Přejít na obsah


Fotka

Pinzety, kleště na pozitivy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 29 prosinec 2008 - 08:44:34

Zdar jak sviňa všeci, chtěl bych sa Vás optat ogaři jaké používáte kleště či pinzety. Jde mi o to, že čabřu ruky v chemii no a když čtu, jak sa všeci teho bojijú, tož ve mne začíná hlodat červíček.
Zkrátka de mi o to, mět kleště, s kerýmá v pohodě otočím papír 30x40, nebo předělat z misky do misky bez teho, aby sa pozitiv poškrábal. Hroty by neměly byť moc ostré, aby sa to tej fotečky dalo občas šťúchnút či s ňú nejak zakvedlat.

Pokud máte nejaké super kleště sem snima a moc Vám děkuju už včilkaj.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 29 prosinec 2008 - 09:05:44

Zdar jak sviňa! :lol:
Měl jsem plastové Hama s pogumovanýma hrotama, rozbily se všecky. Ve vývojce teď používám klasickou kovovou, co jsem sehnal s nějakým dalším starým vybavením. Perfektně drží, neškrábě. Koupil jsem u škody "tu samou" za 60Kč, abych měl do ustalovače(fomafix, TF-2) - ale ouha. Když chvilku leží v misce, nechá pod sebou flek, prostě to nějak reaguje a rezne.
  • 0

#3 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 29 prosinec 2008 - 09:08:12

mám tyhle už několik let a zatím fungují:

http://www.photolife...ID=97&Level=133
  • 0

#4 Ondrej1

Ondrej1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 315 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 29 prosinec 2008 - 09:47:32

Zdar jak sviňa, používal jsem leccos, jak se mi to dostávalo použité do pazúrů. Tady je resumé (súhrn)

1. Ty co ukazuje Jenda jsou nejlepčejší. Drží a nepoškrábou. Mám jen pár, používám ve vývojce a ustalovači.
2. Stejné kovové bez gumových konců drží, ale podařilo se mi poškrábat papír, když jsem jimi štěrchal s papírem ve vývojce a ustalovači. Tak je mám do přerušovače a vody, tam s nimi neštěrchám a při přendavání papíru k poškrábání nedojde.
3. Plastové nevydržely žádné.
  • 0

#5 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 29 prosinec 2008 - 10:30:44

Ahoj, kde jsem je koupil ti neřeknu protože jsem je dostal, ale jsou kovový a takových dvacet let starý. Baryt s nima jde v pohodě, nekroutící se RCéčka musím chvilku honit v misce, než je naberu.
  • 0

#6 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 29 prosinec 2008 - 10:58:33

Keď som si zariadoval komoru, kúpil som plastové pinzety od Hamy..chvíľu som s nimi robil, ale potom sa mi dostali od známeho do rúk kovové, cca tých 20 rokov staré, a pracuje sa s nimi úplne bez problémov. Držia, neškriabu a fľaky mi nezanechávajú. K papierom sa s tými kovovými nechovovám nijak extra opatrne, skôr naopak, a úplne v pohode...žiadne ryhy. Tož asi tak..
  • 0

#7 ivan_maly

ivan_maly

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 810 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 29 prosinec 2008 - 12:53:38

Nejlepší pinzety jsou rukavice z latexu.
  • 0

#8 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 29 prosinec 2008 - 13:22:24

Skoro 30 let používám tytéž "kleštičky" ako jenda1250 - zcela bez problémů. Protože konce jsou poněkud silnější (je na nich navlečena jakási umělá hmota), může být problém dostat od plochého dna misky "přilepený" papír. Protože používám misky s výstupky nebo naopak prohlubněmi (Hama, Paterson, Kaiser), tento problém nemám.

ivan_maly: To jo, zvláště na velké formáty... Ale kdo to má furt navlékat a svlékat (třeba při manipulaci s rámečkem, neexponovanými papíry, negativy...) ?!?!?!
  • 0

#9 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 29 prosinec 2008 - 16:40:44

Já používám léta kleště, údajně nerezové, ale zjistil jsem, že jedna nechává na papíru zrezavělou stopu. Tak jsem ji obalil izolepou a zatím je v pohodě. Umělohmotné jsou asi taky dobrý, ale časem prasknou. Nejlepší byly z novoduru, ale to je již dávno.
Roman
  • 0

#10 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 29 prosinec 2008 - 17:35:57

Jo jo, já mám kovový a novodurový. K těm jsem přišel s prvním vybavením do komory. Měly místo pera omotanou gumičku a já se divil proč to ten člověk opravoval, když mi (pro)dal i troje novější plastový. Po první seanci v komoře jsem pochopil. Gumku jsem párkrát vyměnil, ale mám je pořád a slouží dobře.
  • 0

#11 StanislavPleva

StanislavPleva

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 215 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 29 prosinec 2008 - 19:56:36

Já mám nerezovou pinzetu. Ale nějakýho inženýra napadlo, tam dát "osičku" z vobyčejnýho drátku, takže ten pěkně zrezatěl. Nicméně funguje. Používám jen jednu pinzetu, kterou průběžně omývám ponořením do kelímku s čistou vodu...
Fotochemie se zas tak nebojím... v supermarketech na nás čekají horší lahůdky.
  • 0

#12 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 29 prosinec 2008 - 20:37:38

já nevím, co všici proti těm plastovým pinzetám máte...mám tady tyto a zatím nevypadá, že by se poroučely do koše...i když je fakt, že jako kovový asi nevydrží...
  • 0

#13 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 29 prosinec 2008 - 20:44:55

Eduška, nejde o to, koľko tie plastové vydržia..mám ich.. ale používam nerezové. Pracuje sa s nimi podľa mňa výrazne pohodlnejšie :lol:
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 29 prosinec 2008 - 23:32:57

já nevím, co všici proti těm plastovým pinzetám máte...mám tady tyto a zatím nevypadá, že by se poroučely do koše...i když je fakt, že jako kovový asi nevydrží...


Obě mi praskly. Jedna po pádu na zem, druhá jen při manipulaci. S tou kovovou mám daleko lepší jistotu při držení barytu.
  • 0

#15 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 30 prosinec 2008 - 11:58:49

já nevím, co všici proti těm plastovým pinzetám máte...mám tady tyto a zatím nevypadá, že by se poroučely do koše...i když je fakt, že jako kovový asi nevydrží...


Obě mi praskly. Jedna po pádu na zem, druhá jen při manipulaci. S tou kovovou mám daleko lepší jistotu při držení barytu.


ja mam 6 starych plastovych cca 20-30 let starych po tatovi a funguji bez problemu, jedine co mi vadi ze rezne ten plech co dela ten pritlak :lol:, ale nestezuju si...
  • 0

#16 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 30 prosinec 2008 - 12:41:45

kvuli tomu jsem ty plastove vyhodil - rez padala do chemie, pak se to dostane do emulze a je po fotce
  • 0

#17 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 30 prosinec 2008 - 12:50:27

kvuli tomu jsem ty plastove vyhodil - rez padala do chemie, pak se to dostane do emulze a je po fotce


jojo to uz se mi taky stalo, vzdycky je predem poradne vymeju.
Mel jsem i ty nove plastove, ale tyhle starsi me prisli proste lepsi.
  • 0

#18 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 30 prosinec 2008 - 14:24:12

Děkuju všeckým za reakce a potřeboval bych sa ešče optat eslivá jedna kleštička od teho pana Karbusického udržá nasáklý baryťúček 30x40 bez teho, aby ho nepoškrábala či mi nejak jinak nespadl.

Děkuju.
  • 0

#19 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 30 prosinec 2008 - 14:52:46

šak sa ho optaj, šak je to kámoš néééé :lol:
  • 0

#20 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 30 prosinec 2008 - 14:55:48

Udrží, nepoškrábe.
  • 0

#21 ochu

ochu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 243 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 30 prosinec 2008 - 17:00:00

V pohodě Krakene, mám je takej a baryty za ně věšám furt. Estli chceš, tož ti je možu pošťat a vyzkúšáš si je. Já sa do komory teďkaj těžko dostanu
  • 0

#22 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 30 prosinec 2008 - 17:03:15

Všeckým: Děkuju vám strašně moc, vše co jsem potřebpval už včilkaj vím.

JKCZ: Nesssser!!!! :lol:
  • 0

#23 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 30 prosinec 2008 - 17:20:23

:lol:
  • 0

#24 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 3 září 2009 - 20:55:52

mě se dneska pinzeta rozpadla při přendávání mezi miskama. a to péro jak bylo rezavé tak mi spadlo na papír a nešlo to z teho dostat.
  • 0

#25 aesculap

aesculap

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 listopad 2009 - 21:42:21

Přátelé, míval jsem super kovo-gumové pinzety. Ale nemůžu na netu nikde nic vypátrat. Nemáte někdo nějakou navíc? Nerezové plocháčky s gumou na konci a gumovým "kloubem", takovou kostkou. Nebo nahoďte nějakou udici- plasty nechci, ty kovové se mi nelíbí, to co nabízí v photoliveshopu mne cenově rozesmálo !! :lol:
  • 0

#26 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 11 listopad 2009 - 22:54:58

Přátelé, míval jsem super kovo-gumové pinzety. Ale nemůžu na netu nikde nic vypátrat. Nemáte někdo nějakou navíc? Nerezové plocháčky s gumou na konci a gumovým "kloubem", takovou kostkou. Nebo nahoďte nějakou udici- plasty nechci, ty kovové se mi nelíbí, to co nabízí v photoliveshopu mne cenově rozesmálo !! :lol:


sem zrovna 2 kusy koupil u pazdery za 60 kč /dohromady/
ještě tam jedny nebo dvoje jsou....
  • 0

#27 aesculap

aesculap

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 12 listopad 2009 - 06:59:50

Přátelé, míval jsem super kovo-gumové pinzety. Ale nemůžu na netu nikde nic vypátrat. Nemáte někdo nějakou navíc? Nerezové plocháčky s gumou na konci a gumovým "kloubem", takovou kostkou. Nebo nahoďte nějakou udici- plasty nechci, ty kovové se mi nelíbí, to co nabízí v photoliveshopu mne cenově rozesmálo !! :lol:


sem zrovna 2 kusy koupil u pazdery za 60 kč /dohromady/
ještě tam jedny nebo dvoje jsou....


Díky moc za tip!! Už jsem tam napsal!!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních