jak organizovat diáky pro promítání

#1 phanny

phanny

Publikováno 28 březen 2009 - 21:18:57

Vážení kolegové diapozitivisti,

jak nakládáte s diáky? Já všechny - krom očividně nepovedených zarámuju a naskládám do zásobníku. Až při promítání zjistím co je vhodné pro prezentaci a co nikoliv, ale nějak nejsem schopen ty né moc povedené zase ze zásobníku vyřadit, nebo nedej bože vyhodit - to mi přijde líto. Při promítání je potom projíždím rychle, jenže to zase působí rušivě, některé záběry se opakují s nepatrnou změnou atp. Jak to řešíte vy?

#2 frdrx

frdrx

Publikováno 28 březen 2009 - 22:25:16

To rychlé projíždění podobných a méně povedených snímků je pro diváky utrpením. Taky to dělám, ale jenom o samotě, případně s někým blízkým, o kom vím, že to ustojí. Před promítáním si diáky rovnám do A4 folií s přihrádkami na podobně velkém prosvětlovacím pultu s lupou v ruce. Všechny ostatní způsoby které jsem viděl nebo zkoušel jsou proti tomu utrpením.

#3 pignon

pignon

Publikováno 28 březen 2009 - 23:05:54

Ja to delam tak, ze jeste pred nastrihanim cely film naskenuju a ramuju jen ty dobre, co stoji za to, cca 5-15 z filmu o 36 snimcich, zbytek vyhazuju, nemilosrdne.

#4 Vajgl

Vajgl

Publikováno 29 březen 2009 - 12:45:45

Bohužel, nepovedené nebo opakující se vyřazuji ale nevyhazuji. Dávám je bokem. Člověk musí rozeznat co je důležité a co ne, mě taky nebaví když mě digitálisti prezentují své výtvory včetně odpadu. Chci se odlišovat tak lidem prezentuji jen skutečně povedená "díla". Bohužel někdy vyřadím i polovinu filmu.

#5 Lukas_87

Lukas_87

• LocationLondyn, UK

Publikováno 29 březen 2009 - 16:38:52

gratuluju, já běžně vyřazuju filmy komplet
když se zadaří, tak necham jeden záběr no
dvě dobrý fotky na film jsou už skoro na oslavu :twisted:

#6 phanny

phanny

Publikováno 29 březen 2009 - 17:01:36

Nojo, jenže ono jsou diáiky, které jsou zajímavé pro rodinu a naprosto nezajímavé pro ostatní a naopak. Teď jsem se dostal k diákům po tátovi, některé jsou 40 let staré. On ty nedůležité nevyhazoval, ale dával stranou. Dneska, ty dané stranou jsou mnohdy zajímavější než ty původně zajímavé. Jenže, dával je do jedné bedny dohromady a dneska je v tom děsnej bordel a nikdo neví co k čemu patří. Proto mám strach ty nezajímavé od těch zajímavích dělit. Leda ty nezajímavé dávat na konec zásobníku.

#7 frdrx

frdrx

Publikováno 29 březen 2009 - 18:04:21

Přesně tak, vyhazovat zdánlivě nezajímavé snímky je potenciálně velká škoda. Už se mi dostkrát stalo, že jsem s odstupem měsíců či let v nějakém snímku, který bych předtím klidně vyhodil, objevil smysl nebo dokonce kouzlo. Kdysi jsem je dal stranou a nyní je s pýchou promítám.

#8 jirif

jirif

Publikováno 29 březen 2009 - 20:58:51

zajímavé rámečkuju, nezajímavé nebo ty, které nechci prezentovat, nechávám v šanonu v košilkách. Nevyhodím nic, ale protříděno mám

#9 Drevorubec

Drevorubec

Publikováno 10 duben 2009 - 17:22:28

Já si sestavuji univerzální promítací šou. Z akce promítám krajinky, technický záležitosti, zvířata i lidi dohromady, seřazené chronologicky. Lidí mám málo, protože fotím pomalu. Cizím nevadí malé množství neznámých a kamarádi se chtějí vidět a jsou schopni kvůli tomu přetrpět to ostatní :o)
Nepovedené vyřazuji, ale nevyhazuji, archivuji zvlášť. Úspěšnost mám kolem 80%, ale možná je to slabou sebekritikou.
Digitálisti co nemažou jsou hrozní. Věřím tomu, že historie ocení nás co máme soudnost. Pokud nás teda nepřeválcuje kvanitou.

#10 Drevorubec

Drevorubec

Publikováno 10 duben 2009 - 17:33:08

Taky záleží na tom co fotíš. Jeden příklad: kamarád nafotil nádherný diáky v Peru a Bolívii. Při promítání vypraví jak viděli to či ono, šli tam, vezli se zpátky a tak dál, ale ani na jednom diáku nemá nikoho ze svých spolucestovatelů. Divný ne? Promítaná série diáků by měla dávat smysl i jako celek.