Přejít na obsah


Fotka

Minolta XD-7


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 Erik

Erik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 24 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 říjen 2008 - 11:36:30

Vážení,
po letech se vracím k filmu, rozhodl jsem se ke svitkům. Ale vyskytla se tady Minolta X-7 se třemi objektivy atd. Vypadá pěkně,"klasicky". Máte někdo s ní nějaké zkušenosti či o ni něco víte? Na TK se mi nepodařilo nic najít.
Erik
  • 0

#2 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 15 říjen 2008 - 11:46:11

Mno, ke svitkům jsi se dle vyberu stroje asi nerozhodl, což? :) Jinak XD-7, neboli XD-11 je dobrý stroj. Tady máš podrobnou recenzi.. http://www.rokkorfiles.com/XD11.html
  • 0

#3 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 15 říjen 2008 - 11:52:28

skvělý stroj se skvělou matnicí a super skly :wink: .... mám doma a neměnil bych
  • 0

#4 Erik

Erik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 24 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 říjen 2008 - 17:19:27

Pavel_P: Zaslouží si druhý titul - jednotka rychlého nasazení :wink: . Děkuji za informaci. Ale opět musím vysvětlovat:Asi patnáct let jsem měl móc práce a v té době jsem se bohužel potuloval po tiki bažinách a hnojištích. Ale občas jsem zašel do bazaru, občas jsem nějaký fotoaparát dostal. Nyní jsem udělal inventuru a rozhodl se pro svitky a aparáty na ně mám.. ALE vyskytla se zmíněná Minolta XD-7. To ALE neznamená odchod od svitků, ale chuť doplnit 29 (nepočítám DDR eloxovaný s takovou vyskakovací natahovací tyčkou a Werru, kterou nemohu najít) za čtyřicet či kolik let nasyslených aparátů o tento. Třeba by se dobře vyjímal vedle Hi-maticu S2 či F v řadě od FED(Zorkij 2 - můj první vlastní aparát, předtím jsem občas fotil otcovou Leicou IIa) po Magnolu, Ihagee 6x4 se šroubovacím obj. Schneider Kreuznach 1:4,5, 7cm s Comp. nebo měchový s matnicí 6x9, obj. Steiheil Munchen Doppelanastigmat Unofokal 1:4,5, 10,5cm, s Comp.
Mimochodem, oba poslední bych rád vyzkoušel, ale první je na svitek 4x4 (ty už asi nejsou) a k druhému nemám kazety, ale vypadá jako malá magnola. Má i posuv objektivu do stran i nahoru a dolů. Možná že se tomu teď říká šift.

cuba: Děkuji též, asi tu Minoltu vezmu. Je pěkná (asi i na pomazlení)
Erik

P.S. Ještě k jednotce rychlého nasazení "Víte, proč jsou Američani tak úspěšní? Protože se s tím nepatlaj!" To se povídalo před mnoha lety. Jsem už holt pamětník. Pamatuji i Pextral (Ví někdo ještě co to je?). Zase jsem se zakecal. Dost klábosení!
  • 0

#5 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 15 říjen 2008 - 17:21:37

svitky 4x4 dělá Efke.
  • 0

#6 Erik

Erik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 24 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 říjen 2008 - 17:22:58

cuba: Ještě dotaz - na jaké je baterie a jsou k mání. Sdíky Erik
  • 0

#7 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 15 říjen 2008 - 18:33:19

obyčejná AG13, kterou koupíš kdekoliv ...... měří naprosto OK
  • 0

#8 StanislavPleva

StanislavPleva

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 215 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 24 říjen 2008 - 13:46:27

Nedávno mi přibyla do "sbírky" parádní srT 101, ve velice, velice zachovalém stavu. Emdéčkovejch Minolt bych se vůbec nebál. Hlavně objektivy Rokkor jsou naprosto výsostný. Například Rokkor 135mm / 3,5... to abych si na ty negativy bral rukavice, prostě ostrý jako žiletky. Hlava mě nebere co soudruzi z Japonska dali v na počátku šedesátejch let dokupy....
Pro totální destrukci digátlistů stačí do tý Minolty naládovat film z drogérie Rossmann, toho času za 29,-Kč, nechat naskenovat a pak machrovat, že je to z fůlfrejmu za 300 000,-. Fakt funguje to.... :)
Vložený obrázek
  • 0

#9 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 24 říjen 2008 - 23:29:46

destrukce za 29,- .... snadno, rychle a lacině - toť smrt hodná čípkaře :) :D :lol:
  • 0

#10 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 25 říjen 2008 - 11:13:21

2 StanislavPleva: ...zér šén :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních