Přejít na obsah


Fotka

wet plate collodion - mokrý kolodiový proces


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1536 odpovědí na toto téma

#1401 chino

chino

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 262

Publikováno 4 červen 2021 - 21:44:42

...vidím že neleníte a kolodiem nešetříte pánové, všechna čest! Já už hodlám taky tento víkend nasát plnými doušky vůni étheru, konečně. Budu zkoušet nově dovezený záblesk strobex, dneska jsem ho poprvé zkušebně odpaloval, generátor je na 5000W, jenomže mi to při plném výkonu vyhodí pojistky(než se generátor plně nabije), výbojka jde odpálit pouze na 3/4 výkonu, tzn. nějakých 3700W teoreticky, bude s tím ještě nějaká práce, ale fungovat by to mělo. Výbojka-trubice je dlouhá 1.6m, generátor váží 128kg, byl to docela adrenalin to poprvé odpálit, těch 5000W už budí respekt.

 

Taky mám nový stan půdorysně 1.8x3.6m, ale bude chtít doladit světlotěsnost, ještě jsem ho ani nesložil a už se mi něj dneska stihlo vylít víno(nejspíš rybízák) z roku 1937, litrová lahev, ručně zadrátovaný korkový špunt-zcela nečekaně samovolně vyletěl, tu lahev jsem uložil na trám asi před deseti lety, obrovská náhoda byla, že jsem byl zrovna asi čtyři metry od toho, než jsem zjistil co se vlastně stalo tak se asi třetina vylila, stan už má tedy vůni rybízu ročník 1937.

 

Už se těším až něco zase budu fotit, sezona právě začíná, nechť teče kolodium proudem...

Přiložený soubor (y)


  • 5

#1402 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 637 příspěvků(y)
Reputace: 1 299

Publikováno 5 červen 2021 - 13:15:58

pane Chino, dobre, ze ste napisali, lebo som uz sa chytal Vam pisat mail, ze kde ste strateny. no, nieco neskutocne nadherne zaroven strasidelne. stratim slova, uplne mi vyrazi dych. takym pekelnym strojom este som v zivote nerobil.  som zvedavy na vysledky. stan tiez mate dost velky. no aspon ste aj pokrstili riadne.  ribezlove vino  z r. 1937 sa nenajdete na kazdom rohu. samozrejme prajem Vam vela radosti a uspechov z pouzita Vasich novych zariadeni.

 

u mna len nepodstatne zmeny, drobne upravy v atelieri (stropny a nastenny system) a "novy"  historicky Petzvalov objektiv  Lerebours et Secretan à Paris, 300mm f/4,5 - rok vyroby 1887 s irisovou clonou na 18x24cm, tesno vykresli aj 24x30cm, kupene z Istambulu, este caka na celkovu restauraciu. 

 

 

po01.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.


  • 5

#1403 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 798 příspěvků(y)
Reputace: 2 155

Publikováno 27 červen 2021 - 10:45:09

prototyp v2 40x40cm od lattyho

.

 

 


  • 4

#1404 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 637 příspěvků(y)
Reputace: 1 299

Publikováno 1 červenec 2021 - 20:10:01

Klasicka fotograficka dielna/ mokry kolodiovy proces - Gombasek 15.7.- 17.7.2021 

 

 

2021ambrocsend001.jpg

 

Dve jablka a jedna hruska / ambrotypia 24x30cm, kolodium Lea 3, objektiv Zeiss Tessar 360/4.5

 

 

.


  • 4

#1405 resolut

resolut

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
Reputace: 404

Publikováno 13 červenec 2021 - 15:47:33

Ahoj Kamarádi :) Za měsíc - 14.srpna se u nás (v Žirovnici) uskuteční menší jednodenní hudebně/umělecká akce. Měl by někdo z Vás zájem se zúčastnit, jako kolódiový portrétní fotograf? Bude tam cca 100-150 lidí (asi jen zvaných). Ideál pro někoho, kdo má proces zmáknutý...Možnost prezentace/možná přivýdělku.. Mohu případně asistovat..  Já  jsem vše na kolódium prodal, jinak by jsem to samozřejmě dělal já.. Akce na dost zajímavém místě - umělecká kovárna, zahrada, les, stodola..

No, pokud by to někoho zaujalo, prosím co nejdříve napište na resolut@tiscali.cz

Zdar ;)


  • 0

#1406 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 637 příspěvků(y)
Reputace: 1 299

Publikováno 17 červenec 2021 - 20:33:14

Klasicka fotograficka dielna/ mokry kolodiovy proces - Gombasecky letny tabor madarskych studentov / Gombaszögi Nyári Tábor 

 

 

Gombasecka dolina je nedaleko od Roznavy, pri gomaseckej jaskyni a pod silickou planinou. okolie nadherne, ale velka relativna vlhkost vzduchu, teplota 30-34 st., caste prehanky a burky...  zaujem bol vazny, ale samotny proces obmedzil pocet moznych ucastnikov. museli sme vybudovat v improvizovanych priestoroch jednu tmavu komoru a jeden atelier. sest mladych zacinajucich fotografov a  ja sme pracovali intenzivne tri dni kolodiom denne aj 10 hod. je to obraska radost, ale musim povedat, aj poriadna drina : - )

 

 

prvy den - portretna fotografia (atelierove portrety - ambrotypie a ferrotypie 18x24cm, 24x30cm)

 

port001.jpg

 

portret/ ambrotypia 24x30cm

 

 

druhy den - kolodium v pleneri ( klasicka krajinarska fotografia, panormaticka fotografia)

 

pano01-1s.jpg

panorama gombaseckej doliny/ 4 ferrotypie 24x30cm -  celkovy rozmer 120x24 cm

 

 

treti den - problematika pouzivanych chemikalii, problematicke body procesu, dokoncovanie prace, ramovanie a celkova adjustacia kolodiovych fotografii

 

pano2.jpg

 

fotoaparat 24x30cm pri fotografovani poslednej ferrotypie panoramy 120x24cm

 

 

 

 

.


  • 8

#1407 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 798 příspěvků(y)
Reputace: 2 155

Publikováno 26 červenec 2021 - 16:05:29

.

obcasna spust na selficka

 


  • 4

#1408 chino

chino

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 262

Publikováno 29 červenec 2021 - 22:43:11

Zdravím pánové, přispěji také svou troškou do mlýna:

 

resolut: kdyby to nebylo tak složité, tzn. dopravit všechnu tu objemnou techniku do Žirovnice, plus mít zajištěnou elektřinu na několik záblesků, temnou místnost, nejlépe tekoucí vodu a spoustu dalších podstatných detailů, přijel bych. Uvažoval jsem o tom v prvním okamžiku, ale nejde moc improvizovat aby to za něco stálo, to chce svoje zaběhnuté prostředí. Jinak ta akce zní zajímavě.

 

Pane Petzvale, opět krásná a záslužná práce jak jinak. Já se pořád chystám na focení přírody venku, ale není to jednoduché zorganizovat, má to několik háčků a není čas vše hned vyřešit, takže zatím jenom občasný portrét v interiéru. Panorama Gombaseckej doliny  96x30cm je super, ty přechody máte opravdu přesně.

 

Jinak jsem si pořídil do komory hodiny s červeným podsvícením. Mimo červené světlo počítá i sekundy, mám rád vše přesně, takže nemusím počítat nebo koukat na stopky při polití vývojkou, pro mě prostě zlepšovák. Foto níže, plus ambro 45x45cm.

 

Koncem srpna a tuším začátkem října pořádám dvě menší veřejnokulturní akce(viz. aktuality na webu), jste zváni!...i mimo tyto termíny samozř...

 

Práce moc, ale nic nehoří, je třeba si to umět v klidu zorganizovat, nikdy nikam nespěchám.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  deml.JPG   70,57K   3 Počet stažení
  • Přiložený soubor  deml1.JPG   81,91K   3 Počet stažení

  • 2

#1409 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 637 příspěvků(y)
Reputace: 1 299

Publikováno 30 červenec 2021 - 10:29:14

Pane Chino,  no dakujem za Vase slova, a hlavne, ze ste korigovali moj hlupo udany rozmer kolodiovej panoramy... samozrejme 4x 24x30 je 96x30.  vidno, ze to ide dole vodou, uz ani pocitat neviem a vidim po sebe aj tie neskutocne preklepy. 

Tie prechody samozrejme este by mohli byt lepsie, ale aj tak nam to dalo dost roboty... ale aj zabavy a radosti. Tu Vasu tmavu mate uzesne vyriesenu a vidim, ze aj ten Vas novy pekeny stroj funguje dobre, co ma nesmierne tesi.

 

Pan  Resolut, prepacte, ze na Vasu vyzvu som nereagoval, ale pre mna je to pomerne velka vzdialenost - soferujem tolko, kolko skutocne musim - , aj ked Vasa akcia vyzera byt velmi sympaticka.

 

.

 

.


  • 1

#1410 chino

chino

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 262

Publikováno 2 srpen 2021 - 21:38:11

Pane Petzvale, s pekelným strojem je to velice zapeklité. Vyměnil jsem jistič v el. rozvaděči, takže už se dobíjí kondenzátory generátoru na plný výkon, takže blýskám na plný výkon teoretických 5000Ws.

 

Ale co se děje?...nějakým zatím nevysvětlitelným jevem zde již platí zákony kvantové mechaniky, nikoli logicky ty fyzikální. Tedy, s kolegou Fabiem jsem flashmetrem porovnával výkony různých záblesků, vše probíhalo dle plánu, matematicky vše sedělo, výkon záblesku(resp. EV) byl dvojnásobný než 2000Ws(v době kdy ještě nebyl silnější jistič). V ničem jsem tedy neviděl problém až do doby, než jsem zkušebně exponoval desku na plný výkon. Tedy, čekal jsem přeexpozici, ale výsledek byl opačný, černá deska zůstala černá. Toto jsem ještě samozř. zopakoval, ale se stejným výsledkem. Takže jsem blýsknul 2x...na desce už se objevil obraz. Když to shrnu, flashmetr měřil 4000Ws, ale desku mi to osvítí pouze 1000Ws. Pro mě velká záhada, ty trubice jsou snad někdy z osmdesátých let, jestli je to napuštěné xenonem, kryptonem nebo něčím jiným netuším, je možné že to dává jinou vlnovou délku než potřebuji(což tedy napadlo Fabia). Momentálně mám tuhle elektrárnu odstavenou a blýskám na osvědčené záblesky. Každopádně chci tuhle záhadu "ztraceného světla" ještě vyřešit.


  • 0

#1411 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 3 srpen 2021 - 11:24:35

.

obcasna spust na selficka

to je výborné!
osobně, co by konstruktér a průkopník ztrátové padací závěry, žasnu nad jednoduchostí a plnou funkcí tohoto systému!

zmíněný způsob s krytkou a provázkem jsem použil již před mnoha léty a jistě jsem nebyl sám, ovšem až teprve nyní vidím, jak byl nedokonalý

šlo o deseti vteřinové exposice a zakrytí jsem řešil, vzpomenuv na vybíjenou na základní škole, hozením hadru směrem ke kameře

tento dvoustupňový hadroidní systém opravdu zaslouží být v učebnicích protože se s ním dají dělat i sportovní časy kolem vteřiny


  • 0

#1412 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 637 příspěvků(y)
Reputace: 1 299

Publikováno 7 srpen 2021 - 14:39:24

Pane Petzvale, s pekelným strojem je to velice zapeklité. Vyměnil jsem jistič v el. rozvaděči, takže už se dobíjí kondenzátory generátoru na plný výkon, takže blýskám na plný výkon teoretických 5000Ws.

 

Ale co se děje?...nějakým zatím nevysvětlitelným jevem zde již platí zákony kvantové mechaniky, nikoli logicky ty fyzikální. Tedy, s kolegou Fabiem jsem flashmetrem porovnával výkony různých záblesků, vše probíhalo dle plánu, matematicky vše sedělo, výkon záblesku(resp. EV) byl dvojnásobný než 2000Ws(v době kdy ještě nebyl silnější jistič). V ničem jsem tedy neviděl problém až do doby, než jsem zkušebně exponoval desku na plný výkon. Tedy, čekal jsem přeexpozici, ale výsledek byl opačný, černá deska zůstala černá. Toto jsem ještě samozř. zopakoval, ale se stejným výsledkem. Takže jsem blýsknul 2x...na desce už se objevil obraz. Když to shrnu, flashmetr měřil 4000Ws, ale desku mi to osvítí pouze 1000Ws. Pro mě velká záhada, ty trubice jsou snad někdy z osmdesátých let, jestli je to napuštěné xenonem, kryptonem nebo něčím jiným netuším, je možné že to dává jinou vlnovou délku než potřebuji(což tedy napadlo Fabia). Momentálně mám tuhle elektrárnu odstavenou a blýskám na osvědčené záblesky. Každopádně chci tuhle záhadu "ztraceného světla" ještě vyřešit.

 

Pane Chino, je mi to luto... vychadzam z toho, ze ste vsetko skontorlovali a odmerali, priznam sa Vam, ze nieviem co sa deje.  Podla technickych dat tiez sa da zistit povodna farebna teplota... ale...  Dakde som cital, ze starnutim povodna farebna teplota zableskovych trubic sa posuva do teplejsieho spektra. Ale az na tolko? Neviem, nemam s tym skusenosti. Ja by som este odmeral tu ferebnu teplotu... a tu odmerat s potrebnou presnostou nie je problem. Su aj vaznejsie pristroje, ale  na to Vam postaci napr. nastavec Gossen Profi Color pre/ s Profisix/ Mastersix. Vo Vasom okoli urcite  niekto vlastni taky pristroj...

 

.


  • 1

#1413 chino

chino

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 262

Publikováno 25 srpen 2021 - 19:57:50

Sklo 60x70, Dogmar 480mm.

Přiložený soubor (y)


  • 5

#1414 chino

chino

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 262

Publikováno 21 září 2021 - 19:47:12

Menší výstava u známého na mlýně(více v aktualitách u mě). V kazetě je vidět sklo 60x70, kotel Strebel(Camino, 7článků), pivo Ježek 11°, akce trvá do soboty.

 

V pátek před zahájením jsem instaloval desku 200x125cm a fotoaparát, toto bylo ve 20h. hotovo, byl jsem rád že už mě čeká pouze sobotní dovoz fotek a jejich instalace. Pro dobrý pocit bezpečí jsem vzal ještě kleště sikovky a zlehka dotáhl šroub kulové hlavy, ten půlcentimetr páky byl moc, přetrhl jsem závit na objímce(matici), zděšení. Celý fotoaparát jsem musel rychle a opatrně demontovat, odjížděl jsem domů s rozbitým stativem a faktem že to musím hned opravit. Nakonec to dopadlo ale nad očekávání, tedy rychle. Vytočil jsem hlavní duralovou tyč s hřebenem a držákem a natočil ji na jiný stativ, ulevilo se mi, ten pozdní večer jsem usnul spravedlivým spánkem. 

Přiložený soubor (y)


  • 5

#1415 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 637 příspěvků(y)
Reputace: 1 299

Publikováno 24 říjen 2021 - 19:44:10

gratulujem k vystave, to su tie chvile, ked lutujem, ze zemepisna vzdialenost je viac, ako je to pre mna prijemne... 

u nas jesen je nadherna, mam novu ultralahku, modernu ale predsa klasicku 4x5" kameru, no samozrejme niekto riesenia sa mi nepacili a musel som urobit dajaky tuning, tak uz chodim s upravenou kamerou dost do prirody, a fotografujem na plany 4x5", ktore nasledne zvacsujem. pomali ale zacina aj atelierove obdobie, a zacinal som dokumentovat moje nastroje na ambrotypie 24x30cm. kolodium Lea 3 miesane 23.11.2018 funguje vyborne. 

nech sa Vam dari... : - )

 

 

2021ambrcsend02.jpg  2021ambrcsend03.jpg

 

moje nastroje I.-II. / 24x30cm ambrotypia,  kolodium Lea 3

 

.


  • 3

#1416 chino

chino

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 262

Publikováno 9 listopad 2021 - 18:18:01

Krásné nástroje, krásně zdokumentovány. Já už mám bohužel svoje kolodiové nástroje opět zazimovány, moc jsem toho letos nenafotil, ale nejde o kvantitu, jde o dobrý pocit z vykonané práce, takže dobrého pomálu. 

V odkazu níže je video z otevřených ateliérů Vysočiny(ani jsem tehdy nezaznamenal, že tam známý něco točí).

 

https://www.fotokara...-ateliery-2021/


  • 3

#1417 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 637 příspěvků(y)
Reputace: 1 299

Publikováno 9 listopad 2021 - 20:40:00

Pane Chino, Vas atelier ma fantasticku atmosferu. podla zaberov je to jedinecne a vzacne miesto.  musite byt velmi stastny clovek.  ak som dobre pochopil, tak nemate moznost vykurovania atelieru? 

hmmm.. moj atelier je ovela skromnejsi, a tmava komora tiez nie je najvacsia, prakticky zdielana kupelna.... tak akurat na 40x40cm sklo. otvoreny atelier mozem mat iba asi pre 2-3 ludi :- )  velka vyhoda, ze je sucastou nasho bytu. casto citit vsade vonu kolodia a sandarakoveho laku. moje bonsaje a ruze ziju tam v pokojnej symbioze s fotoaparatmi.

 

 

at01.jpg

 

 

 

.


  • 3

#1418 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 10 listopad 2021 - 17:53:13

Krásné nástroje, krásně zdokumentovány. Já už mám bohužel svoje kolodiové nástroje opět zazimovány, moc jsem toho letos nenafotil, ale nejde o kvantitu, jde o dobrý pocit z vykonané práce, takže dobrého pomálu. 

V odkazu níže je video z otevřených ateliérů Vysočiny(ani jsem tehdy nezaznamenal, že tam známý něco točí).

 

https://www.fotokara...-ateliery-2021/

uz sa tesim ked budeme chlastat na zahrade


  • 0

#1419 chino

chino

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 262

Publikováno 9 březen 2022 - 20:25:00

Zdravím kolegové. Tak neuděláme letos sraz kolodistů? U mě by to určitě šlo zrealizovat, jak zde bylo kdysi napsáno. Nějaký návrh někdo?

 

Někdy tuším minulý čtvrtek večer jsem sešrouboval žebra nového těla (resp. nástavby na skla 100x100) a začal lepit. Teď už je balsa tl. 12mm(7mm podélně+5mm příčně) pevně spjata s žebry a pomocné závitové tyče demontovány. Ještě někdy vybrousit matnici a dořešit další věci s tím spojené, no a pak třeba i něco vyfotit  :mrgreen: ...letos.

 

Přiložený soubor (y)


  • 4

#1420 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 11 březen 2022 - 10:11:15

co tam das za sklo ?

 


  • 0

#1421 chino

chino

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 262

Publikováno 13 březen 2022 - 18:01:15

Duuri mám dvě skla která vykreslí 120x120cm (co jsem zkoušel), polévat budu skla tl. 4mm, ale je to experiment, dělat tak velký skla je asi blbost, ale menší budu moct dělat pomocí redukcí jakýkoliv, takže asi tak.

 

ty dvě skla:

Doppel Anastigmat Choroplast 500mm a Dogmar 480mm

 

Jinak sem to dneska zkoušel cvičně sestavit, s výtahem se pomocí nástaveb dostanu od 500mm až na 1700mm co jsem tak vypočítal, hlavně že je co dělat  :mrgreen: .

 

 

Přiložený soubor (y)


  • 5

#1422 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 637 příspěvků(y)
Reputace: 1 299

Publikováno 13 březen 2022 - 18:27:58

pane chino, musim oponovat... nie je blbost.. ale radost, dobrodruzstvo, krasa, a este velmi veci, len nie blbost. netrpezlivo cakam na dalsi vyvoj..

 

 

 

 

.


  • 4

#1423 chino

chino

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 262

Publikováno 14 březen 2022 - 11:15:24

pane petzvale, ano máte samozř. pravdu to všechno zažívám. Ale vím, že větší neznamená lepší, takže nevím jestli se tímto zvětšením někam posunu. Každopádně mě baví už ta výroba a při prvním pokusu bude jistě stoupat i hodnota adrenalinu, takže je asi vše v pořádku  :mrgreen: .

 

Jak nahraji a vložím fotografii focenou na výšku, aby zde tak i zůstala? To mi nějak nejde koukám zpětně...


  • 0

#1424 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 14 březen 2022 - 19:29:01

Duuri mám dvě skla která vykreslí 120x120cm (co jsem zkoušel), polévat budu skla tl. 4mm, ale je to experiment, dělat tak velký skla je asi blbost, ale menší budu moct dělat pomocí redukcí jakýkoliv, takže asi tak.

 

ty dvě skla:

Doppel Anastigmat Choroplast 500mm a Dogmar 480mm

 

Jinak sem to dneska zkoušel cvičně sestavit, s výtahem se pomocí nástaveb dostanu od 500mm až na 1700mm co jsem tak vypočítal, hlavně že je co dělat  :mrgreen: .

no tesim sa ked to uvdime nazivo. krasne:)


  • 0

#1425 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 16 březen 2022 - 11:24:30

If your photography doesn't work, make it bigger.

fandím!  taky jsem si tím prošel ;)


  • 0

#1426 Tob

Tob

    Nováček

  • Předplatitel
  • 290 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 66

Publikováno 16 březen 2022 - 20:17:21

If your photography doesn't work, make it bigger.

fandím!  taky jsem si tím prošel ;)

No jéje, taky pro to mám pochopení! Ovšem rozhodně bych nemohl říct, že jsem si tím už prošel. Snad se k tomu taky někdy dostanu :-) Pane chino, můžu hádat, jestli další metou je měch z kloubového autobusu? Každopádně smekám.


  • 0

#1427 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 637 příspěvků(y)
Reputace: 1 299

Publikováno 18 březen 2022 - 19:10:30

Pane Chino, vidíte, že 30x40 cm abrotypia je aká malá...  A verte, že to nie je sarkazmus, ale myslím to smrteľne vážne. Sám viete, že estetická kategoria "lepší" neexistuje. Nič nikde netreba posúvať, proste len robiť a mať z toho radosť. Nech sa Vám darí, držím palce   :)

 

 

30x40ambr2022.jpg

 

 

.


  • 7

#1428 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 798 příspěvků(y)
Reputace: 2 155

Publikováno 22 březen 2022 - 20:49:13

ja si tu pomalicky ladim "novu temnu" komoru a az teraz zahajujem sezonu

.

dnes selficko 30x40

 

.

Přiložený soubor  camera12x16_220322_1.jpg   82,12K   6 Počet stažení


  • 4

#1429 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 798 příspěvků(y)
Reputace: 2 155

Publikováno 22 březen 2022 - 23:34:01

a moje uz tradicne testovacie hlavy

.

8x10, 24cm f.waibl petzval

 

.

Přiložený soubor  sinarP_220315_2.jpg   100,03K   8 Počet stažení Přiložený soubor  sinarP_220315_3.jpg   115,45K   7 Počet stažení


  • 6

#1430 resolut

resolut

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
Reputace: 404

Publikováno 26 březen 2022 - 17:15:08

Zdar kamarádi, nepotřebuje někdo z Vás litinovou opěrku-sedátko na portrétování? Opěrka teleskopická.. Nutná menší úprava u někoho, kdo umí svařovat, nebo jinak - sedátko se pomalu ale jistě ohýbá směrem dolů pod tíhou portrétovaných :)

Symbolická cena, nebo výměna, nutný vlastní odvoz, ideál do měsíce.. Přednost mají mí zdejší přátelé se kterými se osobně znám.. Pište klidně na resolut@tiscali.cz 

IMG_E1993.jpg?ver=0


  • 0

#1431 resolut

resolut

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
Reputace: 404

Publikováno 13 duben 2022 - 17:50:20

https://zebradryplat...-plate-holders/


  • 1

#1432 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 637 příspěvků(y)
Reputace: 1 299

Publikováno 13 duben 2022 - 18:07:58

Aj tento rok bude Word Wetplate Day -  7.5.2022    - priatelia, kolodisti, urobme tento den aspon jednu ambrotypiu na pocest F.S.A.

 

 

2022ambrport02.jpg

 

Ambrotypia 24x30cm -  Lea 3/  Zeiss Tessar 4.5/300

 

 

 

 

 

.


  • 6

#1433 chino

chino

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 262

Publikováno 22 duben 2022 - 22:02:23

...počínaje tímto okamžikem začínám brousit matnici100x100(4mm-kalená), dřevěnou konstrukci po dobroušení skla zespodu jednoduše demontuji a zbyde jenom 5 latiček - přillepených na  21 bodech 3D nano páskou. Ještě to dá několik dní po pár hodinách práce, tohle prostě neuspěchám :mrgreen: ...

 

No a dokončuji další detaily na 100x100, mj. záblesky 2x4000Ws...

 

...ať nám to svítí...

Přiložený soubor (y)


  • 5

#1434 chino

chino

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 262

Publikováno 22 duben 2022 - 22:06:23

...31 bodech...


  • 0

#1435 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 637 příspěvků(y)
Reputace: 1 299

Publikováno 23 duben 2022 - 10:51:41

pane Chino, fantasticke, fascinujuce, neuveritelne.... velmi sa mi pacia Vase technicke riesenia, su podla mna jedinecne, a svedcia o vyspelom technickom mysleni...  len gratulovat Vam mozem.

 

priatelia, kolodisti, nezabudnite 7.5.2022 - Word Wetplate Day - miesto na publikovanie Vasich prac:   https://www.wetplateday.org/

 

ambrsf001.jpg

 

ambrotypia 18x24 cm, kolodium ako stale Lea 3 - objektom je moj zat, ktory je vynikajuci fotograf, so svojim oblubenym aparatom Pentax 6x7 - dovodom tej divnej zltohnedej farby je ten fakt, ze ambrotypiu som zabudol v ustalovaci asi 4 hodin...  isli sme vecerat, az potom som spomenul na obraz v ustalovaci. thiosiran sodny bol celkom setrny, ale sposobil take zafarbenie. aspon uz vieme aj to, ze aj ta destrukcia moze byt niekedy zaujimava.

 

 

 

.


  • 3

#1436 chino

chino

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 262

Publikováno 23 duben 2022 - 12:18:02

Pane Petzvale děkuji za kompliment. Ohledně broušení matnice: dělal jsem už 3ks. 45x45, 2ks. 75x75 a teď 100x100. Takhle velké sklo už je potřeba mít pevně ukotvené aby to necestovalo po stole. Tohle jsem řešil oboustr. izolepou, jenomže když jsem brousil první 75x75 tak ta oboustr. izolepa držela na překližkové desce tak pevně, že jsem to sklo nemohl odlepit. Nakonec se mi podařilo už vybroušenou matnici rozbít při odlepování od překližky. Takže jsem teď udělal konstrukci, zespodu přišroubovanou ke stolu a mám to přilepené jenom na několika bodech. A těch pět latiček co tam zůstane nakonec, půjde vyvrátit doboku/odlepit(testoval jsem to). Jinak nějaké technické řešení se vždycky vymyslí postupně, všechno chce svůj čas, nemá cenu dělat věci napůl.

 

...7.5. se chystám také něco vyfotit!...ať netrhám partu :mrgreen: .


  • 0

#1437 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 24 duben 2022 - 18:28:21

Když jsem kdysi brousil (mnohem menší) matnici, položil jsem ji prostě na dřevěnou desku a podél okrajů jsem přibil laťky tenčí než to sklo. Ani se nehnula a přitom ležela volně. To by mělo fungovat s jakýmkoli formátem, řekl bych.  


  • 0

#1438 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 24 duben 2022 - 21:54:01

co tak protismykova podlozka do vane?


  • 0

#1439 chino

chino

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 262

Publikováno 25 duben 2022 - 06:57:42

...jednoduché a plně funkční řešení je jak píše pan Horenak, ale tj. v případě velikosti matnice-co se vejde na stůl. Já jsem třeba nenašel doma tak velkou plochu co jsem potřeboval(víc než 100x100).

 

Jinak jsem si před chvilkou poprvé odpálil z asi metru do očí 4000Ws, lekl jsem se a kolečko viděl snad ještě 5min, ale vidím je to dobrý :-P .

 

Dělám taky softbox 40x80cm a dokončuji výškově nastavitelnou lavici pro max. 3osoby, plus šest podpěr hlavy(3 z lavice a tři z trámu co jsem do výšky - prostoru nad hlavy nainstaloval). 

 

No a brousil jsem, brousím a brousit ještě budu :-P ...


  • 0

#1440 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 27 duben 2022 - 21:43:59

Skláním se hluboce před vašimi formáty, které jsou úplně mimo můj vesmír, a nechci tady moc chytračit, jen akademicky uvažuju - na položení velkého skla netřeba velké desky, stačila by paleta. Nebo dvě... čtyři... devět... :-P


  • 0

#1441 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 798 příspěvků(y)
Reputace: 2 155

Publikováno 8 květen 2022 - 19:43:08

neco se vcera na wetplateday povedlo cvaknout

.

8x10 / lea3 / dallmeyer 4a a voigtlander 43cm f4.5

 

Přiložený soubor  sinarP_220507_2.jpg   102,1K   11 Počet stažení Přiložený soubor  sinarP_220507_6.jpg   85,49K   5 Počet stažení Přiložený soubor  sinarP_220507_4.jpg   103,7K   5 Počet stažení Přiložený soubor  sinarP_220507_8.jpg   77,64K   7 Počet stažení Přiložený soubor  sinarP_220507_7.jpg   120,14K   5 Počet stažení Přiložený soubor  sinarP_220507_1.jpg   90,52K   5 Počet stažení Přiložený soubor  sinarP_220507_9.jpg   81,03K   7 Počet stažení


  • 10

#1442 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 637 příspěvků(y)
Reputace: 1 299

Publikováno 9 květen 2022 - 10:33:40

Milos, vyborne, gratulujem. moje ambrotypie su skromnejsie, v sobotu som vela casu nemal, vydaval som dceru.

 

0705202202l.jpg   0705202204l.jpg 

 

Judit/ ambrotypia 24x30cm, 2x600Ws jeden zablesk, f/ 4.5                        Old Theme/ ambrotypia 24x30cm, 2x softbox 2x8x180 W/5500K. exp. 1 min. 15 sec.  f/ 22

Zeiss Tessar 360/4.5/ Lea 3

 

.


  • 4

#1443 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 9 květen 2022 - 16:25:48

To je Kubo Č. ? na tej prostrednej?

neco se vcera na wetplateday povedlo cvaknout

.

8x10 / lea3 / dallmeyer 4a a voigtlander 43cm f4.5

 

attachicon.gifsinarP_220507_2.jpg attachicon.gifsinarP_220507_6.jpg attachicon.gifsinarP_220507_4.jpg attachicon.gifsinarP_220507_8.jpg attachicon.gifsinarP_220507_7.jpg attachicon.gifsinarP_220507_1.jpg attachicon.gifsinarP_220507_9.jpg


  • 0

#1444 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 798 příspěvků(y)
Reputace: 2 155

Publikováno 9 květen 2022 - 16:49:26

ano, zavital na pokec

 

 

To je Kubo Č. ? na tej prostrednej?

 

 


  • 0

#1445 synalik

synalik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 12 květen 2022 - 07:55:08

Ahojte vospolok, chceme si do fotklubu objednať chemikálie pre mokrý kolódiový proces. Kedysi sme objednávali cez mamut-photo, ale cena dopravy na Slovensko je 60 EUR, čo je viac než dosť.

Chcel som sa opýtať kolegov zo Slovenska, ako toto riešite. Dík za odpoveď. Braňo - Levice - SK.


  • 0

#1446 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 637 příspěvků(y)
Reputace: 1 299

Publikováno 12 květen 2022 - 08:45:39

Ahojte vospolok, chceme si do fotklubu objednať chemikálie pre mokrý kolódiový proces. Kedysi sme objednávali cez mamut-photo, ale cena dopravy na Slovensko je 60 EUR, čo je viac než dosť.

Chcel som sa opýtať kolegov zo Slovenska, ako toto riešite. Dík za odpoveď. Braňo - Levice - SK.

 

 

zdravim Vas...  na pisanie je to dost, preto napiste mi prosim mail s Vasim telefonnym cislom na gye(zavinac)isternet.sk

 

 

.


  • 2

#1447 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 798 příspěvků(y)
Reputace: 2 155

Publikováno 13 květen 2022 - 10:56:44

asi nebol dobry napad pouzit tvrdu vodu do vyvojky a musim sa zamysliet nad designom ako obvykle "provizornej" kazety

.

 

8x10 / lea3 / voigtlander 43cm f4.5

 

Přiložený soubor  camera12x16_220511_810_1.jpg   107,7K   2 Počet stažení Přiložený soubor  camera12x16_220511_810_3.jpg   89,89K   1 Počet stažení Přiložený soubor  camera12x16_220511_810_4.jpg   119,38K   1 Počet stažení Přiložený soubor  camera12x16_220511_810_5.jpg   96,84K   1 Počet stažení Přiložený soubor  camera12x16_220511_810_6.jpg   132,57K   1 Počet stažení


  • 2

#1448 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 13 květen 2022 - 11:14:28

Pánové nemohu si pomoci, ale i kdyby na kolodiové desce bylo vyfocené kravské lejno s chrobákem, bude ta fotka krásná a nadčasová. Palec nahoru všem co děláte fotky tímhle procesem.


  • 0

#1449 zbynek

zbynek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 13 květen 2022 - 15:16:34

...kravské lejno s chrobákem...

snad si to zobrazené dámy nevezmou osobně... B)


  • 0

#1450 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 637 příspěvků(y)
Reputace: 1 299

Publikováno 13 květen 2022 - 16:44:30

Pane Nakadah, to porovanie s kravskym lejnom a chrobakom je zaujimave, ale chapem, co chcete povedat. Dakujem.

 

Milos, tvrda voda nikdy nie je dobry napad, ale modelky su okuzlujuce. A to je dolezitejsie, lebo vyvojku urobis novu...   :-P

 

 

dome01.jpg

 

Ambrotypia 24x30cm - 3x600Ws jeden zablesk f/ 5.6  - Lea 3 

 

 

 

.


  • 4




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních