Přejít na obsah


Fotka

filtrace vody v komoře


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
32 odpovědí na toto téma

#1 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 23 únor 2009 - 21:00:48

nenašel jsem nijaký kloudný vlákno, tak zakládám
jedná se mi o filtraci vody, co přitéká ze studně, normálně vystačím s odličovacími tampony v sítku, ale co se mi nestalo včera :?
vyměním filtr (tampon) a pustím vodu - po pár litrech přestala téct
kouknu do filtru a plnej :)
rez, kamení...
opakuju postup a to a samé
a fotky na povrchu maj hrubej povrch (po uschnutí)

tak bych potřeboval cosi za čerpadlo vsadit, s pořádnou odkalovací nádobou, co bych ji pravidelně vyšrouboval a vymejval a za to něco jemnějšího a za to na konec cesty bych si nechal ten tampon, jen pro jistotu
předpokládám, že čistota vody se rázem zlepší, až odtají sněhy, nebo co co se v zemi stalo - nevím
nejradši bych to koupil hotový a nechal to na přívod namontovat instalatérovi - místa dost, trubky vedou sklepem, klidně to může bejt půlmetrová kisna
nějakej nápad?
  • 0

#2 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 23 únor 2009 - 21:13:29

Ahoj RHX ... dělám v polygrafii a zde je na čistotu vody třeba dbát, stejně jako u negativního i pozitivního fotografického procesu.
Používáme věc, které se říká sedimentový filtr, google najde prdlačky, ale je to stará známá věc a nestojí to celé jmění, naopak.
Celý filtr spočívá v něčem, co je složením podobné odličovacím tampónům našich žen, ale je to vylisované do žebrovaného tvaru, aby to vychytalo největší svinstva z řadu vodovodního.
Vodu, kterú bereme, to nejdřív protáhne přes klasické síto, co znáš z perlátoru v baterii v kuchyni nebo koupelny, pak to táhne přes te sed. filtr, kde to probere tu jemnú špínu a pak to tepráv necháváme téct přes filtr (tož složení neřeknu, protože ho nevím, ale je to něco jako kávový filtr) dodaný výrobcem, do cirkulačního zařízení offsetového stroje.
¨Pak to i já vypiju a to já vodu nepiju ani když je zle ...
  • 0

#3 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 23 únor 2009 - 21:19:23

OK
kde jednotlivé segmenty seženu?
  • 0

#4 zahradnik

zahradnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 23 únor 2009 - 21:21:47

Toto používají zahradníci, Radime...
  • 0

#5 termitxx

termitxx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 163 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 únor 2009 - 21:42:36

www.filtrovani.cz :)
Zkušenost s tím nemám žádnou, ale uvažuju nad tím čím dál víc...
  • 0

#6 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 24 únor 2009 - 09:42:21

Toto používají zahradníci, Radime...


no jo!
já úplně zapoměl na zahradníky! asi to bude dobrá cesta, zajdu za bédou trávníčkem
nakonec, tchán montuje zavlažovací systémy, taky by tomu moh rozumět
  • 0

#7 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 24 únor 2009 - 09:46:18

ještě něco
specifikujte mi někdo v číslech, kolik mám tu filtraci na komorní účely požadovat, aby to bylo dostačující - ani málo ani hodně v těch mikronech
protože na otázku máte nějaké ty filtrace přijde otázka zpátky jak veliké částice bych rád filtroval a to teda vážně netuším
na co ovšem vodu k zalejvání filtrujou zahradníci, to je mi záhadou :)
dík
  • 0

#8 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 24 únor 2009 - 09:54:50

kdybys byl na kolaudaci mý komory (máš to za barákem :) ), tak bys viděl ten zahradnickej filtr v praxi i s antiretikulační jednotkou :oops: funguje skvěle mmch
  • 0

#9 zahradnik

zahradnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 24 únor 2009 - 10:18:52

Radime, není to žádná záhada: zahradníci mají závlahové systémy, které dělají velmi jemnou vodní mlhu na množárnách dřevin,na výsevy,například. Tyto trysky mají tak jemné otvory, že bez filtrce není možné je montovat.
  • 0

#10 nicodeme

nicodeme

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 273 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 24 únor 2009 - 10:28:08

Mě se podařilo získat darem filtrační konvici Brita, investovat jsem musel jen do filtračních vložek. Na přípravu roztoků samozřejmě používám destilku, ale pro praní filmů ve vývojnici (překlápěcí způsob s několikanásobnou výměnou prací vody) používám právě vodu filtrovanou skrz tu konvici. Přiznám se, že krom absence občasně uvíznutého zrnka písku nebo rzi v emulzi, jsem nezpozoroval žádné změny v použití "chemické a mechanické polévky" tekoucí z veřejného vodovodu a odželezněné, odchlorované, odvápněné, odtvrzené a odkovené (hmm, taková typicky česká slova) vody z konvice. Někde na netu jsem se kdysi ale dočetl, že brita filtry způsobují mírné zvětšení koncentrace sodíku (snad se nepletu a nebyl to nějaký jiný prvek). Přesto filtrovanou vodu používám. Ovšem jestli lze takovým výrobkům bezmezně věřit, nevím. Z části to jistě fungovat bude, ale mi, co nemáme víceméně ánung ani o základních chemických reakcích, si stejně nebudeme jistí, jestli jsme jenom nesednuli někomu na lep. Ještě poznámka: Kdo by chtěl jít podobnou cestou, pak vězte že tuto filtrovací konvici by si měli pořídit jen povahy se silnými nervy nebo pravověrní flegmatici :) , protože si opravdu notnou chvíli počkáte, než skrze ten filtr PROKAPE potřebné množství vody (a to pak ještě čekám, až se usadí na stěnách ty bublinky a nakonec to pomocí hadičky dekantuji!).

Co se týče snížení tvrdosti vody pomocí magnetů, tak to už jsem vyloženě pesimista. Po prostudování výsledků jakési expertizy v odborném německém časopise vím, že k odstranění přechodné tvrdosti vody je nutné natolik siné magnetické pole, že je nelze dosáhnout běžnými permanentními magnety (a to ani NdFeB) nebo běžnými elektromagnety. Ke snížení přechodné tvrdosti zkušebního vzorku vody došlo dle zmiňovaného článku až při použití speciálních supravodivých magnetů s nimiž je možné dosáhnout hodnot magnetické indukce v řádu několika jednotek tesla! Takže varuji před zbytečnou investicí do běžně dostupných "zázračných" magnetických změkčovačů vody. Skutečně prokazatelného změkčení lze tedy v běžných podmínkách dosáhnout asi jen chemickou cestou - iontová výměna (odborníci mě případně poopraví).

Mechanické nečistoty pak vpodstatě spolehlivě zachytí jakékoliv síto nebo membrána (samozřejmě v závislosti na velikosti frakce). Důkazem je pak i obyčejný kosmetický tampón či dámská punčocha. Já úspěšně využívám laboratorní síto o příčném rozměru oka 20mikrometrů vyrobené z hliníkových drátků v nějakém výzkumáku stavebních hmot v Brně (nebo jak se to jmenovalo), které již neprošlo pravidelným metrologickým ověřením v továrně, kde jsem kdysi pracoval. Výsek tohoto sítka jsem pak ve dvou vrstvách umístil mezi dva gumové kroužky (těsnění) do obyčejné hadicové šroubovací spojky. Jeden konec hadice je pak nasazen na pračku fotografií Plastimat (nebo kdo to tehdy vyráběl) a druhý konec s příslušnou "fitinkou" pak nasazuji místo sprchovací hadice na vodovodní baterii u vany.

Na trhu je však nepřeberné množství mechanických filtrů s ještě nepřebernější filtrační schopností. Zkusil bych se RHx poohlédnout třeba v hradecké firmě BKG, která se zabývá právě filtrací a chemickou úpravou vody, tam by Ti mohli doporučit vhodný filtr, který se instaluje do vodovodního systému objektu (třeba za vodoměr, ať už z toho má užitek celá rodina) a který by prokazatelně snesl provozní tlak veřejného vodovodního řadu (nebo systému "darling" ve Tvém případě) včetně běžných přetlakových špiček.
  • 0

#11 ivanhoe

ivanhoe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 únor 2009 - 10:43:22

Ako keby sa mi niečo vrátilo v pamati...

Ciba proces ma kedysi donutil k tomuto: nepamatam, ako sa oznacuje už tvrdost vody, dH ?? , ale poviem to číslami, pracia voda 1.tank 8dH. 2.tank 4-6dh.. A tak minič nezostalo, len kupit americké merače tvrdosti vody.. a zistit, čo tým chceli povedat..
Pomeranie vody z panelaku bolo cca 16dH, a zo studni 24dH. Ajajaj !!!
Takže mi nezostavalo nič iné, len kúpit 50 litrové sudy, voda z elektrarne , za "kačku" a bolo... na dlhé roky mi toto rozhodnutie zachranilo stav priebehových strojov,žiadne usadeniny..dodnes mám tanky v takom stave ako od výrobcu.. a žadne problémy a starosti s bordelom..

prečo tento dlhý opis ? lebo čím skor pojdeš touto cestou, tým viac sa vyhneš zbytočným prúserom, opravam atd..

Dodnes si pamatam, ako mi po vyschnutí Ciba rapkala, ked som po nej pretiahol kancelarsky papier hranou.. samý prilepený mililikamienok..

ono filtračné kadejaké filtre sú o.k., to nepolemizujem, stačí to na robotu h o b b í k a..
  • 0

#12 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 24 únor 2009 - 10:49:27

no děkuji, napíšu do tý hradecký firmy, ale spíš bych to viděl na nějakej ten plastovej zahradnickej udělátor, protože když maj zahradníci jemný trysky, potřebujou filtrovat kloudně
brita je hezká, ale cena filtru aktuálně, za mnou na regálu Kč: 160,- na měsíc rodinného provozu :)
fotky mám na povrchu fakt hrubý - jen 3 ks naštěstí - a ty dva filmy co jsem koupal v týhle "standardně filtrovaný vodě" radši moc nezkoumám...

jinak - koupil jsem nový pračce před lety "magnet" proti "tomu vodnímu kameni" a funguje
desetiletá zkušenost
a) pračka bez magnetu = na skle dveří z druhý strany a v bubnu po pár týdnech bílo
:oops: pračka s magnetem na vstupu = není tam nic
(co to je chemicky za usazeninu, kolik z toho je vodní kámen a kolik něco jiného nevím, ale tahle to funguje)
do komory nebudu měkčit, jen filtrovat
  • 0

#13 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 24 únor 2009 - 10:52:01

Ako keby sa mi niečo vrátilo v pamati...

Ciba proces ma kedysi donutil k tomuto: nepamatam, ako sa oznacuje už tvrdost vody, dH ?? , ale poviem to číslami, pracia voda 1.tank 8dH. 2.tank 4-6dh.. A tak minič nezostalo, len kupit americké merače tvrdosti vody.. a zistit, čo tým chceli povedat..
Pomeranie vody z panelaku bolo cca 16dH, a zo studni 24dH. Ajajaj !!!
Takže mi nezostavalo nič iné, len kúpit 50 litrové sudy, voda z elektrarne , za "kačku" a bolo... na dlhé roky mi toto rozhodnutie zachranilo stav priebehových strojov,žiadne usadeniny..dodnes mám tanky v takom stave ako od výrobcu.. a žadne problémy a starosti s bordelom..

prečo tento dlhý opis ? lebo čím skor pojdeš touto cestou, tým viac sa vyhneš zbytočným prúserom, opravam atd..

Dodnes si pamatam, ako mi po vyschnutí Ciba rapkala, ked som po nej pretiahol kancelarsky papier hranou.. samý prilepený mililikamienok..

ono filtračné kadejaké filtre sú o.k., to nepolemizujem, stačí to na robotu h o b b í k a..


elektrárna je na dohled, cena naposled byla tak 1,50 za litr, ale ta manipulace :)
leda zbandat skupinu kulturistů, že by v rámci tréningu nosili ty sudy!
  • 0

#14 ivanhoe

ivanhoe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 únor 2009 - 11:29:11

Ano , sudy, kolkokrat mi na dvore zamrzli..
Ale aj tak , 2krat do mesiaca, nebol problém.. dnes stojí v obchode liter 10korún, furt sa to oplatí..
  • 0

#15 nicodeme

nicodeme

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 273 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 24 únor 2009 - 12:01:45

RHx: No jo, levné ty kartuše nejsou, však mám Britu přísně střeženou v komoře a kdo chce okusit vody z chutného pramene, musí si koupit balenou! :) Při mé spotřebě jsem se dopočítal, že mi jedna kartuš vystačí tak na 7 až 8 měsíců. Za takovou dobu se ty peníze už tak nějak rozplynou...
  • 0

#16 zahradnik

zahradnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 24 únor 2009 - 13:22:31

Ty relativně levné zahradnické filtry - 700-800 Kč filtrují částice o 130 mikrometrech, bude-li Ti to stačit...
  • 0

#17 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 24 únor 2009 - 15:20:45

laboranti!
jak mám poznat, že těch 130 mikrometrů je akorát?
zahradníku, kde to koupím v hradci?
nevíš?
  • 0

#18 zahradnik

zahradnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 24 únor 2009 - 15:45:45

To nevím, jak to máš poznat, co je akorát.... Asi víš, jak může být velkých 130 mikrometrů a je na Tobě, jetli ti menší štěrk než uvedený rozměr bude vadit..... A v H.K. to asi nekoupíš, nejsnažší je zavolat Jeřábkovi a nechat si to poslat.
  • 0

#19 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 24 únor 2009 - 19:20:12

no děkuji, napíšu do tý hradecký firmy, ale spíš bych to viděl na nějakej ten plastovej zahradnickej udělátor, protože když maj zahradníci jemný trysky, potřebujou filtrovat kloudně
brita je hezká, ale cena filtru aktuálně, za mnou na regálu Kč: 160,- na měsíc rodinného provozu :D
fotky mám na povrchu fakt hrubý - jen 3 ks naštěstí - a ty dva filmy co jsem koupal v týhle "standardně filtrovaný vodě" radši moc nezkoumám...

jinak - koupil jsem nový pračce před lety "magnet" proti "tomu vodnímu kameni" a funguje
desetiletá zkušenost
a) pračka bez magnetu = na skle dveří z druhý strany a v bubnu po pár týdnech bílo
:) pračka s magnetem na vstupu = není tam nic
(co to je chemicky za usazeninu, kolik z toho je vodní kámen a kolik něco jiného nevím, ale tahle to funguje)
do komory nebudu měkčit, jen filtrovat


Add magnety. Komercni verze sice pomohla, ale vycisteni nastalo az po instalaci labirintu s Ytriovymi magnety.Ano, maji radove nekolik Tesla. Teoreticky se daji na eBay koupit, akorat nevim, jak je dopravit ke me. Pohled na cokoliv zelezneho je donuti pohnout se a neni sila co by jim to rozmluvila. Ve velmi sirokem okoli se magnetizmus projevuje. Ale ze sklepa toho lahvace unesu.....
  • 0

#20 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 24 únor 2009 - 19:27:20

To nevím, jak to máš poznat, co je akorát.... Asi víš, jak může být velkých 130 mikrometrů a je na Tobě, jetli ti menší štěrk než uvedený rozměr bude vadit..... A v H.K. to asi nekoupíš, nejsnažší je zavolat Jeřábkovi a nechat si to poslat.

děda jeřábek?
ten z ranče u zelené sedmy?
:D
  • 0

#21 zahradnik

zahradnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 24 únor 2009 - 20:35:25

To nevím, jak to máš poznat, co je akorát.... Asi víš, jak může být velkých 130 mikrometrů a je na Tobě, jetli ti menší štěrk než uvedený rozměr bude vadit..... A v H.K. to asi nekoupíš, nejsnažší je zavolat Jeřábkovi a nechat si to poslat.

děda jeřábek?
ten z ranče u zelené sedmy?
:D

Jo, děda Jeřábek! :)
  • 0

#22 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 26 únor 2009 - 09:46:27

tak jsem se ptal v prodejně sigma
asi to budu musit udělat dvoudílně, nejdřív vymejvací sejtko v nádobce, to je asi tak jeden tisíc s nádobkou
pak druhá nádobka s filtrem i na kal a všelijaký jiný věci podle přání až do 5 mikronů a to je druhej tisíc
vložka za stopadesát, co se tak jednou ročně vymění
kdybych tam dal rovnou jen ten iprotikalovej jemnej filtr, tak mám obavu, že tu vložku kvůli mechanickým nečistotám bych kupoval dost často
a něco taky vodaři, co to bude lepit a redukovat
no zavolám ještě k tomu jeřábkovi, ale asi levnější nebude
není to levná zábava tyhlety fotky doma :)
  • 0

#23 westernboy

westernboy

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 33 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 únor 2009 - 18:59:00

Hele, stačí kontaktovat schopného instalatéra, který ti vsadí buď za vodoměr nebo až těsně před výtok dobrý filtr. Já zákazníkům běžně montuju filtry od fy Honeywell (třeba FK06 , ten je i s redukcí tlaku)..stojí to cca 2200 +DPH..anebo bez redukce tlaku za cca 1350+DPH.....má to sítko o velikosti 50 mikronů, což je snad dostatečné...dodávají samozřejmě i hustější sítka, ale pak už se to zbytečně prodraží..koukni na www.honeywell.cz
  • 0

#24 ivan_maly

ivan_maly

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 810 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 27 únor 2009 - 13:35:07

Honeywell web jsem prohledal, o tomto filtru ktera zminujes ani stopy. Muzes prosim uvest presny odkaz? Jiz dlouho shanim dobry filtr, idealne se sitkem a ne s cartridge... Diky.
  • 0

#25 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 3 březen 2009 - 10:09:50

tak jsem zašel do prodejny

a) na písek a hrubou nečistotu filtr průchozí, sítko, vymývatelný - 400,- jde dát i na pračkovou hadici, má ty závity = nepotřebujete vodaře - výrobce gardena - okoukal jsem u mamiaka
za to
:-) filtr větší ozn. CF 300 - výrobce Rainfresh (?) - třiceticentimetrová butel za 1155,- včetně střední vložky, výměnná vložka za 150,- s filtračními vlastnostmi 5, 30, a ještě jedna hrubší mikronů - je zde terčík rodinný dům= 6-12 měsíců = měnit ji budu tak nejvíc jednou ročně - spíš preventivně
- pohlcuje nečistoty, zákal, rez, vodní sliz - zachová minerály

c)kolega přece jen vyhrabal jednu konvici bríta :) - polámanou, ale zadara - tak jsem si koupil ten jeden filtr - je za 160,- asi na 100 litrů vody - to bych používal jen na odvápnění přefiltrované, odstáte vody pro přerušovač a možná praní filmů v zimním období, kdy stejně neperu kaskádou, protože voda ze studně má kolem 5°C a vyměňuju lázně ručně - pozor, po 100 l protéká voda stále stejnou rychlostí a už nedochází k filtraci = nepoznáte zanesený brita filtr (dle kolegy)

takže závěrem - na studni bych použil ten dvoudílnej systém, co mi bude vodař montovat

na městskou bych to viděl rovnou na ten jemnej filtr - moc písku by v dnešních rozvodech už nemělo plavat - bude li jen na komoru, tak ho vyměníte jednou za rok a kdoví jestli

věrím, že řešení je komplexni a jednou pro vždy a já už nemusím na praní fotek kupovat vodu z automatu a už nikdy nebudu mít povrch na hotových zvětšeninách hrubej jak osmistovka šmirgl :)
  • 0

#26 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 3 březen 2009 - 13:39:46

v bodu "b" ještě věnujte pozornost jedné věci - některé filtry jsou myšleny na pravidelný průtok - aspoň jednou za 8 hodin, dva dny stojící voda jim vadí - hodí se spíš pro filtrování celé domácnosti

existují i jemné filtry až do 5 mikronů, kde použití jednou za dva dny dvacet litrů nevadí - za takový jsem ten původní po obědě v prodejně vyměnil - cena s výměnným filtrem asi 850,-
butel:
AQUA italy
filtr: PP - 000.5 - S Spolsin sro Moravská Třebová
  • 0

#27 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 11 březen 2009 - 11:37:46

ještě bych měl jeden dotaz
jak jsem včera šel po dvorku a viděl ten sud na dešťovou vodu, co nám teče ze střechy odbočkou do toho sudu
co odstátá dešťová dobře přefiltrovaná voda?
třebas na praní pozitivů
teče z nebe zadarmo, celkem často a kdyby se dala do sklepa, tak pár dní vydrží, než naprší jiná
  • 0

#28 zahradnik

zahradnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 11 březen 2009 - 11:45:53

I ty špekulante - myslíš, že to bude významná úspora? :-)
  • 0

#29 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 11 březen 2009 - 11:50:04

RHx: na zalévání záhonků jo, ale na praní pozitivů bych měl strach .... už jen to, co s sebou spláchne z tý střechy :) (v některých oblastech bych se bál i kyselosti)
  • 0

#30 zahradnik

zahradnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 11 březen 2009 - 11:55:18

Právě kyselost může být přínosná - třeba k použití jako přerušovače... :) :) :!:
  • 0

#31 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 11 březen 2009 - 12:04:35

to je krásný, jak někdo, komu stačí k focení jedna z nejjednoduších konstrukcí kamery na světě, vyvine a sestaví následně doma filtrační jednotku hodnou mimozemský expedice :) :)
  • 0

#32 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 11 březen 2009 - 12:42:47

Rhx - tisíc litrů vody stojí nějakých 65 kč.
Když to porovnáš s náklady na papíry, chemii + možný promarněný čas při stavbe intergalaktického čistícího systému, jak naznačil mamiak, vychazí mi, že se za tím pultem asi fakt nudíš, co? :)))
  • 0

#33 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 11 březen 2009 - 13:23:36

no jasně že se nudím a jak někde vidím nějakou podezřelou vodu dobré čirosti hned mi to v hlavě šrotuje!
nechám ji teda na zalejvání

městskou vodu doma nemáme, jen studni
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních