Přejít na obsah


Fotka

Foma Fomalux


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
221 odpovědí na toto téma

#1 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 11 leden 2009 - 14:43:40

Vypadá to, že i na český trh došlo a půjde tu koupit tento výrobek z produkce Fomy. Máte s ním již někdo nějaké zkušenosti? Jde pozorovat rozdíl od Fomatone pokud jde o kontaktní kopírování, ke kterému je papír určen? Mluvil jsem o tom akorát s "Panoramem" a nezdál se být z toho zase příliš nadšený.

Než ho zkusím objednat (na fomaobchod.cz to zdá se ještě úplně nejde), tak bych rád znal vaše zkušenosti.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 11 leden 2009 - 14:47:25

Na fomaobchod.cz lze objednat i věci, které v e-shopu nemají, např. GD-L. Zkusil bych je kontaktovat mailem nebo tel.
  • 0

#3 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 11 leden 2009 - 15:36:19

Fomalux obvykle není určen na český trh...je to RC a většinou se exportuje...
Být tebou, zkusila bych se poptat, jak píše výše Notorius.
Jo kdyby to byl baryt, taky bych si dala říct, ale RC mě až tak neláká...
  • 0

#4 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 11 leden 2009 - 17:50:10

....Jo kdyby to byl baryt, taky bych si dala říct, ale RC mě až tak neláká...


Taky mi připadá, že zrovna pro pořizování kontaktních zvětšenin z VF je RC podložka tak nějak jakoby nepřípadná ... mně by to asi vtomhle případě kazilo takovou tu radost z procesu. Mno ale proti gustu .... :wink:
  • 0

#5 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 11 leden 2009 - 17:52:54

Foma by asi polila i baryt, jen stále nevědí, zdali by se prodal. Nemají představu o zájmu. technologické minimum je 3000m v šíři 108cm. Co se týče kontaktů, není asi na trhu nic lepšího, fomalux je papír s neuvěřitelnou škálou šedé.
Pokud by jste mohli odhadnout kolik by se toho prodalo v čechách, mohli bychom napsat vedení, že zájem o ten papír je takový a takový.
Na zvětšování to ale není, 10x15 jsem svítil asi 2 minuty.
  • 0

#6 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 11 leden 2009 - 18:01:19

Co se týče kontaktů, není asi na trhu nic lepšího, fomalux je papír s neuvěřitelnou škálou šedé.
Na zvětšování to ale není, 10x15 jsem svítil asi 2 minuty... .


Mno pak si teda možná řikám, že vyrábět to jako RC je marketingově dost nešťastný rozhodnutí. Troufám si tvrdit, že daná cílová skupina by ve valné většině preferovala baryt. Esi voni v tý Fomě nemaj trochu odstup od reality tj. potřeb svejch stálejch i potenciálních zákazníků ... :lol: nemám ten pocit poprvé musím říct :wink:
  • 0

#7 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 11 leden 2009 - 18:20:37

Co se týče kontaktů, není asi na trhu nic lepšího, fomalux je papír s neuvěřitelnou škálou šedé.
Na zvětšování to ale není, 10x15 jsem svítil asi 2 minuty... .


Mno pak si teda možná řikám, že vyrábět to jako RC je marketingově dost nešťastný rozhodnutí. Troufám si tvrdit, že daná cílová skupina by ve valné většině preferovala baryt. Esi voni v tý Fomě nemaj trochu odstup od reality tj. potřeb svejch stálejch i potenciálních zákazníků ... :( nemám ten pocit poprvé musím říct :wink:


pozor pozor, oni mají svý zákazníky v cizině, a to právě speciálně u toho RC, kdy zákazník chce rychle fotku

Jestli by se jim u nás podažilo prodat celou várku politýho papíru (barytu), který je opravdu hlavně na kontakty (na zvětšování to není, jak psal Goro), si nejsem úplně jistá, i když v to doufám a taky se snažím za to patřičně lobovat :lol: ...ale...
  • 0

#8 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 11 leden 2009 - 19:46:32

Vůbec by mne zajímalo, jakým způsobem si foma zjišťuje zájem zákazníků o dané zboží - rozumějte, o to, co by se mělo vyrábět, ne o to, co už se prodává. Fomalux je vyníkající papír, měl jsem pár balíčků, koupil jsem je v prodejně v brně ještě předtím, než ji zrušili. RC podložka je jeho jedinou závadou. Jsem naprosto přesvědčen, že většina velkoformátníků by ocenila spíše baryt. Měl by i spoustu jiných podmětů, ale věřím, že toto by bylo reálné.
  • 0

#9 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 11 leden 2009 - 20:23:27

Vůbec by mne zajímalo, jakým způsobem si foma zjišťuje zájem zákazníků o dané zboží - rozumějte, o to, co by se mělo vyrábět, ne o to, co už se prodává. Fomalux je vyníkající papír, měl jsem pár balíčků, koupil jsem je v prodejně v brně ještě předtím, než ji zrušili. RC podložka je jeho jedinou závadou. Jsem naprosto přesvědčen, že většina velkoformátníků by ocenila spíše baryt. Měl by i spoustu jiných podmětů, ale věřím, že toto by bylo reálné.

Prostě věz, že pro fomu je přednější úplně něco jinýho, než místní trh a fotografie vůbec. Hlavní náplň výroby netvoří fotomateriály, to je de facto jenom okrajová záležitost, něco jako úlitba bohům...a zaplať pánbůh za to!
Co se týče fomaluxu, tak v zahraničí se žádá RC podložka...strkají to prý do nějakých automatů...
  • 0

#10 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 11 leden 2009 - 20:25:49

Strkají do automatů? Zajímavé. Takže na západě se do dělají kontakty v automatech. Jak to vypadá? Odpusťte mi tu trošku ironie, ale opravdu této konkrétní věci nerozumím.
  • 0

#11 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 11 leden 2009 - 20:28:37

Vůbec je to zvláštní Podívejme na takvový ilford, ti se přímo chlubí tím, jak je pro ně výroba materíálů pro čb fotografii podstatná, že to dělají rádi. Navrhuji, abychom fomu ve jménu fotografického lidu opět znárodnili. Řídit to bude Mamiak, je uvědomělý a bydlí tam někde :wink:
  • 0

#12 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 11 leden 2009 - 20:32:39

Strkají do automatů? Zajímavé. Takže na západě se do dělají kontakty v automatech. Jak to vypadá? Odpusťte mi tu trošku ironie, ale opravdu této konkrétní věci nerozumím.

ploci koukni, já tomu přesně nerozumím...prodávám jenom to, co jsem pochytila z debaty s jedním zaměstnancem fomy...a do jakých automatů to cpou, to už bys po mě chtěl opravdu moc...to je věc, která mě nezajímá, tudíž jsem naznala, že není nutné si to uchovávat v paměti :roll:
Ztáhni si ohledně toho PDF a zjistíš, že se to dá zpracovávat ve vyvolávacích strojích...
  • 0

#13 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 11 leden 2009 - 20:35:07

Vůbec by mne zajímalo, jakým způsobem si foma zjišťuje zájem zákazníků o dané zboží - rozumějte, o to, co by se mělo vyrábět, ne o to, co už se prodává. Fomalux je vyníkající papír, měl jsem pár balíčků, koupil jsem je v prodejně v brně ještě předtím, než ji zrušili. RC podložka je jeho jedinou závadou. Jsem naprosto přesvědčen, že většina velkoformátníků by ocenila spíše baryt. Měl by i spoustu jiných podmětů, ale věřím, že toto by bylo reálné.

Prostě věz, že pro fomu je přednější úplně něco jinýho, než místní trh a fotografie vůbec. Hlavní náplň výroby netvoří fotomateriály, to je de facto jenom okrajová záležitost, něco jako úlitba bohům...a zaplať pánbůh za to!
Co se týče fomaluxu, tak v zahraničí se žádá RC podložka...strkají to prý do nějakých automatů...

Když si pročítám předchozí odpovědi, zdá se, že o celé věci něco opravdu víte. Mohu se zeptat, není-li to tajné, jaké máte napojení na fomu?
  • 0

#14 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 11 leden 2009 - 20:35:29

...Navrhuji, abychom fomu ve jménu fotografického lidu opět znárodnili. Řídit to bude Mamiak, je uvědomělý a bydlí tam někde :D


Skvělá myšlenka ! Navrhuji vše naplánovat a následně zrealizovat v rámci únorové ostalgické akce ! :)

jinak s těma "automatama" nevím... ty papíry mají chlorostříbrnou emulzi s asi 40x menší citlivostí než fomaspeedy, to se na nějaké strojní rychlozáležitosti snad ani nehodí :roll:
  • 0

#15 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 11 leden 2009 - 20:37:13

[quote name="ploci"][quote][quote]Vůbec by mne zajímalo, jakým způsobem si foma zjišťuje zájem zákazníků o dané zboží - rozumějte, o to, co by se mělo vyrábět, ne o to, co už se prodává. Fomalux je vyníkající papír, měl jsem pár balíčků, koupil jsem je v prodejně v brně ještě předtím, než ji zrušili. RC podložka je jeho jedinou závadou. Jsem naprosto přesvědčen, že většina velkoformátníků by ocenila spíše baryt. Měl by i spoustu jiných podmětů, ale věřím, že toto by bylo reálné.[/quote]
Prostě věz, že pro fomu je přednější úplně něco jinýho, než místní trh a fotografie vůbec. Hlavní náplň výroby netvoří fotomateriály, to je de facto jenom okrajová záležitost, něco jako úlitba bohům...a zaplať pánbůh za to!
Co se týče fomaluxu, tak v zahraničí se žádá RC podložka...strkají to prý do nějakých automatů...[/quote]
Když si pročítám předchozí odpovědi, zdá se, že o celé věci něco opravdu víte. Mohu se zeptat, není-li to tajné, jaké máte napojení na fomu?[/quote
Tak nic, asi jsme své příspěvky poslali ve stejnou chvíli, už rozumím.
  • 0

#16 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 11 leden 2009 - 20:38:15

...Navrhuji, abychom fomu ve jménu fotografického lidu opět znárodnili. Řídit to bude Mamiak, je uvědomělý a bydlí tam někde :)


Skvělá myšlenka ! Navrhuji vše naplánovat a následně zrealizovat v rámci únorové ostalgické akce ! :)

jinak s těma "automatama" nevím... ty papíry mají chlorostříbrnou emulzi s asi 40x menší citlivostí než fomaspeedy, to se na nějaké strojní rychlozáležitosti snad ani nehodí :roll:


prý hodí :lol:...

jinak pro znárodňování jsem všema deseti :lol:...ale když to znárodníme, tak to stát zase brzy zprivatizuje, pozor na to! :D
  • 0

#17 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 11 leden 2009 - 20:50:45

Nó tož tohle jsem našel na Apugu, kde se právě řešilo, proč ten papír safraporte není baryt. Chlapík nelenil napsal do Fomy a tohle mu poslali :

We regret we do not produce the contact paper on fiber base. We have registered a small demand for this paper.
Just try to specify your annual consumption, optionally estimate minimal consumption of AZO paper in recent past
and share it with us and with *****
We will check our production possibilities in this issue.

Keep you informed that this time is even the Fomalux on RC an unstandard product which can be kept in production because of
bulk supplies to Mexico. In the United States is distributed by Freestyle.

Looking forward to hearing from you.


Čert ví co s tím ty mexikánci prováděj
:) :roll:
  • 0

#18 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 11 leden 2009 - 20:51:40

To se jenom ve zvětšováku vymění žárovka 150W za žárovku 10MW a je to! Čemu tady nerozumíte? :roll:
  • 0

#19 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 11 leden 2009 - 20:56:15

To se jenom ve zvětšováku vymění žárovka 150W za žárovku 10MW a je to! Čemu tady nerozumíte? :)


Tak už teď aspoň víme odkud vítr fouká na Slovensku, když chtějí mermomocí znovu spustit Jaslovské Bohunice :D
Prowlere ? :roll: :lol:
  • 0

#20 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 11 leden 2009 - 20:56:37

To se jenom ve zvětšováku vymění žárovka 150W za žárovku 10MW a je to! Čemu tady nerozumíte? :)

:D

jo a kromě mexikánců to provádějí ještě taliáni :roll:
  • 0

#21 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 11 leden 2009 - 20:58:19

jo a kromě mexikánců to provádějí ještě taliáni :roll:

Jó? A co to teda u všech všudy je ? :)
  • 0

#22 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 11 leden 2009 - 21:00:42

To se jenom ve zvětšováku vymění žárovka 150W za žárovku 10MW a je to! Čemu tady nerozumíte? :)


Tak už teď aspoň víme odkud vítr fouká na Slovensku, když chtějí mermomocí znovu spustit Jaslovské Bohunice :D
Prowlere ? :roll: :lol:


Hlásenie z Jaslovských Bohuníc, úvodné kontroly pred spustením už myslím prebiehajú :) Ono to ale zas nie je tak blbý nápad, taká 10MW žiarovka musí vyprodukovať fakt veľa tepla, čo pri súčasných nízkych teplotách a plynovej kríze, je vcelku žiadaný efekt :lol:
  • 0

#23 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 11 leden 2009 - 21:11:08

jo a kromě mexikánců to provádějí ještě taliáni :roll:

Jó? A co to teda u všech všudy je ? :D

no přece extra fajnový zboží :)
  • 0

#24 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 11 leden 2009 - 21:15:42

Prowler > :D

Jinak jsem zapátral v síti sítí a v těch několika málo diskusích se dá vysledovat zhruba tolik :
> ten papír za nic nestojí ( i když ho vlastně nikdo z přispěvatelů ani pořádně nezkoušel :roll:, ale je jasný, že to za to ani nestojí žeano :) )
> škoda že to není baryt
  • 0

#25 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 11 leden 2009 - 21:21:23

blekentvajte, kašli na to...venca to vobjedná a podá reference :roll:
  • 0

#26 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 11 leden 2009 - 21:26:42

blekentvajte, kašli na to...venca to vobjedná a podá reference :roll:


Nojo, jak to tady tak sleduju, tak to tak asi dopadne. Zítra se zeptám v Jungmance a jinak napíšu do Fomy ať se ukážou.
  • 0

#27 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 11 leden 2009 - 21:27:40

blekentvajte, kašli na to...venca to vobjedná a podá reference :)

OK, pr*ím na to :roll: :D
  • 0

#28 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 11 leden 2009 - 22:38:41

Já pár kousků na RC mám a už jsem ho i zkusil. věřte nevěřete je to velice pěkný papír. škoda že není na barytu. já bych pak snad ani nezvětšoval, jen bych dělal kontakty.(teda to asi ne, ale víc by mě kontaktování bavilo)
  • 0

#29 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 12 leden 2009 - 00:34:11

RC, neRCčko...vyzkoušet se to musí...3000m...to není zas tolik...teda jen pokud to nepřepočítám na papíry 13x18 co bych na kontakty nejspíš užil :roll: kubikula vezme 1000m a o zbytek se podělíme, neéé?
  • 0

#30 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 12 leden 2009 - 08:43:23

však až tam venca pude, nebo bude do fomy bude psát, on jistě připomene, že by byl zájem o baryt :roll:

tajemníku, a můžeš ten papír nějak popsat? jakou má strukturu nebo barevnou teplotu...
  • 0

#31 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 12 leden 2009 - 14:16:14

strukturu nemá, je to lesklý RC. Teplota je studenější než ten MG, kterej používám, ale výsledek je jinej než u klasického studeného variantu. Řekl bych že si mnohem lépe dovede poradit s tmavými plochami. Bohužel nemám žádnej VF. Zatím jsem zkoušel co dělá pod zvětšovákem a musím říci, že je jiný než to co běžně znám a rozhodně ne horší. Mám pár vzorků z Fomy, mám je i pro tebe Eduško.
  • 0

#32 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 13 leden 2009 - 15:56:29

Tedy sem se ptal v bývalém Foma obchodu v Praze. Situace je taková, že Foma tyto papíry jinak než ve velkém nedodá. Co znamená ve velkém tu už někdo psal a je to skutečně tak.

Asi se za tím pídit nebudu. Jednak mě příliš neláká studený tón emulze a jednak sehnat to by asi byla kovbojka. Pokud se někde někomu válí pár kousků v lednici navíc, tak to moc rád zkusím, ale ve velkém to shánět asi nebudu.
  • 0

#33 misok

misok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 leden 2009 - 16:35:15

myslim ze som ich videl na konci fomackej ponuky scart-u. 13x18
  • 0

#34 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 4 únor 2009 - 20:03:15

myslíte, že bychom zvládli pokoupit cca 200 až 300 krabic 30x40/50 za cca současnou cenu fomatone MG?
samo píšu o fomaluxu na baryru :-)
  • 0

#35 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 4 únor 2009 - 20:10:58

No jak jsem si ověřoval tu cenu, tak koukám na internetovej obchod Fomy a ejhle :-) , mají Fomalux 10x15/25 ks. Na nástřely jak se chová emulze by to mělo stačit a pak se uvidí.
  • 0

#36 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 4 únor 2009 - 20:17:22

Edo, jen netuším jak dlouho by bylo potřeba svítit ze 6x7 na 30x40, týden??? Ale výhledově bych jednu krabici vzal, kdyžuž tak rarita.
  • 0

#37 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 4 únor 2009 - 20:19:51

co se tejče znárodnění sem principielně/ideově proti - vo případný zisky se nemínim s nikym dělit :cry: 8-)

začal sem na to teď dělat - je to úžasný, je to radost, je to vono.... :-P

vzhledem k tomu šílenýmu plánu, co s tim mam a svýmu relativně stále čerstvýmu otcovství, mně aktuálně (!) zas až tak moc nevadí, že je to ten ercéčkovej untršid... :?

jeden tip pro nedočkavý temnokomorníky - součástí mýho :-) projektu mamiakovo instantní pohlednice je i to, že to kontaktuju na hotelovejch záchodcích/koupelnách pomocí neg. prosvětlovacího pultu reflekta, kde průměrnej expoziční čas se pohybuje v rozmezí jedný až tří vteřin... :wink: :lol: :lol:

já si teda jako myslim, že na ten baryt to souzi dostanem...
  • 0

#38 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 4 únor 2009 - 20:31:58

Hynku, vono když máš plan 8x10, tak to s pěkným okrajem vyjde akorát na 30x40 :-) teoreticky lze uvažovat ještě tak o dalších 2 až 3 formátech.

Věc se má tak: když se nám nepodaří dostat to na baryt tento rok, tak to vidím v nedohledu - foma má želatinu na polívání zhruba tak na ten rok...tj. emulze fomaluxu je vyzkoušená, jen to nalít na ten správnej papír!... další, resp. novou želatinu budou pak zkoušet a to bude, myslím, na dost dlouho, a celkem jistě půjde přednostně standardní zboží
  • 0

#39 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 4 únor 2009 - 20:51:01

Pár krabic bych vzal, ale nevěřím tomu, že se taková objednávka sejde
obvzláště, pokud lidi vlastně nevědi, co objednávaj. Kdyby si to někdo vzal na triko, tak myslim, že by to v pohodě prodal do zahraničí a podobně, ale kde na to vzít a nekrást.
  • 0

#40 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 4 únor 2009 - 21:34:59

já si teda jako myslim, že na ten baryt to souzi dostanem...


Mnoak souzi totok se muší podporovat, takže já bych něco určitě taky vodebral, i dyby se mě to mělo rok sušit v lednici než to použiju.

Jináč teda Mamiakovo projekt instantní pohlednice je totální mazec a těžká rána splašený digitálistický vobci :-) :?
Jsem si řikal že by to skoro mohlo bejt na článeček s uvolněním nou hau a praktickejma zkušenostma, bo epigonů se tu jistě najde víc než dost :cry: což?
  • 0

#41 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 5 únor 2009 - 13:59:32

já si určitě časem rád narcistně zavonanuju, jenom co těch praktickejch zkušeností bude přece jen důstojnější sdostatek aspoň na webový poměry 8-O
  • 0

#42 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 5 únor 2009 - 20:52:08

Tak jsem na to koukal dnes u Škody - mají tam ty vzorky všech možnojch papírů. Na Fomalux je tam jedna fotka od Vojtěchovského a vypadá mimochodem dost nově (neohmataná) jakoby přidaná až dodatečně nedávno. Musim, říct že mě to dost zaujalo. Žádná hluboká černá (to by asi potřebovalo Amidol), ale ty polotóny mě docela okouzlili a mám docela chuť za takovou emulzi na barytu bojovat. Rozhodně se to celkem dost lišilo od ostatních RC a společně s 132 a 123 baryty to byly nejpěknější papíry.
  • 0

#43 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 6 únor 2009 - 08:21:13

Nějakou tu krabici bych asi i vzal, ale to celkové množství nutné k odběru je šílené. :)
  • 0

#44 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 6 únor 2009 - 08:22:33

Taky bych neco uzil :) na kontakty
  • 0

#45 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 6 únor 2009 - 09:02:52

hmmm... sme schopný začít si víceméně závazně dávat dokupy tu zatim teda virtuální "barytovou" objednávku? a co formáty?
  • 0

#46 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 6 únor 2009 - 09:14:42

hmmm... sme schopný začít si víceméně závazně dávat dokupy tu zatim teda virtuální "barytovou" objednávku? a co formáty?

Zatím jsem diskutovala formát 30x40 pak 18x24 a ještě připadají v úvahu 2 další formáty.
Čím méně formátů, tím menší množství nastavování nožů pro řezání a tím větší šance polití :)
Vidím to tak do těch 4 formátů, víc asi ne...
  • 0

#47 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 6 únor 2009 - 09:19:16

že bysme edo zadali nějaký hlasováníčko? :)
  • 0

#48 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 6 únor 2009 - 09:27:49

můžem zkusit, ale nevím, jak to udělat, když už je vlákno rozjetý...
a dalo by se hlasovat o případném odebraném množství?
nebo dalších dvou formátech?
nebo vobojí? :)
  • 0

#49 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 6 únor 2009 - 09:53:20

nejlepší by byla delegace, sehnat šestsettrojky, převlečení komorníci by dělali řidiče - hlásím se a eda s mamiakem tajemné zákazníky, čechoameričany, kteří se vrací po letech do vlasti a "přejí si" tudletu novou kombinaci tohodle papíru a týhle emulze
pak i pan foma ředitel povolí a bude dávat pokyn k polití do týdne, libovolného množství a formátu :)
  • 0

#50 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 6 únor 2009 - 09:59:12

nojo, ale přeci nejde jenom o formát, ale taky o papír a povrch (ale ten bude asi jenom matný nebo polomat) nebo ne?
měkdo by raději bílou podložku někdo zase krémovou někdo zase oboje (já) atd...
stejnak si ale myslím, že stačí když dáme dohromady ani né 1/3 toho množství, přijde mi, že nemůže být absolutně problém takovou raritu prodat
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních