Přejít na obsah


Fotka

Contax G1 - dioptrická korekce


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 18 září 2008 - 07:41:04

Prosím kolegy, uživatele Contaxu G1, zda by nepotvrdili či nevyvrátili informaci z papírů k přístroji.
Jedná se o dioptrickou korekci - uvedena je od +0,3 D do -2 D.
Pakliže opravdu hodnota +0,3 D platí - existuje "přídavná" hledáčková korekce? Já potřebuji +2D.
  • 0

#2 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 18 září 2008 - 11:45:11

takže hexar bude k mání? :lol: 8-O :wink:
  • 0

#3 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 18 září 2008 - 14:05:38

drahy Pentaxisto, toz to abych si ten Contax rychle koupil nez podrazi po Vasi nadsene recenzi :lol:
Rad si poslechnu nejake postrehy o tychlosti AF a pouzitelnosti hledacku, protoze tohle je aparat co mi uz dlouho vrta hlavou. Sice by naskledkem toho asi nektere kusy sly z domu...ale...
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 18 září 2008 - 14:41:25

drahy Pentaxisto, toz to abych si ten Contax rychle koupil nez podrazi po Vasi nadsene recenzi :lol:
Rad si poslechnu nejake postrehy o tychlosti AF a pouzitelnosti hledacku, protoze tohle je aparat co mi uz dlouho vrta hlavou. Sice by naskledkem toho asi nektere kusy sly z domu...ale...


Ze je to pekna masinka! :) Ona i G2.
Hele, nesel by treba z domu Canon EF :D :-P
  • 0

#5 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 18 září 2008 - 15:15:16

no to je krásný, jak sme se tu sešli - všichni tři temný bratři :-P nezapomínejte vovšem pánové, že pořadí na hexar je vejš jasně daný :lol:
  • 0

#6 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 18 září 2008 - 17:32:36

Pánové, pánové, uklidněte hormony!!! :lol:
Hexar AF z domu nepůjde... Vzhledem k téměř neslyšnému provozu a naprosto výjimečnému objektivu mám v úmyslu vzíti si ji do rakve s sebou a nafotit v nebi (?) či pekle (?) nějaký pěkný seriálek.
Ale uznávám, že G1 i G2 jsou pěkné mašiny.
Zabývám se jimi jako jednou z možností, jak vyzbrojt kolegu do podmínek nanejvýš nepříznivých (zničení, krádeže, nemožnost opečovávat výbavu...). A přijít o tělo i s objektivem za deset tisíc bolí méně, než přijít např. o Leicu M6, M7 nebo Hasselblad XPan.
P.S. Jedna Konica Hexar AF (myslím, že Silver) je u Škody a "spadla" na (tuším) 9 000,-
  • 0

#7 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 18 září 2008 - 17:55:10

nojo, jenomže vod pentaxisty to by bylo takříkajíc přes dvůr, tak nějak jako v rodině, žejo :lol:
  • 0

#8 mvrba

mvrba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 142 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 13

Publikováno 18 září 2008 - 19:55:32

Co se dioptrií týká, nepamatuji si, bohužel, kolik bylo možné jít do "plusu" - mám mínusové dioptrie.
Nastavování dioptr. korekce na Contaxu je velmi pohodlné a pokud mohu doporučit, je dobré jít do Contaxe dvojky.
Má pohodlnější ruční ostření a je o hodně rychlejší.
Jednička je rychlá také, jen mi na ní vadilo, že na každé nové zmáčknutí spouště objektiv musí z nekonečna zaostřit na nastavenou hodnotu. Po vyfocení se vrátí opět na nekonečno a tak stále dokola.
Vynikající je korekce paralaxy (hledáček "zoomuje") a expoziční automatika.
Sám jsem ale přešel na Leicu kvůli ručnímu ostření.
Objektivy od Zeisse jsou skvostné i na plnou díru a proti slunci, narozdíl od Leicy jsem u Contaxe neměl neostré fotky vinou pohybu aparátu - na to jsem si u Leicy musel delší dobu zvykat a dodnes, když nedám pozor, nějké snímky rozstřesu. Nevím proč :lol:
Doporučuji Contax vřele!!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních