Přejít na obsah


Fotka

Nikon Speedlight SB-80DX


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 conanek

conanek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 63 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 prosinec 2008 - 18:06:56

mam takovy problem:
vlastnim Nikon Speedlight SB-80DX a nemuzu ho premluvit aby pracoval korektne

naposledy jsem ho pouzil na Sumave a kdyz jsem ho po mesici vytahl a chtel fotit, tak se najednou cuka

v jakemkoliv rezimu bleskne asi na 10-tej(nekdy naopak i 3x po sobe) pokus a je jedno jestli ho mam na fotaku, nebo odpaluju rucne
kontrolka READY sviti, ale jakmile ma blesk vyzarit, parkrat zablika a sviti dal jakoby nic

nechal jsem ho zase odlezet, treba se vzpamatuje, zkousel nekolik baterii, ale kasle na me

nevi nekdo cim to muze bejt?
jinak se tvari ze je vse v poradku, na netu jsem nenasel nic a nebo me jazykove schopnosti dostatecne nestaci
docela jsem ho pouzival, ISO 3200 se mi nezda jako idealni reseni :roll:
  • 0

#2 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 5 prosinec 2008 - 18:40:17

déiks :) 8-O neni to nějaký digitální :wink:

a vůbec blesk :roll:
  • 0

#3 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 5 prosinec 2008 - 19:31:48

Má ruční odpalování (tedy přímo z blesku, nikoliv z foťáku)? Pokud ano a normálně to odpaluje, pak je problém v kontaktech mezi foťákem a bleskem. Ať už na straně foťáku nebo blesku. To je nejčastější příčina problémů s blesky, pokud se nemýlím. Tenhle dotaz bych ale položil spíše na fotoaparat.cz
  • 0

#4 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 5 prosinec 2008 - 19:32:51

aha, špatně jsem četl, vidím, že to bude jinej problém
  • 0

#5 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 9 prosinec 2008 - 13:32:08

Shodou okolností mam teď tenhle blesk doma a myslim, že tam máš jen něco špatně nastaveno. To co popisuješ dělá ten blesk např. pokud ho mám v A režimu a zakreju čidlo, kterým ten blesk měří odražené světlo. Když totiž bliká READY kontrolka, tak to znamená, že expozice snímku nebyla dostatečná (tedy blesk nedokázal blesknout tolik, kolik bylo potřeba) to současně znamená, že se musí celý nabít a to může trvat nějakou chvíli.
Zkusil bych blesk resetovat - podržet současně tlačítka MODE a ON/OFF tuším. A nastavit nějakej režim, kde měří foťák, nikoliv blesk (pokud takový foťák provozuješ). Pokud to nepomůže, je jasné, že se blesk buďto nedokáže dostatečně nabít nebo se něco opravdu podělalo a potom musí jít do servisu (upřímnou soustrast vhledem k tomu že jde o Nikon servis). Jestli se takto chová i při ručním odpalování, tak jde asi o tuhle horší variantu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních