Přejít na obsah


Fotka

Dia jako negativ


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 9 září 2008 - 20:22:04

Máte někdo zkušenosti s volání diafilmu coby negativu? Jaké jsou výsledky? Tuším, že by měl vzniknout nemaskovaný barevný negativ, jak byly ty úplně první. Nepodobají se výsledné zvětšeniny(při vhodné filtraci) také prastarému agfacoloru, jaký byl v padesátých letech? Když člověk vidí prodávat prošlé filmy za pár korun, chce se mu najednou do hromady pokusů...
  • 0

#2 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 9 září 2008 - 21:31:26

Jmenuje se to cross proces, tahle cesta je celkem zajímavá oproti negativu volanému jako diák :? . Výsledkem je netradiční barevnost, pokud chceš, můžu nabídnout několik prošlých diáků ve svitku (nějaká Provia, pár Kodaků...) za rozšiřující nápoj :lol:

výsledky viz článek na www.paladix.cz o volání negativů procesem C-41.
  • 0

#3 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 10 září 2008 - 12:27:20

A copak je míněno tím rozšiřujícím nápojem?
  • 0

#4 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 10 září 2008 - 15:02:47

Sorry, občas zapomínám, že ne všichni znají širokoúhelnickou terminologii :-) :lol:, tedy za pivo. Nicméně už se o ty filmy přihlásil Hypnogen, může ale zase nabídnout prošlé Agfy, měl by jich mít hodně...
  • 0

#5 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 10 září 2008 - 17:31:23

Mínil jsem to trošku jako legraci, že pivo bude tím mnoha způsoby rozšiřujícím nápojem mi došlo. Každopádně to ovšem není špatná myšlenka, s tím fotopivem. Vlastně ani nějak moc podobně postižených lidí - v nejlepším slova smyslu - neznám, takže pokud by se řekněme v Brně konalo nějaké setkání komorníků s možnou účastí veřejnosti, kde by nevadil mlaďoch tahající z ostatních rozumy, rád se na něm objevím.
  • 0

#6 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 10 září 2008 - 18:51:06

Ty Agfy platí.. ve svitku mám výhradně jen ty. Btw ukázky jejich crossů mám na DA (klik na WWW u mě). Prakticky všechny moje barevné fotky za poslední dobu jsou crossy. Ty divočejší jsou výsledkem několikatýdenního ležení svitku na slunci.
Chtěl bych zkusit prostě i další značky filmů v crossu.
  • 0

#7 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 13 září 2008 - 12:15:01

Taky se mi doma válí prošlé Agfy dia svitky. Pokud bys měl zájem, ozvi se na mail;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních