Přejít na obsah


Fotka

Bronicy první generace


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
99 odpovědí na toto téma

#51 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 16 leden 2009 - 22:00:41

náhodou je S :lol: :D má jen tak dokonale vyřešený vodclonění parazitního světla, že se vůbec nic nevodráží :lol:
  • 0

#52 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 16 leden 2009 - 22:09:50

jé, ta je pěkňoučká a jak ji tak krásně ochraňovatelsky držíš :lol:
  • 0

#53 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 16 leden 2009 - 22:50:46

jé, ta je pěkňoučká a jak ji tak krásně ochraňovatelsky držíš :lol:


A ještě tak zamilovaně kouká... I když to on vlastně kouká na fotografa, tak já nevím... :lol:
  • 0

#54 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 23 leden 2009 - 19:28:26

škoda že pasu spíš po SQčku

http://cgi.ebay.com/...em=290290334780
  • 0

#55 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 9 březen 2010 - 16:23:18

Po cca půl roce bezesných nocí a probírání informací na netu, potežkání s2a od Mamiaka jsem konečně na dosah od svého cíle. na uk ebay jsem vydražil EC a pokud je v takovém stavu jako bylo avizováno a vypada na fotkách bude to pěknej mazel a co hlavně v setu byl obsaženej i shift měch, kterej mi připadal jako nezbytnej k životu, tak snad do týdne bude doma.

Co tedy nevim jestli jsou skla od Komury na stejný urovni jako ty od nikonu, ale přepokládám, že to je prašť jako uhoď. Jen mi ty nikoňácký připadaj kratší ve stejných ohniskových vzd. a světlostech.
  • 0

#56 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 9 březen 2010 - 23:15:41

komura je dle dostupnejch informací vo dvě třídy pod, ale to furt nemusí bejt vůbec špatný a na ksichtíky a hanbatý holky :wink: zvlášť
ten měch bych si s dovolenim "potěžkal" zasejc já :-D
  • 0

#57 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 10 březen 2010 - 07:07:26

Do pátku mi to předpodkládám nedorazí protože to posílal z anglie někdy včera, ale neboj nejpozději na příštím fotopivu začudlikaříme. Jinak jsem nemohl nevydražit právě eště "padesátku"/3,5 (2,8 byl už zbytečně drahej) právě, že jsem se nakonec rozhodl pro nikona (asi ze zvyku z kinofilmu) když jsem váhal eště mezi komurou, kterej byl o něco levnější.
  • 0

#58 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 10 březen 2010 - 13:15:50

no von je zrovna ten dvavosmičkovej nikkor i dost velikej....
  • 0

#59 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 10 březen 2010 - 14:31:14

no von je zrovna ten dvavosmičkovej nikkor i dost velikej....


no právě je delší a zbytečně trčí před foťák. Tenhle je jako záklaďák jen tak pěkně naprdnutej na přední straně akorát je teda celkem znatelně s větším průměrem myslím že příruba je 88mm
  • 0

#60 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 10 březen 2010 - 14:33:45

no ale zas je to machrovina, žejo - tohle ohnisko v tomhle formátu s takovou světelností, to jiný nemaj 8-O
  • 0

#61 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 18 březen 2010 - 13:53:34

Tak jsem byl včera v podstatě doma jen na noc, ale stačil jsem si večer rozbalit zasilku bronica ec se spousty drobnostmi. Myslím, že jsem měl celkem stěstí na prodejce, který to prodával po svém tchánovi. Fotoaparát nebyl podle všeho používán cca 10let a dokonce jsem z něho vytáhl naexponovanej svitek (barvu) zkusím jí nechat vyvolat. Ale jedno zklamání se stejně nakonec konalo... ;o( a to u shiftovacího měchu. Je v dobrém stavu všechno jen bohužel jsem jeho funkci trochu špatně pochopil, protože jsem si neuvědomil, že když sním zaostřím na nekonečno (což už samo osobě s měchem skoro nejde - je to prostě makro měch) tak je měch tak sražen k sobě nelze už šiftovat a možná i by zrcátko narazilo uvnitř fotoaparátu na objektiv. Prostě jsem si plánoval, že sním budu fotit architekturu což je mimo. Ovšem na makro je ten měch vymazlenej.

Mám 200mm Komura, ale má rozsypanou clonu. Máte typ na opraváře?
  • 0

#62 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 20 červen 2010 - 09:57:50

teď jsem jednu postarší Broňku potkal v televizi...
nevím který typ v rukou Petra Formana ve filmu Vaterland (odkaz na profil filmu)
jinak ten film docela doporučuju

Vložený obrázek
  • 0

#63 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 20 červen 2010 - 14:35:52

Je to S2(a) v černým pokovení. Hezká
  • 0

#64 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 20 červen 2010 - 20:11:00

to só ty naše klacky... :)

apropó, mam doma novej nikkor 4/200 v C. provedení :)
  • 0

#65 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 20 červen 2010 - 21:15:27

Teď byl na ebay pro změnu né tak často k vidění širokáč nikkor 4/40 trochu jsem o něm uvažoval, ale ta padesátka mi stačí (no měla by) Spíš uvažuju o nějakým 135mm nikkor uvidím jestli čudlikářský mamon zvítězí nad zbytkem rozumu.

mamiak:
se na ty skla s antireflexníma vrstvama nějak moc zaměřuješ, není to špíš krok zpět... :)
  • 0

#66 lubaliska

lubaliska

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 duben 2011 - 20:54:21

Mamiaku,
mohl bys mi popsat rozdíl s2a oproti sqa? Je ta starší v něčem horší? Rozhodně je hezčí.
  • 0

#67 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 26 říjen 2011 - 22:01:16

http://aukro.cz/show...item=1894280581 - Krásná S2A + Nikkory 75 a 50 a k tomu 3 záda... 5000 Kč vyvolávačka, 5 minut před koncem se objevil jeden zájemce...

Chtěl jsem ho přehodit a Aukro mě odhlásilo (přitom asi půl hoďky před koncem jsem byl přihlášen) a už jsem nestihl přihodit :wink:.
No nebyli by jste naštvaní :-).
  • 0

#68 resolut

resolut

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
Reputace: 404

Publikováno 27 říjen 2011 - 04:26:14

Sledoval jsem jí dlouho, minule jí měl za 7t.. Je nádherná a cena taky, jen jsem na ní teď prostě neměl :/
  • 0

#69 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 27 říjen 2011 - 04:59:24

Chtěl jsem ho přehodit a Aukro mě odhlásilo (přitom asi půl hoďky před koncem jsem byl přihlášen) a už jsem nestihl přihodit :wink:.
No nebyli by jste naštvaní :-).

Aukro se po nějaké, né dlouhé době nečinosti odhlásí. Je na to potřeba pamatovat a před koncem aukce se pro jistotu přihlásit znovu.
  • 0

#70 katkamach

katkamach

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 90 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 27 říjen 2011 - 07:58:45

tak nam ji prejte :) jeste ji doma nemame, ale az dorazi, dame vedet :)
  • 0

#71 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 27 říjen 2011 - 09:01:44

tak nam ji prejte :-) jeste ji doma nemame, ale az dorazi, dame vedet :)


No né, tak aspoň, že to má někdo z temný :) :wink:.
Doufám, že bude dobře sloužit a kdyby byla náhodnou k mání, tak je určitě kam se ozvat :).

Jinak Aukro mě pěkně nakrklo... A to už pár aukcí mám (ať už úspěšných nebo neúspěšných), ale tohle se mi ještě nestalo :(. Ale všechno zlé je pro něco dobré. Aspoň jsem zbytečně nezvýšil cenu dalšímu temnokomorníkovi :).
  • 0

#72 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 27 říjen 2011 - 13:59:43

tak nam ji prejte :wink: jeste ji doma nemame, ale az dorazi, dame vedet :-)


Cena je velmi přívětivá, přímo moc pěkná. Jen samotná padesátka by na ebay nebyla levněji než za 4 tisíce. Mám doma verzi EC (což je stále verze z té první generace, ale již nemá mechanickou závěrku, ale elektronicky řízenou) má shodný bajonet s S2, S2A a mám i obě skla jak 50mm tak 75mm (i 200mm tu téměř nepoužívám-není špatná jako portréťák v kominaci s makro měchem). Ten záklaďák je fantastické sklo, zatím jsem lepší nenašel, pro mě má nádherné podání, kreslí ostře na plnou díru. Ani u rolleflexu 2.8C co mám nejsem tak spokojenej. Celý systém má své výhody (výměné zadky a skla), mínusem je, že trochu dělá kravál (závěrka+zrcadlo) na což se dá zvyknout a není to úplně tragedie, ale slabší je při udržení ostrosti na kritické časy i ze stativu (1/4, 1/8, 1/15) tam jsem měl občas pocit, že je to loterie zda nedojde k rozhýbání plácnutím zrcadla a závěrky (i s předskopením). Každopádně 1/60 z ruky je naprosto bezproblémová. Myslím, že ještě předčí očekávání. Ať slouží!
  • 0

#73 resolut

resolut

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
Reputace: 404

Publikováno 27 říjen 2011 - 15:02:03

Jo jo, přesně tak, ať slouží :wink: Si občas říkám, že je třeba pořádně využít toho, co už doma mám a ne se pořád honit za něčím novým.. Momentálně je pro mě nej zážitek Voigtlander Avus a Praktiflex FX ..
  • 0

#74 katkamach

katkamach

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 90 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 27 říjen 2011 - 19:04:52

Prave ta skla nas nakonec primela prihodit, protoze doma uz jednu 6x6 Bronicu mame (SQ-A).. Kazdopadne bokeh se mi vic libi Nikonacky (teda co jsem vypozorovala na flickru), zbytek budem muset overit na vlastni kuzi.. Zitra pro nej jedem a zda se, ze nedospime (teda spis manzel, pac bude jeho).. Timto kouskem uzavirame nakupni fototuru na dlouho dopredu :)
A diky :)
  • 0

#75 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 27 říjen 2011 - 19:14:21

Timto kouskem uzavirame nakupni fototuru na dlouho dopredu :D
A diky :D

keby som mal euro za kazdy krat co toto poviem a o tyzden na to si kupujem novy fotoaparat... ehm.. tak...
No tak by som mal dost penazi na kupu dalsieho fotoaparatu!
:oops:
  • 0

#76 jirin

jirin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 29 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 2

Publikováno 30 říjen 2011 - 20:45:52

Tak máme Broňu doma. Jak psala Kačka, v pátek jsme se pro otočili do Prahy. Je to celkem pěkný kousek, tělo a troje záda v pěkným stavu, Nikkor-H 50mm f3.5 taky supr stav, ovšem Nikkor-P 7.5cm 2.8 je trošku horší – pár šmouh v MC na přední a zadní čočce a trochu plísně okolo předního členu. Na výsledek to nejspíš nebude mít vliv, ale možná se později, až bude víc času, pustím do rozebrání a vyčištění. Prozatím asi zkusím trik s UV a nechám sklo opalovat na sluníčku.
U příležitosti návštěvy hlavního města jsem hned nafotil jeden film. Asi 15 minut jsem meditoval nad tím, do kterých ze tří zad tu Fomu nabiju. Jak na sviňu jsem vylosoval ty, do kterých nejvíc fouká, takže film v tahu (pokusím se výsledek vydávat za umění..). Jak jsem se někde už dočetl, je to běžný stav těchto čtyřicetiletých strojků. Jinak ještě pátrám po tom, jestli je to S2 nebo S2A. Výrobní číslo CB 70014.
Celkově mám z téhle Broni dobrý dojem, je to kus železa, zpracování nádherné. Časem by si asi zasloužila opravit polepy, neb ty současné už mají svoje za sebou.
  • 0

#77 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 30 říjen 2011 - 21:09:51

Tak máme Broňu doma. Jak psala Kačka, v pátek jsme se pro otočili do Prahy. Je to celkem pěkný kousek, tělo a troje záda v pěkným stavu, Nikkor-H 50mm f3.5 taky supr stav, ovšem Nikkor-P 7.5cm 2.8 je trošku horší – pár šmouh v MC na přední a zadní čočce a trochu plísně okolo předního členu. Na výsledek to nejspíš nebude mít vliv, ale možná se později, až bude víc času, pustím do rozebrání a vyčištění. Prozatím asi zkusím trik s UV a nechám sklo opalovat na sluníčku.
U příležitosti návštěvy hlavního města jsem hned nafotil jeden film. Asi 15 minut jsem meditoval nad tím, do kterých ze tří zad tu Fomu nabiju. Jak na sviňu jsem vylosoval ty, do kterých nejvíc fouká, takže film v tahu (pokusím se výsledek vydávat za umění..). Jak jsem se někde už dočetl, je to běžný stav těchto čtyřicetiletých strojků. Jinak ještě pátrám po tom, jestli je to S2 nebo S2A. Výrobní číslo CB 70014.
Celkově mám z téhle Broni dobrý dojem, je to kus železa, zpracování nádherné. Časem by si asi zasloužila opravit polepy, neb ty současné už mají svoje za sebou.


To je hrozný, když to tak slyším a nemám ji :D. Ale jinak myslím, že to je S2A, podle toho, co jsem koukal na obrázky a porovnával by to opravdu mělo být S2A.
PS: jaký trik s UV na slunci? O tom jsem nikdy neslyšel :D
  • 0

#78 jirin

jirin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 29 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 2

Publikováno 30 říjen 2011 - 21:25:30

Já jsem hledal na netu, podle jednoho zdroje je tohle výrobní číslo S2 a zase podle jinýho zdroje je to S2A. Podle vzhledu jsem zkoušel porovnat, ale nevím přesně co vlastně hledat. Vím, že S2A má lepší materiály koleček uvnitř. Otevírat ji ale nebudu :D
To UV: někde někdo doporučoval vystavit sklo s plísní na slunku a UV by mělo houbu zabít. Neslibuju si od toho, že se to nějak samo vyčistí, ale aspoň aby se to dál nešířilo.
No jinak už se tady nebudu o Broni rozepisovat v nějakých superlativech, abych tě netrápil :D
  • 0

#79 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 31 říjen 2011 - 07:57:48

Já jsem hledal na netu, podle jednoho zdroje je tohle výrobní číslo S2 a zase podle jinýho zdroje je to S2A. Podle vzhledu jsem zkoušel porovnat, ale nevím přesně co vlastně hledat. Vím, že S2A má lepší materiály koleček uvnitř. Otevírat ji ale nebudu :)
To UV: někde někdo doporučoval vystavit sklo s plísní na slunku a UV by mělo houbu zabít. Neslibuju si od toho, že se to nějak samo vyčistí, ale aspoň aby se to dál nešířilo.
No jinak už se tady nebudu o Broni rozepisovat v nějakých superlativech, abych tě netrápil :D


To s tím UV musím zkusit u jednoho Biometaru :), jen si počkat na slunný den :roll:.
Né, to je v pořádku :D.
  • 0

#80 jirin

jirin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 29 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 2

Publikováno 31 říjen 2011 - 09:41:56

Ono je možná lepší tlumený slunko, aby se to sklo moc nerozehřálo a nerozteklo se případně mazivo..
  • 0

#81 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 31 říjen 2011 - 10:25:25

takze uv lampa nie?
  • 0

#82 Kapi

Kapi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
  • LocationBergen,Norway
Reputace: 81

Publikováno 25 prosinec 2014 - 13:54:21

Zdravim :)

 

 

Na vianoce som si doprial novu hracku :) Zenza bronica s2a, s tromi kazetami a piatimi sklickami :). Chcem sa ale opytat, ci ma niekto skusenosti, alebo radu ako na nej vymenit tu penu pod matnicou, pretoze mi nesedi ostrenie na matnici s filmom. Po dalsie, ci ma niekto skusenosti s vytesnovanim kaziet, pretoze mi do dvoch fuci.

 

Dakujem velmi pekne :)


  • 0

#83 mahonny

mahonny

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 150 příspěvků(y)
  • LocationKarlovy Vary
Reputace: 612

Publikováno 25 prosinec 2014 - 18:48:06

Zdravim :)

 

 

Na vianoce som si doprial novu hracku :) Zenza bronica s2a, s tromi kazetami a piatimi sklickami :). Chcem sa ale opytat, ci ma niekto skusenosti, alebo radu ako na nej vymenit tu penu pod matnicou, pretoze mi nesedi ostrenie na matnici s filmom. Po dalsie, ci ma niekto skusenosti s vytesnovanim kaziet, pretoze mi do dvoch fuci.

 

Dakujem velmi pekne :)

Mě s Bronicou zatím vždy pomohl p.Kocián, web má ted ale nějak nedostupný, klidně pošlu tel.číslo. . Zkontroluj, zda máš matnici dobře nandanou. Jednou jsem při čištění jí tam dal nějak blbě  měl jsem jednu stranu nedocvaklou (byla křivě ) a ejhle... ostřil jsem jinam :-( ...


  • 0

#84 PauIie

PauIie

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 177 příspěvků(y)
  • LocationBratislava DNV
Reputace: 54

Publikováno 25 prosinec 2014 - 19:06:48

Kapi - ak to nebude zle založenou matnicou ako spomínal mahonny, tak skús kontaktovať p.Matunáka z Nových Zámkov. Opravuje aj staršie aparáty.

www.matunak.sk


  • 0

#85 Kapi

Kapi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
  • LocationBergen,Norway
Reputace: 81

Publikováno 28 prosinec 2014 - 15:38:12

Dakujem,

 

takze ostrenie teda posuv matnice sa mi podarilo opravit. Problem bol v starych penovych vyplniach, ktore pritlacaju matnicu na miesto. Stacilo ich nahradit, a uz vsetko ide ako ma :).

 

Otazka 2.

 

Ma niekto teda skusenosti s vytesnovanim kaziet ? Co sa na to pouziva ? 

 

Dakujem


  • 0

#86 vw1302

vw1302

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 20 srpen 2017 - 19:24:28

Přátelé, udělal jsem si radost a ze země vycházejícího slunce ke mě dorazil další kousek do Bronagangu, a to krasavec S2a, čti S-tu-a-rt. Jak bývá téměř 100% jistotou, Stuart neostřil na matnici na nekonečno (v podstatě už od 1m nezaostřoval dobře). Přestože má v gangu čestné místo, není jeho účelem pouze ukazovat své krásné tělo, ale sem tam udělat i nějakou tu fotečku. Vyměnil jsem pěnu u matnice s tím, že většinou toto pomůže. Bohužel to však nezabralo, a tak se zde táži, nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti? Nemůže být chyba někde jinde? Když se držím stupnice na helicoidu, je vše OK, snímky ostré tam, kde mají být. Dá se s tím sice žít, ale není to úplně komfortní. Díky za případné rady, tipy a triky. 


  • 0

#87 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 20 srpen 2017 - 22:37:03

S2 ma zrkadlo, ktore ma nezvycajny sposob sklopenia pred expoziciou. Je dost tazke odhadnut, ci je to tvoje v spravnej polohe, ked sa vrati po natiahnuti do postavnia urceneho pre sledovanie a ostrenie na matnici.
Ak je draha lucov od objektivu dlhsia, ako by mala byt, zakonite nedodostris na matnici na nekonecno, akekolvek zaostrenie podla matnice dava neostry vysledok na filme.
Ak je toto tvoj pripad, zver svoju kameru odbornikovi.


  • 0

#88 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 395 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 15 leden 2023 - 06:28:39

nevlastní někdo mezikroužky? umí nějaký mezikroužek přenést automaticky clonu při expozici, nebo se musí ovládat manuálně?


  • 0

#89 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 395 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 24 leden 2023 - 21:02:24

nikdo nic? a co 40mm objektivy, má je tu někdo? opravdu by mi zajímalo, jak se chovají v protisvětle. co se dá najít (flickr), tak nic moc, ale těžko říct, není-li tento neduh umocněn například použitím nějakého filtru

o tom, jak je maličký zenzanon o proti nikkoru se dá přesvědčit níže. škoda, že je ten zenzanon tak raritní a drahý (ne, že by byl nikkor zrovna za hubičku)

a40.gif


  • 1

#90 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 25 leden 2023 - 09:46:25

mam "len" 50mm


  • 0

#91 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 395 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 25 leden 2023 - 17:51:28

nevadí, děkuju :-)

trošku jsem hledal něco o historii a krom celkem snadno dohledatelného prvního odkazu jsem narazil po dlouhém hledání i na odkaz druhý, který je tedy celý japonsky, ale google translate a troška fantazie z toho udělá celkem srozumitelný text. tak třeba si to někdo také rád přelouská. jen je škoda, že se nedochovaly obrázky...

http://www.japanexpo...as-rolls-royce/

https://web.archive....tory/index.html


  • 0

#92 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 395 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 16 únor 2023 - 20:45:47

přestože mi moje bronica nějak stávkuje, tak jsem se do ní asi zamiloval a furt hledám něco okolo ní... opět jsem něco tedy objevil. občas se dá najít, že na bronicu bylo snad i rybí oko od nikkoru, ale informací je pomálu, fotka žádná, tak trošku je to jak jedna paní povídala... a přece to dle všeho fakt existuje. je k vidění tady skoro na konci stránky https://mikeeckman.c...kon-prototypes/


  • 0

#93 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 395 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 22 listopad 2023 - 15:28:11

konečně se mi povedlo nacpat sonnara ze sixe na bróňu. adaptér by chtěl tak o 1,5mm zkrátit (ostří tak od 40 metrů), v bajonetu je malinká vůle, ale jinak se to tváří vlastně dobře, si myslím :smile:

53349074419_cad99cbeeb_h.jpg


  • 6

#94 ElJetelicek

ElJetelicek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 180 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 22 listopad 2023 - 15:44:09

konečně se mi povedlo nacpat sonnara ze sixe na bróňu. adaptér by chtěl tak o 1,5mm zkrátit (ostří tak od 40 metrů), v bajonetu je malinká vůle, ale jinak se to tváří vlastně dobře, si myslím icon_smile.gif

53349074419_cad99cbeeb_h.jpg

Kloubouk dolů! Tomu říkám spojení. Ten objektiv je dokonalost sama a ten DDR systém, ze kterého pochází(a nebudu to jméno psát), mu dělal jen ostudu!

Zažehlo to ve mně mocné bažení, tohle bych si dovedl představit pro sebe. :-D A koukám, že ta Bronica nechodí za veliké peníze na e-bay...


  • 1

#95 past

past

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 173 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 22 listopad 2023 - 19:12:28

Mezikroužky je tam páčka na ruční přiclonění. Přenoska z těla tam není.

 

Nikkor 40mm: Nemám s tím zas nafoceno bůhví kolik, mj. protože nemám na ten rozměr ani filtry ani sl. clonu. Tady je ale příklad se sluncem v záběru a těsně mimo. 

 

 

Přiložený soubor (y)


  • 1

#96 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 395 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 22 listopad 2023 - 19:53:35

ElJetelicek: děkuju. přiznám se, že jsem okopíroval toto, ale přestože někde dotyčný psal, že sedí nekonečno, tak nesedí. navíc nemůže ovládat clonu. to nekonečno jsem už nevyřešil, ale nefunkční ovládání clony jo. upravil jsem i nějaké desetiny milimetru kolem bajonetu dle toho, co jsem naměřil na originálním helicoidu. tedy po tomto soustružení ještě zbývá poměrně hodně frézování (frézoval jsem takovou tou malou frézkou upnutou v ruční vrtačce, která byla ve stojanu), pak tři díry pro objektiv a dvě pro dorazy bajonetu, v kterých jsem ještě vyřízl m2 závity a zatočil do nich červíky

past: děkuju

se čtyřicítkou nikkorem jsem něco málo nafotil, ale mám mc verzi, která, zdá se, zvládá to sluníčko podstatně lépe jak tvá verze. když není slunce příliš ostré, tak reflexy nevznikají. když je silné, tak vzniknou jen takové opravdu malé, jako máš na prvním snímku

52986553469_d443889da5_h.jpg

 

52907532851_e1c0c04be7_h.jpg


  • 5

#97 ElJetelicek

ElJetelicek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 180 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 23 listopad 2023 - 08:04:39

:Nimrod

Moc pěkné snímky!


  • 0

#98 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 637 příspěvků(y)
Reputace: 1 299

Publikováno 23 listopad 2023 - 12:12:42

Pane Nimrod, to je uz nieco, velmi pekne : - )


  • 0

#99 past

past

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 173 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 23 listopad 2023 - 15:23:33

Opravdu moc pěkné snímky a taky i mnohem rozumnější chování toho objektivu. Ani jsem nevěděl, že MC verze toho Nikkoru existuje. Taky bych místo něj rád ten Zenzanon 40mm, abych měl na všechny objektivy stejné filtry 67mm, ale zatím jsem ho nikde nesehnal.


  • 0

#100 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 395 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 23 listopad 2023 - 18:13:54

děkuju, to jsem fakt nečekal takovýhle ohlasy :oops:

past: d.c je s mc vrstvama. zenzanon by byl jinak supr, ale co jsem právě viděl pár snímků z něho v protisvětle, tak se choval podobně jako tvůj nikkor, takže nevím, no

52719957993_889f53b06b_h.jpg


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních