Přejít na obsah


Fotka

Leštička na mat


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2 odpovědí na toto téma

#1 philipes

philipes

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 únor 2009 - 22:45:08

Ahoj, rád bych položil dvě otázky o leštičce. A protože jsem to nikdy nedržel v ruce, tak se kdyžtak nesmějte :lol:

1) Myslel jsem, že z leštičky lezou rovné (vypnuté) fotky, ale pak jsem někde četl, že jsou zkroucené teplem a že je potřeba je lisovat. Ale že to lisování stačí, aby byly perfektně rovné. Je to tak?

2) Co se stane s matnou fotkou protaženou leštičkou?

Rád bych totiž používal leštičku místo zdlouhavé, špinavé a nejisté lepicí pásky pro vypínání. Funguje to tak?

Díky
  • 0

#2 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 22 únor 2009 - 22:59:28

Budu reagovat jako první, takže - ze všeho nejdříve - VÍTÁM VÁS NA TK!
Pokud mluvíme o BARYTECH (papíry, které NEJSOU potaženy plastovou vrstvou), tak ty je možno VYLEŠTIT (obrazem naválcovat na "zrcadlo" = vyleštěný nebo chromovaný plech) a - pravda - vyleštěné fotografie se prohýbají (o kroucení snad ani nemluvíme). Je dobré je založit do tuhé složky nebo vylisovat, aby "natáhly" zase určitou vlhkost. Vesměs se srovnají...
Nebo je možné je na leštičce USUŠIT (stranou bez obrazu položit na plech, pod kterým je topné těleso, tedy bez zrcadla!) a přiklopit čistým látkovým potahem. Příliš neválcovat, aby se neotiskla struktura látky. Občas zůstane na papíru chloupek - lze setřít - a fotka je "polomatná", s přirozeným leskem. A pak zase do složky...
RC papíry se neleští, pouze suší, buď volně pohozené na čisté podložce, nebo zavěšené na šňůře jako prádlo...

Ale baryt pěkně vypnutý na skle, olepený slintací páskou a pomalu usušený, na ten "klasik" nedá dopustit :lol: !!!
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 únor 2009 - 23:03:42

Mrkni taky na tenhle článek
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních