Přejít na obsah


Fotka

Historické VF přístroje


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
224 odpovědí na toto téma

#1 026200

026200

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 266 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 11 leden 2009 - 16:52:27

Chtěl bych požádat o identifikaci tohoto starého fotoaparátu. Je to 13x18 formát, jinak štítek chybí, objektiv taky, jen výrobní číslo je uvedené na posuvu. Pokoušel sem najít něco na Internetu ale bez větších úspěchů. Neznáte někdo? Nemáte doma? Rád bych vyrobil zadní stěnu abych ho mohl používat, ale chci, aby vypadala jako původní. Děkuji za info.

http://sweb.cz/septuagita/13x18.jpg
  • 0

#2 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 11 leden 2009 - 17:13:56

Jestli to neni nejaky samodomo s pouzitim dilu z vraku jinych aparatu. To by vysvetlilo to cislo. Nechapu tu predni standardu (teda cuka mi ruka psat to s "t"), tam by mela nasledovat harmonika velka jako cela deska.
  • 0

#3 LKM

LKM

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 261 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 11 leden 2009 - 18:28:07

to je dřevěná cestovní kamera z roku 1900, bohužel neúplná. V dobrém a kompletním stavu by mohla stát cca 800 euro.

tady vám nikdo neporadí, tady se můžete spíše poučit kolik minut vyvolávat fim v rodinalu, ale zkuste sbírku Interkamera v Národním technickém muzeu v Praze, tam to vědí, ale muzeum je v rekonstrukci, nevím jak úřadují.

Na přiloženém obrázku je French Pinhole Field Camera 13x18. Zaostřovalo se objektivem ale fotografovalo dirkovou kamerou. Vložený obrázek
  • -1

#4 StanislavPleva

StanislavPleva

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 215 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 11 leden 2009 - 18:32:16

Tady vám určitě někdo poradí....

LKM, nebyl bych tak zarytým pesimistou, škodí to prý pleti...
  • 0

#5 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 11 leden 2009 - 18:35:40

LKM, ja mam doma katalog starych aparatu co tebou zminovane muzeum vydalo a nic podobneho jsem tam nenasel....
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 11 leden 2009 - 18:37:26

Chtěl bych požádat o identifikaci tohoto starého fotoaparátu. Je to 13x18 formát, jinak štítek chybí, objektiv taky, jen výrobní číslo je uvedené na posuvu. Pokoušel sem najít něco na Internetu ale bez větších úspěchů. Neznáte někdo? Nemáte doma? Rád bych vyrobil zadní stěnu abych ho mohl používat, ale chci, aby vypadala jako původní. Děkuji za info.

http://sweb.cz/septuagita/13x18.jpg


Je to Pristroj cestovni francouzskeho typu, objektiv byl puvodne soucasti a dodaval se s komorou, chybi tomu zadni ram. Komora je po ne uplne povedene rekonstrukci. Vyrobek z let 189x vyrobce pravdepodobne Eisenschimmel & Wachtl, Widen.
  • 0

#7 026200

026200

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 266 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 11 leden 2009 - 18:39:15

Jestli to neni nejaky samodomo s pouzitim dilu z vraku jinych aparatu. To by vysvetlilo to cislo. Nechapu tu predni standardu (teda cuka mi ruka psat to s "t"), tam by mela nasledovat harmonika velka jako cela deska.


Na home-made je to až moc dobře zpracovaný, tomu moc nevěřím... Jinak měch se otáčí i se zadní stranou.

http://sweb.cz/septuagita/P1040064.MOV
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 11 leden 2009 - 18:45:06

to je dřevěná cestovní kamera z roku 1900, bohužel neúplná. V dobrém a kompletním stavu by mohla stát cca 800 euro.

tady vám nikdo neporadí, tady se můžete spíše poučit kolik minut vyvolávat fim v rodinalu, ale zkuste sbírku Interkamera v Národním technickém muzeu v Praze, tam to vědí, ale muzeum je v rekonstrukci, nevím jak úřadují.

Na přiloženém obrázku je French Pinhole Field Camera 13x18. Zaostřovalo se objektivem ale fotografovalo dirkovou kamerou. Vložený obrázek


Vase rypave poznamky zde nejsou nikomu po chuti, uz jsem Vam to jednou psal, mate v poste SZ. Doufam ze si to pro priste definitivne odpustite.

.D.S.
  • 0

#9 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 11 leden 2009 - 18:45:33

tady vám nikdo neporadí, tady se můžete spíše poučit kolik minut vyvolávat fim v rodinalu, ale zkuste sbírku Interkamera v Národním technickém muzeu v Praze, tam to vědí, ale muzeum je v rekonstrukci, nevím jak úřadují.


Pane LKM, pro Boha Vás prosím proč? Proč v každém svém příspěvku musíte utrousit nějakou jedovatou nebo ublíženou poznámku? To Vás tyhle stránky tak hrozně iritují? Proč vždy něco napíšete a čekáte až s Vámi někdo nebude souhlasit, abyste se mohl politovat, že nám asi Vaše řeči připadají "dědkovské" a nemá o ně nikdo zájem? Nikdy nikdo Vám tu snad přeci do "dědků" nespílal a pochybuji, že měl někdo z Vašich příspěvků, které mířili k danému tématu nějaký "dědkovský" pocit (já tedy určitě ne!). Mohu-li Vás tedy poprosit, přispívejte sem i nadále, Vaše znalosti zrovna na těchto stránkách jistě každý ocení (naprosto vážně a bez ironie), ale vynechte prosím ty nevtipné sebelítostné a dehonestující poznámky. Nezlobte se.
  • 1

#10 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 11 leden 2009 - 18:46:58

ááá, bdělý admin mne předešel :wink: :lol:
  • 0

#11 026200

026200

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 266 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 1 květen 2009 - 12:31:46

...musím se pochlubit... Ještě pár drobností a můžu fotit!
Chybějící části (destičku pro objektiv a rámeček na matnici) sem nechal udělat u restaurátora starého nábytku, jelikož soudobí truhláři umějí kulový... Matnici sem vybrousil sám. Teď ještě utěsnit měch...

zde klikni zde klikni zde klikni
  • 0

#12 ivan_maly

ivan_maly

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 810 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 1 květen 2009 - 13:31:06

...musím se pochlubit... Ještě pár drobností a můžu fotit!
Chybějící části (destičku pro objektiv a rámeček na matnici) sem nechal udělat u restaurátora starého nábytku, jelikož soudobí truhláři umějí kulový... Matnici sem vybrousil sám. Teď ještě utěsnit měch...

zde klikni zde klikni zde klikni


krása krása - KRÁSA !!!
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 1 květen 2009 - 14:43:35

...musím se pochlubit... Ještě pár drobností a můžu fotit!
Chybějící části (destičku pro objektiv a rámeček na matnici) sem nechal udělat u restaurátora starého nábytku, jelikož soudobí truhláři umějí kulový... Matnici sem vybrousil sám. Teď ještě utěsnit měch...

zde klikni zde klikni zde klikni


Moc pekne, jsem zvedav na obrazky :roll:
  • 0

#14 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 1 květen 2009 - 20:17:43

a, panacek poridil aristostigmat. no jo, sirocina :roll:
pekna kamerka!
  • 0

#15 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 8 září 2009 - 10:48:03

měl bych takovou otázku na velkoformátníky
jak nyní tahám dřeváka po půdě a mířím s ním na všechny strany, zjišťuju, že mezitím (co oba zrajeme k většímu formátu) mi maličko zatuhl
dřevěné pohyby co šly normálně moc nejdou pohybovat (shift)
nechci to rovnou brousit, neboť technika zde získaná je jistě putovní - nezáleží na tom, jestli na rok, nebo dvacet - ale jednou ji někdo získá po mě a mohl by pomluvit neodborný zásah
tak čím to namazat, ev. jak postupovat?
zřejmě to v obalu pracovalo a nejedná se o plně vyzrálé dřevo ze sibiřské tajgy
  • 0

#16 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 8 září 2009 - 11:45:38

zajmavý antiadhezivní vlastnosti má kolikrát i vobyčejnský mejdlo, radime :-)
  • 0

#17 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 8 září 2009 - 11:56:20

to já vím a navíc de umejt že jo!
  • 0

#18 Štefan Sukup

Štefan Sukup

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 8 září 2009 - 13:28:31

Taky parafin.
  • 0

#19 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 8 září 2009 - 14:16:34

už jsem vedle v drogerii koupil mejdlo, nějakou svíčku ještě přikoupím a uvidím
  • 0

#20 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 8 září 2009 - 21:38:58

Radime dřevo pracuje a i sebemenší vlhkost, nebo naopak sucho mění tvar a rozměry.
Sám jsem vloni vyráběl pro manželku k vánocům šperkovnici. Vyráběl jsem ji ve vlhkém a studeném místě. I když jsem počítal se seschnutím a nepatrnou vůlí jednotlivých součástí, překvapilo mě. Naprosto souměrně udělaná dřevěná krabice (slepovaná leteckými technologiemi, aby se nekroutila a nedeformovala) seschla se na jedné straně jinak než na druhé. Naštěstí se jedná o desetiny milimetrů, ale i takové rozdíly můžou znamenat zatuhnutí, nebo horší pohybové možnosti kluzných částí.

Zkus to přemístit jinam a uvidíš. Broušení je opravdu poslední možnost. Spíš bych to namazal vazelínou a následně setřel hadrem. Tolik jí tam vždy zůstane, aby to stačilo, nebylo mastné, ale zároveň lehce chodilo. Dělám to takto často a funguje to perfektně.
  • 0

#21 026200

026200

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 266 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 8 září 2009 - 21:58:51

hlavně nic nebrušte, dejte to na 14 dní do sucha, pak se uvidí. Možná to trochu nacucalo vodu.
  • 0

#22 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 9 září 2009 - 08:37:33

nene brousit nebudu
byl jsem to ráno potahat a asi ta půda, kde je sucho a odpoledne teplo je lepší místo k uložení poněvadž pozoruju po několika dnech v těch pohybech zlepšení a to jsem ještě nemydlil
možná ani mydlit nebude třeba
řešilo se to v jiným vlákně - komora není vhodné místo k ukládání komor a dřevěných zvláště
každej den se člověk učí
  • 0

#23 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 1 listopad 2009 - 21:50:52

nebudu zakládat nový vlákno
podplachetníci poradte co dělat když teče do kazety světlo:
film:
Vložený obrázek
v rámci zkoušek jsem založil fomabrom a fotil dneska odpoledne na něj, citlivost menší a světla je tam méně:
Vložený obrázek
dřevěné kazety moc úprav nesnesou, nejsou nijak "jeté" vlastně vypadají jak nové
dělal jsem test s nabitou kazetou papírem 111 a nechanou volně na zahradě asi tři minuty a z jedný strany tam fouká, asi záleží z jakýho směru to difůzní slunce svítí
řešení:
a) přijmout to a používat větší jeptišku sukenního typu a dělat skorojakovrukávu veškerou manipulaci s kazetami a planžetami
:wink: nějaká úprava
c) jiné kazety - to netuším jak zařídit jedině snad vlastní výroba

detail kazety:

Vložený obrázek Vložený obrázek
  • 0

#24 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 1 listopad 2009 - 22:03:57

Dostal jsem radu od zkušenějších.
Nevystavovat kazety světlu...co nejméně.
Při exponování mít přehozenou na kazetě jeptišku.

Sudek to tak taky dělal.

Jinak koupit kameru do které jdou nové kazety. Ale to je zbytečné, ne?
  • 0

#25 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 1 listopad 2009 - 22:08:40

ano, takže za á
já jsem si to myslel...
  • 0

#26 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 1 listopad 2009 - 23:25:13

Jinak, kdyby jsi měl dost těch ošklivých foukacích kazet, rád se jich ujmu :wink:

Zrovna dneska jsme se o tom tvém aparátu bavili se Zdeňkem :?:
  • 0

#27 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 2 listopad 2009 - 06:48:10

jeptisku mam porad na kamere, i pri expozici. kryje mech a kazetu.
  • 0

#28 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 2 listopad 2009 - 07:45:19

Tak pod jeptiskou pracuji i s normalnima kazetama, to je dobra rada... I pri manipulaci s nabityma kazetama se snazim vyhnout primymu svetlu, kazety mam v cernych pytlicich...
Ja bych jeste jako prvni pomoc zkusil vycernit v te kazete co jde. Urcite celou tu drazku + ten bok u filmu a radsi i nad soupetem...
Troufnul bych si i rict, ze to spolu s jeptiskou bude stacit.

Bohousek
  • 0

#29 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 2 listopad 2009 - 11:09:51

-na okraj můžu říct, že to "polaroidové fotografování" na papír s kontrolou za pět minut v komoře je velmi zajímavá práce
- dobře že jsem zvolil "fotografování pitomin na zkoužku" než pojedu s dřevákem na výlet

Tak pod jeptiskou pracuji i s normalnima kazetama, to je dobra rada... I pri manipulaci s nabityma kazetama se snazim vyhnout primymu svetlu, kazety mam v cernych pytlicich...
Ja bych jeste jako prvni pomoc zkusil vycernit v te kazete co jde. Urcite celou tu drazku + ten bok u filmu a radsi i nad soupetem...
Troufnul bych si i rict, ze to spolu s jeptiskou bude stacit.

Bohousek

to bude asi ono - pořád jsem měl s tou kazetou na denním světle takovej divnej pocit a bylo to podvědomí zhmotněné na negativu těmi světlofuky, budu ji tedy chránit
černit čím? fixem, barvou? co jsem se díval v komoře tak tam sověti černili nějakou řídkou barvou

Jinak, kdyby jsi měl dost těch ošklivých foukacích kazet, rád se jich ujmu :lol:

Zrovna dneska jsme se o tom tvém aparátu bavili se Zdeňkem :-)

kazety mám dvě, jistě si je ponechám - koupit se jiné nedají a zimní večery budou dlouhé a v garáži se dá zatopit tak uvidím, jestli se jejich počet nerozroste, možná by to vrstvením překližek šlo nějak udělat
ále co dřív?
klapací závěrku - část už mám
rotační mechanismus na volání- mám už komponenty pohromadě
sušák na filmy - materiál nakoupen
kazety do dřeváka
vozík na dřeváka - komponenty mám
asi půjdu radši něco vyfotografovat dvojvočkou
  • 0

#30 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 2 listopad 2009 - 11:25:32

černit čím? fixem, barvou? co jsem se díval v komoře tak tam sověti černili nějakou řídkou barvou

Pokud to nemas lakovany, ja bych to natrel normale cernou barvou nebo tuší...
Ale jeste jedna konstukcni poznamka od cloveka, co si 8x10" stavel doma. A kazety nevyrabel, ale radeji koupil. Nemuzes pouzit konfekcni kazety?
Me se na tom tvym reseni, jak to vidim na tom obrazku nahore nelibi jedna vec. A to sice, ze predpokladam, ze soupe zustava po dobu expozice soucasti kazety a jenom je povytahnes? To se me ale vubec nelibi. Jednak ti to dela problem pod jeptiskou, ktera se tim zveda, jednak to jeste zvetsuje plochu fotoapratu, ktery se tak muze vic mlet i v malem vanku...
Kdyz uz vyrabet kazety, okopiroval bych konfekcni Fidelitku!

Bohousek
  • 0

#31 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 2 listopad 2009 - 11:35:28

Me se na tom tvym reseni, jak to vidim na tom obrazku nahore nelibi jedna vec. A to sice, ze predpokladam, ze soupe zustava po dobu expozice soucasti kazety a jenom je povytahnes? To se me ale vubec nelibi. Jednak ti to dela problem pod jeptiskou, ktera se tim zveda, jednak to jeste zvetsuje plochu fotoapratu, ktery se tak muze vic mlet i v malem vanku...
Kdyz uz vyrabet kazety, okopiroval bych konfekcni Fidelitku!

Bohousek

no ta vysunutá součást zůstává a že to působí komplikaci jsem už taky zjistil a v kombinaci s tím že bude musit bejt zakrytá z hora lajntuchem :lol: to bude ještě horší - včera jsem to nezakrýval
nehledě na to, že to jde vysunout dost těžko a těžko tím pádem nehnout sestavou na stativu při vysouvání
já jsem vlastně nikdá neviděl moderní kazetu na 18x24 když by ji někdo měl na srazu v hradci v pátek, to bych se rád podíval nebo aspoň pěkně udělané makro fotografie kdyby někdo stvořil pro inspiraci

začerním to asi fixou, vpije se a hned schne a je to nejjednodušší řešení
  • 0

#32 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 2 listopad 2009 - 13:14:07

no nejsu si jisty, zda do rusaka fkd jdou moderni fidelitky/lisca 18x24 pouzit.
  • 0

#33 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 2 listopad 2009 - 13:16:14

no ta vysunutá součást zůstává a že to působí komplikaci jsem už taky zjistil a v kombinaci s tím že bude musit bejt zakrytá z hora lajntuchem :lol: to bude ještě horší - včera jsem to nezakrýval
nehledě na to, že to jde vysunout dost těžko a těžko tím pádem nehnout sestavou na stativu při vysouvání
já jsem vlastně nikdá neviděl moderní kazetu na 18x24 když by ji někdo měl na srazu v hradci v pátek, to bych se rád podíval nebo aspoň pěkně udělané makro fotografie kdyby někdo stvořil pro inspiraci

No kazeta 8x10" je stejna jako 4x5", jenom holt je malinko vetsi. Ale pro predstavu staci... Zkus si kdyztak projit treba eBay.com, tam bude vyfocena milionkrat. Viz. treba tady:
http://www.secondhan...ay/730881,2.JPG
Vytahuje se jenom tenkej plisek, ostatni zustava na svem miste. Pokud je mi znamo, v realu je to jeste vytuneno tim, ze 'sametka' v te sterbine je ulozena pruzne, takze po vytazeni soupete se otvor 'zavre'...

Bohousek
  • 0

#34 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 2 listopad 2009 - 13:56:23

no ta nová kazeta by asi určitě nešla použít, spíš šlo o to, když bych si ji chtěl slepit z vrstev, ale to asik nezvládnu a půjdu spíš cestou toho rukávu, či dokonalé jeptišky ve vzájemných kombinacích

pro zajímavost jsem koukl na cenu nové kazety "fidelity" pro 18x24 ..9668,- :lol: k panu šedovi, akorát nevím, co tam znamená to *4
šeda-vf sortiment
  • 0

#35 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 2 listopad 2009 - 14:01:09

Z druhý ruky se fidelitky prodávají tak za tři kilča .)
  • 0

#36 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 2 listopad 2009 - 14:01:35

Podle me to je v pohode slepitelny, az na ten mechanizmus sametky. A mozna i ten... Ono je to v podstate to, co mas ty, jenom vpredu je ramecek kolem cele kazety, ty mas jenom 'U-cko'. Vazne si to dokazu predstavit udelane doma na kolene!
Ja ovsem koupil jednu kazetu za, tusim cca 950Kc (eBay) a to je castka, kterou jsem do toho radeji investoval, nez se trapil se svetlotesnosti kazet.
Jina vec je, ze bych radeji tu kameru upravil na klasicke kazety.

U p. Sedy je to cena tusim za dvojbaleni, tedy vlastne 4 plany...

Bohousek
  • 0

#37 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 2 listopad 2009 - 14:02:23

Z druhý ruky se fidelitky prodávají tak za tři kilča .)

Za format 8x10"? Sem s ni!!

Bohousek
  • 0

#38 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 2 listopad 2009 - 14:05:26

Z druhý ruky se fidelitky prodávají tak za tři kilča .)


No kdybys vedel o Fidelitkach 8x10 za 3kilca a klidne i za 5-8, tak mi prosim rekni
  • 1

#39 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 2 listopad 2009 - 14:08:47

já myslel že se bavíte o 18x24 :)
  • 0

#40 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 2 listopad 2009 - 14:23:51

já myslel že se bavíte o 18x24 :-)

No tyhle bych klidne bral taky :lol: za ty (3) kilča. :-)
  • 0

#41 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 2 listopad 2009 - 14:25:36

kdo by nebral, dyť to chleba nejí a třeba se k tomu nějaká kamera pozděj udělá - nebo jiná upraví
  • 0

#42 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 2 listopad 2009 - 14:30:02

za 3 kila bych taky nejake 810 bral. :lol:
Pavliku a kdyby nahodou byly skladem treba 10x12 nebo 11x14, tak za ty dam dvojnasobek prosim :-)
  • 0

#43 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 3 listopad 2009 - 16:42:51

za 3 kila bych taky nejake 810 bral. :)
Pavliku a kdyby nahodou byly skladem treba 10x12 nebo 11x14, tak za ty dam dvojnasobek prosim :)


Djó za 6ti kilčo by to byla legrace :-P
:-) http://cgi.ebay.com/...=item25570124a3
  • 0

#44 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 3 listopad 2009 - 23:15:31

24x30 či co to bylo jsme kupovali s Tomášem Panoramem na ebayi. I s poštovným to vyšlo na nějaké 3-4tisíce co si matně vzpomínám a to tuším za 3 kazety. Byly krásné, dřevěné, super.
  • 0

#45 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 3 listopad 2009 - 23:49:02

24x30 či co to bylo jsme kupovali s Tomášem Panoramem na ebayi. I s poštovným to vyšlo na nějaké 3-4tisíce co si matně vzpomínám a to tuším za 3 kazety. Byly krásné, dřevěné, super.


no ono se da natrefit na ruzne, ze? napriklad 11x14 kazety za 30dolaru, packardu s otvorem 12cm za 10$ atd... jen mit to stesti a nahodu byt zrovna pri tom :-)

vzdycky to zjistim az kdyz ta sledovana aukce skonci
  • 0

#46 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 4 listopad 2009 - 10:21:16

packardu s otvorem 12cm za 10$ atd... jen mit to stesti a nahodu byt zrovna pri tom :cry:

vzdycky to zjistim az kdyz ta sledovana aukce skonci

tak to neflákej a pořádně hlídej! a jednou pro mě
poněvadž si nad tou domácí planžetogilotinovopřekližkokovovou závěrkou asi zlomím mozek :wink:
ale leze to kupředu
  • 0

#47 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 4 listopad 2009 - 10:39:27

Radime, zrovna to vem tu zaverku pres nekolik kopiraku. Myslim, ze se tady na to najde spousta zajemcu.
  • 0

#48 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 4 listopad 2009 - 10:51:04

třeba to ani nebude fungovat jak jsem si představoval, nicméně konstukce jednoduchá včetně otevírání a zavření jednou drátěnkou
nejhorší je že dokončíš nějakej krok a v TU chvíli vidíš co by se dalo udělat jinak - jednodušeji, nebo líp a stojíš před otázkou pokračovat anebo předělat
nedokážu to "vyprojektovat" u prkna, neustále dělám úpravy během práce
  • 0

#49 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 5 listopad 2009 - 11:03:35

měl bych ještě dotaz ohledně použití fotopapíru v kameře (namísto planfilmu)
mám li tedy správný osvit ověřený vedle v temné komoře 5s=osvitové číslo "1"/ f 5,6 a chtěl bych příclonit

papír pod zvětšovákem se chová tak, že když chci přiclonit o jednu clonu tak přidám 6 osvitových čísel a funguje to celkem spolehlivě = výsledek na papíře je +/-stejný

ptám se jestli je moje úvaha správná když bych tedy při expozici na papír z původních 5,6 udělal f11, tak přidám 12 osvitových čísel (resp. jejich ekvivalent ve vteřinách) a měl bych mít na vmisce vyvolaným papíře stejnej výsledek s větší hl. ostrosti?
že by se v tomhle případě tenhleten lineární "švára nešvára" odečítal ze stupnice na expozičních hodinách, resp. takhle překreslená stupnice by fungovala jako spolehlivá pomůcka až do řádu několika minut osvitu což by na nějaký legpráce na zahradě, či portrétovaní kolegy na srazu v tesletřeba cestou osvit :) rukáv :lol: rotační tank :( postupněvššechnytřilázně :arrow: praní
mohlo fungovat
  • 0

#50 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 8 listopad 2009 - 10:36:49

nějaký 8x10" fidelitky, končej v neděli odpoledne, Frankreich.

http://cgi.ebay.de/F...=item33572f05e4

http://cgi.ebay.de/F...=item33572f070f

a ještě jena sranda pro JKcz ;)

http://cgi.ebay.de/3...=item2303b5f3cc

http://www.agfa.com/...cts/avitone.jsp
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních