Přejít na obsah


Fotka

Quarz DS8-M


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
118 odpovědí na toto téma

#1 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 212

Publikováno 16 březen 2009 - 22:17:15

Kamerka už dorazila, resp. nejspíš už tu byla minulý týden, ale Hermes se neobtěžoval mi dát upozornění do schránky, takže balík ležel několik dní vedle v Pizzerii.

Vypadá v pořádku, jsou k tomu 2 objektivy, sada filtrů pro objektiv i expozimetr (zřejmě) a pěkna zatuchlá brašnička :(

Akorát mám mraky dotazů, nechci nic zničit tak se raději ptám.

1: Objektivy jsou HT1-0,5x a HT1-2x coz mi nic neříká

2: 0,5x nemá žádnou možnost ostření, 2x má 1,5-nekonecno

3: expozimetr zřejmě neukazuje, otázka kde se do toho dává baterka

4: v hledáčku vidím rozmazaně, možnost seřízení mě nenapadá


Ale jinak je fakt hezká, zítra nafotím :(
  • 0

#2 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 212

Publikováno 16 březen 2009 - 22:19:19

5: v příslušenství je taková minipidi klička k čemu?
  • 0

#3 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 444 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 16 březen 2009 - 22:50:05

poslal jsem ti navod na emil, bohuzel v nemcine
TADY je v rustine, anglicky ani cesky nemam
ty objektivy jsou predsadky , zakladni objektiv a wide predsadka neostri, jde o fixfokus, tabulku hloubky ostrosti najdes v navodu, tele se ostri dle vzdalenosti
do expozimetru se nedava baterka, jde o selenovy, mne sice funguje, ale o 1,5 ev blbe, ono je to jedno pokud mas externi, bud pouzijes mereni CINE nebo v navodu je vypsano pri jakych obrazek/sekunda pouziva cas zaverky, pouze je dle me blbe uvedena hodnota v nemeckym navode pri rychlosti 18obr./s je tam 1/20 v ruskym a TADY se uvadi, ze je to 1/34 coz koresponduje s hodnotou CINE na gossen profisixu
taky mne prijde hledacek rozmazany, jako by oko automaticky zaostrovalo na ramecky v hledacku a ne na to co je za tim
klicka nevim na co je, mam ji taky, jenza kameru mam kratce a jeste jsem ni ani neprohnal film, ty budu mit za tyden, jak mi ho kamos doveze z Prahy
  • 0

#4 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 212

Publikováno 16 březen 2009 - 22:53:45

Kličku jsem odhalil, pasuje do toho kroutitka nad natahovaci klickou, zrejme tim jde navinout zpět nebo napnout založenej film.
  • 0

#5 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 16 březen 2009 - 22:59:21

Klička je na přetáčení filmu, abyste mohli udělat prolínačku, ale nikdy jsem to nezkoušel.
  • 0

#6 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 16 březen 2009 - 23:12:43

jak do toho hledáčku koukáš,tak u toho oka si to zaostři-dioptrická korekce.
snímání po 1 snímku tam je ta1/20sec.
ta klička je ,když chceš dělat prolínačku.
Zítra najdu návod a upřesním.
  • 0

#7 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 212

Publikováno 16 březen 2009 - 23:15:43

No taky mě to stou dioptrickou korekci napadlo, neb ta obroučka má zoubky, bohužel stou mou nejde hýbat. Jdu zvýšit sílu.
  • 0

#8 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 444 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 16 březen 2009 - 23:21:19

jj, zoubky to ma, ale hybat mi s tim taky nejde :( , navic je hledacek jakoby lomeny, taky nevim nac to je,
to s tou klickou a pretocenim zpet me napadlo, ale prolinacka, to jako ze rucne pomalu zavrit clonu, pak se vratit a clonu pomalu otevrit do puvodni polohy...a trefit to presne ???
  • 0

#9 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 212

Publikováno 16 březen 2009 - 23:34:04

Taky tam mam jakoby takovou zalomenou část. Ale zaostřit se mi podaří akorát na ty rámečky toho hledáčku, na obraz v něm ani náhodou. Prakticky si nedovedu představit jak by se to dalo používat, takhle neostré.
  • 0

#10 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 212

Publikováno 16 březen 2009 - 23:48:49

Kdo ještě nemá vlastní kousek, třeba otecčasu tak jsem narazil na další:

http://cgi.ebay.de/S...bayphotohosting
  • 0

#11 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 17 březen 2009 - 00:06:53

Mám problém s Quarzkou, myslím, že to bude kamerou, že mi výsledná okýnka jakoby lehce poskakují... nevíte jestli se to dá nějak seřídit? Nebo jak to řešit?
  • 0

#12 Meriamon

Meriamon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 130 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 17 březen 2009 - 06:30:54

Měl jsem ji před lety a když mi tohle začala dělat, tenkrát (asi 25 let) jsem nenašel nikoho, kdo by tuhle závadu opravil, takže jsem ji vyhodil (chodila deset let) a pořídil si novou , se zoomem, kterou mám dodnes. Nechtěl by ji někdo ( jestli ji najdu ) - věnuji - filmoval jsem s ní naposledy někdy před dvaceti lety .
  • 0

#13 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 444 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 17 březen 2009 - 06:57:17

...a pořídil si novou , se zoomem, kterou mám dodnes. Nechtěl by ji někdo ( jestli ji najdu ) - věnuji - filmoval jsem s ní naposledy někdy před dvaceti lety .

dik, ja bych zajem mel, o tu se zoomem :)
  • 0

#14 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 212

Publikováno 17 březen 2009 - 11:06:29

Ještě jeden začátečnický dotaz, zakládání filmu probíhá ve tmě nebo na světle? Mám ty filmy ještě v těch plechových krabičkách a neotevřel jsem je.
  • 0

#15 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 17 březen 2009 - 11:10:57

Ještě jeden začátečnický dotaz, zakládání filmu probíhá ve tmě nebo na světle? Mám ty filmy ještě v těch plechových krabičkách a neotevřel jsem je.



za světla. samozřejmě není to dobrý zakládat na přímém slunci, ale doma v pokoji za normálního světla není problém.
  • 0

#16 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 17 březen 2009 - 12:45:08

Pignon:jak popisuješ tu prolínačku,přesně tak.Ale závisí to na tom,kolik je na odvíjecí cívce filmu.V návodě je tabulka,kde je uveden počet otáčet zpět tou kličkou.

Rybinin:opravy provádí p.Vítek z Nových Kopist u Litoměřic.Měl jsem u něho Kvartzku/komplet servis/,plná spokojenost
  • 0

#17 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 17 březen 2009 - 12:59:42

Ja nevim nemam problem s neostrym hledackem...


jak poskakujou ? jakoze si to prohnal promitackou a obraz ti skace ?
  • 0

#18 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 17 březen 2009 - 13:17:00

No, ano. Prostě není to moc, občas to působí jako by to bylo roztřesené, ale ve výsledku se stane, že někdy je nějaké okénko lehce asynchronní (typuji, že to je tím) a obraz se potom vertikálně jakoby třese.
  • 0

#19 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 17 březen 2009 - 14:52:55

Tak to mozna bude chyba v kamere....treba je uz vychechlany ten zobacek co posouva film za perforaci....ale poskakovani okna je u super8 zadouci ne :)
  • 0

#20 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 17 březen 2009 - 17:03:29

No já nevím, osobně jsem dělal s kodaky ektachromy kazetovými a když se to netřese je to hezčí :)
  • 0

#21 pajo

pajo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 17 březen 2009 - 17:23:29

Roztřesený obraz je u quarzek téměř pravidlo. On ten drapák nebyl asi navržený zvláš´t precizně na nějakou extra výdrž, takže časem začne posunovat film nepřesně. Řešil jsem to i u své kamery. Když vyndáš z kamery ten plastový kryt, který drží přítlačnou destičku, dostaneš se k drapáku a můžeš ho prstem zkontrolovat jak moc se viklá. A pokud se viklá, tak v tom může být ten problém. Pomohlo to, že jsem zvýšil tlak toho drátu, který "vede" drapák. Zkrátka jsem ho odšrouboval a trošku ho ohnul tak, aby na drapák vyvíjel tlak směrem dolů. Jen se to nesmí moc přehnat, chce to cit, jinak může kamera začít trhat film. No anebo může být problém i v přítalačné destičce, že třebas nevyvíjí dostatečný tlak na film. Po tomhle zásahu se poskakování obrazu dost zlepšilo. Jojo, to jsou ty quarzky...proč jste se na ně všicnhi tady tak upjali, to je pro mě fakt záhada... :)
  • 0

#22 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 212

Publikováno 17 březen 2009 - 17:40:40

quarzky...proč jste se na ně všicnhi tady tak upjali, to je pro mě fakt záhada... :)


Na tom není nic záhadnýho. RED propaguje jak vo život. :wink: Ale mě se líbí. Je to hezkej strojek.
  • 0

#23 pajo

pajo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 17 březen 2009 - 17:51:23

Ta DS8-m je hezká, to zase jo. Každopádně to už v době své slávy bylo pěkné retro (výroba: 70. léta, design 50. léta)
  • 0

#24 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 17 březen 2009 - 19:30:17

Quarz je super :)
  • 0

#25 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 3 duben 2009 - 00:58:16

Anry44:

Prosim Te, psal si, že nejaky pan Vitek opravuje Quarzky... nemel bys na nej nejakej kontakt??
  • 0

#26 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 3 duben 2009 - 06:31:27

copak nejaka nehoda ?
  • 0

#27 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 3 duben 2009 - 07:06:13

Já jsem měl Kvarzku u p.Vítka z Nových Kopist.Tel.724115973.
Zkus ještě p.Vítek starší tel.416782254.
  • 0

#28 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 3 duben 2009 - 11:37:08

To RED: No rád bych vyřešil ten problém s klepáním obrazu a potom mám dvě quarzky a na té druhé je lepší zoom, jde povlovně, na té první se cuká, tak mě napadlo, že kdyby se to dalo nějak nakombinovat, bylo by to dobré.
  • 0

#29 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 3 duben 2009 - 14:32:33

No to ja mam obe Quarzky a zatim zadny problem, akorat se mi nelibi jejich vzhled, tu DS8-3 pouzivam na loutkove animace , neboli snimani po jednom obrazku, ale ven bych se s ni neodvazil.
Zato takova Admira , jo to je muj milacek tu sebou nosim vsude
  • 0

#30 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 3 duben 2009 - 14:43:57

ds8-m vypada luxusne :lol: ja se za ni nestydim :)
  • 0

#31 moskva4

moskva4

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 3 duben 2009 - 15:29:34

Tak jsem ji dneska vydražil za 320 Kč. Rozšiřuji muzeum :lol: . Na můj vkus je hodně mladá. Mám nejraději věci starší 50 let.
  • 0

#32 moskva4

moskva4

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 14 duben 2009 - 18:42:16

Tak mi dneska přišla domů. Byl v ní ještě založený film + 3 neexponované /70léta/. První dojem Super.... Mám takový začátečnický dotaz : Co spíná /vypíná/ kolečko na kterém je napsáno ON OFF ??? Dík za jakoukoliv odpověď :lol:
  • 0

#33 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 14 duben 2009 - 18:57:17

Tak mi dneska přišla domů. Byl v ní ještě založený film + 3 neexponované /70léta/. První dojem Super.... Mám takový začátečnický dotaz : Co spíná /vypíná/ kolečko na kterém je napsáno ON OFF ??? Dík za jakoukoliv odpověď :lol:


posun filmu v kamere :lol:
  • 0

#34 moskva4

moskva4

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 14 duben 2009 - 19:02:51

Zkoušel jsem to bez filmu , drapák hrčel i na OFF :lol:
  • 0

#35 moskva4

moskva4

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 14 duben 2009 - 19:27:57

Takže při OFF můžu "vytočit péro" aby nedocházelo k jeho únavě a při tom se neposouval film........... :lol:
  • 0

#36 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 14 duben 2009 - 19:39:15

Zkoušel jsem to bez filmu , drapák hrčel i na OFF :lol:


Ale snek ti to napsal.Dej tam kousek filmu a zapni on,nebo off a hned uvidíš,co to dělá.
  • 0

#37 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 14 duben 2009 - 19:43:08

Takže při OFF můžu "vytočit péro" aby nedocházelo k jeho únavě a při tom se neposouval film........... :lol:



Ty si mne předběhl.Přesně ,jak píšeš.
  • 0

#38 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 14 duben 2009 - 22:14:02

ale pozor, i kdyz mas Off (Aus) tak ti bezi pocitadlo, ackoliv film stoji, musis si zapamatovat kde si skoncil a pak ho tam natocit zpet.
  • 0

#39 moskva4

moskva4

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 15 duben 2009 - 18:00:31

Jak jsem se dopátral OFF se zapíná při zakládaní filmu /drapák dozadu/ a také při zpětném trikovém převíjení./ zdroj: Příručka filmaře amatéra/.
  • 0

#40 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 15 duben 2009 - 20:04:32

Jak jsem se dopátral OFF se zapíná při zakládaní filmu /drapák dozadu/ a také při zpětném trikovém převíjení./ zdroj: Příručka filmaře amatéra/.


jo. a pak take pokazde, kdyz potrebujes vytocit pero "naprazdno" tak aby ti drapak neposunoval film.
  • 0

#41 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 15 duben 2009 - 20:54:34

Jepsi kniha podle me neni....cetl jsem celou....ale taky je dobra "NOVA SKOLA AMATERSKEHO FILMU"
  • 0

#42 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 16 listopad 2009 - 17:15:10

Ahoj kluci.
Hodlám se rozloučit se svou Quartzkou DS8. Natočil jsem s ní jedinou cívku. Je zachovalá, okna střílí přesně. Expozimetr je funkční nemá vůbec žádnou závadu. Kdyby jste jí někdo chtěl ... řekněme za 300 ? tak je vaše. (důvod prodeje je posilující věrnost k 16mm filmu)
  • 0

#43 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 17 listopad 2009 - 03:08:37

Ahoj kluci.
Hodlám se rozloučit se svou Quartzkou DS8. Natočil jsem s ní jedinou cívku. Je zachovalá, okna střílí přesně. Expozimetr je funkční nemá vůbec žádnou závadu. Kdyby jste jí někdo chtěl ... řekněme za 300 ? tak je vaše. (důvod prodeje je posilující věrnost k 16mm filmu)


Briane, udelame to takto: spoj se s Mamiakem a kameru mu predej. Zaroven mi posli SZ nebo mailem cislo uctu, poslu ti 300,- Kc.

Co dal se pak s Mamiakem domluvim sam.
  • 0

#44 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 17 listopad 2009 - 15:14:42

jaj zrovna včera jsem se s ním viděl. No tak dobře teď ke konci měsíce bude fotopívo tak mu jí tam předám. Doufám že na ní budeš hodnej a že jí využiješ líp než jen k vystavení na polici
  • 0

#45 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 18 listopad 2009 - 10:46:42

tak se narodil díky lidský, teda vlastně šnečí :lol: velkorysosti novej vosmičkář :-P

některý věci v životě přijdou, ani nevíte jak a to je hezký. díky!!!
  • 0

#46 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 18 listopad 2009 - 11:08:45

trošku se v tom strácím. Ta osmička je pro tebe? Nebo pro tebe? :lol: né že by mě na tom nějak záleželo ale mám k ní určitej citovej vztah.Tak bych jen rád věděl kudy pujdou kroky její cesty.
Mamiaku: předám ti tu quartzku asi na nějakým Hradeckým fotopívu.Nebo pokud budeš mít někdy dřív čas tak se může k předání sejít.
Šneku: Asi by bylo fajn kdyby jsem ti to číslo mohl poslat na mejla.Ale nevím jak zjistím tvům mejl
  • 0

#47 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 18 listopad 2009 - 11:18:20

trošku se v tom strácím. Ta osmička je pro tebe? Nebo pro tebe? :lol: né že by mě na tom nějak záleželo ale mám k ní určitej citovej vztah.Tak bych jen rád věděl kudy pujdou kroky její cesty.
Mamiaku: předám ti tu quartzku asi na nějakým Hradeckým fotopívu.Nebo pokud budeš mít někdy dřív čas tak se může k předání sejít.
Šneku: Asi by bylo fajn kdyby jsem ti to číslo mohl poslat na mejla.Ale nevím jak zjistím tvům mejl


Briane, bude v dobrych rukou. Rozhodl jsem se tvou kameru od tebe odkoupit, a venovat ji Mamiakovi. Je rozenej osmickar, po kamere touzi uz dlouho a jenom na jeho ceste k pohyblivejm obrazkum potreboval trosicku postrcit. :-P

Mu email jest lstehlik@foto-filmy.cz
  • 0

#48 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 18 listopad 2009 - 11:20:48

osmička je pro mě :lol:
  • 0

#49 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 18 listopad 2009 - 11:21:37

trošku se v tom strácím. Ta osmička je pro tebe? Nebo pro tebe? :lol: né že by mě na tom nějak záleželo ale mám k ní určitej citovej vztah.Tak bych jen rád věděl kudy pujdou kroky její cesty.
Mamiaku: předám ti tu quartzku asi na nějakým Hradeckým fotopívu.Nebo pokud budeš mít někdy dřív čas tak se může k předání sejít.
Šneku: Asi by bylo fajn kdyby jsem ti to číslo mohl poslat na mejla.Ale nevím jak zjistím tvům mejl


Briane, bude v dobrych rukou. Rozhodl jsem se tvou kameru od tebe odkoupit, a venovat ji Mamiakovi. Je rozenej osmickar, po kamere touzi uz dlouho a jenom na jeho ceste k pohyblivejm obrazkum potreboval trosicku postrcit. :-P

Mu email jest lstehlik@foto-filmy.cz

Heh, Mamiaku, nechces tank na osmickovej film? Nejaky se mi ted po sobote valeji v komore, cece.. :)
  • 0

#50 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 18 listopad 2009 - 12:07:46

já budu teď chtít asi kdeco :) ale ještě vlastně ani nevim, co všechno se dá a má chtít :D já su totiž úplné vosmičkové panic :lol:

eště, že mam vás kamarádi, bratři moji temný, milý :-P
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních