Přejít na obsah


Fotka

Červený fóliový filtr


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 13 květen 2009 - 22:35:28

Nevíte někdo, kam na červenou fólii (barvy takové, aby z bílého světla udělal barvu filmům neškodnou, tedy rubínová), tedy spíše fóliový filtr? Kousek bych potřeboval - asi tak A4 (i když ani větší by neškodila). K čemu, to zatím utajím, ale je to samozřejmě do komory.

Sklo mi nestačí, potřebuju něco ohebného, prý něco podobného používají filmaři. Nemáte někdo kontakt nebo povědomí o tom, jestli používají fóliové filtry i vtom rubínovém odstínu?
  • 0

#2 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 13 květen 2009 - 23:27:36

Osvětlovači v divadlech používají velké foliové filtry před světla - oblíbená je značka LEE.
  • 0

#3 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 13 květen 2009 - 23:52:52

Bitovode, jestli myslíš na překrytí monitoru noteboku, tak já to už zkoušel :) Funguje to, ale není to košer, tak bacha. :)) Filtr jsem žádný nesháněl, prostě jsem jen koupil červený sprej a přestříkal z obou stran fólii do tiskárny...
  • 0

#4 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 14 květen 2009 - 00:28:43

Bitovode, jestli myslíš na překrytí monitoru noteboku, tak já to už zkoušel :) Funguje to, ale není to košer, tak bacha. :)) Filtr jsem žádný nesháněl, prostě jsem jen koupil červený sprej a přestříkal z obou stran fólii do tiskárny...


Když já bych skrz to rád i něco viděl :) Notebook ne, ale LCD ano, při mojí karmě už stejně není co zkazit (o víkendu jsem nafotill cca 1100 fotek na Pražském maratonu a přilehlých akcích, samozřejmě s DSLR... A samozřejmě je z toho použitelných asi tak patnáct fotek :) )
  • 0

#5 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 14 květen 2009 - 00:29:51

Osvětlovači v divadlech používají velké foliové filtry před světla - oblíbená je značka LEE.


To by mohlo bejt ono - jen pokud mne paměť neklame, jsou LEE nechutně drahý (a v takovémhle formátu to bude pomalu na hypotéku, nebo ne?).
  • 0

#6 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 14 květen 2009 - 06:28:58

Fólie v různých barvách se dají koupit v potřebách pro hudebníky a diskžokeje.
Rudé plexisklo se dá (občas) koupit v modelářských potřebách, větší množství jako stavební materiál.
  • 0

#7 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 14 květen 2009 - 08:09:20

Osvětlovači v divadlech používají velké foliové filtry před světla - oblíbená je značka LEE.


To by mohlo bejt ono - jen pokud mne paměť neklame, jsou LEE nechutně drahý (a v takovémhle formátu to bude pomalu na hypotéku, nebo ne?).


Jo to já nevím, jen sem ti zcela nezištně poradil to nejlepší :roll: . Jak navrhuje Dubraro, nejlepší bude navštívit shop pro pro diskžokoje. Řekl bych že nějakou alternativu tam najdeš.

Jinak -> ceny osvětlovacích folií - http://www.lightq.cz...gorie=362&typ=1
  • 0

#8 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 14 květen 2009 - 18:03:03

Já mám dojem že jsem zahlídl v baumaxu nějaký barevný metráže průhlednýho čehosi.
A určitě by to měli mít v květinářství i když tam asi budou jen nějaký ozdobný.
  • 0

#9 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 14 květen 2009 - 18:06:09

Já mám dojem že jsem zahlídl v baumaxu nějaký barevný metráže průhlednýho čehosi.
A určitě by to měli mít v květinářství i když tam asi budou jen nějaký ozdobný.


To je dobrej nápad, po tom se kouknu, to by mohlo stačit. V podstatě by mi něco jako barevnej celofán mohlo vyhovět.
  • 0

#10 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 106 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 15 květen 2009 - 13:49:57

Tak Vás tady pročítám a napadlo mě, že v papírnictví prodávají obaly na spisy, no a taky mají červený. Rozměr je dán papírem a použitím desek, cena minimální, jen nevím, zda-li se dá použít. Ona i červená může propouštět nežádoucí složky. Ale to by jsem dodal jen na okraj.
Zakup
namontuj
posviť cca 7 minut v prac. prostředí na půlku zkuš. papíru a vyvolej. Uvidíš sám.
Roman
  • 0

#11 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 15 květen 2009 - 14:05:52

Tu zkoušku bych vzhledem ke svým zkušenostem navrhoval krapet pozměnit. Naexponuj v úplné tmě pozitiv, papír přetrhni půlku schovej do krabičky, první půlku vyvolej. Vyndej druhej papír, nech 5-10 minut u toho lcd, pak vyvolej, vše stále za svitu lcd. Na foce měj určitě i bílé okraje. Až poté budeš mít jistotu, že to neovlivňuje. Prosté osvícení papíru často nestačí, souvisí to s minimálním pulzem, který papír potřebuje. Tzn. při té jednoduché zkoušce by se neprojevilo nic, ve zkoušce mnou navrhované by v případě nežádocího osvitu byl obraz šedivější...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních