Přejít na obsah


Fotka

Nápad na velké fotomisky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
74 odpovědí na toto téma

#51 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4,203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 12 August 2009 - 11:38:24

Nemůžu to najít na internetu, ale do dvou dnů určitě pojedu kolem, tak se podívám. Jde o však o typickou firmu, kterých je v ČR tisíc - vyrábí bazény a septiky. V liberci co vím máme minimálně tři :) U vás určitě taky něco bude....
  • 0

#52 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 12 August 2009 - 12:53:07

Když to tady tak čtu, tak mě napadá, že bych vám mohl nabídnout jakoukoli (podle počtu zájemců) misku. Umím je vyrobit z laminátu i s vypouštěcím otvorem. Cena sice nebude "lidová", ale miska na míru by udělat určitě šla. Nepsal jsem o tom, protože je to hodně práce a ještě k tomu špinavé, ale když by byl zájem a rozumná domluva na několika rozměrech tak ta možnost, by opravdu tady byla. Cenu by jsem musel přepočítat podle rozměrů, pevnosti-tuhosti, t.j. použitého materiálu (no z uhlíku to asi chtít nebudete...), počtu kusů v daném rozměru, instalaci ventilu, nebo bez a tak. Vždyť to asi znáte...
Martin.
  • 0

#53 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 12 August 2009 - 15:10:32

Když to tady tak čtu, tak mě napadá, že bych vám mohl nabídnout jakoukoli (podle počtu zájemců) misku. Umím je vyrobit z laminátu i s vypouštěcím otvorem. Cena sice nebude "lidová", ale miska na míru by udělat určitě šla. Nepsal jsem o tom, protože je to hodně práce a ještě k tomu špinavé, ale když by byl zájem a rozumná domluva na několika rozměrech tak ta možnost, by opravdu tady byla. Cenu by jsem musel přepočítat podle rozměrů, pevnosti-tuhosti, t.j. použitého materiálu (no z uhlíku to asi chtít nebudete...), počtu kusů v daném rozměru, instalaci ventilu, nebo bez a tak. Vždyť to asi znáte...
Martin.


A muzes mi napsat,jaka by byla cena u misky pro papir 50x60,tedy miska treba 55x65cm a hloubka cca 15cm.Material nějaké střední kvality.Případně bych si objednal 4ks.
  • 0

#54 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 12 August 2009 - 21:50:00

Když to tady tak čtu, tak mě napadá, že bych vám mohl nabídnout jakoukoli (podle počtu zájemců) misku. Umím je vyrobit z laminátu i s vypouštěcím otvorem. Cena sice nebude "lidová", ale miska na míru by udělat určitě šla. Nepsal jsem o tom, protože je to hodně práce a ještě k tomu špinavé, ale když by byl zájem a rozumná domluva na několika rozměrech tak ta možnost, by opravdu tady byla. Cenu by jsem musel přepočítat podle rozměrů, pevnosti-tuhosti, t.j. použitého materiálu (no z uhlíku to asi chtít nebudete...), počtu kusů v daném rozměru, instalaci ventilu, nebo bez a tak. Vždyť to asi znáte...
Martin.


A muzes mi napsat,jaka by byla cena u misky pro papir 50x60,tedy miska treba 55x65cm a hloubka cca 15cm.Material nějaké střední kvality.Případně bych si objednal 4ks.



To se nedá takhle říct a dělat jenom pro jednoho člověka (promiň) se mi nejenom nevyplatí, ale budu hooodně prodělávat. Pujdu do toho pokud bude větší zájem a shodnete se na nějakých rozměrech.
  • 0

#55 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 13 August 2009 - 09:37:07

nevíte, jestli vývojka rozežere silnou igelitovou folii? já myslím, že ne

co mě tak napadlo :oops: :D :D , daly by se v dílně velmi rychle spíchnout i sloty
fréza, překližka, lišty - vyhlíželo by to jako kvádr v kanceláři na dokumenty, takovej ten patrovej, vodorovnej s fochama
dát to na výšku
a dovnitř jednotlivých sekcí, podle nějaký kvádrový šablony složená silná folie a lehce přežehlená kvůli tvaru žehličkou, možná z venku přelepený ohyby dobrou páskou
je to myšlenka pro takové jako jsem já, nejdřív si chtěj za kilo všecko vyzkoušet, než objednávaj skleněnou, nebo dobrušskou laminátovou verzi
práci na funkčním modelu pro tři lázně hádám tak hodinu, dvě...
  • 0

#56 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 13 August 2009 - 10:43:26

Když vidím tu trubku, jak že se to zašpuntuje?
  • 0

#57 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 13 August 2009 - 11:16:23

Když vidím tu trubku, jak že se to zašpuntuje?

Z jedna strany mam trobku zaslepenou napevno vlepenim desky, z druhe strany (u hrdla) mam normalni zatku bez tesneni. Skrz to to trosku tece, ale zadna traga...
Misky jsou ale vyrazne pohodlnejsi a tohle je docela nouzove reseni :roll:

Bohousek
  • 0

#58 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 13 August 2009 - 18:02:57

Když vidím tu trubku, jak že se to zašpuntuje?

Moje pro 50x60cm, prumer trubky 200mm...
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek

Bohousek
  • 2

#59 Jimmi

Jimmi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 14 August 2009 - 09:47:58

Zničl plastimatku, barbar :)

Ta lišta je tam nezbytná? Papír by se jinak hroutil?
  • 0

#60 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 14 August 2009 - 10:11:23

Svuj nazor na Plastimatku jsem ventiloval v jinem vlakne :)
Tady ale neopak dostala dalsi sanci, protoze se pres ni da nalevat vyvojka! K horni casti te nadoby jsem vyvrtal otvory, takze kdyz ji tam nasroubuji, muzu do ni nalit vyvojku a ta se k papirum dostane az pri sklopeni vyvojnice (ala system u Jobo 28xx).

Ta listicka je tam spis pro pohodlnost. Ono ze by se papir v tom valci pohnul, ta sance je podle me velmi mala, protoze jak je vnitrek vlhkej, papir ma snahu se po obvodu krasne prilepit a ani se nehne (mluvim ted hlavne o barytu). Prave ale to je problem, ze kdyz chce do mokre vyvojnice clovek dostat papir, kdyby tam nebyla ta lista, docela s tim bojuje, protoze ho tam musi vlozit rovne. Takhle papir sroluju do trubicky, aby se dal vlozit do vyvojnice, hranu prilozim k liste a rozmotavam.

Ale upozornuju, ze je to vazne spise nouzovka, misky jsou daleko pohodlnejsi. Tady je vyhoda, ze potrebuju krygl chemie a minimum mista, da se pak provozovat 50x60 v panelakove koupelne...

Bohousek
  • 0

#61 aesculap

aesculap

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 November 2009 - 08:57:21

Větší netypizované rozměry misek teď při zřizování "znovukomory" řeším šuplíkama z lednic (to co je na odkapávání pod mrazákem apod). Je třeba navštěvovat různé sběrné dvory a koukat do lednic a hledat. Cena je neskutečná... zdarma!. Až dodělám dodělávky, pošlu někam fotku z komory... :D
  • 0

#62 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 26 May 2015 - 21:45:23

Tuhľa som riešil problém, ako vyvolať fotku 1x2 m. Posielam svoje riešenie. Kúpil som stodesiatku novodurku, na ňu zátky a trocha silikónu. Zátky som nalepil najprv na jeden koniec. To problém nebol. Ten som začal šípiť až pri lepení druhej zátky. Išiel som na to trochu vedecky a vložil do vnútra horiaci knôt, ktorý podľa môjho predpokladu spôsobí počas lepenia druhého konca podtlak a zaistí mi fixáciu počas tuhnutia silikónu. Aj mi to pekne na prvýkrát vyšlo. Potom však prikvitol môj syn a poradil mi urobiť do rúry dierku aby vzniknutý pretlak mal kadiaľ unikať. Tak tá druhá rúra bola podľa neho. Po vytvrdení som rúru pozdľžne prerezal a teplovzdušnou pištoľou nahrial aby som mohol vytvoriť akýsi válovček. Stojan na tie rúry je z krabice na pizzu. (samozrejme použitej viď mastné fleky). Fotky sme preťahovali dvaja. Bola to fuška, ale šlo to. Nalial som tam asi 4 litre chémie. Pri takej ploche to je tak asi o tretinu viac, ako na úplné vyčerpanie roztokov. Na druhú fotku som dolial trocha koncentrátu aj do  vývojky aj do ustaľovača. Najväčšia pakáreň bola manipulácia s rolkou papiera. Ešte že sme boli dvaja. Sám by som to asi neriskoval. To by som asi rozmýšľal o nejakom safe boxe na spôsob kinofilmovej kazety.Přiložený soubor  P1510002.JPG   125.33K   19 Počet stažení


  • 2

#63 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 26 May 2015 - 23:45:26

Len taký nápad: čo tak použiť plastové kryty z neoniek? Niektoré majú celkom pekné rozmery.


  • 0

#64 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1,079

Publikováno 27 May 2015 - 09:54:25

Nápad je to skvělý. Rozměry však nejsou zdaleka optimální. Hlavní problém je v mechanické pevnosti. Tedy spíše náchylností k prasknutí. Stačí malý ťukanec a prasklina je na světě.


  • 0

#65 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 27 May 2015 - 12:55:39

Nemám s tým skúsenosti, len som si spomenul, že kamarát kedysi dávno mi hovoril, že takto robil veľké zväčšeniny.


  • 0

#66 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1,079

Publikováno 27 May 2015 - 22:19:21

To jo. Pro jednorázovou záležitost jsou dostatečný.


  • 0

#67 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1,079

Publikováno 27 May 2015 - 22:20:37

Já ty kryty mám. By jsem Ti je poslal, jen nevím jak s dopravou z Krkonoš.


  • 0

#68 matas

matas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 153 příspěvků(y)
  • LocationÚjezd nad Lesy
Reputace: 19

Publikováno 28 May 2015 - 12:48:15

Květinový truhlík Garden, plast , 1m cena cca 3e/ks - protahování.


  • 0

#69 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 28 May 2015 - 14:49:07

Latě - složit rám - vložit folii z "pytlů na stavební sutˇ"

Budete-li se bát, že se folie shrne, přilepit z vnějšku páskou.


  • 1

#70 Alibaba

Alibaba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 29 May 2015 - 13:37:23

Miska pod truhlík, plast, 1m cena cca 60,-Kč/ks - protahování. ;-)

 

p.s.

lepší je si osobně vybrat, aby nebyla "do luku" a byla správně hluboká.


  • 0

#71 Mirnepokrocily

Mirnepokrocily

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 February 2016 - 18:52:01

Ahoj vespolek, jsem tu novy, lec ne uplny zacatecnik, rad prispeju, ale casteji budu potrebovat poradit. K vanam, v Bauhausu Chabry jsem zakoipil jakesi plastove nadoby vysky asi 18cm, u dna se vejde s velkou rezervou papir 30 x 40. Cena 120,-. Zvhledem k Petersonu za vice nez 700,- mi to prijde dobre. Nasel jsem tam i vetsi a nizsi, myslim ze tak 50 x 70, s koleckama. Cena mezi 200,- a 300,-, nepamatuju presne. Treba to nekomu pomuze.  

Přiložený soubor (y)


  • 0

#72 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2,466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 15 February 2016 - 11:21:17

Kočičí záchody různých velikostí.


  • 0

#73 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 15 February 2016 - 11:29:47

klasicka fotomiska ma jednu vyhodu oproti bedniam z Bauhausov, Obi, Ikea atd..  ma dzindziky na vylievanie chemie.


  • 0

#74 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1,281

Publikováno 15 February 2016 - 11:47:08

sice používám vyjímečně na formát  50x60 (resp. 40x60, 50x75 řezaný z role)  podobné mísy o výšce bočnice  18cm  (v mém případě Ikea),  ale  mnohem lépe  se  dělá  s klasickými mísami  s nižší boční stěnou -   je  opruz v té hluboké míse  chytat  fotky za kraje  pinzetami.   vylévám to  do  kýble s  vylévacím zobáčkem,  z toho pak  trychtýřem do kanystru.  u  rozměrů  do  30x40 jednoznačně  klasické fotomísy  plastimat, ilford,  kaiser,  vedou. 

mimochodem -  ještě nedávno měli v befoto ve výprodeji  misky i větších rozměrů (za relativně pakatel),  nyní už  jen 13x18cm...

a tip pro ty,  kdož jezdí do  rajchu:  v  krámech s vybavením  pro  autoservisy se  dají  levně  koupit  nízké mísy s vylévacím zobákem z černého HDPE,  používané jako  odkapové mísy na olej pod auta.   Dobrá fotomiska.


  • 0

#75 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 10 March 2017 - 19:58:53

Aj tu je nejaká veľkoformátová komora. Pre inšpiráciu./www.youtube.com/watch?v=PM19W5m5dQg


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních