Přejít na obsah


Fotka

Čínské planfilmy - zkušenosti?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 30 červen 2008 - 14:52:06

Zdravím, nemáte někdo praktické zkušenosti s čínskejma planfilmama? Myslím tím třeba tyhle. Cena je dost neuvěřitelná, netestoval jste je někdo?
  • 0

#2 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 30 červen 2008 - 20:53:39

já myslim, že když to nebudeš moc vohejbat, pušovat, prát, ustalovat, mechanicky i jinak namáhat, tak to bude prostě takovej ten normální slušnej, klasickej negativ.... prostě foma :wink:

ne vážně, jestli to nebude mít díry v emulzi, podložce apod. neni se moct čeho bát, myslim. u vf už vůbec. zkoušel sem čínský luckye ve svitku a dobrý. dokonce bych řek zajmavý. kdo se nehoní po nějakech extrabuřtech - nulovym zrnu, tak ho tyhle padesát a víc let starý agfy, kodaky a spol. nebo co to je, musej uspokojit

třeba maj dokonce víc stříbra než týmax s deltou dohromady :lol: :lol: :lol:
  • 0

#3 poutnik

poutnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 červen 2008 - 21:54:25

Osobní zkušenosti (ještě) nemám - i když už mám v lednici nějaký 4×5" Era 100 filmy. Na cizích webech se udává vcelku dobrá zkušenost jak se Shanghai, tak s Era, přičemž Era mají být to nejlepší co se v Číně produkuje.

Obecně ale většina lidí co je používá nedoporučuje fotit na ně něco kriticky důležitýho, spíš osobní projekty (když to nevyjde, tak se svět nezboří a zkusím to nafotit znovu, když to půjde), cca 1-5-10% (dle typu filmu, skrvn na slunci, konstelaci hvězd) filmů může obsahovat defekty v emulzi.

Tonální vlastnosti jsou prý dobré, někdo píše i vynikající. Akorát jsem nenašel datasheety se spektrální citlivostí.
  • 0

#4 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 30 červen 2008 - 22:01:22

Já jsem dříve dostal fotopapíry tuším Xiamen. Na obalu je i rozsypaná rýže (Čínské znaky) a po brouzdání internetem jsem se dozvěděl, že je dělá Kodak :wink: Ono se asi někdy za exotickými názvy může objevit i zajímavé zboží :lol: Za každou cenu bych však nešetřil. Adox má CHS 100 4x5 inch 50 ks za 680,- Kč s daní a tvůj 5x7 inch za 1175,- Kč což podle mě není vůbec špatné.
K ebay ještě připočítáš poštovné s trochou neštěstí clo a ještě budeš trnout co ti vlastně přijde.

P.S. Jak je tu psáno někde na fóru. Pokud máš naťapat x kilometrů se závažím na zádech určitě si rozmyslíš na co budeš fotografovat a jak později vyvoláš.
  • 0

#5 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 1 červenec 2008 - 07:11:49

Adox má CHS 100 4x5 inch 50 ks za 680,- Kč s daní a tvůj 5x7 inch za 1175,- Kč což podle mě není vůbec špatné.
K ebay ještě připočítáš poštovné s trochou neštěstí clo a ještě budeš trnout co ti vlastně přijde.


Poštovné určitě, clo z UK určitě ne... Navíc cena cca 20€ za 50 listů 13x18 mi připadá velice slušná, navíc když už bych to z UK někde objednával, určitě bych nevzal jedno balení. No a protože číňani kopírujou ledacos, čekal bych v tom "slavnější" starší emulze, v podstatě jak píše Mamiak.

No a co se týká možných problémů s kvalitou emulze - to je především to, na co jsem se ptal :wink: Ale stejně, ať fotím na cokoli (digi, kino, svitek), je-li na to víc času, než nějaké zlomky vteřin, dělám vždycky nejméně dvě stejné fotky pro eliminaci technických problémů. S VF zatím zkušenosti sbírám, ale i tam se snažím o dublování - pokud to teda nejsou jenom nějaký pokusy, jako "co všechno se s tím dá podnikat".
  • 0

#6 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 1 červenec 2008 - 10:46:45

Adox má CHS 100 4x5 inch 50 ks za 680,- Kč s daní a tvůj 5x7 inch za 1175,- Kč což podle mě není vůbec špatné.
K ebay ještě připočítáš poštovné s trochou neštěstí clo a ještě budeš trnout co ti vlastně přijde.


Poštovné určitě, clo z UK určitě ne... Navíc cena cca 20€ za 50 listů 13x18 mi připadá velice slušná, navíc když už bych to z UK někde objednával, určitě bych nevzal jedno balení. No a protože číňani kopírujou ledacos, čekal bych v tom "slavnější" starší emulze, v podstatě jak píše Mamiak.

No a co se týká možných problémů s kvalitou emulze - to je především to, na co jsem se ptal :wink: Ale stejně, ať fotím na cokoli (digi, kino, svitek), je-li na to víc času, než nějaké zlomky vteřin, dělám vždycky nejméně dvě stejné fotky pro eliminaci technických problémů. S VF zatím zkušenosti sbírám, ale i tam se snažím o dublování - pokud to teda nejsou jenom nějaký pokusy, jako "co všechno se s tím dá podnikat".


Pokud dělají 9x12 a 18x24 přidal bych se ............ :lol:
  • 0

#7 poutnik

poutnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 1 červenec 2008 - 11:22:33

Adox dělá 9x12cm, o 18x24cm nevím (nenašel jsem).
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 1 červenec 2008 - 12:40:10

Adox dělá 9x12cm, o 18x24cm nevím (nenašel jsem).


Hmm, tipl bych si, že David má zájem spíš o ty čínské filmy. Jinak Adox v různých rozměrech viz www.jmatusek.cz
  • 0

#9 poutnik

poutnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 1 červenec 2008 - 13:22:49

Jo tak to si myslím že nikoliv.

Z Era filmů jsou k dispozici pouze tyto

4x5", quarter plate (8.25x12cm), half plate (12x16,5cm), full plate (16,5x21,6cm), 8x10", 10x12", 7x17"

O Shanghai nevím.
  • 0

#10 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 1 červenec 2008 - 13:50:36

Adox dělá 9x12cm, o 18x24cm nevím (nenašel jsem).


Hmm, tipl bych si, že David má zájem spíš o ty čínské filmy. Jinak Adox v různých rozměrech viz www.jmatusek.cz


Jo ty čínský, v 9x12 dobrý. 18x24 bych tedy oželel.......... :lol:
Ten Adox vychází taky dobře proti Fomapanu. Sakryš...to není vlastenecký :wink:
  • 0

#11 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 1 červenec 2008 - 22:50:00

mam adoxový plany vobjednaný, do měsíce je čekam - tak dam vědět
  • 0

#12 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 2 červenec 2008 - 11:09:25

Jsem zjistil, že jsem samozřejmě pako, sice ti číňani inzetujou na ebay.uk, ale item location je Čína, takže skutečně clo + poštovné + DPH.
  • 0

#13 poutnik

poutnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 červenec 2008 - 12:21:30

Clo + DPH je otázka do loterie - když mi přišel ten Era 4×5, čekal jsem, že to budou chtít proclít, a ono nic. Zase toho nebylo až tolik, jen pár balení na vyzkoušení...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních