Přejít na obsah


Fotka

Objektivy k zrcátku Minolta Dynax 7


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 Wajgl

Wajgl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 31 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 leden 2009 - 14:22:18

Mám možnost koupit od kamaráda Minoltu Dynax 7 s objektivem Sigma EX Macro 50 / 2,8. Zatím nákup této mašinky jen zvažuji a jelikož je obého majitel první, tak vím co fotoaparát prožil a že se k této krasavici choval slušně.

Jako Nikonista však se v Minolta objektivech moc nevyznám tak raďte ... vyráběla minolta nějaký slušný základní zoom? Nejraději bych pokračoval v pevných sklech avšak finance ...

Ve sbírce mám už Nikon F5 a F4e což jsou proti dynaxu dlabané ingoty váhově i rozměrově. I když to není moc promyšlený nákup (raději bych měl koupit další sklíčko na Nikona), je mi líto stroj takovéto kategorie pustit, zvláště když s penězma kamarád nespěchá a nemusím mu je dávat najednou.
  • 0

#2 Ondrej1

Ondrej1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 315 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 26 leden 2009 - 15:07:47

Přímo se sedmičkou uvedla Minolta 24-105/3,5-4,5 Já osobně používám spokojeně jeho předchůdce Minolta 24-85/3,5-4,5; poklud nevadí sférické zkreslení na kratším konci, tak mohu velmi doporučit, zvlášť za cenu, za kterou se teď prodává z druhé ruky. Pokud by požadavek byl na konstantní f/2,8 tak jediné cenově rozumné řešení je 28-75/2,8 (D) (mírně upravený Tamron). Více info zde (tedy mnohem více info).
  • 0

#3 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 26 leden 2009 - 15:20:18

Originalni skla Minolty (mino ty zoomy 24-85 a 24-105) v slusne kvalite nezaplatis, navic se ted docela projevuje, ze Sony chrli digitalni zrcadlovky za dumpingovy ceny a pritom na to nevyrabi rozumne objektivy...
Takze zbyvaji skla od tretich vyrobcu, ktere znas i z Nikonu.
  • 0

#4 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 26 leden 2009 - 19:03:28

mám 24-105 (3,5-4,5) a nemôžem sa sťažovať.. myslím že je to celkom slušný univerzál. Miernou slabinou môže byť mechanické prevedenie, ale aj to je určite výrazne lepšie ako napr. seťák 28-80.. aj keď nie tak dobré ako staré MF sklá :wink: Výhodou zas sú priaznivé rozmery a hmotnosť, čo z tohoto skla robí (podľa mňa) ideál na cesty. Ak by si chcel pevné ohnisko a už máš 50tku, tak myslím že stačí dokúpiť 28/2,8 a máš kombináciu, ktorou sa dá vyfotiť väčšina situácií. Sám mám komináciu 28/2,8 + 50/1,7 v MF verzii a nič viac v najbližšej dobe neplánujem dokupovať.

Inak, Dynax 7čka je podľa mňa druhý najlepší foťák aký Minolta vyrobila.. hneď po profi Dynax 9 :D
  • 0

#5 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 26 leden 2009 - 19:09:27

Originalni skla Minolty (mino ty zoomy 24-85 a 24-105) v slusne kvalite nezaplatis, navic se ted docela projevuje, ze Sony chrli digitalni zrcadlovky za dumpingovy ceny a pritom na to nevyrabi rozumne objektivy...
Takze zbyvaji skla od tretich vyrobcu, ktere znas i z Nikonu.


a prečo nie? Sklá od Sony (inak obvykle totožné s tým, čo robila pred tým Minolta) sú za mierne prehnané ceny, ale na eBay sa dá toho zohnať dosť a za prijateľné ceny.. dobré sklo pochopiteľne nebude zadarmo.. nech už je výrobca ktokoľvek. Tretím výrobcom sa nejak podvedome skôr vyhýbam..
  • 0

#6 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 26 leden 2009 - 20:49:02

Co se tejká zoomů tak jeden čas byl moc chválenej 28-28/2,8D , kterej dělala minolta i tamron.
  • 0

#7 Wajgl

Wajgl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 31 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 leden 2009 - 13:46:26

Děkuji za reakce. Onen vychvalovaný 24 - 105 měl kamarád původně pak jej prodal a pořídil si onu pevnou makro padesátku od sigmy. Bohužel na 24mm ten zoom docela vinětoval tak byl na svém dolním konci v podstatě nepoužitelný.

Já si vystačím s 80% s ohniskem 50mm, stejně tak u nikonu jsem měl spousty objektivů které jsem však prodal a zůstal jsem jen u pené 50 a se základním zoomem 28-80 (verze D se clonovým kroužkem) a u minolty bych chtěl něco podobného. Ještě mám možnost koupit k minoltě i sigmu 70 - 300 ale něco podobného jsem měl na nikon i v tamronu a stejně jsem to prodal.

Pevná 28 by se mi móóc líbila ale jaká je situace na trhu s minoltama? Jestliže sony na výrobu objektivů dlabe tak snižují nabídku a zvyšují poptávku. Pokud ale znám lidi kteří kupují alfy tak je berou většinou i ze sony objektivy a někteří ani neví (!) že to je původně minolta tak tyto objektivy nechávají bez povšimnutí.
  • 0

#8 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 27 leden 2009 - 17:44:54

Ano, 24-105 s normalnymi filtrami vinetuje.. ale keďže filtry vôbec nepoužívam, tak mi to nevadi. Neviem ako v Čechách, ale na Slovensku je situácia s Minolta sklami dost biedna.. Sony pyta za AF28/2,8 tuším cca 300€. Inak na ebay sa da kupit toto sklo od minotly za prijatelny peniaz..
  • 0

#9 Kajmos

Kajmos

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 51 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 leden 2009 - 21:55:39

Já na Minoltu používám 50/1,4 a Sigmu 28-70/2,8, obojí s filtry pro BW a nemám nejmenší problém.
Mimochodem mám na prodej Dynax 7, tak kdyby měl někdo zájem,...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních