Přejít na obsah


Fotka

Odbarvení


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2 odpovědí na toto téma

#1 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 14 říjen 2008 - 08:49:23

už dlouho s kamarádem přemýšlíme nad tím co to udělá když se barevný film prožene černobílým procesem. jestli to vůbec jde.

popřípadě jestli jde z barevného filmu vytáhnout černobílou fotku (naopak to nejde to vím)
  • 0

#2 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 14 říjen 2008 - 09:34:14

už dlouho s kamarádem přemýšlíme nad tím co to udělá když se barevný film prožene černobílým procesem. jestli to vůbec jde.

popřípadě jestli jde z barevného filmu vytáhnout černobílou fotku (naopak to nejde to vím)


Tak to už jsem tady řešil. Jde to, ale.... Film zůstane hnědý, málo kontrastní. Pro zvětšování nepoužitelný (teda skoro). Bylo by potřeba lépe odstranit barevný vrstvy. Pak je to ale stejně horší než klasickej ČB film. Vlákno o crossprocesu, ještě tam dlužím dát ty hruzy. Ale odešel mi skener, tak to bude trošku trvat.

Zvětšování z barevnýho filmu ČB fotek se tu taky řešilo. On výsledek nic moc. Zkus dohledat.
  • 0

#3 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 14 říjen 2008 - 10:51:38

Zvětšování z barevnýho filmu ČB fotek se tu taky řešilo. On výsledek nic moc. Zkus dohledat.


jde to, Kodak na to delal i specialni papir - Panalure myslim - mam ho doma cca 100ks - kdysi jsem ho koupil ve vyprodeji v CTK - ale na C-41 nefotim cca 6 let - naposled v roce 2002 v USA - od te doby jen DIA + BW.

Ale asi zkusim, preci jen ten Yellowstone by mohl byt pekny i CB
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních