Přejít na obsah


Fotka

Vytváření filmových kopií


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 18 květen 2009 - 21:09:57

Založil jsem toto téma, protože mě zajímalo, zdali s tím máte nějaké zkušenosti. Dělali jste si, nebo nechali jste si někdy dělat filmovou kopii vámi natočeného a sestříhaného materiálu? Dělá to někde někdo v ČR? Dělali jste si to někdy svépomocí? Mě se dneska hlavou honily myšlenky na to, jak to udělat a dostal jsem takový nápad, zajímá mě váš názor: Co na kopírování použít prohlížečku? Dát na sebe originál a čistý film, rozsvítit žárovku a pomalu točit? Neudělala by se tím nějak zajímavě kopie? Chtělo by to zkusit experiment. Blbý je, že prohlížečka je na kličku a asi by se blbě zařizoval rovnoměrně exponovaný film. Ale třeba kdyby se opatřila prohlížečka s motorkem.... No, jsem zvědav na názory.
  • 0

#2 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 18 květen 2009 - 23:16:51

No mám pocit ze takhle nějak se to vlastně i dělalo :idea: Jen poresit rovnoměrné prosvětlení a správný posun krokového motorku.
  • 0

#3 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 19 květen 2009 - 01:19:11

Existuje na to zarizeni, v podstate funguje na principu, kterej popisujes.

Mel jsem moznost si to na vlastni ruce vyzkouset v klubu filmaru sdruzenejch v www.no-w-here.org.uk Pro cleny neomezene k dispozici, filmovej material si samozrejme musis donest svuj.

Maji tam i optickej printer, kterej slouzi treba k tomu, abys prekopiroval 8mm na 16mm.
  • 0

#4 Rumcajz

Rumcajz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 98 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 19 květen 2009 - 10:01:26

http://www.barrandov...ve-kopie-vyroba
  • 0

#5 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 19 květen 2009 - 11:36:02

Jsem si napsal o cenik. To jsem zvedavej.
  • 0

#6 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 19 květen 2009 - 12:30:09

Ale na tom barrandove nedelaji, nebo aspon nemají napsáno, že by dělali, 8mm či Super 8mm. S 16mm není problém, to dělají i v CT.
  • 0

#7 Rumcajz

Rumcajz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 98 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 19 květen 2009 - 13:11:40

Ale na tom barrandove nedelaji, nebo aspon nemají napsáno, že by dělali, 8mm či Super 8mm. S 16mm není problém, to dělají i v CT.


Od někoho jsem slyšel, že to zařízení tam existuje, nebo to bylo v ČT? Jen to neinzerují ale bez problémů to udělají po osobní dohodě.
  • 0

#8 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 19 květen 2009 - 13:24:30

Tak to by bylo fajn! Uvidíme :)
  • 0

#9 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 22 červen 2009 - 20:31:52

Nezjištoval jste náhodou tady někdo na tom Barrandově či jinde jak je to s těma filmovýma kopiema?
  • 0

#10 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 22 červen 2009 - 20:42:47

Barrandov urcite nedela 8mm (-: ale jsem zvedavy na MbCorpa co vymysli :oops:
  • 0

#11 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 24 červen 2009 - 14:43:33

No kdyby mbcorp vymyslel neco praktického, tak by to potom mohli užívat všici místní osmičkáři :roll:)) Nicméně andec filmtechnik berlin kopie dělá, jak jsem se dočetl, ale bude to asi patřičně drahé.
  • 0

#12 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 24 červen 2009 - 22:53:20

No kdyby mbcorp vymyslel neco praktického, tak by to potom mohli užívat všici místní osmičkáři :D)) Nicméně andec filmtechnik berlin kopie dělá, jak jsem se dočetl, ale bude to asi patřičně drahé.


Netreba laborovat. Pokud budes potrebovat poridit kopii, staci poslat original material + material na porizeni kopie ke mne do Anglie, a ja kopii zaridim. Jakozto platici clen klubu no.w.here v Anglii mam neomezeny pristup jak k optickemu, tak kontaktnimu kopirovacimu stroji.
  • 0

#13 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 25 červen 2009 - 10:51:23

To zní pěkně! Možná v budoucnu využiju. CHtěl jsem se zeptat ale v jaké podobě bys potřeboval ten materiál? Protože film by byl třeba delší než jedna cartridge. Sehnat metráž? Kdyby bylo barevné, tak šla by metráž DS8? Ta se koupit dá tuším u wittner kinotechnik, jinak dost blbě.
  • 0

#14 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 červen 2009 - 11:52:58

To zní pěkně! Možná v budoucnu využiju. CHtěl jsem se zeptat ale v jaké podobě bys potřeboval ten materiál? Protože film by byl třeba delší než jedna cartridge. Sehnat metráž? Kdyby bylo barevné, tak šla by metráž DS8? Ta se koupit dá tuším u wittner kinotechnik, jinak dost blbě.


U Wittneru se da koupit v metrazi i Super 8 :D Stejne tak DS8. Myslim ted teda barvu. :lol: takze by nemel byt problem :lol:
  • 0

#15 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 29 červen 2009 - 20:07:42

A jeje, tady se o mne pise a ja o tom vubec nevim 8-) ,
no myslim ze vas sklamu , urcite by nebyl problem udelat synchronizovanej posuv dvou filmu , horsi spis bude nastaveni optiky ,zaostreni a svetelnost, aby zkresleni bylo co nejmensi. A vzhledem k cene filmu si nemohu dovolit system pokus omyl :-) . leda by se nasel sponzor :-)

a jen tak mimochodem, prave se zabyvam novou derovackou ktera bude mnohonasobne rychlejsi a presnejsi nezli ta predesla, jen co se mi povede udelat kvalitni raznici. Nechal sem se inspirovat timto pristrojem
Vložený obrázek
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních