noční vidění

oteccasu

• LocationTrutnov

Publikováno 25 leden 2009 - 13:25:51

Koukal jsem, že mladší i starší kluci, co si hrají na vojáčky mají novinku. Noční vidění. Prej se dá koupit za hubičku. Myslíte, že by se uplatnilo při negativním procesu? Zkoušel to někdo???

#2 David

David

Publikováno 25 leden 2009 - 13:32:34

Člověče, ty máš geniální nápady.... není tě tu škoda? :-)
To mě zajímá, jestli to bude proveditelné.

#3 Blekentvajt

Publikováno 25 leden 2009 - 13:36:30

Ale tož jako né že by mě to už nenapadlo, ale říkal jsem si, že je to srabárna :) Jako je na jelena nechodí s vopakovačkou a lejzrovým zaměřovadlem, tak já nepolezu do komory se zviditelňovacím inštrumentem na kebuli. Snad nejsme vo nic míň šikovný než ty naši dědové néé ? ;) :)

#4 venca

venca

Publikováno 25 leden 2009 - 15:33:43

to je tedy zajímavé, teď jsem na tohleto myslel asi před dvěma dny

jeslti je to pouze přijímač (nikoliv i vysílač), tak by to snad fungovat mohlo

#5 Blekentvajt

Publikováno 25 leden 2009 - 15:50:50

to je tedy zajímavé, teď jsem na tohleto myslel asi před dvěma dny

jeslti je to pouze přijímač (nikoliv i vysílač), tak by to snad fungovat mohlo

No v tomhle ohledu je "noční vidění" a "noční vidění". To co používají zmíněný kluci při hře na vojáčky jsou většinou zařízení postavený na zesilování zbytkovýho světla, v absolutní tmě komory tedy fungovat nebudou. Pro práci ve tmě by se muselo použít zařízení pracující v infraoblasti spektra tj. tedy to čemu se říká termovize.
Odborníci jistě upřesní.

#6 Acer

Acer

• LocationBruntálsko

Publikováno 25 leden 2009 - 16:59:33

...že je to srabárna ;) Jako se na jelena nechodí s vopakovačkou a lejzrovým zaměřovadlem..

Tak to už dávno neplatí, rychlopalné automatické kulovnice jsou dnes zcela běžné, jeleni se vraždí v absolutní tmě s infrazaměřivači. Katalogy loveckých potřeb jsou plné takových svinstev. S nějakými zákony nebo dokonce loveckou etikou se dnes nikdo netrápí.

Omlouvám se, příspěvek není moc o focení, ale nedalo mi to.

#7 Blekentvajt

Publikováno 25 leden 2009 - 17:05:37

;) :) :)

#8 papo

papo

Publikováno 25 leden 2009 - 17:09:08

Myslím, že jsem někde četl, že v profesionálních laboratořích, hlavně pro barevnou fotografii, se tyhle přístroje používaly nebo ještě používají.

#9 Pavel_P

Pavel_P

• Moderátoři

Publikováno 25 leden 2009 - 17:30:35

Vymýšlíte vymyšlené :)
Vyvolávací automaty mají náhledové kamery, kterými vidíte dovnitř mašiny i během procesu. Jsou to obyčejné kamerky citlivé na infračervené záření + pár IR diod... uvnitř přístroje u filmu a na deklu obrazovka. Jak by se to dalo nejjednodušeji provést? Představoval jsem si to jako krabici s dvěma dírami pro ruce. Dovnitř by viděl buď jakýkoliv dnes již velmi levný a z druhé ruky téměř zdarma poříditielný digitální kompakt či videokamera od Sony s nočním viděním (já takový vlastním a pracuje to velmi dobře), které fungují tak, že na sobě mají infradiody + ještě zesilují světlo, nebo si osobně myslím, že by stačil normální kompakt, či klasická průmyslová kamerka a pár diod z dálkových ovladačů... (na to jsem si přišel už dávno, že infra klasické kamerky vidí, právě díky dálkovému ovladači) Praktické ozkoušení, zda film nebude v tomto spektru citlivý je už na zájemci, asi to nedělá žádný problém v temnu svítit ovladačem do objektivu...

Noční vidění jako takové je hloupost, protože u očí uživatele je světla až moc, takže nejde vyloučit únik světla do prostoru.

Tak jako tak mi to přijde jako obrovská zbytečnost, není lepší se vše pěkně naučit dělat potmě? Chápu, že třeba řezání materiálu není nejpříjemnější, nicméně mě to vždy bavilo, už od dětství si po bytě každou chvíli hraju na slepého :) Už jsem se naučil i základní orientaci za pomocí mlaskání :)

#10 otik

otik

Publikováno 25 leden 2009 - 18:28:36

...vybavuje se mi film "Mlčení jehňátek", jak ten magor na konci.....ble, ble ;)

#11 tomas.kontakt

tomas.kontakt

• Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E

Publikováno 25 leden 2009 - 18:45:35

si rovnou kupte digitál a máte to bez práce.. ;)

#12 Bret3

Bret3

• LocationPraha/Brno

Publikováno 25 leden 2009 - 19:13:44

Vymýšlíte vymyšlené ;)

Jen tak mírně mimo-na jednom táboře jsem se skoro dobrovolně stal účastníkem hry "Den trifidů"(jako nejmladší vedoucí jsem doplnil starší skauty) - víc něž půl dne se zavázanýma očima a program úplně normální. No a když došlo na vykopnutí drnu ohniště "průměr asi půl metru" a řezání polen chodili ostatní vedoucí ostatním účastníkům ukazovat, jak má vypadat kruh a pravidelně nařezané dřevo.

O tom nočním vidění jsem sice jeden čas taky přemýšlel, ale nakonec se mi to zdálo zbytečný.

#13 nojgi

nojgi

Publikováno 26 leden 2009 - 08:27:54

Co to spíš použít na focení než do fotokomory? To my mě docela zajímalo.

#14 Vlcak

Vlcak

Publikováno 26 leden 2009 - 22:57:04

podle me se takovehle veci vymysleji z nudy, sam to znam - co kde vylepsit atd...:-)

Ja jsem si pozitivni proces zafixoval, nuzky si davam na stejne misto, civky take, pripadne misky mam nad sebou, vyvojka/prerusovac/ustalovac/voda... takze chybu udelat nemuzu (doufam :roll:) )

#15 bitovod

bitovod

Publikováno 26 leden 2009 - 23:26:02

To bych taky chtěl jednou zažít, všechno na svém místě. Já to mám třeba s nůžkama děsně jednoduchý - dávám je pokaždé na stejné místo, tj. někam do toho brajglu :lol:

#16 Kubikula

Kubikula

Publikováno 27 leden 2009 - 18:18:54

Ve fabrice na materiály taky používají na infra, ale je to takové asi docela neohrabané do komory.

Ale mi přijdou zajímavé popisy ve starších knihách pro kontrolu při vyvolávání panchromatický materiálů.

Cest je zřejmě více a to by mohla být opravdu užitečná věc.

Jedná se o desenzibilaci před, či ve vývojce a tím možnost sledování vyvolávání negativu ve vývojce, podobně jako je u ortho materiálů v určitém ochraném osvětlení.