Přejít na obsah


Fotka

cross proc


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 kubasscz

kubasscz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 75 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 21 April 2009 - 20:07:49

zdravím pánové, muzete mi nekdo poradit jakej fulm pro cross proces?
Nebo nemáte odkaz kde jsou rozebrane filmy a nejake fotky k nim?
Co jsem cetl tak se hodi Sensia,Astia,Provia...
jestli mate nekdo nejake zkusenosti budu rad kdyz se nekdo podeli...
a nevite jestli to resi nejak v labu?cetl sem ze to znecustuje vyvojku....
A co vyvolani v dragerce tusim fotorosman?8-)
Bohuzel nejsem vybaven na C41
Diku diik :)
  • 0

#2 Prox

Prox

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 65 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 April 2009 - 20:31:27

ja tu mam krabici plnou proslejch agfa diaku, prznit provii crossem by mi bylo asi lito 8-) cpu to do holgy takze z toho lezou ruzny prapodivnosti :) Volat to nechavam u Skody, platim beznou C41 cenu a nemaji s tim zadny problem
  • 0

#3 ivanhoe

ivanhoe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 April 2009 - 21:29:08

Musis si najst taky, ktory ti vyhovuje.. kazdy taha do inej farby.
Mozem ti to odsledovat, vcera sme volali 3.
Napisem, odpisem.. :-))
  • 0

#4 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 21 April 2009 - 21:32:59

cross process se tady už někde řešil, ale ne z tohoto hlediska (který film se hodí).

Ty agfa diáky, které tady zmínil Prox, jsou na cross celkem dobré (jsou to určo ty Agfachrome 100RS expirované v roce 92, že). Nelezou z C41 ale nikterak moc divoce agfa1
, tak tomu občas pomáhám tím, že je nechám před exponováním stát měsíc na slunci, popř s nimi vyvádím různé jiné hovadiny. agfa2

Crossoval jsem prošlou Sensii - vyšla moc krásně sensia tak nějak do žluta :-)

Provie byla taky celkem fajn.. tak dávala sytější odstíny některých barev v jistém tónu (červená, zelená, fialová). Ale nebyla moc prošlá, tak to nebyl žádný ectrém. Minulý týden jsem crosnul 10 let prošlou Provii 400 (zase nechaná na slunci).. barvy měla lechce cool, ale už hodně zrnila (přeexponovával jsem ji o 0,5EV, ale chtělo to asi spíš o 1-1,5EV).

S crossem ektachromu mám špatnou zkušenost.. tady neplatí pravidlo přeexponování, takže mi to vylezlo hodně přeexp. Někde se uvádí, že kodaky by se měly pro cross spíš podexponovat (platí to prý i pro ekta64.. ten tuším táhne do modra.. (asi crossovali 64T)). Btw. s tou agfou mám nejlepší zkušenosti exponovanou tak nějak normálně 100-90ASA.

na netu jsem kdysi někde sehnal nějaké počteníčko o jednotlivých filmech na cross, ale to info mi přišlo takové jalové :/

Hodně crosslých obrázků se dá najít na www.flickr.com

btw. ještě doplním fotku crossového guru Jana Mlčocha
Astia, díky němuž jsem se dal na tuto ideologii i já.
  • 0

#5 Radza

Radza

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 82 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 22 April 2009 - 08:09:25

"cross process" je rozhodně fajn, asi si budeš muset ohmatat různé filmy a vybrat si, co ti bude nejblíž(:-))

tady je přehled "kroslých" diáků a popisem, kde to ujíždí... X-PRO

mě se líbí podstata procesu a možná proto ta predikce výsledku není pro mě až tak důležitá

zkoušel jsem výše zmíněné Agfachrome 100RS (vyšší saturace, ale barvy docela drží) ale i 1000RS (zrno jako blázen - nic podobného jsem v "barevném" světě ješte neviděl). Kodak 64T je hodně azurový, kontrastní a možná i se zlatým nádechem(:)). Jak už tu padlo, zrovna tento Kodak se hodí spíše podexponovat (koukni Kodak 64T)

Jinak těch odkazů na X-PRO je hafo, stačí klikat a likat...a pak taky fotit a fotit.

Doporučuji i dírkovou komoru!

...jinak na FA mam nějaké "krosy"... 100RS

...poslední proměnnou je taky finální podoba a to skenování, nebo fotka na papíře. Tam se teprve dělá originál, ať už si s tím hraje software ke skeneru, nebo obsluha labu(:-))...nejlepší je si to skouled všechno doma, zase takový problém to není (blllm)

Snad to pomůže...zdar a sílu. Radza
  • 0

#6 kubasscz

kubasscz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 75 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 22 April 2009 - 11:47:16

ok,panove diky mam co cist, rozhodnu se kterej koupim necham ho mesic na balkone a avidim co z toho bude, to si nachaval na primem slunci?aby se ten fim nejak nespekl do sebe...?Pinholku jsme zkousel z praktisixe ale ma velkou vzdalenost diry od filmu tak je to moc velke ohnisko, chci si postavit neco pekne ze siroka jak z rybyho oka tak doufam ze se vse povede...
  • 0

#7 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 22 April 2009 - 16:58:44

no vypekla se tam ta cisla policek.. (vyjimecne)
myslim, ze jinak se ten film spect nemuze.. leda, ze bys ho necim polil, tak by se ti moh prilepit.

Ty diaky nakup rovnou prosle. Nove jsou drahe jak hrom! Ve 2/3 labu najdes nejake prosle kousky.. bud oficial vyprodej, nebo (kdyz slusne pozadas) ti daji i nejaky vyrazeny za srandovni cenu.
  • 0

#8 Prox

Prox

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 65 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 April 2009 - 17:15:38

presne tak, mel jsem na mysli onu 100RS, jeden ks vychazel snad na 6kc takze proc to nevzit, z holgy to leze ruzne nicmene ve vetsine pripadu nic extremniho
http://swamp.zetko.net/holga/4.jpg
http://swamp.zetko.net/holga/9.jpg
  • 0

#9 kubasscz

kubasscz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 75 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 22 April 2009 - 18:07:16

jo ty barvicky dost dost ujety z kteryho toku byly ty filmy?nechces mi nejakej prodat jestli jich mas vic? :)
  • 0

#10 ivanhoe

ivanhoe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 April 2009 - 18:11:44

Fujichrome 64T : skoro verné farby /samozrejme cross škála/
Fujichrome Sensia 100 : Purpur, dohneda
Kodakchrome 400EL : Teplé, dohneda..
Až vyvolám dalšie, dopíšem.
PA
  • 0

#11 kubasscz

kubasscz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 75 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 26 April 2009 - 18:51:42

Fujichrome 64T : skoro verné farby /samozrejme cross škála/
Fujichrome Sensia 100 : Purpur, dohneda
Kodakchrome 400EL : Teplé, dohneda..
Až vyvolám dalšie, dopíšem.
PA

Dik a dej vedet jak to dopadlo :(
  • 0

#12 kubasscz

kubasscz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 75 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 28 April 2009 - 17:50:59

Tak jsem se stal hrdym majitelem 4 filmu Sensia 200 nic jinciho tedkom nemely, lehce proslej za 65Kc jeden, kdyz mu chci pomoct na slunci tak ho tam musim dat dez te bile krabicky ze?Raci se ptam aby me to tam nelezelo mesic jen tak diku dik! :)
  • 0

#13 ivanhoe

ivanhoe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 May 2009 - 17:50:38

Fujichrome PROVIA 100F cross :

farby tahajú do žltozelena, tažko sa to dá odfiltrovat, na cross by som ho asi nepoužíval,
  • 0

#14 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 4 May 2009 - 20:23:31

Tak jsem se stal hrdym majitelem 4 filmu Sensia 200 nic jinciho tedkom nemely, lehce proslej za 65Kc jeden, kdyz mu chci pomoct na slunci tak ho tam musim dat dez te bile krabicky ze?Raci se ptam aby me to tam nelezelo mesic jen tak diku dik! :lol:

jasně.. klidně zaexperimentuj. jeden vyndej (ať i trochu zvětrá), druhý nech v ní, další vůbec na slunce netahej.. uvidíš, co bude nejlepší výsledek
  • 0

#15 Murdoc

Murdoc

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 28 příspěvků(y)
  • LocationMutěnice
Reputace: 5

Publikováno 18 November 2017 - 11:58:09

Ahoj, zeptám se - při xpro používáte časy stejně, jako když byste vyvolávali negativ? Resp. dle návodu výrobce?  nemá cross jiné nároky, případně jestli vyčerpává lázně nějak rychleji či pomaleji? 

 

Cross miluju, ale v labu už mi ho nechtěli dělat. Takže po domácím volání ČB začínám letos i s barvou (Tetenal) a mám tu opravdu rozmanitou směsici filmů, ale převážně jsou to dia, takže bych rád věděl, jak k tomu přistoupit.

 

Díky za info.


  • 0

#16 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1,035

Publikováno 18 November 2017 - 16:26:21

My to robime 3:15. Ale pouzivame inu chemiu.

Fakt, ze v principe ide o inverzny film, ktory sam o sebe obsahuje viacej striebra, vycerpava chemiu viac. Ovsem, Tetenal ne-regeneracny je skoro idealnym procesom.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních