Přejít na obsah


Fotka

PAPÍRY


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 Folkenstein

Folkenstein

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 126 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 1 únor 2009 - 23:41:58

Dobrý večer temnokněžníci!
Jak jsem již psal v předchozím příspěvku, začínám pracovat s barytama a zajímaly by mne Vaše zkušenosti s různými typy papírů. Čim se od sebe liší, proč pracujete právě s tímto typem, kolik stojí, popř. kde se dá levně sehnat.

Já jsem vyzkoušel prozatím jen Ilford FB IV MG a Foma Warmtone Classic. Oboje se mi velice líbí. Jenže ty Ilfordy jsou na muj vkus trochu drahé (do teďka jsem asi rok zvětšoval na jejich RC- tam je ta cena ještě snesitelná, ale u těch barytů je to hrůza).
Ta Foma má takový zelenohnědý nádech a ně některé záběry se hodí výtečně.

Teď jsem koukal na stránky FotoŠkody, kde inzerují fotopapíry Adox- máte s nimi někdo zkušenosti? Zdá se že vycházejí nejekonomičtěji a- co mi přijde dost zajímavé- jejich baryty jsou levnější než jejich eRCéčka...

Chystám se v úterý do Prahy a chtěl bych si udělat zásobičku materiálu, takže ocením jakýkoliv tip. Ještě by mne zajímalo, kde papíry nakupujete- všichni tvrdí, že je u Škody poněkud draho, ale o ničem jiném nevím...

Díky.
  • 0

#2 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 2 únor 2009 - 01:53:57

Folknštaine, ogaro, tož můj pohled na věc. Ono taky záleží co fotografuje a podlevá teho sa majů vybírat papíry. Já osobně pracuju na MG Fomy a to jak a bromy, tak i řadu fomatone. Ono asik budú aji lepší papíry, ale tyto mi připadajú dostupné i finančně výhodné. Viděl jsem nádherné fotografie na těchto papírech, takže je spěšej v rukách, než v papírech.
Nakupuju je u pana Šilara, je rychlý, levný a velmi solidní obchodník.

Odkaz:

tu

Tož to je můj pohled na věc. Opatruj sa a přeju dobrý výběr.

PS: Nekdy stačí aji funkci "hledat", už sa teho tady napsalo kvanta a vše již bylo napsáno.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 2 únor 2009 - 08:26:26

Jak píše Kraken. Zkus, prosím, projít sekci "pozitivní proces", na téma papírů už tam toho je celkem dost, není nutné k tomu zakládat další vlákno, kde se bude omílat to samé.
  • 0

#4 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 2 únor 2009 - 10:15:16

temnokomornický ingredience sou jako ženský - některá je dobrá na to, druhá zas na vono, támhle je to kousek slabší a tajdlenc zas ouplně úžasný... každá je jiná a to je na tom to krásný, kouzelný a dobrodružný. to jenom digitálisti to maj jasný - nejlepší je poslední, nejdražší supermegamodel z katalogu a ten chtěj všichni...

ilfordi sou fajnová kvalita, rozhodně to stojí za to aspoň zkusit, ale třeba krakenovi vokna nebo ty moje ksichtíky bych na to rozhodně nedělal...
  • 0

#5 nicodeme

nicodeme

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 273 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 2 únor 2009 - 11:41:23

Ano ano, také si myslím, že neexistuje jeden jediný papír, který by byl tak samospasitelný, že by byl absolutně vhodný na vše a který by současně vyhovoval naprosto každému.
Co se týká papírů značky ADOX, tak už jsou tu na ně 3 vlákna. U Škody vedou typy MCP a Vario classic FB s možností okamžitého nákupu. Kompletní sortiment ADOX a delší dodací lhůty se zase nabízí u mě na webu.
  • 0

#6 kamil

kamil

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 únor 2009 - 17:18:19

Přátelé zůstal bych u tohoto vlákna . Můj dotaz je ohledně papíru , a sice kdysi dávno jsem dělal na Foma Dokument . Existuje nějaký podobný materál?
  • 0

#7 Folkenstein

Folkenstein

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 126 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 únor 2009 - 21:53:16

to Notorius: no já už to procházel, jenže každý vlákno se tak po pěti příspěvcích stočí někam jinam...:roll:

Já myslel spíš něco jako: Měl jsem takovej negativ a použil jsem tenhle papír a- naprostá paráda!

Vlákno o Adoxech jsem přehlíd a přiznávám: mea culpa! Asi si koupim 10 lesklech a 10 matnejch barytů a matný eRCéčka, abych moch taky přijít se svojí troškou do mlejna...

Každopadně všem dík a těšim se na další postřehy.
BTW- víte někdo o něčem podobném, jako je Fomatone Classic?
  • 0

#8 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 14 únor 2009 - 00:05:25

Dodělal jsem staré Agfy RC semi-gloss a hledám náhradu, netušíte na co kouknout? Já vždycky dělal na lesklý, ale měl jsem jednu krabici 40x30 polomat a teď na ně (nějakým skoro až omylem) došlo - a zalíbily se mi moc. Bohužel trochu pozdě...

Ptal jsem se u Škodů, anžto maj ADOXy, který podle webu pololesk -nebo polomat?- dělaj, ale tvářili se, ADOX dodává jen lesk nebo mat, tak nevím, prstě zatím nejsou a v dohledné době mít nebudou.

Máte někdo nějakej návrh?
  • 0

#9 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 14 únor 2009 - 08:35:04

Dodělal jsem staré Agfy RC semi-gloss a hledám náhradu, netušíte na co kouknout? Já vždycky dělal na lesklý, ale měl jsem jednu krabici 40x30 polomat a teď na ně (nějakým skoro až omylem) došlo - a zalíbily se mi moc. Bohužel trochu pozdě...

Ptal jsem se u Škodů, anžto maj ADOXy, který podle webu pololesk -nebo polomat?- dělaj, ale tvářili se, ADOX dodává jen lesk nebo mat, tak nevím, prstě zatím nejsou a v dohledné době mít nebudou.

Máte někdo nějakej návrh?


zkus Ilford Express s povrchem pearl. Jsou fantastický. Na pohled vypadají velmi luxusně...
  • 0

#10 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 14 únor 2009 - 08:57:27

zkus Ilford Express s povrchem pearl. Jsou fantastický. Na pohled vypadají velmi luxusně...


Díky za tip, zkusím, jen ještě jeden dotaz - našel jsem označení pearl a velvet, je to totéž? Ne jednom e-shopu mají povrchy lesk a velvet, na dalším lesk a pearl...
  • 0

#11 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 14 únor 2009 - 14:07:31


zkus Ilford Express s povrchem pearl. Jsou fantastický. Na pohled vypadají velmi luxusně...


Díky za tip, zkusím, jen ještě jeden dotaz - našel jsem označení pearl a velvet, je to totéž? Ne jednom e-shopu mají povrchy lesk a velvet, na dalším lesk a pearl...


jestli je to úplně to samé se neodvážím říct, ale možná jo. Minimálně si bodou velmi podobné. Když se kupoval ty svoje, tak na obalu bylo "pearl"
  • 0

#12 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 14 únor 2009 - 15:45:53

sbriza: ten "mat" u Adoxu je "semi matt" u Agfa MCP. Dělal jsem na oba (posledně před 2 týdny - zbytek Agfa, dále Adox) a jsou stejné. Pokud se liší, tak to nejsem schopen rozeznat.
  • 0

#13 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 1 duben 2009 - 22:06:28

Z nějakých starých zásob jsem dnes načal AGFA MCP 312RC semi matt a výsledky se mi hodně líbí (stydím se, ale pracuju zatím jen s pevnou gradací).
Jaké papíry jsou tedy soudobým ekvivalentem? http://www.fotoskoda...t-30x4025-35750 tohle, nebo něco jiného? Nebo doporučíte něco podobného ze stáje Ilford?
Dělal jsem standardním Fomatolem LQN a vesměs to budu mít na Deltu 400 a HP5+ ...
  • 0

#14 nicodeme

nicodeme

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 273 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 2 duben 2009 - 07:25:46

AGFA MCP 312 = ADOX MCP 312
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních