Přejít na obsah


Fotka

Montaz zaverky na VF objektiv


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 15 květen 2009 - 19:16:32

Panove, mate nekdo predstavu jak je narocne dostat do zaverky VF objektiv? Zil jsem v domneni ze koupim patricnou zaverku a nasroubuji ji ke sklu, ale tak jednoduche to asi nebude.
Mam Ronar 520mm a docetl jsem se ze by mohla pasovat do Copal 3. Nevite nekdo jaky zavit ten Copal 3 ma? Neni nekde na webu tabulka zaverek, resp. rozmeru jejich zavitu?
Diky za kazdou informaci, Ivan
  • 0

#2 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 15 květen 2009 - 19:21:17

Kukni sem:

http://www.skgrimes....ducts/index.htm

Treba to pomuze :)
  • 0

#3 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 15 květen 2009 - 19:23:08

Tyhle stranky me privedly k memu dotazu.
  • 0

#4 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 15 květen 2009 - 19:42:23

Tak potom to nechapu. Vzdyt tam mas tabulku s rozmery zavitu :) a dokonce i vykresy. Teda zrovna Copal 3 tam neni, ale clovek se podle tech ostatnich snadno zorientuje.
  • 0

#5 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 15 květen 2009 - 21:43:06

no predne by me zajimalo, jestli tu copaltrojku mas. pokud nikoliv, tak pocitej s cenou 5+kkc. takze v konecnem dusledku se to skoro nevyplati do toho jit. Nejsem si jisty, jestli 520 ronar do te trojky pujde, ja mam ve trojce 480 a je to myslim tak tak. no co jsem vlastne tim chtel rict - ze je lepsi sehnat sklo v zaverce, nez pak dodatecna montaz. tedy samozrejme u skel, ktere se objevuji v obou variantach (zaverkove i barel).
  • 0

#6 PetrH

PetrH

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 68 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 16 květen 2009 - 11:19:00

Náročné je to dle konkrétního typu skla. U těch, co jsou pro vsazení do závěrky vyrobeny jde skutečně jen o prosté sešroubování.
U ostatních záleží na průměru tělesa, jestli je přibližně stejně velké, je vyhráno, je třeba na tělese (nebo redukci) udělat příslušný závit a zašroubovat do závěrky. Přitom je třeba myslet na přimontování skla k desce.
Pokud je těleso větší, tak lze závěrku přidělat na zadní část objektivu přes redukci. Může dojít k omezení maximální světelnosti. Další možnost je pokusit se sehnat starší závěrku o větším průměru (#5), které jsou dost drahé (a nebo se na závěrku vykašlat, ale to asi slyšet nechceš).
520 mm do #3 přidělat půjde, 480 mm skla jsou ve trojkách běžně a 4 cm je malý rozdíl. Zapátrej na netu, o tomhle tématu je toho na síti určitě kopice. Cena velkých závěrek je bohužel vysoká, snadno bude větší než sklíčko.
Grimesové jsou zručný servisáci pro velkoformátníky, kteří si na ně vymýšlí všelijaké ptákoviny. To, že mají vystavené na netu montování různých skel do závěrek není samozřejmost, ale ukázka jejich zručnosti, která jim dělá reklamu. Nic nezkazíš, když se jich optáš na možnost montáže. Pokud napíšou, že to jde, je třeba jen vymyslet jak.
  • 0

#7 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 18 květen 2009 - 06:19:31

Jeste drobnost - snazim se o zajisteni vyroby tuzemske varianty zaverek packard. Instalace pred objektiv, otvor kolem 11cm. Pokud by to vyslo, mozna by byl i nejaky kus navic. Ale je to zatim jen ve stadiu pripravy
  • 0

#8 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 18 květen 2009 - 09:05:46

Jeste drobnost - snazim se o zajisteni vyroby tuzemske varianty zaverek packard. Instalace pred objektiv, otvor kolem 11cm. Pokud by to vyslo, mozna by byl i nejaky kus navic. Ale je to zatim jen ve stadiu pripravy

8-)
jaká drobnost?
tohle mi vrtá hlavou už od tý doby, co jsem poprvé dal sixe s padesátkou, nabitého stovkou filmem na stativ
a opětovně co jsem si prvně ošmatal složenou vf kameru
je přece jedno, kde se to světlo zastaví
už jsem se díval i všelijakých tenkých plechách a tak, ale nejsem bohužel jemným mechanikem
jestli vývoj dospěje k závěru a bude výroba, tak takovej výrobek by mě moc zajímal
  • 0

#9 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 18 květen 2009 - 11:45:12

Radime, vse je otazkou casu. momentalne stojim na tom, ze shanim filtr o velikosti 105 mm. Bude totiz treba celou zaverku nejak na objektiv upevniti a dohodli jsme se, ze idelani to bude pres klasicky filtrovy zavit + x ruznych redukci az se dostanes rozmer sveho pozadovaneho objektivu. Pricemz predni strana zaverky by taktez mela mit moznost nasadit filtr o rozmeru 105mm.
  • 0

#10 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 14 prosinec 2009 - 02:25:48

Jeste drobnost - snazim se o zajisteni vyroby tuzemske varianty zaverek packard. Instalace pred objektiv, otvor kolem 11cm. Pokud by to vyslo, mozna by byl i nejaky kus navic. Ale je to zatim jen ve stadiu pripravy

jak to dopadlo?
  • 0

#11 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 14 prosinec 2009 - 10:02:52

Jeste drobnost - snazim se o zajisteni vyroby tuzemske varianty zaverek packard. Instalace pred objektiv, otvor kolem 11cm. Pokud by to vyslo, mozna by byl i nejaky kus navic. Ale je to zatim jen ve stadiu pripravy

jak to dopadlo?


zatim to nedopadlo, resi se urgentnejsi veci, VF chce klid a cas - treba za rok, za dva to bude hotove ..
  • 0

#12 MaM32

MaM32

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 červenec 2011 - 10:12:23

Koukám,že toto vlákno je dlouho nepoužívané,ale jak to je s výrobou kopií závěrek Packard?....měl bych strojního vybavení na to....řezání laserem....cnc a pod.
  • 0

#13 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 22 červenec 2011 - 11:48:22

Malinko OT, ale neda mi se nezeptat. Dali by se tím laserem vrtat dírky pro pinhole ? cca 0,1 až 0,5 mm do alobalu ?
  • 0

#14 MaM32

MaM32

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 červenec 2011 - 12:56:33

Do alobalu asi ne,je to velká mašina na pálení plechů.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních