Přejít na obsah


Fotka

novej film od kodaku


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
53 odpovědí na toto téma

#1 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4,416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 18 October 2008 - 18:50:15

po halasný "digitalizaci" kodaku začínaj přicházet i lepší zprávy - na photokině uvedli kodaci na trh novej ektar 100, kterej by měl bejt dvakrát jemnozrnější než poslední emulze od fudži (portra 160c)...
zdroj - na stánku přečtenej PL
  • 0

#2 phanny

phanny

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 212 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 18 October 2008 - 21:12:46

V Evropě k prodeji od začátku listopadu. A bude ještě saturovanější než 160VC. Zdroj - strejda google.
  • 0

#3 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 20 October 2008 - 09:25:53

Ale vypadá to, že bude jen kinofilm.
  • 0

#4 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4,416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 20 October 2008 - 10:16:16

cože? 8-O ten už je přece dávno mrtvej, ne? :lol:
  • 0

#5 Ra_do

Ra_do

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 99 příspěvků(y)
  • LocationOpava
Reputace: 4

Publikováno 20 October 2008 - 10:24:19

cože? 8-O ten už je přece dávno mrtvej, ne? :lol:



jo stejně jako inkoustová tiskárna ... 8-O
  • 0

#6 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 24 October 2008 - 17:17:57

jen se obávám, že s tou distribucí, jakou tady Kodak pro ČR má, to bude sakra drahá záležitost... tam kontakty nemám a přitom jsem na Kodaky zvyklej...:)
  • 0

#7 Meriamon

Meriamon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 130 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 15 December 2008 - 11:11:06

Tak Ektary 100 jsou již u nás v prodeji. Testoval jste je někdo?
V pátek mi dcera přiveze dva od Škody, hned je chci zkusit.
  • 0

#8 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 24 June 2010 - 14:59:30

Trosku oziveni vlakna, protoze tu neni o tomto filmu zadna zkusenost a ja jsem jich ted nafotil asi deset. Film je pomerne hodne saturovany, velmi nachylny na presnou expozici, pokud se sekne o pul clony uz vychazi namodraly nadech, pri preexpozici o pul clony chyta film zvlastni "retro" nadech. Takze exponovat je potreba presne a radsi tak o 1/3 EV vic. Co se tyce jemnozrnosti tak v tom je opravdu nedostizny, fuji pro 160s je proti tomu hodne zrnite. Taky plati tvrzeni o dobrem filmu na skenovani, zatim jsem z toho nezvetsoval, takze tezko rict jak se bude chovat, ale myslim ze dobre. Za tu cenu (110kc) je to skvela volba. Jeste prikladam nejakou ukazku...
http://img249.images...5227/soubor.jpg
  • 0

#9 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 24 June 2010 - 19:00:38

no já sem dám loňskou ukázku focenou rokkorem-x 50/1,7 na srt-202. vyvoláno normálně v labu, sken z epson V500. myslím, že jsem mimochodem někde kdysi četl o počtu čar na mm tohohle filmu a vybavuju si z toho přepočet, že na 36x24mm políčku by to mohlo teoreticky dělat ~70Mpix. jinak zrno opravdu asi téměř nemá :roll:...

Vložený obrázek
  • 0

#10 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 24 June 2010 - 19:16:21

Tak tady jeste prihodim nejakou vetsi fotku, jeden celek (velky, ale i tak zmenseny...) a pak z neho vyrez ve 100%, Bessa R2A + Nokton 35/1.4, skenovano na Nikon Coolscan IV...

http://img709.images...6229/celekt.jpg
http://img412.images.../1601/vyrez.jpg
  • 0

#11 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 24 June 2010 - 19:20:47

asi se zajdu do labu zeptat, jestli vyvolávaj i svitek a pak případně prubnu jeden ektar100 120 na 9x6 políčkách (prostě mě to láká :roll:)...
  • 0

#12 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 24 June 2010 - 19:24:49

Jeste co stoji urcite za zminku je obrovsky dynamicky rozsah tohoto filmu...
PS: a co teprve ektar ve 4x5in? :roll:
  • 0

#13 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 24 June 2010 - 19:27:10

Dokonce ted jsem se dozvedel ze se dela i v 8x10, to uz by za ty kontakty stalo :roll:))
  • 0

#14 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 24 June 2010 - 19:27:11

4x5" mašinku nevedu :wink:. a k tomu dyn rozsahu ... to je sice hezký, ale musel bych mít zvětšovák a nějaký pořádný papíru. V500 má teoretickou max hodnotu 3.4D a to je jen zbožné přání :roll:
  • 0

#15 M.K

M.K

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 39 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 November 2010 - 12:27:06

Chtel bych se zeptat pokud mam zvetseninu 40x60 z Fuji PRO160 jak velka zvetsenina by se dala udelat z Ektaru pri zachovani stejne kvality? Dekuji.
  • 0

#16 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 26 November 2010 - 12:33:53

To je otazka...rozdil mezi nema je, tak snad 80x50? Tezko rict...
  • 0

#17 M.K

M.K

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 39 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 November 2010 - 13:22:57

No tak vsude sem jen cetl ze ma byt nejjemnozrnitejsi v soucasnosti tak me zajimalo jestli nejak vyrazne jako ze mi treba udela se stejne velikym zrnem zvetseninu +20 cisel nebo jako jen tak o fousek jako ze v realu to bude temer stejne. Jakou nejvetsi zvetseninu s toho filmu kdo delal z 135 kina ? Proste me zajima ten rozdil proti te PRO160 jestli to je markantni nebo to vyjde cca nastejno.
  • 0

#18 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 November 2010 - 13:27:54

z jaké vzdálenosti se díváš na takovou plachtu?
  • 0

#19 M.K

M.K

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 39 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 November 2010 - 15:00:18

tak cca 1m kdyz je na zdi
  • 0

#20 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 26 November 2010 - 15:18:38

S tim PRO 160 to nastejno nevyjde, je to znat, ve prospech ektaru. To urcite. Ja delam max z kina zvetseniny (rucni, opticky) 30x45 a pri tomto rozmeru to v tom PROcku uz trochu leze a u ektaru jeste vubec. Co se tyce skenovani tak tam je rozdil jeste vetsi, opravdu je ektar pro skenovani velmi vhodny, narozdil od te fujiny, kde to zrno hodne vyleze a neni ani moc pekne...
  • 0

#21 M.K

M.K

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 39 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 November 2010 - 16:12:00

Aha diky moc :wink: ja chci prave fotit na co nejlepsi material cenove je to fuk naopak ten kodak je levnejsi ale chci mit proste co nej negativ aby kdyz nahodou vyjde nejaky snimek jsem mohl mit co nejvetsi zvetseninu. Pokud tedy nepotrebuji treba vyssi ISO ze ci zamerne nehledam treba neco s nejakym typickym podanim barev. Proto sem se ptal. Osobne mi vzdy kodak prisel takovej teplejsi - mysleno teplotou barev. Par let sem na nej nefotil no ono celkove sem toho posledni leta moc nenacvakal tak bych to docela testnul a chci mit prehled v tom kam dosel vyvoj - pry to Kodak chtel uz zabalit a tohle je myslim snad cca rok starej film. Jeste jednou diky.
  • 0

#22 Zee

Zee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 119 příspěvků(y)
  • LocationHolíč, Slovakia
Reputace: 38

Publikováno 21 May 2011 - 19:52:19

Prosím vás, stala sa mi taká vec. Dal som si v jednom labe vyvolať Kodak ekrar 100 /120. A bol hodne zašpinený, tak som ho pred ďalším spracovaním chcel oprať. Ale hneď po namočení mi na niektorých miestach strašne nabobtnala emulzia a z filmu začala stekať mliečne zafarbená voda a divne to zapáchalo, tak som prestal a film povesil. Po usušení sa film zdá byť v poriadku, ale je stále špinavý. Je to nejaká vlastnosť tohoto filmu, alebo čím to je? U B/W sa mi to ešte nestalo (ale ten si robím sám). Nemusím sa báť a normálneho vyprať?
  • 0

#23 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 21 May 2011 - 20:45:04

Zee
Ze všeho nejdříve bych vzal násadu od krompáče a šel naučit obsluhu labu "domácí hygieně"!
Co se špinavým filměm - nevím - nedělám barvu.
  • 0

#24 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 21 May 2011 - 20:46:45

Hmn to jsi nejspis oplachnul od stabilizatoru a tim mu zkratil zivotnost... Ackoliv kdoi co to bylo,kdyz byl tak spinavy, v posledni dobe je to s labama cimdal horsi, uz nejsou vyjimkou ani utopene filmy apod...
  • 0

#25 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 22 May 2011 - 00:03:31

Stabilizátor bývá Formaldehyd, pokud znáš nějakého patologa (to je ten doktor, co papá mrtvolky), není problém stabilizaci obnovit.
  • 0

#26 Zee

Zee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 119 příspěvků(y)
  • LocationHolíč, Slovakia
Reputace: 38

Publikováno 22 May 2011 - 07:39:02

Ďakujem, Tak aby som si to ujasnil, teraz by som to mohol už oprať poriadne (keď som to aj tak sprasil) a potom s tým zaisť do "špitálu" (mám známeho primára na patológii - občas sa stretneme u piva). Neviete mi poradiť, ako ho aplikovať? Mám to v namočiť do roztoku, alebo naniesť nejakým tampónom?
Ale dobre mi nech to mám za to, že sa hrabem do vecí, ktorým nerozumiem, keby som zostal u čierno-bielej nemám ten problém...
  • 0

#27 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 22 May 2011 - 18:01:58

Namočit v roztoce, a jinak to mívají i v lepších drogeriích.
  • 0

#28 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 23 May 2011 - 14:02:51

jako STAB se používá roztok 3ml formaldehydu v litru vody nebo se dá použít origo STAB z nějakého C41 kitu (např. Tetenal).

Každopádně samotný stabilizátor ti ty nečistoty neumyje, tím film jen znova "zakonzervuješ" po praní vodou (a ta dle tvého vyjádření nepomohla) čistit to v té vodě nějak mechanicky může na filmu napáchat ještě víc bordelu. btw. některé laby mívají (u svitků) problém s unášecími válečky, které ten film škrábou (nevypadá to jako linky, ale spíše takové fleky).
  • 0

#29 Clouds

Clouds

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 287 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 2 July 2018 - 15:00:10

Nevíte co je to za matroš Rossmann kinofilm, co se prodával v obchodňákách, nebo dával jako present u pokladny? Není to Fujicolor?


  • 0

#30 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 2 July 2018 - 18:28:22

Odpovídalo filmu fujicolor,už to minimálně rok nemají.

Nevíte co je to za matroš Rossmann kinofilm, co se prodával v obchodňákách, nebo dával jako present u pokladny? Není to Fujicolor?


  • 1

#31 Clouds

Clouds

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 287 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 3 July 2018 - 03:43:10

To jo, to je minulost, ptal jsem se kvůli filtraci, takže to bude někde okolo fujifilmu, dík. Matroš to byl ale nádhernej...


  • 0

#32 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 3 July 2018 - 06:33:21

Ono záleží na tom odkud to je.Třeba DM prodávali Paradies 200 univerzal,původně měli napsáno na krabičkách vyrobeno v USA a to odpovídalo Kodaku.Asi rok před tím než je přestali prodávat tam bylo made in Japan to odpovídalo fuji.Když se v Be foto dá koupit fujicolor C200 za 60kč což je taky slušná cena.


  • 0

#33 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 3 July 2018 - 06:38:01

Koukal jsem na krabičku Rossmannu  tam je taky uvedeno made in Japan.


  • 1

#34 Clouds

Clouds

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 287 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 3 July 2018 - 09:44:11

Teď jsem něco v komoře dodělal a musím říct, že ta emulze bude ještě nějaká míchanina než čistý Fuji. Spektrum je víc do hnědočervena a krásný kontrast. Já nevím, ale u těch současných filmů, myslím tu základní řadu Kodak Color Plus a Fujicolor C200 se toho dosáhnout už nedá. A vůbec nejkrásnější matroš byly čerstvý takový ty Happy Color , Tesco film... kupodivu ty barvy tam řádily.


  • 0

#35 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 3 July 2018 - 11:04:51

Made in Japan může znamenat i konica.Tesco film dodávala Fotochema Hradec Happy Color a Fotostar  Němci.


  • 0

#36 Clouds

Clouds

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 287 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 3 July 2018 - 11:33:11

A všechno bylo perfektní, hlavně Konica, VX Solution atp...


  • 0

#37 Clouds

Clouds

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 287 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 3 July 2018 - 11:46:07


 

Made in Japan může znamenat i konica.Tesco film dodávala Fotochema Hradec Happy Color a Fotostar  Němci.

A o dnešních matroších Fuji v kino barvě máš povědomí? Prakticky jsem používal jen Fujicolor C200, co ty další všelijaký Superie, dá se říct která vykazuje nejsytější barvy a kontrast?


  • 0

#38 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1,034

Publikováno 3 July 2018 - 13:56:02

Superia 200 bol spickovy amatersky farebny negativ.

C200 je (podla mna) zufaly amatersky farebny negativ.


  • 0

#39 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1,034

Publikováno 3 July 2018 - 13:58:06

Najsytejsi farebny negativ vsetkych cias je sucansy Ektar 100. Stoji nieco malo cez hranicu, za ktoru chces kupit film, ale je spickovy. A cena nie je prilis vzdialena od oblubeneho CB negativu Tri-X. Iba okolo dvojnasobku ceny za film C200.


  • 1

#40 Clouds

Clouds

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 287 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 3 July 2018 - 15:05:44

Najsytejsi farebny negativ vsetkych cias je sucansy Ektar 100. Stoji nieco malo cez hranicu, za ktoru chces kupit film, ale je spickovy. A cena nie je prilis vzdialena od oblubeneho CB negativu Tri-X. Iba okolo dvojnasobku ceny za film C200.

 Vyzkouším Ektar, nakonec jestli dám za film stovku nebo dvě už nehraje roli. Negativ je jednou provždy trvalý narozdíl od dat. Ještě mám otázku, ty budeš znát odpověď...Už dlouhou dobu se snažím přijít na to, proč fotografie z let 1995-2000 kdy frčely analogové fotolaby měly ve výsledku doposud pro mě nedosažitelně oddělená spektra barev? Zelená je zelená, modrá je modrá, červená červená a bílá opravdu bílá... výsledný efekt těchto fotek je proto nedostižný. Nevím jak jiní dnes, ale mě se doposud vůbec nepodařilo kápnout na to, co je blbě. Analogový fotolab zřejmě /vím o tom prd/ pracoval s nějakým algoritmem automatické filtrace a kontrastu. V čem je tedy ten rozdíl, že toho nelze dosáhnout? Když se snažím v komoře udělat ze starého negativu fotku totožnou jako byla z fotolabu, těžce jsem jinde, nejde to dofiltrovat. Vždy je na papíru nějaká barva dominující, i když dělám třeba deset filtrací na jednu fotku, vždy je tam nějaký závoj..zelený, žlutý,,,červený, nějak mi nejde trefit ten hrot, kde jsou všechny barvy vyvážené, nebo už právě vůbec nevím co analog fotolaby uměly a já ne..)


  • 0

#41 rezecek

rezecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 39 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 3 July 2018 - 17:41:27

Ektar jsem dělal ve svitku asi před dvěma roky, byl opravdu velice sytý a ostrý, předtím jsem pracoval na Fuji Superia 100. Ektar je sytější. Superia byla sytější než třeba profesionální NPS160 ale ektar ji ještě předčí. Zvětšoval jsem pak na Kodak Endura 30x50cm řezaným z role z AG Photographic z Birminghamu, prohnáno Durst Printem a paráda... 

Bez dobrého analyzátoru, třeba Jobo, se bude filtrace určovat nesnadno.


  • 1

#42 Clouds

Clouds

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 287 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 3 July 2018 - 17:52:42

Ektar jsem dělal ve svitku asi před dvěma roky, byl opravdu velice sytý a ostrý, předtím jsem pracoval na Fuji Superia 100. Ektar je sytější. Superia byla sytější než třeba profesionální NPS160 ale ektar ji ještě předčí. Zvětšoval jsem pak na Kodak Endura 30x50cm řezaným z role z AG Photographic z Birminghamu, prohnáno Durst Printem a paráda... 

Bez dobrého analyzátoru, třeba Jobo, se bude filtrace určovat nesnadno.

Nojo, chtělo by to asi dobrý analyzátor, Meosix mi tady vřele nedoporučovali, že je stejně k ničemu. Teď jsem vyhrabal nějakou starší zvětšeninu barevnou z Flexarety, taky Ektar a při porovnání s těmi starými fotolabovými se někde již spektrum a odstín shodoval, ale je to spíš dílo náhody. Buď je modrá obloha, nebo zelená tráva, ale to druhý je pak přetažený právě tím odstínem z oblohy nebo z trávy. Už mi z toho jde hlava kolem, základní filtraci trefím celkem snadno, vždycky to je někde mezi Y60 M50 a pak už zhruba vím kam, jenže co když to správný nastavení potřebuje doslova mikronastavení a tím správným směrem...to zkrátka už takhle z hlavy nevymyslím. Taky mám základní vybavení od Meopty Opemus, Color 3, může to být třeba i žárovkou, mám tam Osram, někdo tu píše že je lepší Philips, ale to nedokážu posoudit.  V čem tak může být rozdíl mezi mojí komorou a třeba Durstem, je to ve zvětšováku nebo v hlavě /myslím barevný:/))) Nebo bych prvně měl sehnat analyzátor?


  • 0

#43 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 3 July 2018 - 18:17:54

Tenhle typ Ektaru o kterým se tu bavíme je na trhu od roku 2008.Kdysi se vyráběl a pak měl několik let pauzu.V 96 roce jsem na nej fotil sestře svatbu,to byl uplně jinej Ektar kterej neměl zdaleka takovou sytost.Mě se líbila Agfa Ultra bohužel se na trhu dlouho neohřála :neutral: 2003 vyšli testovací 12 snímkový a 2005 už skončila.Nejspíš to způsobilo nástup digitálů.


  • 0

#44 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 3 July 2018 - 18:29:45

Ektar 100 jsem vyzkousel pote, co jsem otestoval Portru 160 (a vysledek dobry, ale ne vynikajici). Ektar mi pisel o rad lepsi, dokonce i to podani barev v obliceji mi prislo realistictejsi.

 

Co se ostrosti tyce, kdyz jsem eliminoval vlastni nesikovnost a vady fotaku, tak na povedenejsich snimcich mi prisel ostry az neuveritelne. Podobne krasne v cernobile mi vychazela ilfordi padesatka.

 

Akorat doma barvu nevyvolavam, tak nevim, nakolik se da vse ovlivnit procesem.


  • 0

#45 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 3 July 2018 - 18:59:43

Akorat doma barvu nevyvolavam, tak nevim, nakolik se da vse ovlivnit procesem.

 

Můžou film podvolat nebo neobnoví chemii a to už je zkaženej film.


  • 0

#46 Radosval

Radosval

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 58 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 3 July 2018 - 19:17:17

No neviem, mne príde amatérska Agfa Vista saturovanejšia ako Fujiny. Aj keď so Superiami mám skvelú skúsenosť, sú to krásne filmy s krásnymi farbami, no moje srdce patrí Kodaku. Ci už obyčajný ColorPlus 200 alebo najoblubenejšia Portra 160 - mám rád ich jemné podanie farieb. 

 

Každopádne bude teda nejaký nový Kodak, keď už sa v tomto vlákne tak rozbehla debatka? :D


  • 0

#47 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 3 July 2018 - 19:21:52

Čeká se na diáky :)


  • 0

#48 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 3 July 2018 - 19:30:56

Od doby co dělají Agfu Japonci tak už to není ono.Já jí rád používal na podzim a v zimě kdy oživila scénu.Zkoušel jsem ještě Ektar 1000iso na tu dobu to by špičkovej film.


  • 0

#49 Clouds

Clouds

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 287 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 3 July 2018 - 19:45:46

Agfa Vista je pro mě doslova hrozný film. Nevyvážený, bez zjevnýho bonusu v obraze. To Agfy z před 20 ti rokama byly fascinující po všech stránkách. Rozlišení, barevné kombinace naprosto dechberoucí. A ty barvy, sytý, přírodní. Kdo by to byl řekl, že se všechno ztratí pryč..


  • 0

#50 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 3 July 2018 - 19:57:32

Problém je vtom že filmy se začali vyrábět tak aby šli co nejlépe skenovat..Je to přizpůsobení digitálu.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních