Přejít na obsah


Fotka

světlotěsná škatule


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 17 červen 2009 - 09:31:11

co používám delší dobu - kvůli manipulaci s fotopapíry je o číslo větší krabička
tedy pro 18x24 mám původní černou folii a celé to v mezičasech házím do krabičky po 24x30, je to rychlejší a manipulace snadnější
ovšem
převčírem padl můj zrak na diplomatický kufřík z konce osmdesátých, který jsem za 40,- ve stavu 1a koupil před rokem v oblíbeném bazaru
pořád jsem nevěděl, na co se bude hodit, ale vnitřně jsem tušil, že na něco jistě!
na rozbalené fotopapíry :wink:
vyndám igelitovou z papírové obálky a tuto jednoduše zaklapnu do kufříku :roll:
má pěkné přesahy a těsní dobře, podle zkoužky s papírem volně položeným a obcházením kolem rozsvíceného lustru
má i kódování! po ukončení práce vložím papíry do igelitové i papírové obálky, zaklapnu a zatočím kolečkama
30x40 se tam nevejde s papírovou obálkou, ale s tou igelitovou ano
= prohlédněte každý starý diplomatický kufřík, jestli se nejedná o tu verzi, co připomíná konstrukcí dvířka fotoaparátu
ještě mě napadlo dát dovnitř velkou misku a do ní malou a do ní planfilm, potmě zakvedlat, zaklapnout a rozsvítit na stopky slabé světýlko,
ale to je už zase jiné téma
  • 0

#2 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 17 červen 2009 - 10:57:39

Kufřík používám už nějaký dva roky, ale ještě mě nenapadlo se o to podělit .)
  • 0

#3 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 17 červen 2009 - 11:04:06

Kde je hlasování? 8-O :wink: :lol:

dávám černé obálky do šuplíku a žádný problém jsem zatím nepozoroval. Kromě nepatrného zmatku s nepopsanýma sáčkama :roll:
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 17 červen 2009 - 11:20:13

Kde je hlasování? :) :!: :lol:

dávám černé obálky do šuplíku a žádný problém jsem zatím nepozoroval. Kromě nepatrného zmatku s nepopsanýma sáčkama :)

Hehe, tak to máme stejně. Papíry před zvětšováním ohmatávám, abych vybral ten kýžený. Holt "bordelář" :lol:
  • 0

#5 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 17 červen 2009 - 11:23:43

Hehe, tak to máme stejně. Papíry před zvětšováním ohmatávám, abych vybral ten kýžený. Holt "bordelář" :)


jenomže poznej si po hmatu -tone od -bromu :!:
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 17 červen 2009 - 11:33:17

Hehe, tak to máme stejně. Papíry před zvětšováním ohmatávám, abych vybral ten kýžený. Holt "bordelář" :)


jenomže poznej si po hmatu -tone od -bromu :lol:

To už musí člověk bejt vážně dobrej. :!:
  • 0

#7 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 17 červen 2009 - 11:34:47

Tak to ten kufřík používám jinak - jen si do něj připravím papíry, které budu potřebovat při zvětšování. Nespotřebované zase pěkně vrátím do obálky a uložím do orig. obalu...
  • 0

#8 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 17 červen 2009 - 11:59:18

včera sem si dovez z výletu do fotostudia v rajchu s ivanem original paper safe box. dovezli sme jich několik, je to výborný, už sem ho hned zkusil, doporučuju
  • 0

#9 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 17 červen 2009 - 12:07:57

My jsme takový "kufry" měli v práci. Dávali jsme do nich skleněné desky 5x5 palců. Nic lepšího jsem nikdy neviděl. Z jedné jsem si udělal vyvolávací tank na planfilm 9x12. Bohužel jen na jeden.
Před nedávnem jsem si chtěl udělat takovej temnej kufr na vyvolávání několika planfilmů, ale nesehnal jsem tmavý nepropusný desky. Pokud by někdo nějaký cca 2 - 5 mm tlustý sehnal, tak ať se ozve.Jsem ochoten jich pro temnokomornáky (co nemaj dílnu a možnosti) udělat více.
Návrh - udělat korpus z plechu a pak jej nechat nastříkat práškovou barvou se mi jeví jako příliž drahý a ve výsledku těžký.
  • 0

#10 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 17 červen 2009 - 12:40:37

no vida, kdyby to pavel řekl včas, tak mi ten kufr nechátrá pod postelí :)
tuším, že jakejkoliv materiál se udělá světlonepropustným vrstvnou alobalu = materiál na bedýnku se dá použít běžnej
?
originální box by mě zajímal
  • 0

#11 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 17 červen 2009 - 15:55:17

...Před nedávnem jsem si chtěl udělat takovej temnej kufr na vyvolávání několika planfilmů, ale nesehnal jsem tmavý nepropusný desky. Pokud by někdo nějaký cca 2 - 5 mm tlustý sehnal, tak ať se ozve.Jsem ochoten jich pro temnokomornáky (co nemaj dílnu a možnosti) udělat více.
...


No ono ty desky existují dokonce černý, rozměr tuším 1x2m, tloušťka snad 2-3-5-8-10 mm(ale možná i nějaký mezilehlý), PVC tvrzený, plný, ale za jednu chtějí obvykle minimálně tisícovku :) a menší se zdá se nedodávají. Před nějakou dobou jsem si chtěl taky něco urobit, ale ta cena mě odradila, protože s prací a dalším vybavením se to prostě hrubě nevyplácelo. Teda koupit celou desku a pak jí použít třeba jen čtvrtinu-pokud by se využila celá, tak to tak hrozný nebude.Jo a jmenují se nějak jako Medur či jak. (Novodur se jak to tak vypadá ztratil v propadlišti dějin :!: ) Chtěl jsem zkusit něco najít v prodejně přebytků a zbytků na brněnským výstavišti, ale nějak jsem to pak celý odpískal.
  • 0

#12 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 17 červen 2009 - 16:06:54

Mám na to dřevěnou takovou starou děbýnku vod munice. Původně eště asi Wehrmacht později ČSLA. Uvnitř pobitá plechem, zavíraní na kovový pérospony. Funguje bezvadně. Riziko tohoto "kufrozního" řešení je jasný, nikdy už se nedozvim, co v který tý černý igelitiše obálce vlastně je (viz moji předřečníci) :)
  • 0

#13 moskva4

moskva4

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 17 červen 2009 - 17:31:47

Používám velký hliníkový kufr/od výrobce vylepený černou gumou/. Hodně tam toho vleze......Někdy se divím co tam všechno potmě najdu :)
  • 0

#14 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 17 červen 2009 - 17:42:54

já mám misky na psacím stole a ty 4 šuplata mi akorát stačí na papíry,a popisuji hned po vytažení z papírové krabice pač je v tom potom fakt bordel.šuplata otvírám jen když jsem pod zeleným světlem a nemám s tím žádnej problém
  • 0

#15 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 17 červen 2009 - 18:53:47

A proč se zbavujete papírových obalů? Nechápu :)
  • 0

#16 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 18 červen 2009 - 06:55:11

Hehe, tak to máme stejně. Papíry před zvětšováním ohmatávám, abych vybral ten kýžený. Holt "bordelář" :wink:


jenomže poznej si po hmatu -tone od -bromu :-)


Stačí kósek utrhnút a požvýkat, mají každý inú chuť, tone su také..... jak bych to řekl.... také plané, ale bromy takovú hnusnú dominujúcí chuť. Schválně to zkuste a příště nebude ani vteřinu na pochybách.....

Tož tak.
  • 0

#17 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 18 červen 2009 - 07:21:08

Stejně jako Pavel_ P? :wink:? Je to v nich vyztužené,je v tom pořádek,původní tmavý igelit + ten papírový futrál pro světlotěsnost bohatě stačí,tak jaký je problém ?
  • 0

#18 Jimmi

Jimmi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 18 červen 2009 - 13:00:03

Sehnal jsem kdysi pár papírových krabiček od rentgenových filmů. Bohužel jen do určitého rozměru.
Ale kufřík je sqělý nápad, ještě že jsem ho nevyhodil (doufám tedy, že mě manželková nepředběhla, hned ho jdu hledat :wink: ).
  • 0

#19 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 18 červen 2009 - 13:09:02

nechci tady kalit vodu a honit si jako čerstvej majitel pejpr sejfu triko, samo domo způsobů je samozřejmě spousta, ale ty originál boxíky (je jich spousta druhů vod různejch výrobců) mně stejně přijdou nejlepší. von už jenom takovej detajl jakym sou třeba vybrání pro prsty při podebírání papírů na dně nebo jednoruč (jednoprst) obsluhovatelný víko/šuplik v tý tmě docela potěšej...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních