Přejít na obsah


Fotka

Fotoalbum


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 17 říjen 2008 - 15:42:52

Řešíte někdo fotoalba? nebo máte všechny fotky zarámované/zasklené, popř. na kupě v krabici od bot?

Jde mi o to, zda nemáte nějaký tip na hezká alba v pevné vazbě. Předpokládám, že nalepovací růžky už dneska nikdo neřeší.. takže nejvýhodnější uchycení asi bude takovou tou přelepovací krací fólií.
  • 0

#2 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 17 říjen 2008 - 16:05:59

Řešíte někdo fotoalba? nebo máte všechny fotky zarámované/zasklené, popř. na kupě v krabici od bot?

Jde mi o to, zda nemáte nějaký tip na hezká alba v pevné vazbě. Předpokládám, že nalepovací růžky už dneska nikdo neřeší.. takže nejvýhodnější uchycení asi bude takovou tou přelepovací krací fólií.


ja pouzivam obcas takove oboustranne samolepici ctverecky, coz je fajn.
Jinak vetsina fotek je poruznu v tech krabicich - i kdyz vetsinou od papiru.
Paspartovanych a zavesenych mam minimum - vsechno rozdam :o
  • 0

#3 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 17 říjen 2008 - 17:41:41

tou přelepovací krací fólií

tak zrovna toto bych u klasiky rozhodně nedělala, tam je přece velice důležitý samotný karton a vůbec povrch fotky jako takové, když to přetáhnu fólií o všechny tyto důležité přednosti klasické fotky přijdu...
  • 0

#4 Ra_do

Ra_do

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 99 příspěvků(y)
  • LocationOpava
Reputace: 4

Publikováno 17 říjen 2008 - 18:51:00

Některou tu fotku co považuju za vydařený skvost ( v mém případě :o )zakládám do fotoalba - tvdá čtvrtka A4,růžky a čtyřkroužkový šanon.
Ostatní foto teď dávám do obálek s popisem a číslem negativu.Za letošní rok mám 12 kin a 36 foto,ale jenom 5 foto v albu. Snad v zimě bude víc času zvětšovat a paspartovat...
  • 0

#5 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 17 říjen 2008 - 23:18:12

tou přelepovací krací fólií

tak zrovna toto bych u klasiky rozhodně nedělala, tam je přece velice důležitý samotný karton a vůbec povrch fotky jako takové, když to přetáhnu fólií o všechny tyto důležité přednosti klasické fotky přijdu...


no tak jasně, že u drahých barytů ne.. ale RC/lesk z výprodeje.. proč ne
  • 0

#6 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 18 říjen 2008 - 07:54:58

mám takových alb několik - kartony a pevné desky, něco jsem sehnal v bazaru, něco nové - koupených, ale není síla, co by tam lepila
žena má dokonce takové mohutné, v kůži, před 30 lety draze dělané na zakázku, se svýma rodinnýma fotkama, kam jsme chtěli pokračovat s obrázky následníka - není síla, co by to tam nalepila :o
tak to mám v obálkách a krabicích o to dobrodružnější je potom prohlížení
snažím se na fotky psát datum, z druhý strany
  • 0

#7 botas

botas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 244 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 18 říjen 2008 - 18:08:29

Ja, vlastne moja polovička používa albumy na fotky do 24 x 30. Sú to také kartónové a použivame lepky na podlepovanie Henzo - photo splits. Ešte, že ju mám, lebo by boli fotky len v tých krabiciach. Väčšie formáty mám v maliarskych doskách, na stene alebo porozdávam.
  • 0

#8 dynox

dynox

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 49 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 říjen 2008 - 09:03:03

mám takových alb několik - kartony a pevné desky, něco jsem sehnal v bazaru, něco nové - koupených, ale není síla, co by tam lepila


Osobně používám lepidlo HENZO photo glue. Lepidlo je čiré, případné přesahy se dají "odšmoulat". Vždy natřu rožky snímku, pak udělám několik "vlnovek" na ploše a nalepím - drží to výborně. Nevýhodou je pekelný-acetonový zápach při použití a vyšší cena.
  • 0

#9 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 19 říjen 2008 - 11:59:32

ČB fotky, které považuji za "lepší", mám stále v malířských deskách (zas tolik jich není :lol: ). Vše ostatní je v nějakém šanonovém systému.

Rodinná dokumentace (vše barva 10x15 z labu) je ve futrálech Bantex pro čtyři fotky 10x15 (při oboustranném využití se jich vejde 8 do futrálu). Vše v šanonu.

Větší barevné fotky (opět zvětšeniny dělané labem) mám na papírových samolepicích listech, které jsou přetažené fólií.

Na ČB (hlavně baryty) to mám v hlavě vymyšlené jinak. Koupil jsem (zatím pár na zkoušku) čtvrtek, do nich vyříznu díru a fotku vlepím na spodní stranu. bude to mít něco jako "paspartu" a současně možnost to za něco pověsit do šanonu.
  • 0

#10 hexar

hexar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 říjen 2008 - 14:39:50

..právě ty růžky!
Jinak viz Eda
  • 0

#11 joey

joey

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 53 příspěvků(y)
  • LocationSK-ZH
Reputace: 13

Publikováno 29 září 2015 - 14:56:50

Oživím starú tému.

Zháňam album pre rodinné fotografie pre rozmer DIN A6, t.j. 10,5x14,8 cm.

Žena kúpila dva albumy na 10x15 cm, ale fotky tam nevôjdu :(

Má niekto niečo vyskúšané?

Ďakujem!


  • 0

#12 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 29 září 2015 - 15:44:12

Fotografie 10x15cm  maju rozmer 102mm x 152mm.

Na Foma fotografie bude treba vyrobit specialny album :) Neviem, ci nie su jedini na svete s takymto rozmerom rezaneho papiera. Norma DIN a rozmery fotografii, ktore vychadzaju z "kolonialnych" palcov, spolu nesuvisia. 102x152 mm je vlastne 4x5´´.

Ibaze by si prijal hru, ze fotografie sa spravne do fotoalbumu lepia. Je na to specialne lepidlo (archivacne), alebo fotorozky ... Fotografie sa v takychto albumoch dozivaju najdlhsie.


  • 0

#13 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 29 září 2015 - 16:00:01

Na 10x 15 mám doma zastrkávací od Hamy z Hypernovy, fotky tam jdou normálně.


  • 0

#14 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 29 září 2015 - 16:24:49

Oživím starú tému.

Zháňam album pre rodinné fotografie pre rozmer DIN A6, t.j. 10,5x14,8 cm.

Žena kúpila dva albumy na 10x15 cm, ale fotky tam nevôjdu :(

Má niekto niečo vyskúšané?

Ďakujem!

Já jsem jedno klasické velké album sehnal v antikvariátu a dvě menší (krásné staré) vybufetil při vyhazování papíru do kontejneru. Ony ty konťáky sů stejnak vděčné. Dnešní úlovek je jedno velké lité, vysoké akvárko, jedno menší lepené (to předělám na terário pro některého sklípkana), dva staré krásné 40litrové demióny a dva 15litrové. K tomu pěkný dřevěný rám na obraz.

Ať žije recyklace. :-P


  • 0

#15 joey

joey

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 53 příspěvků(y)
  • LocationSK-ZH
Reputace: 13

Publikováno 29 září 2015 - 16:33:12

10x15 cm resp. 102x152 mm resp. 4x6" nie je problém.

Problém je, že FOMA vyrába rozmer podľa DIN A6, čo je presne 105x148 mm, čiže nič z uvedeného. Už by mohli prestaviť rezačky :)

 

Nie je to však až taký tragický problém, ako som si pôvodne myslel. Hlavne netreba hľadať fotoalbum, ale album na pohľadnice. DIN A6 je totiž presne formát pohľadnice.

 

Zatiaľ som po internete našiel toto:

http://www.aqt.sk/fo...p-3430337.xhtml

http://www.leuchttur...y-na-pohladnice


  • 0

#16 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 29 září 2015 - 18:01:46

já mám 10x15 od Fomy , Fomabromy a jdou tam, to bude ten rozměr co píšeš. Pokud ještě nedělaj jiný 10x15, dělám jen na Fomu.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních