Přejít na obsah


Fotka

Glycin pro foto


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
78 odpovědí na toto téma

#1 andy

andy

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 29 březen 2009 - 23:14:27

KYSELINA P-HYDROXYFENYLAMINOOCTOVÁ - NEPORADÍTE NĚKDO, Km n NI? kDE JI KOUPIT? DÍKY.
  • 0

#2 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 30 březen 2009 - 08:04:32

click
  • 0

#3 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 30 březen 2009 - 10:22:23

potvrď prosim nalezení odkazu, máznu to, díky
  • 0

#4 Magnolar

Magnolar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 137 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 30 březen 2009 - 11:03:38

Tady snad: zde klikni


Ale vyjde to asi dost draho.
  • 0

#5 PetrH

PetrH

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 68 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 30 březen 2009 - 11:34:53

KYSELINA P-HYDROXYFENYLAMINOOCTOVÁ není GLYCIN!! dokonce ani fenylglycin. Glycin je kyselina aminooctová.
  • 0

#6 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 30 březen 2009 - 13:35:26

Existují dvě zcela rozdílné látky s českým názvem "Glycin". Ten fotografický má chemické názvy monoacetylparaaminofenol nebo N-(4-hydroxyfenyl)glycin a označení CAS 122-87-2. Anglicky se jmenuje "Glycin".
Ten druhý se anglicky jmenuje "Glycine" a je to aminokyselina. Používá se například v kosmetice nebo do výživových doplňků.
  • 1

#7 PetrH

PetrH

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 68 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 31 březen 2009 - 11:15:31

dubraro: díky za osvětlení, jeden se pořád učí :wink:
  • 0

#8 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 7 srpen 2009 - 10:23:23

Moji milí, našel jsem při brouzdání po wikipedii tuto větu:

One method is to react p-aminophenol with chloracetic acid in a solvent and purify glycin.

Tedy vlastně postup přípravy glycinu. Jako chemik jsem ovšem diletant, nebyl by někdo zdatněkší schopen vymyslet z toho, jak na věc?(Polopaticky, krok od kroku, pro primitivy jako jsem já).
  • 0

#9 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 7 srpen 2009 - 10:32:23

sakra, fakt se to nedá v české kotlině nikde koupit?
  • 0

#10 mvrba

mvrba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 142 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 13

Publikováno 6 září 2009 - 22:54:50

Dotaz:
otvřel jsem Fotografickou chemii od Junge/Hübnera a tam se píše:
N-(4-Hydroxyfenyl)aminooctová kyselina, jiný název N-(4hydroxyfenyl)glycin, starší název fenylglycin, obchodní názvyGlycin atd.
Použití ve vývojkách, vyvolávací látka atd.
Nesdí mi to s Dubrarovým popisem.
Co je tedy v Čechách glycin pro foto?
  • 0

#11 mvrba

mvrba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 142 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 13

Publikováno 6 září 2009 - 23:11:36

Abych to upřesnil: nesedí mi to, že glycin NE pro foto je aminokyselina (podle knihy je ten pro foto také) a také nesedí kód chemikálie (Penta má jiný než CAS 122-87-2).
  • 0

#12 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 11 září 2009 - 21:06:19

pokud mne mé chemické neznalosti nepletou, tak glycin pro foto je ona aminokyselina (glycin) na benzenovém jádře - tj. fenylu.

fenyl/benzen je jako chemická skupina přítomen v mnoha vyvolávacích látkách - např. fenidonu, hydrochinonu, pyrokatecholu, metolu aj. A celkově nepatří ke zcela zdraví neškodným látkám...což vysvětluje také jejich značnou nepoživatelnost
  • 0

#13 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 11 září 2009 - 21:22:12

pokud mne mé chemické neznalosti nepletou, tak glycin pro foto je ona aminokyselina (glycin) na benzenovém jádře - tj. fenylu.


malá korekce...je to AMK na benzenovém jádře, kde z druhé strany je navázána OH skupina.

a obecná rada - zkuste blbou wikipedii a učebnici organické chemie pro školy obecné, kde bude něco jako přehled základního - systematického - názvosloví. je fajn mít nějakou předtsavu co, které písmenku ve vzorci vlastně je.
  • 0

#14 mvrba

mvrba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 142 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 13

Publikováno 12 září 2009 - 15:37:29

Díky Gorgimu za odpověď a ponouknutí.
Protože mně také napadlo udělat si pořádek ve vzorci a názvosloví, hledal jsem.
Název glycinu pro foto byl: Monoacetylparaaminofenol (Kulhánek), N-(4-Hydroxyfenyl)aminooctová kyselina nebo N-(4-Hydroxyfenyl)glycin (JUnge/Hübner), Monoacetylparaaminofenol nebo Kodurol (jiná kniha Kulhánek), Glycín, parahydroxifenylglycin, Orwo 141 (Kulhánek tabulky), p-Hydroxyphenylaminoacetic acid; p-hydroxyanilinoacetic acid; para-oxyphenyl glycin; para-oxyphenyl glycocoll (www.jackspcs.com), na české wikipedii nic, anglická N-(4-hydroxyphenyl)glycine, p-hydroxyanilinoacetic acid, photoglycine.
Vzorce: C6H4(OH).(NHCH2.COOH) (Kulhánek), C3H9O3H (Kulhánek/Štverák), CH4(OH).(NHCH2).(COOH) (Kulhánek tabulky), C8H9NO3 (sciencelab.com).
Myslím, že z toho vyplývá, že vyznat se není tak snadné, jako dobrá rada o wikipedii. Ale jsem si vědom děr ve vzdělání a pracuji na nich. Také o škodlivosti (jak glycinu, tak např. pyrokatechinu) vím - to jen abych se nestal snadným terčem jako jiní tady na serveru :)
  • 0

#15 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 12 září 2009 - 16:01:01

Díky Gorgimu za odpověď a ponouknutí.
Protože mně také napadlo udělat si pořádek ve vzorci a názvosloví, hledal jsem.
Název glycinu pro foto byl: Monoacetylparaaminofenol (Kulhánek), N-(4-Hydroxyfenyl)aminooctová kyselina nebo N-(4-Hydroxyfenyl)glycin (JUnge/Hübner), Monoacetylparaaminofenol nebo Kodurol (jiná kniha Kulhánek), Glycín, parahydroxifenylglycin, Orwo 141 (Kulhánek tabulky), p-Hydroxyphenylaminoacetic acid; p-hydroxyanilinoacetic acid; para-oxyphenyl glycin; para-oxyphenyl glycocoll (www.jackspcs.com), na české wikipedii nic, anglická N-(4-hydroxyphenyl)glycine, p-hydroxyanilinoacetic acid, photoglycine.
Vzorce: C6H4(OH).(NHCH2.COOH) (Kulhánek), C3H9O3H (Kulhánek/Štverák), CH4(OH).(NHCH2).(COOH) (Kulhánek tabulky), C8H9NO3 (sciencelab.com).
Myslím, že z toho vyplývá, že vyznat se není tak snadné, jako dobrá rada o wikipedii. Ale jsem si vědom děr ve vzdělání a pracuji na nich. Také o škodlivosti (jak glycinu, tak např. pyrokatechinu) vím - to jen abych se nestal snadným terčem jako jiní tady na serveru :)


ono je třeba triošku porozumět systému názvosloví a základním stavebním prvkům:
fenol = fenyl (tj. benzenové "jádro") + OH skupina - tj. alkohol odvozený od benzenu
para (zkratka p-) = pozice navázání na benzenovém jádře - skupiny jsou navázané na 1.a 4. uhlíku 6 uhlíkového "jádra"
glycin = (NHCH2).(COOH) si rozklíčujeme jako - NH - amínová "skupina", acetyl - skupina odvozená od kyseliny octové CH3 COOH. Glycin je tedy kyselina aminooctová neboli aminoethanová.

a všechny výše uvedené názvy jsou kombinací výše uvedených "součástí" nebo funkčních skupin, rozbor onoho názvu s anilínem je na další povídání.

Spíš jde o to, že si vlastně můžeme vybrat které části vezmeme jako základ sloučeniny - a kterou jako přídavnou skupinu. to mění název, po rozložení jsme ale na stejné sloučenině.

jo a CH4(OH).(NHCH2).(COOH) (Kulhánek tabulky) je špatně - patří tam C6H4.
  • 0

#16 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 14 září 2009 - 07:27:33

Když si otevřete Lookchem nebo Eurochem, tak vám najde desítky až stovky různých "glycinů". Hledání podle názvu nevede rozumným způsobem k cíli. Proto si stále myslím, že podle CAS 122-87-2 lze najít ten správný, fotografický. I podle nakreslené struktury molekuly to sedí. To ale neznamená, že by pod jiným CAS nemohl být také správný, vícenásobně přidělené CAS stejné látce není nic výjimečného.

To všechno ovšem neřeší původní problém, kde a jak fotografický glycin koupit...
  • 0

#17 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 14 září 2009 - 10:52:02

To všechno ovšem neřeší původní problém, kde a jak fotografický glycin koupit...

Tak přesně tohle jsem chtěl napsat už ráno :-)
  • 0

#18 mvrba

mvrba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 142 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 13

Publikováno 14 září 2009 - 16:08:04

Díky za všechny odpovědi.
V době kdy jsem psal dotaz, jsem nedůvěřoval úplně zde uvedeným informacím - proto se hlavně Dubrarovi velmi omlouvám.
CAS je dobré vodítko (když vím, který je správný).
To Goro: připomínky samozřejmě beru - ale nevím, jestli budu mít kdy vstřebat středoškolskou nebo vysokoškolskou chemii, která je pro vás samozřejmá, ale mně minula :-(
A teď dobrá zpráva: volal jsem panu Lukešovi a ten glycin pro foto je schopný objedant z Belgie. Cena 100g cca 3000,-Kč :-(
Není toto další možnost? http://www.adorama.c...archinfo=glycin
při objednání 10ks vyjde cena balení pod 500,-Kč
  • 0

#19 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 14 září 2009 - 16:19:24

Ujme-li se někdo organizace hromadného nákupu z Adoramy, připojím se s objednávkou.
BTW: Nákup Dimezone-S z USA dopadl nad očekávání dobře (až na to, že největší objednatel ještě nezaplatil...)
  • 0

#20 mvrba

mvrba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 142 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 13

Publikováno 14 září 2009 - 16:38:25

Dimezon jsem prošvihl (dovolená) a klidně se ujmu nákupu z Adoramy.
Navrhuji domluvu: můj známý ode mne dostal objednávku několika chemikálií včetně glycinu. Nyní je na dovolené a za týden se vrátí. Pokud glycin sežene (za dobrý peníz) v tuzemsku, zorganizuji také nákup pro zájemce z TK. Když jej nesežene, podnikneme Adoramu.
  • 0

#21 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 14 září 2009 - 20:06:46

Lepší je přímo librové balení glycinu od "výrobce" Photographers' Formulary - přímy odkaz na glycin v jejich shopu.
  • 0

#22 mvrba

mvrba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 142 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 13

Publikováno 15 září 2009 - 15:46:17

Dobrý tip - ale jedna libra (0,45kg) vyjde na 79 dolarů, na Adoramě po 100g na cca 67 dolarů. Je tam něco, čeho jsem si nevšiml?
  • 0

#23 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 15 září 2009 - 21:07:07

předběžně bych nějaký glycinek také vzal. staré zásoby mám...ale to se nezkazí
  • 0

#24 Magnolar

Magnolar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 137 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 16 září 2009 - 06:46:31

To je dobře. Právě jsem se chtěl zeptat, jestli je vůbec mezi námi někdo, kdo ten Glycin vyzkoušel nebo alespoň viděl.
Nějaký bych si také rád vzal...
  • 0

#25 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 16 září 2009 - 18:03:05

předběžně bych nějaký glycinek také vzal. staré zásoby mám...ale to se nezkazí

Nechci ti kazit radost, ale právě glycin v prášku moc dlouho nevydrží. Když se z původně nažloutlých krystalů se mění na béžově hnědé, tak je po něm. To mám vyčteno, prý k tomů dochází tak po 3- 4 měsících. Je to důvod, proč se práškové (pozitivní i negastivní) vývojky od výrobců fotochemie dělají bez glycinu.
Nevím jak to fungovalo u původní Fomy PW, která snad měla glycin obsahovat. Mám zkušenost až s tou novou, kde je na rubu přebalu napsáno že jde jen o hydrochinonovou vývojku. Tady bych to chtělo nějakého praktika s větší praxí nebo dotaz do Fomy, jak to bylo a jak to je teď.
  • 0

#26 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 16 září 2009 - 18:11:40

Dobrý tip - ale jedna libra (0,45kg) vyjde na 79 dolarů, na Adoramě po 100g na cca 67 dolarů. Je tam něco, čeho jsem si nevšiml?

No spíše to po 100g vyjde na 72 dolarů.

Spíš bych bral od Photographers' Formulary, protože je to přímý zdroj. Od nich to Adorama bere a prodává dál. Takže klidně to může být nějaká várka, která jim tam leží kdoví jak dlouho. Berte to jen jako doměnku odvíjející se od ceny. Adorama 15.95, Photographers' Formulary $18.95 USD v případě 100g balení. A nebo je to úplně jinak ... 8-)

Rozhodně bych byl pro čerstvý glycin.
  • 0

#27 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 16 září 2009 - 19:49:37

ať je to jak je, rozhodně bych se s jednou dávkou přidal.
  • 0

#28 nicodeme

nicodeme

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 273 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 17 září 2009 - 13:31:35

Ke glycinu ve FOMADONU PW:
již asi 5 let se glycin ve výše uvedené vývojce neužívá, nahradil jej izoascorban :-)(
Poslední zbytek glycinových zásob z Fomy jsem ukořistil já :-)
Měli tam ještě jedno zapomenuté balení v laborce.
Glycin se opravdu velice rychle (v práškové formě) kazí :(
Ale dá se to omezit skladováním v suchu, temnu, chladnu a bez přístupu vzduchu v inertní atmosféře; za těchto podmínek vydrží i několik let. Ale udržet takovéto skladovací podmínky mimo laboratoř není snadné. V nějaké literatuře (nevzpomínám si jaké) jsem se setkal i se skladováním formou roztoku, doba použitelnosti se pak nepatrně prodloužila z max. 1/2 roku v běžné chemické láhvi a v běžných podmínkách na rok, maximálně dva, opět v normálním prostředí.
  • 0

#29 mvrba

mvrba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 142 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 13

Publikováno 8 červen 2010 - 17:44:41

Vážení kolegové,
někdy na podzim jsem sondoval zájem o nákup Glycinu na Adoramě. Protože se debata trochu zvrtla k probírání cla a podobných věcí, rozhodl jsem se nákup podniknout na vlastní triko a podělit se posléze s vámi.
Bohužel, kamarád na podzim úplně zvrtal moji objednávku (žádný glycin, místo 100g fenidonu jen 10g apod.) a musel jsem počkat na další příležitost.
Ta nastala v květnu, kdy bylo jasné, že známý známého opět pojede z NY do Čech.
Vera jsem vyzvedl zásilku deseti 100g balení glycinu. Cena jednoho vychází na 384,- Kč (včetně poštovného a daně v NY).
Já si nechám 2 balení, ze kterého odsypu pro kdoco, 1x rezervováno pro nicodema a 1x pro Tomáše Hájka.
Zbývá 6 balení, které si můžete rozebrat. Pište, prosím, sem do fóra, ať mohu zájemce seřadit podle toho, jak byli rychlí (podle známého úsloví). Výjimku bych rád udělal pro dubrara, kterému budu držet balení i v případě, že by nestihl reagovat včas - a to na výraz díků za jeho pomoc na TK, encyklopedické znalosti a organizaci jiných hromadných nákupů.
Howgh...
  • 0

#30 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 8 červen 2010 - 17:53:39

Mám zájem o jedno balení, případně půjdu s někým napůl, aby se dostalo na více lidí.
  • 0

#31 Sokolík.

Sokolík.

    Nováček

  • Banned
  • Pip
  • 299 příspěvků(y)
Reputace: -4

Publikováno 8 červen 2010 - 18:01:51

MOC PROSÍM o jedno balení,čekal jsem na tuto chvíli jak budhistický mnich na nirvánu.. :-)
  • 0

#32 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 červen 2010 - 18:09:22

přidám se s povděkem - jedno balení či s někým z phy na půl.
  • 0

#33 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 444 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 8 červen 2010 - 18:28:15

vzal bych taky jedno baleni, kdyztak s JARA na pul
  • 0

#34 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 8 červen 2010 - 18:29:46

No to je bomba! Hlásím se o jedno balení, případně o jedno s někým napůl, pokud by byl zájem převeliký!! Díky za počin! :-)
  • 0

#35 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 8 červen 2010 - 18:31:41

vzal bych taky jedno baleni, kdyztak s JARA na pul

No to je souhra! O minutu jsi mě předběh - jen jsem odskočil se synkem na matematiku... Ale jsme tam! :-) 8-)
  • 0

#36 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 444 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 8 červen 2010 - 18:42:04

no, ja bych samozrejme bral baleni cele, ale jelikoz bude urcite malo, tak se soudruzsky rozdelim :-)
  • 0

#37 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 8 červen 2010 - 18:46:22

máme v hradci nově vobjevený glycinový ložisko 8-) :-)
  • 0

#38 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 8 červen 2010 - 19:09:57

přidám se s povděkem - jedno balení či s někým z phy na půl.

Pokud by jsi se podělil, by jsem si tu půlku vzal.
  • 0

#39 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 8 červen 2010 - 20:13:47

Ploci by byl také nesmírně rád, kdyby se s ním někdo podělil. Už dlouho chci vyzkoušet taký jeden recept...
  • 0

#40 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 8 červen 2010 - 20:17:00

1 balení pro Ostravu by ještě bylo? Pro zájemce z Ostravy bych se rozpůlil, či potřetil :-)
  • 0

#41 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 9 červen 2010 - 05:55:24

Vera jsem vyzvedl zásilku deseti 100g balení glycinu. Cena jednoho vychází na 384,- Kč (včetně poštovného a daně v NY).
Výjimku bych rád udělal pro dubrara, kterému budu držet balení i v případě, že by nestihl reagovat včas - a to na výraz díků za jeho pomoc na TK, encyklopedické znalosti a organizaci jiných hromadných nákupů.

Ó děkuji, ani jsem netušil, že mám takový věhlas. :-)
100g je mnohem víc, než potřebuji. Nebudu glycin systematicky používat, stačí mi tak 20g na několik experimentů, o zbytek se rád rozdělím.
  • 0

#42 Magnolar

Magnolar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 137 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 9 červen 2010 - 06:28:21

To je skvělé! Rád bych si vzal také jedno balení nebo alespoň polovinu.
  • 0

#43 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 9 červen 2010 - 08:12:44

Oh! Asi jsem to prošvihnul. Mám také zájem o jedno balení.
  • 0

#44 mvrba

mvrba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 142 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 13

Publikováno 9 červen 2010 - 13:14:13

Malé shrnutí:
nlc - 1x (odsypal by, prosím, 20g dubrarovi?)
Sokolík - 1x
Jirinol - 1/2
Pignon a Jaro 1x
otik 1/2 vyřešit s Jirinol?
Ploci a ToFF 1x
Magnolar 1x
bzencakovi se zatím omlouvám. Možná bude na podzim další várka.
Buďte tak hodní, a napište, jestli souhlasíte s tímto rozdělením. Hlavně ti, co si budou vyřizovat půlení balení - nerad bych se někoho dotkl. Pište sem nebo do SZ (nebo mail, to je jedno). Mimopražští napište, jak vám to mám dopravit.
  • 0

#45 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 červen 2010 - 13:26:29

s otikem se podělíme.souhlas.
  • 0

#46 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 9 červen 2010 - 13:32:49

Určitě odsypu dubrarovi, už jen za jeho ochotu. A s bzencakem se také o trochu podělím, jestli bude chtít.
  • 0

#47 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 9 červen 2010 - 15:47:34

OK, děkuji.
  • 0

#48 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 9 červen 2010 - 16:37:53

chlapi, držte mi palce, po letech sem se rozhoupal - bude to moje první vlastnoručně namíchaná vývojka - bude to poprvý, mam trému... :)
  • 0

#49 Sokolík.

Sokolík.

    Nováček

  • Banned
  • Pip
  • 299 příspěvků(y)
Reputace: -4

Publikováno 9 červen 2010 - 17:22:05

chlapi, držte mi palce, po letech sem se rozhoupal - bude to moje první vlastnoručně namíchaná vývojka - bude to poprvý, mam trému... :)


A co to bude za speciální šnaps ? :D
  • 0

#50 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 červen 2010 - 17:38:34

chlapi, držte mi palce, po letech sem se rozhoupal - bude to moje první vlastnoručně namíchaná vývojka - bude to poprvý, mam trému... :)


já si glycinku nikdy nemíchal, ovšem párkrát použil davno tamu nazad - Ilford Hyphen tuším se to jmenovalo, drahé jak ludra ... ňamka, rozsvícenou žárovku jsem měl na NP20 s vykresleným vláknem i tím, co bylo za ní....
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních