Přejít na obsah


Fotka

POMOC s výrobou mezikusu - Magnifax3 (resp. 4) a COLOR 3


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 Radza

Radza

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 82 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 18 leden 2009 - 16:38:47

Zdravím všechny,
už jsem se zde na fóru před časem ptal, kdo že má v komoře Magnifax 4 s barevnou hlavou COLOR3. Nikdo mi však neodpověděl (až na RHx(:-))

Jsem z toho čekání celý nesvůj a už už bych chtěl ty moje 2 krasavce - Magnifax 3 a bar. hlavu COLOR 3 - skloubit dohromady.

K tomu si potřebuji vyrobit redukci a abych to měl jak se říká ŤIP ŤOP, potřebuji vědět, jak vysoko je usazena ta hlava nad rovinou filmu u toho Magnifaxu 4!

Měl by se mnou někdo to slitování a požadovanou vzdálenost odměřil (třeba Šuplerovým posuvným měřidlem(°-))?!?

Samozřjmě zodpovím všechny dotazy typu "odkud kam a co přesně změřit"!!

Předem díky

Radza (okolnostmi od středoformátu se zdržující)
  • 0

#2 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 18 leden 2009 - 16:51:21

pokud ti to dejme tomu do středy nikdo nezodpoví, dej vědět, budu v komoře, mám to tam.
  • 0

#3 Acer

Acer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 456 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 254

Publikováno 18 leden 2009 - 19:19:16

Dosedací plocha (nikoli ten vystouplý rámeček) u Color 3 je vdálena u mého MG4 37 milimetrů od roviny filmu.
  • 0

#4 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 18 leden 2009 - 19:34:09

obávám se, že budeš muset odstranit spodníčást kondenzoru... ta je totiž přinýtována. Ale zase bych to nějak nehrotil. Jde spíš o umístění do optické osy a vhodnou vzdálenost, aby vysvítil celé políčko. Na mag3 patřili přes mezikus starší hlavy a spodní čočka kondenzoru tam určitě zůstávala a tuším, že se tam nechával kondenzor celý...
  • 0

#5 sklen

sklen

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 262 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 18 leden 2009 - 22:22:20

Když jsem páchal barevnou hlavu Meochrom na Magnifax 1, jednoduše jsem ji vzal do ruky, vyzkoušel z jaké vzdálenosti obrázek nevinětuje, přidal Pišvejcovu konstantu a pak už stačilo jen uříznout odpadní troubel (125mm) na požadovanou délku. Výsledek je bezvadný, jenom jsem musel do mezikusu vložit neprůhlednou vložku. Trubka totiž prosvítá. Kondenzor jsem nechal celý.

Dlouho jsem si myslel, že Meochrom (nemá výměnné míchací komory) nejde použít na větší rozměr než 6x6. Později jsem se dočetl, že existuje originální redukce pro MG3 a pak už jen stačilo vyzkoušet, že stačí hlavu jen patřičně vzdálit a provést výše popsaný postup.
  • 0

#6 Radza

Radza

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 82 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 19 leden 2009 - 09:42:43

Díky díky a ještě jednou vřelé díky těm, kdož jste se chytli(:))

S tím kondenzorem jsem trošku vyveden z míry, já jsem při pokusu nasadit bar. hlavu ten můj Magnifax 3 odstrojil tak, že jsem odstranil celý kondenzor (rám se dvěma magickýma sklama(:D)

Nebylo to ani přinýtované a tak se to dalo "docela jednoduše" odšroubovat.

Rád bych se tedy dozvěděl zásadní informaci a to tu, jestli při použití barevné hlavy COLOR 3 se zároveň používají kondenzory. Měl jsem za to, že NE, protože míchací komora sama o sobě podobnou funkci vykonává, ne?!?

Mě se zdá, že nemám dost místa pro kondenzor (mezi objektiv a hlavu), jedině, že bych vyrobil jóóó moc dlouvý/vysoký mezikus. Mělo by to nějakou extra výhodu, kdyby byl kondenzor ve zvětšováku přítomen?

Další věc, co se mi moc nepozdává je ta, že bych pomechal jen jednu
(spodní) část kondenzoru...nedělalo by to paseku?!?

Jestli se mi to podaří, rád bych tu přiložil i nějaké fotky současného stavu, bychom mohli lépe nad věcí diskutovat.

Zatím díky
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních