Přejít na obsah


Fotka

Vložky do kazet


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
100 odpovědí na toto téma

#51 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 10 prosinec 2008 - 12:28:18

Gorgi, ty si od nás, z valašska? Nepovídaj!!! Tož by byla prdel jak sviňa!!!
  • 0

#52 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 10 prosinec 2008 - 12:30:34

Gorgi, ty si od nás, z valašska? Nepovídaj!!! Tož by byla prdel jak sviňa!!!


co žorži, ale já - praděda měl domovskou obec tylovice u rožnova :D
  • 0

#53 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 10 prosinec 2008 - 13:08:04

Ty vložky...
dost by se hodily 30x40.

já asi zase 15x6.5 inčů :D
  • 0

#54 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 10 prosinec 2008 - 13:11:28

Ty vložky...
dost by se hodily 30x40.

já asi zase 15x6.5 inčů :D


jdes do toho? i ty panoramatiku :wink:
  • 0

#55 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 10 prosinec 2008 - 17:58:41

Gorgi, ty si od nás, z valašska? Nepovídaj!!! Tož by byla prdel jak sviňa!!!


co žorži, ale já - praděda měl domovskou obec tylovice u rožnova :D


tož děda Janek byl z Valašska...ja už su rozené Brňák...ale i tak se k vám, ogaři, hlásím. Tvrdohlavý su dost :wink:
  • 0

#56 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 10 prosinec 2008 - 18:34:31

Gorgi, když se tě viděl na tej Šumavě v sobotu v noci, hnedkaj sem věděl, že mosíš mět kořeně nekde u nás, v kopcoch :D
  • 0

#57 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 10 prosinec 2008 - 18:38:54

Mamiaku, o tobě sem to věděl, to sa pozná, Valaši sú rodina. Na tobě sem to poznal zasejc v tym Veselí na výstavě Herdina, hnedkaj jak vešels to tej výstavní místnosti, zohl ses pod futrama a mocným hlubokým hlasem zadul: "Nazdar temnokomorníci"..... to sa pozná. Jediná věcinka mi tu vaše valašské kazí. Ty a Gorgi máte moc veliký, skorem český intelekt, ale vysvětluju si to tak, že málo pijete halúzkovú.
  • 0

#58 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 10 prosinec 2008 - 18:53:56

no ale jak su na kotárech, tož mi de ten dialekt, že ani dumat nad tým ňemusím :wink:

nový rok trávím s rodinou hnedká pod radhoštěm :D
  • 0

#59 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 11 prosinec 2008 - 02:29:49

díky ogare :wink:
jen dúfám, že tym myslíš první fázu...halůzková a utopence...v tej druhé sem už jen chrňál, jak ožralý drevár....

o intelektu...tož nevím...já se snažím pít dost...ale žaludek už ráno protestuje...a dialekt...no, tady se přizpůsobuju okolí...umím brněnský, obecnou češtinu, velmi spisovnou češtinu.... :D
  • 0

#60 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 17 prosinec 2008 - 19:56:22

Also, meine liebste Herren, mám dvě zprávy, dobrou a špatnou, a k tomu takovou nepositivní. Dobrá je, že první várka vložek je hotova. To znamená, že uspokojím všechna přání do formátu 13x18. Špatná je, že jsem odjel z Jedovnic a vrátím se až na začátku ledna. To je ovšem poslední zdržení. Zatím mi pošlete na mail adresy, ať to můžu rozeslat ihned po vyzvednutí. Druhá várka, tj ty větší věci, bude nedlouho poté(tentokrát myslím doopravdy nedlouho, čili žádné další dva měsíce). A ta nepositivní zpráva je, že to bude malinko dražší, čili se dostaneme asi na 45Kč za vložku 13x18. Tak se jen modlím, abyste mi to za tu cenu nehodili na hlavu...
  • 0

#61 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 17 prosinec 2008 - 20:50:28

super, díky, email poslán sz
  • 0

#62 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 17 prosinec 2008 - 20:54:38

super, díky, email poslán sz

taktéž :lol:
  • 0

#63 DavidS

DavidS

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 85 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 prosinec 2008 - 14:58:15

Přidal bych se s dovolením se svou skromnou objednávkou na 6 ks vložek 13x18 - ať už ve druhé či třetí várce :) - posílám samosébně i na mail, děkuju a předem se ráčím poroučet i panu kováři.
  • 0

#64 026200

026200

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 266 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 5 leden 2009 - 19:57:52

Asi sem tu trochu pozdě... Neprodal by někdo originální vložky 13x18 pro kazety k Magnole? A nebo alespoň nezjistil přesný rozměr planfilmu Foma téhož formátu? Děkuji
  • 0

#65 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 5 leden 2009 - 22:03:00

Asi sem tu trochu pozdě... Neprodal by někdo originální vložky 13x18 pro kazety k Magnole? A nebo alespoň nezjistil přesný rozměr planfilmu Foma téhož formátu? Děkuji

No jelikož se situace vyvinula tak, že magnolu prodávám, tak polovinu své objednávky jsem již přepustil DavidoviS, druhá půlka by mohla být tvoje.
  • 0

#66 026200

026200

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 266 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 6 leden 2009 - 22:05:40

Děkuju, zájem určitě mám. Potřebuju ale jen dvě vložky, víc kazet stejně nemám...

Asi sem tu trochu pozdě... Neprodal by někdo originální vložky 13x18 pro kazety k Magnole? A nebo alespoň nezjistil přesný rozměr planfilmu Foma téhož formátu? Děkuji

No jelikož se situace vyvinula tak, že magnolu prodávám, tak polovinu své objednávky jsem již přepustil DavidoviS, druhá půlka by mohla být tvoje.


  • 0

#67 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 6 leden 2009 - 22:25:37

ok, až vložky dostanu, tak se ti ozvu.
  • 0

#68 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 6 leden 2009 - 23:24:17

Ahoj, mel bych zajem o 6 ks vložek 13x18cm na Magnolu, stejne jako tu uz ma zamluveno spousta lidi. V nejake x te varce to bude fajn :wink:

Diky
  • 0

#69 VORECH

VORECH

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 únor 2009 - 12:21:40

Ahoj ,stale jeste probiha vyroba? Urcite bych mel zajem o dve kazety 24x30.Diky
  • 0

#70 VORECH

VORECH

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 únor 2009 - 12:35:19

Ted jsem si to precetl pozornejc a nerozumim co je vlozka do kazety -to neni kazeta?
  • 0

#71 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 20 únor 2009 - 15:15:53

Budou ty vložky na Magnolu pasovat i na mentora 13x18? Měly by ne? Pokud jo, tak bych měl taky zájem. Má už ty vložky někdo vyzkoušené?
  • 0

#72 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 20 únor 2009 - 15:17:58

Budou ty vložky na Magnolu pasovat i na mentora 13x18? Měly by ne? Pokud jo, tak bych měl taky zájem. Má už ty vložky někdo vyzkoušené?


Vlozky jsem zkusil pouze na maglone - cca 50% z objednanych pasovalo bez zasahu, nektere si budu muset lehce upravit.

Na Mentora se zeptej Zdenka. I kdyz uz nad nim asi bude ofrnovat, takovej pidiformatek :wink:
  • 0

#73 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 4 březen 2009 - 21:11:46

Budou ty vložky na Magnolu pasovat i na mentora 13x18? Měly by ne? Pokud jo, tak bych měl taky zájem. Má už ty vložky někdo vyzkoušené?


Vlozky jsem zkusil pouze na maglone - cca 50% z objednanych pasovalo bez zasahu, nektere si budu muset lehce upravit.

Na Mentora se zeptej Zdenka. I kdyz uz nad nim asi bude ofrnovat, takovej pidiformatek ;)


Huh, tak jsem se dostal do dalsi faze, o vikendu jsem do dvou prazdnych kazet od Magnoly s temi novymi vlozkami chtel dat film - no a nejak mi to neslo aby tam byl film rovne. Ty vlozky jsou totiz cca o 2mm uzsi nez je film :D( a vsechny...
Do kazet jdou ale film do tech vlozek nejde.

Stalo se to jeste nekomu, nebo mam stesti jen ja? :lol:
  • 0

#74 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 5 březen 2009 - 12:38:35

Budou ty vložky na Magnolu pasovat i na mentora 13x18? Měly by ne? Pokud jo, tak bych měl taky zájem. Má už ty vložky někdo vyzkoušené?


Milane, pasovat budou, ale vyčkej. Pošlu ti je jako bonus k té kazetě.
  • 0

#75 Manin

Manin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 234 příspěvků(y)
Reputace: 62

Publikováno 2 červenec 2009 - 17:14:49

Ahoj.
Stal som sa pred troma dňami majiteľom vysnívanej Magnoly, ale žiaľ sú pri nej priložené len vložky s redukciou na 9x12. Okolo kaziet je tu už pár mesiacou ticho, túto veľkú obiednávku som asi prepásol.
Nenáde sa tu niekto, kto môže postrádať nejakú tu vložku na 13x18 ?
Mám 9 kaziet, ale potešia aj dve, tri. Samozrejme to nechcem zadarmo, prípadne by som aj vymenil za tie moje 9x12.
Dobré svetlo.
  • 0

#76 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 2 červenec 2009 - 17:24:41

Vítej na TK. Gratuluji k Magnole!

Vložky budeš shánět asi poměrně těžko. Pokud budeš chtít něco s Magnolou zkusit narychlo, tak by snad mohl jít film chytit oboustarnou PRITT páskou na pevnou podkladovou desku a s tou to narvat do tý plechárny.
Asi nejlepší možnost je Magnolu přestavět na standardní zadek.
  • 0

#77 Manin

Manin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 234 příspěvků(y)
Reputace: 62

Publikováno 2 červenec 2009 - 17:45:02

Ďakujem za rýchlu odpoveď aj privítanie. To vieš, zatiaľ to len okukujem a teším sa, pre zamestnanie som na nič iné zatiaľ nemal čas. Trápia ma len tie vložky. Do tej prestavby sa mi moc nechce, aspoň kým nevyskúšam originál.. :)
Možno by som sa pokúsil aj si tie vložky sám vyrobiť, ale nemám ani jeden kus a nenašiel som ani niečo ako výkres.. alebo popis rozmerou..
  • 0

#78 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 2 červenec 2009 - 21:15:16

Ďakujem za rýchlu odpoveď aj privítanie. To vieš, zatiaľ to len okukujem a teším sa, pre zamestnanie som na nič iné zatiaľ nemal čas. Trápia ma len tie vložky. Do tej prestavby sa mi moc nechce, aspoň kým nevyskúšam originál.. :roll:
Možno by som sa pokúsil aj si tie vložky sám vyrobiť, ale nemám ani jeden kus a nenašiel som ani niečo ako výkres.. alebo popis rozmerou..


Ahoj, mam od plociho asi 10ks vlozek 13x18 prave do magnoly, nicmene mam predalany zadek na standardni kazety a vlozky jiz nepotrebuji (ani jednou jsem je nepouzil - chteji doupravit - popravde nejde mi do nich dat film ), pokud bys je tedy chtel, tak ti je mohu poslat, az se nekdy potkame, tak mi koupis za ne pivo :?, co ty na to??

P.S. Vitej na temne a gratuluji k peknemu stroji
  • 0

#79 Manin

Manin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 234 příspěvků(y)
Reputace: 62

Publikováno 2 červenec 2009 - 21:44:32

To znie moc dobre. Tá pladba cez pivo mi ale príde troška nefér vzhľadom na to, že mám veľkú šancu sa schovávať celý život.. :?
Každopádne mám záujem, dúfam sa to bude dať upraviť na ten rozmer, ak to platí, môžem Ti dať adresu, napíš mi ako sa vyrovnáme, nech niesi v mínuse.
  • 0

#80 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 2 červenec 2009 - 21:48:15

To znie moc dobre. Tá pladba cez pivo mi ale príde troška nefér vzhľadom na to, že mám veľkú šancu sa schovávať celý život.. :roll:
Každopádne mám záujem, dúfam sa to bude dať upraviť na ten rozmer, ak to platí, môžem Ti dať adresu, napíš mi ako sa vyrovnáme, nech niesi v mínuse.


v pohode, neres to :?,
napis mi adresu pripadne soukromou zpravou nebo na email co mam v profilu
  • 0

#81 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 2 červenec 2009 - 21:55:26

já to furt říkám že tady jsou samý hodný lidi...
  • 0

#82 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 2 červenec 2009 - 21:57:11

To znie moc dobre. Tá pladba cez pivo mi ale príde troška nefér vzhľadom na to, že mám veľkú šancu sa schovávať celý život.. :lol:
Každopádne mám záujem, dúfam sa to bude dať upraviť na ten rozmer, ak to platí, môžem Ti dať adresu, napíš mi ako sa vyrovnáme, nech niesi v mínuse.


v pohode, neres to :?,
napis mi adresu pripadne soukromou zpravou nebo na email co mam v profilu


a kdyz to stihnes do zitrka, tak ti to poslu za Eura za Slovenska, jedu za svokrou do Trencina :roll:
  • 0

#83 Manin

Manin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 234 příspěvků(y)
Reputace: 62

Publikováno 2 červenec 2009 - 22:04:18

To sa budem musieť snažiť, aby som vám nepokazil priemer.. :?
Kadíaľ a o koľkej máš cestu, možno by som ťa mohol niekde počkať. Alebo to nebudeme komplikovať?
  • 0

#84 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 2 červenec 2009 - 22:06:28

To sa budem musieť snažiť, aby som vám nepokazil priemer.. :?
Kadíaľ a o koľkej máš cestu, možno by som ťa mohol niekde počkať. Alebo to nebudeme komplikovať?


asi bude lepsi ta posta, jedu pres Stary Hrozenkov primo na Trencin, cas okolo pulnoci :roll:
  • 0

#85 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 8 duben 2013 - 10:27:07

se štěstím získal jsem originální vložky do plechových kazet 10x15, mám krásné alpakové kazety, co byste řekli, pasujou tam, ale
bude nutné dořešit nějaká vypodložení na třech místech = dával někdo v nedávné době vyrobit vložky do kazet? není to složitý výrobek, ale ruce, kladívko a nějaká pravítka na to nestačí, musí to být přesná výroba, nejlépe tenký, ale nějak rastrovaný zpevněný plech, nákres bych si dodal

Přiložený soubor  10x15.jpg   132,09K   47 Počet stažení
  • 0

#86 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 11 květen 2013 - 00:09:02

Brýden vespolek, jsem tu nový a můj problém (jeden z nich) se jmenuje vložky 13x18 a že je nemám. Koupil jsem si k 50nám magnolku a v kazetách jsou jen 10x15. Vyměním, koupím, obkreslím a nechám udělat, cokoliv - jen mi prosím Vás někdo nějak pomozte!
  • 0

#87 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 11 květen 2013 - 19:58:40

nejlíp zveřejnit přibližně bydliště a domluvit s někým v kraji na setkání
vložky do kazet asi nikdo neprodá, tak jedině půjčit
o nákresu nevím, že by byl někde k dispozici
zatím bych fotografoval na 10x15, je to přece nejlepší malej velkej formát na světě!
  • 0

#88 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 11 květen 2013 - 23:23:07

Jsem z Krásné Lípy na Děčínsku, ale vyskytuju se taky na Ústecku, Pardubicku, Karlovarsku a v Praze. Stačilo by mi, kdyby mi někdo z pánů vlastníků toho pokladu umožnil změřit si jeho vložku 13x18, nebo mi aspoň napsal tloušťku plechu, z jakého jsou vyrobeny. Stačilo by změřit mikrometrem, snad i šuplerou. Za dotyčného se večer před spaním pomodlím, případně mu pošlu/přivezu (skoro) jakoukoli lahev, kterou si bude přát.
  • 0

#89 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 13 květen 2013 - 08:48:56

no snad se někdo najde, event. pátrat podle "magnola" ve vláknech, vypátrat majitele a oslovit ho konkrétně mailem, nebo soukromou zprávou, já magnolu nemám
  • 0

#90 brkoslav01

brkoslav01

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
  • LocationŠumava
Reputace: 88

Publikováno 13 květen 2013 - 20:21:03

až budu mít čas nějaký vložky na půjčení bych snad pohledal, mam tu něco málo navíc, ale kdy to bude to nepovim
  • 0

#91 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 10 listopad 2015 - 23:08:01

možná vám to přijde legrační, nezkoušel někdo vyrobit vložku do moderní kazety? třebas ze 4x5 na 6x9 cm? mám nějaké škatulky fp4 6x9, jsou řádně prošlé, ale fungují, sem tam je dávám do sixu, nebo tlr - tam drží položené a připevněné přítlačnou destičkou, ale do moderní kazety by to chtělo nějaké kartonové, či jiné velmi tenké pouzdro, tak jestli se tím někdo nezabýval, do staré dřevákové kazety byla taková vložka hotová za půl hodiny, ale tady je to na těsno velmi


  • 0

#92 Štefan Sukup

Štefan Sukup

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 11 listopad 2015 - 00:02:54

Jo,zkoušel jsem.Do moderní kazety 13x18 vložku na 12x16,tam to bylo tedy opravdu na těsno.Musel jsem oříznout lišty,co drží film (kazeta byla od Kubikuly zkušební,poničená teplem,tak to nebolelo),aby tam šlo vsunout plát s přilepenými lištami pro ten menší formát.Kubikula pak se vším seknul a nedotáhl jsem to - ale je to cesta.A teď koukám na 6x9 v kazetě 9x12 - no tam je místa habaděj.

Plátek desky (od Litomiského) ve velikosti 9x12 s vyříznutým okýnkem pro 6x9 a lišty ze tří stran,Asi bych lišty ještě vypodložil další vrstvou až ke krajům až k lištám kazety,zpevnilo by se to a film by nebyl na těsno.

Chci to ozkoušet na 10x15 do kazety 13x18,tak to nafotím a dám sem.

Pláty té hmoty(tvrzený polystyren myslím) jsou akorát tak tenké,že jdou zasunout a jsou trochu tlustší než film,můžu změřit,která tloušťka to je,teď jdu spát.Ale možná by to šlo i z toho papíru.


  • 0

#93 Štefan Sukup

Štefan Sukup

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 11 listopad 2015 - 07:33:36

Ještě detail - na straně ke klapačce jen malá zarážka a vyříznutý oblouček pro nehet.Asi by šlo nalepit na klapačku zajištění ze čtvrté strany,ale to je zásah do kazety a není to nutné.


  • 0

#94 Štefan Sukup

Štefan Sukup

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 11 listopad 2015 - 10:25:14

A ještě do třetice - protože mě to donutilo znova a víc uvažovat,do kazety 13x18 už bych dělal vložku na 12x16,5 jen s uchycením na kratších stranách.Vzadu lišta a u klapačky - no na klapačku přilepené ťapky,třeba i samolepka(zespoda klapačky na ťapky udělat místo).To celé vsunovací místo filmu,žádné zasahování do kazety.Ať si film trochu plandá(nebude),stejně jsou dávno prošlé ty co mám.Ale 10x15 poctivně s lištama i po stranách,tam na ně zbývá místo.

Omlouvám se,že jsem uvažoval "nahlas",ale aspoň jsem si to pořešil zas o kousek víc,jak na moderní kazety.


  • 0

#95 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 11 listopad 2015 - 20:14:05

Je známá věc, že menší filmy se do větších modernich kazet jednoduše vlepují, nejlip kapkou medu.
  • 0

#96 Štefan Sukup

Štefan Sukup

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 11 listopad 2015 - 23:01:52

A jak film umístím kam chci?Slyšel jsem to o medu(asi četl tady),Kubikula doporučoval takovou pásku,co jen omázne lepidlo,Pritt,ale stejně to chtěl řešit univerzálně.Mě se plasty osvědčily a mám ještě pár plátů v zásobě,tak to stejně prubnu.Med se mi může hodit aby to neplandalo v okýnku,uvidím a třeba skončím jen a jen na kapce medu.


  • 0

#97 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 11 listopad 2015 - 23:35:40

lepení není tak špatné, jako okamžité řešení, vycentrování planu uděláš přípravkem-podložkou-třeba ze čtvrtky, oměřuju tu kazetu ze všech stran a půjde to udělat i bez lepení, jen si najít čas a kus vhodného materiálu kolem tří desetin mm silného


  • 0

#98 Ray

Ray

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 16 příspěvků(y)
  • LocationDačice
Reputace: 3

Publikováno 13 prosinec 2016 - 19:49:43

Dobrý večer,zdravím všechny temnokomorníky.Na temné jsem nový,přestože s velkými přestávkami se BW od mládí. Nyní již ve

věku pokročilém bych rád vyzkoušel VF.Za tímto účel jsem pořídíl Magnolu/jak vychvalovanou,tak zavrhovanou?/Ke štěstí mi

však chybí vložky do originálních kazet 13x18.Nevím zda-li výroba je ještě aktuální,nebo mám se pokusit sehnat jiný zdroj.

Jinak chválím zdejší matadory,ty zkušenější,že se snaží předat své znalosti a dle mého názoru jich je zde dost. Sám se snažím

své skromné znalosti předávat dále svým potomkům,aby tento krásný druh zábavy a ,,koníčka" nezanikl,aby ti mladí si dovedli

poradit jako naše generace.  


  • 2

#99 meCZoun

meCZoun

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 348 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 50

Publikováno 14 prosinec 2016 - 08:20:43

Vítej na temné, kolego ze sousedství :) Sice s vložkami neporadím, ale přivítání jsem si neodpustil... ;)


  • 0

#100 Elge

Elge

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 únor 2021 - 14:22:28

Dobrý den všem, asi jsem se zde vynořil jak z hibernace, dnešní doba mi tak trochu připadá ...

Sháním vložky do kazet do milované a stále plně funkční Magnolky... konkrétně 3 ks 13x18 a 4 kusy 10 x15 ... neprodá někdo ? neporadí ... ?

Díky za jakoukoliv odpověď... mohu nabídnout skeny manuálu :)

Možná bych mohl nabídnout i Magnitarus ...


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních