Přejít na obsah


Fotka

matnice- fólie


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,099 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1,079

Publikováno 25 February 2009 - 09:34:07

Podařilo se mi získat matnici z materiálu podobného materiálu z něhož se dělají ploché filmy.Výrobce nahrazuje takto potřebu matnic na skle. Hned jsem ji přiložil na sinarku a mohu říct, že jsem nenašel rozdíly. Přidělat ji na sklo, tak je matnice jak víno. Rozměr 30.5 cm x 23 cm. Co se zkusit přesunout tímto směrem????Žijeme přeci v kosmickej době. Tlouštka dle mého neověřeného mikrometru je 115 mikrónů = 0.115 mm.
Když fólii podložím napříč delší strany, tak se konce prohnou vlastní váhou tak do úhlu 50 stupňů. Tím chci říct, že to není prkno, ale fólie.
  • 0

#2 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 25 February 2009 - 10:58:43

Mas-li jich vic, ber na vernisaz ;)
Bohousek
  • 0

#3 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,099 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1,079

Publikováno 25 February 2009 - 11:09:20

Zatím mám jen jednu, ale časem by jsme mohli bejt s nimi zaplaveni.

Hele ale tím že se dá ohnout, tak by se výborně hodila jako matnice pro ten Tvůj expediment :) ;) :D :D
  • 0

#4 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 25 February 2009 - 11:10:54

Pockej, nepanikar, to nebude mit matnici!! Notabene takhle malinkou ;)
To bude normalne pruhledovej hledacek a navic asi i fix-focus :D
Ale BB2 by jinou matnici nepohrdnul :)

Bohousek
  • 0

#5 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,099 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1,079

Publikováno 25 February 2009 - 11:56:41

Tak já ji do Prahy vezmu a uvidíš sám, že by byl hřích něco takového vyhodit. Pokud se nehodí na matnici do foťáku, tak by se velmi hodila do prohlížecího zařízení na filmy do rozměru negativu 20x30 cm. Už jsem si sní docela vyhrál jak mrně s rachtátkem. Dovedeš si představit, že by šlo sní udělat kopírovací zařízení pro velkoformát s vejškou přístroje cca 7 cm ;) váhou Do max. 2 kila a ještě celé zařízení krmit z tužkáčů!!!! Samozřejmě přenosné.
  • 0

#6 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 26 February 2009 - 14:20:38

Podařilo se mi získat matnici z materiálu podobného materiálu z něhož se dělají ploché filmy.Výrobce nahrazuje takto potřebu matnic na skle. Hned jsem ji přiložil na sinarku a mohu říct, že jsem nenašel rozdíly. Přidělat ji na sklo, tak je matnice jak víno. Rozměr 30.5 cm x 23 cm. Co se zkusit přesunout tímto směrem????Žijeme přeci v kosmickej době. Tlouštka dle mého neověřeného mikrometru je 115 mikrónů = 0.115 mm.
Když fólii podložím napříč delší strany, tak se konce prohnou vlastní váhou tak do úhlu 50 stupňů. Tím chci říct, že to není prkno, ale fólie.


Optimální věc na doladění ostrosti menisku Kodak Panoramu. Ony se totiž válcové matnice špatně shánějí.
  • 0

#7 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 26 February 2009 - 23:24:50

Podařilo se mi získat matnici z materiálu podobného materiálu z něhož se dělají ploché filmy.Výrobce nahrazuje takto potřebu matnic na skle. Hned jsem ji přiložil na sinarku a mohu říct, že jsem nenašel rozdíly. Přidělat ji na sklo, tak je matnice jak víno. Rozměr 30.5 cm x 23 cm. Co se zkusit přesunout tímto směrem????Žijeme přeci v kosmickej době. Tlouštka dle mého neověřeného mikrometru je 115 mikrónů = 0.115 mm.
Když fólii podložím napříč delší strany, tak se konce prohnou vlastní váhou tak do úhlu 50 stupňů. Tím chci říct, že to není prkno, ale fólie.


Optimální věc na doladění ostrosti menisku Kodak Panoramu. Ony se totiž válcové matnice špatně shánějí.


presne toto me take napadlo :)
  • 0

#8 Ivan Kozlík

Ivan Kozlík

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 116 příspěvků(y)
  • LocationZnojemsko Jemnicko
Reputace: 50

Publikováno 30 November 2021 - 18:34:01

Podobnou strukturu mají také průsvitné folie, které se používají do inkoustových tiskáren (výroba VF negativů) lze je rovněž zalaminovat, takže se dají i ohnout


  • 0

#9 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,099 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1,079

Publikováno 3 December 2021 - 14:14:13

Mám matné fólie, asi 5. Jinak je vyhazuji jako odpad.  Kdo je chce? Další budou z jara. Jinak opravdu jsou mnohem lepší, než broušené sklo. Jen přilepit na sklo se mi nedaří. Máte nějaký nápad???

Tloušťka fólie nerozhoduje. Její aktivní plocha je přilehlá na dotykovém místě pro kazetu. 


  • 1

#10 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 436 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 193

Publikováno 3 December 2021 - 15:36:05

Tak já bych Romane měl zájem - jaký je rozměr té folie?


  • 0

#11 Kankrla

Kankrla

    Nováček

  • Předplatitel
  • 210 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 3 December 2021 - 19:04:39

Co kanadský balzám? Kde to sehnat nevím. :) Ale lepilo se tím ve stránkové montáži jednotlivé filmy na podložku.

Mám matné fólie, asi 5. Jinak je vyhazuji jako odpad.  Kdo je chce? Další budou z jara. Jinak opravdu jsou mnohem lepší, než broušené sklo. Jen přilepit na sklo se mi nedaří. Máte nějaký nápad???

Tloušťka fólie nerozhoduje. Její aktivní plocha je přilehlá na dotykovém místě pro kazetu. 


  • 0

#12 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,099 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1,079

Publikováno 4 December 2021 - 15:56:12

Také mě napadl kanackej balzám, ale máme možnost sehnat onen pro preparáty pro mikroskopy. Jenže on je tekutý a nevím, jest-li by se hodil. Nemám s ním zkušenosti


  • 0

#13 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,099 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1,079

Publikováno 4 December 2021 - 16:20:41

Takto vypadají matnice. Výška 276 mm, délka 347

Přiložený soubor (y)


  • 0

#14 Kankrla

Kankrla

    Nováček

  • Předplatitel
  • 210 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 4 December 2021 - 18:27:46

JJ, tekutý, mírně nechat zavadnout a přilepit.

 

Také mě napadl kanackej balzám, ale máme možnost sehnat onen pro preparáty pro mikroskopy. Jenže on je tekutý a nevím, jest-li by se hodil. Nemám s ním zkušenosti


  • 0

#15 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,099 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1,079

Publikováno 4 December 2021 - 19:13:09

Bratře temnokomorníku ty víš, kde jej sehnat tak, aby nás nechytli? Fóli když tak po poslu pošlu.


  • 0

#16 Kankrla

Kankrla

    Nováček

  • Předplatitel
  • 210 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 4 December 2021 - 20:52:26

Strejda gúgl poradil: https://www.mikrosko...kanadsky-balzam a další rada - ředit xylenem.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních