Přejít na obsah


Fotka

Pesixflex,aneb tilt,swing,shift za hubičku


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
65 odpovědí na toto téma

#1 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 17 únor 2009 - 21:39:15

Zdravím,sice ještě tento "projekt" není po stránce čistě kosmetické úplně hotov,nicméně funkční to je plně,takže se můžu " pochlubit. Pro začátek-náklady na konstrukci 100,- Kč + 1000,-Kč sklo.Umí to prakticky všechno,naklápění v dost solidním úhlu a ve všech rovinách,shift taktéž.Kontrola všeho v každém okamžiku,expozice klasicky závěrkou v těle.Vykreslení celého 6x6 bez problémů,žádné podstatné optické vady neshledávám.Tuhost sestavy vynikající,váha taktéž .V případě zájmu popíši podrobněji.A nesmějte se,jsme přeci v ČR :-D . Vložený obrázek Vložený obrázek
  • 0

#2 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 17 únor 2009 - 21:41:22

premo, tak to je tedy velmi povedené! přímo super :-D
  • 0

#3 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 17 únor 2009 - 21:43:09

su zvědavá, kolik z nás teď začne tranformovat zvětšováky :-D
  • 0

#4 zahradnik

zahradnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 17 únor 2009 - 21:50:08

To vypadá dobře.....
  • 0

#5 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 17 únor 2009 - 22:01:27

jo!
  • 0

#6 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 17 únor 2009 - 22:14:59

Mě by zajímalo, jak jsi udělal ten shift...
  • 0

#7 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 17 únor 2009 - 22:26:24

Tak nad necim takovym premyslim od te doby, co jsem se rozhodnul opustit Magnolu a poridit si Mamcu 645. Z ceho je ta mechanika? Tilt vidim, ale kde jsi vzal shift? A konecne - co na tom mas za objektiv?
  • 0

#8 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 17 únor 2009 - 22:26:47

ďáble :-D
  • 0

#9 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 17 únor 2009 - 22:27:57

já to říkám furt: svářečka, flexa, soustruh, bruska, hoblovka, to sú základní potřeby analogového fotografa!
gratuluju k výrobku.
  • 0

#10 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 17 únor 2009 - 22:29:07

premo, to bude chtít podrobný nákres :-D
  • 0

#11 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 17 únor 2009 - 22:29:36

předek bych viděl na část op6 a sklo componon, no a aby se s tím dalo hýbat tak asi 135ku ?
  • 0

#12 DavidS

DavidS

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 85 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 17 únor 2009 - 22:30:37

Chceme více informací! :-D
  • 0

#13 fuji

fuji

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
Reputace: 63

Publikováno 17 únor 2009 - 22:40:29

...nějaký výsledek na ukázku by se našel:)?
  • 0

#14 wolfram

wolfram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 17 únor 2009 - 23:51:23

RESPECT! Velký RESPECT!
  • 0

#15 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 17 únor 2009 - 23:53:12

Bombááá :D Tomu říkám vytuněný zvětšovadlo :roll: Máš můj čirej obdiv ... :)

Shift = tilt tím že otočíš tělo či celek na stativu vo pravej vingl ? 8-) :D
  • 0

#16 ivan73

ivan73

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 102 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 17 únor 2009 - 23:58:00

No, to vypadá skvěle provedené! Taky by mě zajímal použitý objektiv...
  • 0

#17 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 18 únor 2009 - 01:15:37

Přemo, oagro a já tak strašně řeším náklony na mém Pentaxu 67. To je zázrak!!!! Chcu všecko popis, nákres, objektiv, všecko. Kurňa mysím, že brzo pojedu do Opavy!!!
  • 0

#18 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 18 únor 2009 - 07:00:02

Krakene, nechcu te nejak schlazovat v nadseni, ale nejsu si jisty, ze to bude reseni na tvoje pozadavky. Tento typ konstrukce je pouzitelny pro delsi skla, s kratkym ohniskem nebudes moci zaostrit a ty do tech tvych chatrci potrebujes sirsi sklo. Nevim, jestli uz zakladak (105) budes moci zaostrit, o nedostatku kruhu nemluve. Takze to znamena zkouseni - ktere nejsirsi sklo jeste pujde na kratkou vzdalenost zaostrit a bude mit dostatecny kruh.
Ale dosti teoretickych uvah, prakticke postrehy necham na Premovi.
  • 0

#19 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 18 únor 2009 - 08:35:11

Zdravím,v tuto chvíli nemám moc času,komplet popis včetně nějakých výsledků bych si nechal na samostatný článeček,takže zatím telegraficky.Mechanika je,jak jste sami poznali z Opemusu 6.Vydražil jsem ho před časem jako funglovku na Aukru za 100,- Kč,protože na tom mém se mi po létech používání ošolichal hřeben a plastové převody.Takže všechno kromě nich mi zbylo navíc.K pohybům : shift to umí od výroby,swing taktéž.Takže jak na tilt.Na tělo sixe je pomocí bajonetu / z opracovaného ,na maximum ztenčeného mezikroužku/ připevněno mezikruží s duralového plechu / 2,5mm/.Na zadní standartě té mechaniky jsou dva zobáčky a šroub v rozestupu 120 stupňů/ je vidět na dolním obrázku vlevo/,pomocí kterých se six s mezikružím uchycuje podobně jako objektivová miska ve zvětšováku.Toto uchycení mi velice snadno umožňuje otáčení mechaniky vůči tělu sixe.Když tedy tělo sixe mám na stativu a otočím mechaniku o 90 stupňů,co se stane se swingem ?Tím,že si mechaniku můžu natáčet jak chci,můžu mít roviny naklopení také kde chci.Pohodička naprostá.Jinak k objektivu.Bylo mi jasné,že jestliže chci pohyby,musí sklo vykreslit patřičný formát.Současně,vzhledem k hloubce sixe byla vyloučena vysloveně krátká ohniska.Říkal jsem si,že bych mohl testnout nějaký zvětšovací objektiv.Možná namítnete klasické připomínky jako optimalizace na krátko atp.Ovšem vzhledem k tomu,že s Belarem se jak snímá,tak zvětšuje bez problémů,Apo-Ronarar taky fachčí,při pokusech s Nikkorem 50 ve zvětšováku / kdysi/ jsem to také neviděl vůbec špatně,atd. vybodl jsem se na předsudky a koupil Componon 150 od jednoho místního kolegy. / pro úplnost bych řekl,že pro tuto sestavu je to asi optimální ohniště,105 by byla málo/.Vykrytý formát asi nemusím uvádět,problém s nekonečnem absolutně nepozoruji,o blízku ani nemluvě.Ostření probíhá klasicky posunem po vodících tyčkách.Takže zatím tak.
  • 0

#20 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 18 únor 2009 - 08:38:43

Jinak potřebné nářadí-pilka,vrtačka,pilník,šmirgl,závitníky.
  • 0

#21 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 18 únor 2009 - 08:40:50

týbrďo, zlatý český ručičky - smekám a chválím!
  • 0

#22 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 18 únor 2009 - 10:12:25

ano ano... tomu se říka proměnit slova v čin. mně se ve skříňce "ke zpracování" několik takových kusů zvětšováku.

smekám
  • 0

#23 maaca

maaca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 133 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 18 únor 2009 - 10:36:47

Zrovna včera mi poslali Ukrajinci Arsat PCS 4.5/55. Info třeba tady: http://arax-foto.com...arsat-55-shift/
Jestli nekecaj tyhle testy:
http://kievaholic.co...ide2/index.html
http://kievaholic.co...e/infinity.html
a lidi v různejch diskuzích, tak by to mohlo bejt celkem použitelný sklo. Za 330$ (cena novýho na EBay) by to mohla bejt alternativa k Premovu řešení...

Až topřijde, něco nafotim a dam vědět co a jak.
  • 0

#24 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 18 únor 2009 - 10:53:59

Než jsem si pořídil VF kardan, tak ten Arsat byl i mým vyvoleným :) Mělo by to být velmi slušné....
  • 0

#25 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 18 únor 2009 - 10:55:26

http://www.zoerk.com...es/p_pshift.htm

jen ta cena auuuu :roll:
  • 0

#26 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 19 únor 2009 - 20:02:39

Zdravím,no tak už je dodělaný i ten povrch,takže přikládám ukázky z finální podoby.Pro zájemce pro větší názornost přikládám i foto výše uvedeného mezikruží s přišroubovaným bajonetem,dále foto zadní stěny zadní standardy se zobáčky a aretačním šroubem a ukázku změny swingu na tilt pouhým přepolohováním/ aretačním šroubkem/.Jak budu mít jen trochu času,budu se snažit dotat i nějaký umělecký počin :lol: . Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek
  • 0

#27 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 20 únor 2009 - 09:29:31

vypadá to fascinujícně, nicméně než začnu vykřikovat úplně největší áách, byl bych moc zvědavej na praktický výsledky a práci s tim - těšim se, že dáš vědět. předem díky a hodně zdaru. muj vobdiv máš už teď :-o
  • 0

#28 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 20 únor 2009 - 15:30:30

Ad Mamiak : No,takže dnes jsem s tímhle strojem a stativem vyrazil na zkoušku ohněm.Věnoval jsem tomu celé dopoledne a testoval naostro s filmem,jak se to celé chová v reálu. Zvláště mě zajímal přenos kontrastu,smažil jsem to i se sluncem v záběru / Slunce za takovou tou jemnou nízkou oblačností,kdy je kotouček naprosto zřetelný/ a již na matnici jsem tušil,že to bude nečekaně dobré / vím přesně,jak se v takových situacích chová např. Biometar 80-nic moc/.Plný knedlík na tom Compononu je 5,6,nadstavil jsem 8 a dělal.Co se týče ovládání celé legrace,tak tam mohu říci,že je to opravdu parádička maximální,snadné, rychlé, přesné,nic se nekýve,opravdu až nečekaně bezva.Doma jsem film ihned vyvolal a mohu říci,že kdyby se některé tzv. "na nekonečno korigované " klasické snímací objektivy ostřené zhruba na nekonečno chovaly co do ostrosti a přenosu kontrastu tak,jak se chová tento "na blízko korigovaný" Componon,ostřený také někde do pryč ,byla by to paráda.Fakticky nechápu !!! Navíc je to ještě poctivý chromovaný kousek s nádherně kruhovým cloněním,což zrovna u různých opiček s naklápěním není vůbec k zachození.Ale co je nejdůležitější-když si tak nesu tuhle strojovnu a držím ji za ten mořený a lakovaný grip,vypadám jako mistr světa.A to byl samozřejmě hlavní důvod,proč jsem do toho šel :wink: .
  • 0

#29 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 20 únor 2009 - 17:46:00

Máš to čéče fakt krásný, vypadá to pekelně profesionálně. Nepřemejšlels, že bys místo sixe nasadil na ten zadel 6x6 rolku? Film by se ti dostal blíž ke sklu a dala by se pak použít i nějaká ta mírná širočina :wink:
  • 0

#30 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 20 únor 2009 - 18:03:41

Máš to čéče fakt krásný, vypadá to pekelně profesionálně. Nepřemejšlels, že bys místo sixe nasadil na ten zadel 6x6 rolku? Film by se ti dostal blíž ke sklu a dala by se pak použít i nějaká ta mírná širočina :D


jo a místo Compononu nějakej objektiv v závěrce a máš tu malý neskladný SF/VF :wink: :lol: - taky mě to už napadlo ...
  • 0

#31 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 20 únor 2009 - 18:15:13

Máš to čéče fakt krásný, vypadá to pekelně profesionálně. Nepřemejšlels, že bys místo sixe nasadil na ten zadel 6x6 rolku? Film by se ti dostal blíž ke sklu a dala by se pak použít i nějaká ta mírná širočina :D


jo a místo Compononu nějakej objektiv v závěrce a máš tu malý neskladný SF/VF :wink: :lol: - taky mě to už napadlo ...


...přesně tak.
No možná ne uplně skladný ale zase svoje, vymazlený, vlastnohlavno vymyšlený, vlastnorůčo udělaný a to je vždycky radosť :)
  • 0

#32 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 20 únor 2009 - 19:38:53

Dík za pozitivní ohlasy.Zrovna jsem vylezl z temnice,kde jsem spáchal jednu 40x40 z toho dnešního dopoledne.Řeknu vám,ten objektiv je opravdu neskutečný !!! Vsadím se,že absolutně nikdo by to nešacoval na zvětšovací sklo.Čumím na to jako blázen.S Biometarem 80 se to nedá srovnat! Rozjeté části jsou také moc prima.Někdy není fakticky na škodu oprostit se od zažitých ,stále dokola opakovaných představ o vhodnosti či nevhodnosti toho či onoho.Většinou se totiž vychází s teoretických úvah,které ovšem nikdo nevyzkoušel.Rolku bych na to moc nechtěl,kouzlo toho všeho vidím v tom,že můžu v každém okamžiku exponovat a nezdržovat se nějakým přehazováním.Proto jsem to celé dělal.V tom jsem viděl dost velký problém u VF v případě,že bych šel dělat lidi.Ta možnost okamžité expozice mi tam hrozně chyběla.Jinak byl jsem hlavně zvědav na to,jak homogenně to bude zobrazovat na celé ploše a jaké možnosti mi to poskytne při maximálním náklonu co se týče odpichu atp.Nesklamalo ani jedno!
  • 0

#33 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 24 únor 2009 - 21:41:49

KUK:D
  • 0

#34 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 24 únor 2009 - 21:45:59

DÉMONICKÝ moderátor
  • 0

#35 margareta

margareta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 63 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 únor 2009 - 22:10:07

Všechno už tu bylo,je načase začít fotit :D
  • 0

#36 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 24 únor 2009 - 22:30:02

chlape bereš mi to z pusy, je to tak a čím jsi starší tím víc.

sakrapráce :D
  • 0

#37 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 25 únor 2009 - 08:21:59

Zrovna včera mi poslali Ukrajinci Arsat PCS 4.5/55. Info třeba tady: http://arax-foto.com...arsat-55-shift/
Jestli nekecaj tyhle testy:
http://kievaholic.co...ide2/index.html
http://kievaholic.co...e/infinity.html
a lidi v různejch diskuzích, tak by to mohlo bejt celkem použitelný sklo. Za 330$ (cena novýho na EBay) by to mohla bejt alternativa k Premovu řešení...

Až topřijde, něco nafotim a dam vědět co a jak.


Závidím ti, škoda že se nedělá na pentax 67 :-)
  • 0

#38 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 25 únor 2009 - 08:44:43

KUK:-)


ten premův je beztak hezčí :-)
  • 0

#39 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 25 únor 2009 - 09:29:42

Ten Arsat umí jenom shift? A na mamče 645 bude fungovat autoclona?
  • 0

#40 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 25 únor 2009 - 09:35:33

"jen" shift (tilit stejne u sf povazuji za zbytecny, pokud bez nej vsak nemuzes zit, vygoogli si hartblei) autoclona fungovat nebude, ale taky u shiftu neni potreba...
  • 0

#41 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 25 únor 2009 - 09:46:39

Kdyby mi stačil shift, koupím Sekor 50. O Hartblei vím, ale je to přecijen dost peněz.
Na autoclonu jsem se ptal spíš pro zajímavost, ne, že bych bez ní u takového skla nevydržel el ...
  • 0

#42 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 25 únor 2009 - 12:07:15

Pavel P. .... tilt u SF zbytečný ? Důvod ? Např. http://fiveprime.org...d/Tags/flexbody ,ne všechno,ale některé věci mi osobně nepříjdou úplně marné a samoúčelné. A je i spousta jiných autorů, samozřejmě.Tohle je jenom rychlý příklad.
  • 0

#43 DavidS

DavidS

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 85 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 únor 2009 - 12:41:20

Pavel P. .... tilt u SF zbytečný ? Důvod ?


Jak mi můj hermeneutický komplex napovídá, Pavel P má na "tiltování" VF a u SF mu to tím pádem přijde už jako zbytečnost (?)
  • 0

#44 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 25 únor 2009 - 12:55:10

Az tak sobecky asi ani nejsem :) Ne kazdy ma VF. Nicmene, jde mi o to, ze na sf nejsou takove boje s hloubkou ostrosti, takze vetsinou jde vsechno doclonit, coz u vf nejde, proto pouzivame tilt. Navic na sf matnici kde je vse dost male se tilt docela spatne nastavuje. Popravde vyuziti "prehnaneho" tiltu me nenapadlo, ac tento typ fotek znam. (a moc se mi nelibi) Nicmene flexbody bych si pro ne asi neporidil, nevim zda existuje lensbaby na sf, ale ten system se mi zda vhodnejsi a operativnejsi...

Takze, nezavrhuju, jen bych videl reseni ve vsech pripadech jinde. A je to můj skromný názor, ne nejake tvrzeni .)
  • 0

#45 maaca

maaca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 133 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 25 únor 2009 - 14:09:45

Jj, kdo chce i Tilt, pro toho dělá Hartblei Super-rotatory... ale podle toho,
co sem čet, je ten arsat 4,5/55 opticky o dost lepší.

Fotky zatim nemam, tak jenom pár poznámek k tomu, jak Arsat vypadá a jak se s
nim pracuje.

Ukrajinci se s tim nepárali a udělali devítičočkový kovový sklo => váží to
skoro kilo.

Nemá to kolíčkovou autoclonu - k zaclonění je tam extra kroužek a nebo se dá
použít drátěná spoušť. Samozřejmě jsem na to u prvního snímku zapoměl a
cvaknul to otevřenym sklem.

Takže ovládací prvky odpředu: Clonovej kroužek, kroužek kterym se ta clona
zapíná, díra na drátěnku, ostřicí kroužek, kroužek shiftu a páčka kterou se
to sklo uvolňuje aby se tim dalo otáčet okolo osy. Trochu chaos, ale myslim,
že si na to zvyknu.
  • 0

#46 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 25 únor 2009 - 14:18:54

Nevím,mi příjde vnímat tilt jen jako nějakou berličku ke clonění jako vcelku škoda. Stejně jako běžná práce s DOF cloněním mi to příjde při vhodném užití jako další vcelku mocný výrazový prostředek. Je ovšem jasné,že stejně jako jiné,řekněme ne úplně standartní postupy může svádět ke kýčaření nebo samoúčelnosti.Ovšem to není chyba samotné metody.Dalším argumentem,proč bych neomezoval tyhle věci jen na VF je mimo neobkecatelnou větší pohotovost / zrovna včera jsem cca 3 hodiny strávil s Pesixflexem v terénu,a ten typ záběru,který jsem nakonec spáchal bych s VF zcela jistě naprosto nestihl/ vidím i v možnosti snadného a díky SF stále kvalitního zvětšování,ovšem s již patrnou strukturou /jemné zrno/,jejíž absence někdy nemusí být zase až tak žádoucí.
  • 0

#47 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 25 únor 2009 - 16:06:56

maaca, drátěnku? Ono to má závěrku?
  • 0

#48 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 25 únor 2009 - 16:11:52

Chjo.... Nemá to kolíčkovou autoclonu - k zaclonění je tam extra kroužek a nebo se dá použít drátěná spoušť.
  • 0

#49 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 25 únor 2009 - 22:45:48

No snad jsem tak moc neřekl ;)
  • 0

#50 kordoz

kordoz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 květen 2010 - 13:37:14

Parada, velmi pekne spravene!

Napadlo ma ci by sa nieco podobne nedalo spravit pre Pentax 67, a ako objektiv pouzit nejaky 35mm objektiv pre velky format, co myslis?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních