

To je na magnifaxe moc silné, lepší něco z těchto 15 Wattových:

 

http://www.energizer...e-globe/c-1318/


  • 0

#343 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 20 březen 2016 - 13:50:30

Vycházel jsem z toho, že tam mám 150W žárovku a přijde mi že svítí málo


  • 0

#344 cupr

cupr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 20 březen 2016 - 17:52:27

Tady zašli s LED nejdál....  :-P

 

http://heilandelectr...e/led_kaltlicht

 

náhrada za Meopta Color 3

 

http://heilandelectr...de/led_meopta_3

 

http://heilandelectronic.de/splitgrade


  • 0

#345 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 20 březen 2016 - 19:25:23

Tak jsem nakoukl do přístroje a je tam dokonce 200W (původní kovos), 150W mám náhradní a myslel jsem že je i uvnitř. A je fakt, že si na povrchu magnifaxe po pár málo minutkách můžeš udělat steak.


  • 0

#346 rezecek

rezecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 39 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 20 březen 2016 - 19:40:11

Šup tam LED a je vystaráno:-)


  • 0

#347 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 21 březen 2016 - 08:02:30

Je to tato http://www.ikea.com/...ducts/70305979/  kd má být kv(kelvinů)

Kelvin = K. 2700K  není denní světlo, je to teplejší, blízko klasické žárovce.


  • 0

#348 Glerin

Glerin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 157 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 10

Publikováno 11 duben 2016 - 14:11:58

To je na magnifaxe moc silné, lepší něco z těchto 15 Wattových:

 

http://www.energizer...e-globe/c-1318/

 

Mám teď v magnifaxu 4 150W opálovku.

Zkusil bych objednat 20W denní bílou z odkazu....to by mělo být ok, ne?


  • 0

#349 rezecek

rezecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 39 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 11 duben 2016 - 18:21:44

Nejprve si změřte průměr, zdali vám tam vleze. Myslím že v Magnifaxu dáte max. průměr 120mm, myslím v magnifaxu 3. Nevím jak to je ve čtyřce... Viděl bych to spíše na ty 15W o průměru 95mm.


  • 0

#350 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 15 březen 2017 - 15:57:38

co poviiete na taketo nieco ?:)

http://www.ebay.com....pzv6_W3UHOODO7A


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních