Přejít na obsah


Fotka

Řezačka papíru


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#1 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 3 listopad 2008 - 15:51:07

I odešla mi řezačka papíru do věčných lovišť a řeším její náhradu. Máte někdo tip na něco slušného? Zatím je můj favorit meopta 635
  • 0

#2 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 3 listopad 2008 - 17:35:42

Mi se s Meoptou dobře dělá a viděl jsem, jak v „grafických studiích“ dost snesly.

Nejprve jsem kupoval v bazaru tu cca 140cm. Kupodivu i přes to, že byla několik let v labu, tak pořád docela řeže.

Je to krapet velký na manipulaci, tak jsem si koupil i tu menší - 65cm. Tu jsem ale hned další den omylem nechal na schodišti činžáku kde bydlím a milí sousedi…no ani jsem si s ní neřízl.

Další kus 65cm za 1000,-kč mi v bazaru k velké spokojenosti koupil kamarád.
  • 0

#3 Ondrej1

Ondrej1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 315 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 3 listopad 2008 - 19:19:52

Mám její mladší sestříčku (460) kupovanou u Škody. Chtěl jsem tenkrát koupit levnější Fomei, ale v té době pracovali u Škody fachmani, navíc schopní vymámit z jalové krávy tele, tak mě přesvědčili na tu Meoptu. Měli tenkrát naprostou pravdu a nelituji téhle koupě ani minutu. Hlas pro ni.
  • 0

#4 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 4 listopad 2008 - 01:48:13

Dobrá rezačka a je velmi variabilní a universální: click

Já ju používám a su spokojený ;)
  • 0

#5 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 4 listopad 2008 - 17:44:23

Já mám v plánu něco takového
  • 0

#6 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 5 listopad 2008 - 08:04:14

Já mám v plánu něco takového


Ma nekdo nejakou zkusenost s podobnou rezackou? Nebo treba s 450 Intermediate? Jak moc zasadni je u tohodle modelu to "improved squaring bar for true corners" a "scaled production stop"?
  • 0

#7 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 5 listopad 2008 - 08:09:07

Já mám v plánu něco takového

Logan je ale na řezání paspart. Zkoušel jsem s ním řezat i fotky, ale nebylo to dobré. Podle mě systém, kdy se řeže proti podložce (kartonu) není na malé gramáže papíru vhodný.
  • 0

#8 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 5 listopad 2008 - 08:12:35

Logan je ale na řezání paspart. Zkoušel jsem s ním řezat i fotky, ale nebylo to dobré. Podle mě systém, kdy se řeže proti podložce (kartonu) není na malé gramáže papíru vhodný.

Tzn. ze neco co bych mel na papiry a zaroven i na pasparty neprichazi v uvahu?
  • 0

#9 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 5 listopad 2008 - 09:33:23

nevíte někdo o rozumnym způsobu, jak pohodlně řezat role 120cm a nemuset si přitom koupit řezačku za desetitisíce? :?
  • 0

#10 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 5 listopad 2008 - 10:23:56

nevíte někdo o rozumnym způsobu, jak pohodlně řezat role 120cm a nemuset si přitom koupit řezačku za desetitisíce? :?


Jasně, přijeď s rolí a nařežem. Já ji koupil za dva a tu druhou za litr jsem už nebral...Jestli se v bazaru zas objeví, tak ti dám vědět.
  • 0

#11 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 5 listopad 2008 - 13:59:53

jkcz: to jsi mě tedy nepotěšil, uvažoval jsem tak, že kvalitní řezačka na pasparty by mohla zvládnout i baryty :?
  • 0

#12 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 5 listopad 2008 - 14:24:54

jkcz: to jsi mě tedy nepotěšil, uvažoval jsem tak, že kvalitní řezačka na pasparty by mohla zvládnout i baryty :lol:


používám Frameco MatMaster 860B a s úspěchem řežu i baryty. Takže to jde :(
  • 0

#13 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 5 listopad 2008 - 15:41:41

Já ti Stando nevím. Pokud je systém postavený na řezu proti podložce, tak v okamžiku, kdy se ta rozříznutá podložka jen trochu rozjede, tak řez samotné fotky už není čistý. Takže si myslím, že na fotky je lepší princip dvou nožů proti sobě (buď ala gilotina paková, nebo kotoučová řezačka).
S Loganem jsem uřezal tak možná 2 fotky (tzn. 8 řezů), a pak už byla podložka tak rozjetá, že už to nebylo ono.
Ale možná je to jenom v rukou, nebo to chce vymyslet nějakou pevnou podložku...
  • 0

#14 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 5 listopad 2008 - 17:00:26

sbriza: můžeš přiblížit tvůj postup jak fotky řežeš? Díky.
  • 0

#15 al-gaida

al-gaida

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 93 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 listopad 2008 - 17:29:36

Já řežu fotky nožem podle takového velkého pravítka.
  • 0

#16 ind

ind

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 listopad 2008 - 15:02:48

Nemáte prosím někdo zkušenost s řezačkami ze ZNAK Malá skála? Vycházejí tuším levněji než Meopta. Díky.
  • 0

#17 Oscar76

Oscar76

    Nováček

  • Předplatitel
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 12 listopad 2008 - 07:58:09

jkcz napsal:

Logan je ale na řezání paspart. Zkoušel jsem s ním řezat i fotky, ale nebylo to dobré. Podle mě systém, kdy se řeže proti podložce (kartonu) není na malé gramáže papíru vhodný.


Ten Logan compact mám, na řezání paspart je výbornej. Jen upozorňuju, že maximální tloušťka kartonu, která s tím jde řezat je 2 mm, ale to už jde fakt ztuha a vzniká tím pádem i riziko křivýho řezu.

Má dva nože - šikmej na řezání zkosený hrany a kolmej. čili s ním jde řezat i cokoliv jinýho, než pasparty. Ale j pravda, že je pohodlnější koupit si na normální nepaspartový řezání standardní, tedy nepaspartovou řezačku.
  • 0

#18 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 7 únor 2009 - 18:23:54

Řešil jsem podobný problém, z dřívějška mám pákovou řezačku (China), kupodivu není špatná, ale je to vergl jako řeznický špalek a více než dva baryty najednou jsou problém. Kotoučovou řezačku jsem měl půjčenou - nenadchla mě...
Řešení:
Dobrá "lámací" kudla (ale lépe s kovovým pláštěm - 100-200,-) - zvláne i 4mm pastaptovací kartón. Větším problémem byla podložka. Zkoušel jsem "originál" od Logana, plexi, Novodur (ten byl skoro dobrý), nejvíce se osvědčila normální krytina na podlahy! Měl jsem zbytek jakési antistatiky (Fatrantis?) ve čtvercích a tak jsem řezal na tom. Mně to plně vyhovuje. Pokud nejste Herkules a ne(pře)říznete i tu "gumu", je vše OK. Nože se netupí, řez se z větší míry "zacelí" - zůstane pouze nepatrný výstupek - což je dobré, protože mírné "zdrsnění" způsobí, že po podložce neklouže řezaný papír.
Největším problémem bylo pravítko...! Mám několik ocelových měřítek (až po 1500mm), ta nejdelší jsou z materiálu cca 4,5-5mm. Kvalitní flahajz! Ale blbě se drží, kloužou po podložce. Protože mě tlačil čas, nezbylo, než koupit
http://www.ceiba.cz/...dukt.php?id=470
a - kupodivu - jsem nelitoval nekřesťanské ceny. Lehké, obratné, výstupky umožňující držení a fixaci proti podložce v různých pozicích, měřítko přesné (byť folie nalepená na hliníku), a HLAVNĚ !!! vespod jsou v drážkách jakési pryžové provázky, takže pravítko opravdu neklouzne! Jednak porcuji pasparty, podlepovací kartón, fotopapíry, jednak řežu "okna" v paspartách... Pro všechny účely vyhovuje. To, že je neskonale skladnější, než řezačka, netřeba mluvit.
Možná náhrada: kolega kutil zajel do firmy, která prodává hliníkové (duralové) profily a zakoupil něco (na metry), co je velmi podobné právě profilu zmíněného pravítka. Správný byl až druhý pokus - první materiál byl tvarově super, ale mazal (měkký hliník vcelku pěkně píše :-( ). Do drážek (3) vsoukal gumovou špagetu a za stovku a snad pět korun má něco, co je velmi podobné mému pravítku. Pravda, bez měřítka, ale ocelové pravítko z Tesca (46,-) je kupodivu velmi přesné a je nerezové(!)
  • 0

#19 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 7 únor 2009 - 23:57:11

Já používám řezačku Dahle - na jakékoliv papíry až do nějakých 300 g/m je vynikající. Pochopitelne to není na pasparty.
  • 0

#20 Viktorin

Viktorin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 leden 2012 - 10:15:52

Zdar,

meoptu jsem měl a byl jsem s ní spokojený. Bohužel už mě taky opustila navždy. Rozhodl jsem se zkusit něco nového. Dal jsem na doporučení kámoše a koupil si od firmy Dahle tuto: http://www.manutan.c...ve_M891004.html Kámoš fakt nekecal.
  • 0

#21 Zee

Zee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 119 příspěvků(y)
  • LocationHolíč, Slovakia
Reputace: 38

Publikováno 11 leden 2012 - 11:54:18

Orezávač (ten olamovací) od štvrtka nedoporučujem. Vo štvrtok som orezával fotky a takto to dopadlo (fotené v nedeľu). Vložený obrázek
Teraz sa pozerám po rezačkách (aby sa to neopakovalo), rozhodne tým ušetrím (minimálne sám seba).
  • 0

#22 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 11 leden 2012 - 12:09:59

Auvajs, to muselo bejt krve!
Tak úspěšně srůstej!
  • 0

#23 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 11 leden 2012 - 13:00:16

Orezávač (ten olamovací) od štvrtka nedoporučujem. Vo štvrtok som orezával fotky a takto to dopadlo (fotené v nedeľu). Vložený obrázek
Teraz sa pozerám po rezačkách (aby sa to neopakovalo), rozhodne tým ušetrím (minimálne sám seba).


ještě že jsi nemlel maso na karbenátky :wink:
  • 0

#24 Vojta

Vojta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 380 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 11 leden 2012 - 14:27:21

Řezačka meopta je dobrá, masivní. Nevýhodou je že nemá příložník a vysoká cena náhradních dílů (taky nevím, jestli se ještě vyrábí - na svých stránkách o řezačkách nepíšou.

KW Trio je laciná, podle toho vypadá (taková rozhrkaná), ale řez je dobrý a čistý (Foma baryt.). Mají ji i dole u Škody (vůbec je dobré se podívat, co používají v minilabech a vyzkoušet si to). KW se dělají na Áčkové formáty.

Já mám řezačku Dahle. Myslím že je to dobrý kompromis cena, výkon, kvalita. Dahle jsou na Béčkové formáty.
Také dělají tohle: Dahle 00350 (viz. GOOGLE - zkušenost nemám).

Řezačky Znak Malá Skála nemohu doporučit. Konstrukcí jsou podobné Meoptě, ale zpracování bylo dle mojí zkušenosti nedostatečné. Otvory šroubů na vrchní straně řezné lišty neměly začištěné otřepy, proto hrozilo poškrábání spodní strany řezaného materiálu. Průhledné přítlačné pravítko byl kus ustřihlého plexi s nezačištěnými oštípanými okraji. Samotný řez byl nedokonalý a trpěl chlupatostí.

Jinak od nich mám fotorámeček AHEL MARGE (který se tam vyrábí=levněji než u Škody) a ždímačku na papíry. Rámeček má drobnou nepřesnost na spodním pravítku (1,5mm), která naštve, ale dá se s tím vyžít. Ždímačka je skvělá věc.
  • 0

#25 hajkys

hajkys

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 403 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 105

Publikováno 11 leden 2012 - 15:11:34

Mechanické provedení řezaček Meopta je podle mne vznikající, dokud někdo nezkřiví tu vodicí tyč.

Mám z bazaru tu Meoptu véélikánskou, 160cm nebo kolik, ale má problém právě s tou tyčí - tlustší papíry to kouše, když si člověk nedá pozor.

Psal jsem do Meopty, už ji nevyrábějí a ani nemají náhradní díly. To, co koupíte, jsou poslední skladové kusy.

Mám tu 2 otázky:

1. neznáte nějakou možnost jak vodicí tyč skutečně přesně srovnat? Nějaká strojírna třeba nebo tak... nebo ji prostě nahradit, ale to až jako backup solution..

2. Uvažuju o koupi Dahle 554 (http://www.kastro.cz...acka-dahle-554/), vypadá robustněji než ostatní, otázka je jak je to s přesností příložníku a vůbec pravého úhlu? Zkoušeli jste s ní někdo ořezávat kus papíru stále dokola a tím akumulovat a zvětšit chybu pravého úhlu?

mějte se, T.
  • 0

#26 Vojta

Vojta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 380 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 12 leden 2012 - 11:32:09

Řezné kolečko je přitlačováno k liště pružinou, takže na přesnosti uložení vodící tyče by zase až tak záležet nemělo.
Možná by potřebovala nabrousit.
  • 0

#27 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 12 leden 2012 - 12:31:47

Tome, když mi na mail napíšeš přesný průměr a délku tyče, myslím, že bych ti mohl sehnat novou. Také bude asi potřeba nějak upravit konce podle té původní, což také není problém. T
  • 0

#28 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 12 leden 2012 - 13:29:51

Tu Dahle rezacku mame ve skole...pracuje se s ni dobre, zda se dostatecne robustni. Co se tyce presnosti prilozniku, muzu otestovat az se tam zas dostanu...ale nepozoroval jsem zadne nepravosti ;-)
  • 0

#29 hajkys

hajkys

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 403 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 105

Publikováno 12 leden 2012 - 14:12:28

Řezné kolečko je přitlačováno k liště pružinou, takže na přesnosti uložení vodící tyče by zase až tak záležet nemělo.
Možná by potřebovala nabrousit.


Ona ta tyč se dá pootáčet. Tím, jak je prohnutá, se mění úhel mezi lištou a kolečkem a to je podle mne ten problém. V jedné vyzkoušené poloze to funguje, ale jenom na jednom konci, ne v celé délce. Tu tyč můžu taky dostat do polohy, kdy neuřízne pořádně skoro nic...
  • 0

#30 hajkys

hajkys

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 403 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 105

Publikováno 12 leden 2012 - 14:22:57

No koukám teď na ten problém podrobněji a ono to vypadá na komplexnější záležitost. Je totiž prohnutá i ta základová deska, ve středu tak o cca 3mm a to je skutečně dost. Tyč je prohnutá o 2mm, takže ve špatné konfiguraci mi mezi kolečkem a lištou vznikne mezera i třeba 3mm, pružina už je nadoraz...

No ještě to poštuduju, možná to budu schopnej dát nějak dokupy... Tyč je z plné oceli a je prohnutá do jednoduchého oblouku, to by mohlo jít opatrně srovnat..
  • 0

#31 hajkys

hajkys

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 403 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 105

Publikováno 12 leden 2012 - 14:23:25

Tu Dahle rezacku mame ve skole...pracuje se s ni dobre, zda se dostatecne robustni. Co se tyce presnosti prilozniku, muzu otestovat az se tam zas dostanu...ale nepozoroval jsem zadne nepravosti :)


supr, díky za referenci ;-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních