Přejít na obsah


Fotka

"Urychlovač zvrhlých barev"


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 1 červenec 2009 - 23:36:02

Zdravím,
nejdříve se chci omluvit,ale stupidnější název mě již v těchto pozdních hodinách nenapadá :-)
Chtěl bych vyzkoušet nafotit nějaké snímky na prošlé dia.Vzhledem k tomu,že ale žádné prošlé nemám,tak se chci zeptat,zda-li někdo nezkoušel jak tomu diaku do te prošlosti trochu více pomoci.Chtěl bych dosáhnout těch posunutých a zvláštních barev.Napadá mě třeba vystavit je za okno na prudké slunko (na kolik dní???) anebo je trochu zahřívat v troubě :-) Tam jsou ty teploty ale asi už dost mimo...
  • 0

#2 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 1 červenec 2009 - 23:57:28

To už se tu něde řešilo.. jo obecně se filmy skladují v suchu, chladu a temnu takže opačné podmínky budou nahrávat vzniku nepředpokládaných jevů:-)
  • 0

#3 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 2 červenec 2009 - 07:15:19

Nakolik jsem se dočetl (na vlastní pokusy se teprve chystám) tak míra zvrhlosti barev je do značné míry dána značkou filmu. Některý má posuv do červena, některý do zelena, některý vyžaduje podexpozici. Další barevné efekty vznikají tím, že se barevný posuv vyrovnává při skenování nebo dalším zpracování. Umělým stárnutím filmu IMHO spíš naroste zrno a závoj. Pokud mohu soudit, zajímavé výsledky se dosahují spíše s nejlevnějšími značkami filmů. Kvalitní filmy mívají tak silný barevný posuv, že se hodí jen na určité motivy. Hledej na internetu, informací i s ukázkami je tam hodně.
  • 0

#4 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 2 červenec 2009 - 08:08:09

Zkusím koupit nějaké levné dia neprošlé,jeden hned nafotím a pak budu porovnávat s ostatními,které nechám na prudkém slunci za oknem,každý jinak dlouhou dobu.Třeba to k něčemu povede.
  • 0

#5 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 2 červenec 2009 - 08:21:40

levný diáky jsem teď viděl v DM drogerii, myslim že je to značka paradise.
  • 0

#6 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 2 červenec 2009 - 08:48:19

Zkusím koupit nějaké levné dia neprošlé,jeden hned nafotím a pak budu porovnávat s ostatními,které nechám na prudkém slunci za oknem,každý jinak dlouhou dobu.Třeba to k něčemu povede.


Poslal bych Ti nějaký Fomachrom DX100 z roku 1996 (tedy pokud je řeč o kinofilmu), ale nevím zda to pro Tebe může mít za cenu 15 kč za krabičku + poštovné mít význam.
  • 0

#7 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 2 červenec 2009 - 09:11:27

Mám jeden svitek orwo 18 din s expirací 1976 a zatím si ho hýčkám :-)
  • 0

#8 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 2 červenec 2009 - 10:07:19

já na tom slunci nechávám péct i t prošlé diáky
stejný film
bez sluníčka:
http://www.humanart....1213048903.jpg;

a asi po měsíci na balkóně:
http://www.humanart....4723454_1_.jpg;

takže to funguje - přesto bych řekl, že +- jen tak na první 4 pilíčka na svitku, zbytek už nebývá tolik ovlivněn.

Taky jem svitek prasil tím, že jsem po naexponování kleštěmi odlomil ty plastové kulaté boky té cívky a různě s ním kroutil pod žárovkou nebo na slunci... taky to tam občas žíhne zajímavé věci a často se tak vypálí i čísla políček z krycího papíru.
(nedávno jsem dokonce zjistil, že na flickru existuje grupa, která se specializuje právě na fotky s otiskem krycího papíru :-) )

http://www.flickr.co...s/21669979@N00/

mimochodem.. vím, že právě na flickru jsem občas zaznamenal borce, co s filmem prováděl ještě větší psí kusy.. nechával kinofilm zamrznout v rybníku a pak ho strčil do mikrovlnky.. pak se tam objevovalo něco se slanou vodou atd. vyýsledky byly hodně zajímavé.
  • 0

#9 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 2 červenec 2009 - 12:07:46

Umělé zestárnutí lze provést i jednoduše tím, že vystavíš film rozumné teplotě. No a když máme počasí jak je nyní tak mě napadá, že je možné přigumičkovat film dozadu na ledničku na výparník, kde udržíš ruku ( cca 50 stupňů) a necháš jej tan několik tejdnů. Pro lepší výsledek by jsem jej dal ještě do staniolu.
  • 0

#10 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 2 červenec 2009 - 12:10:19

Umělé zestárnutí lze provést i jednoduše tím, že vystavíš film rozumné teplotě. No a když máme počasí jak je nyní tak mě napadá, že je možné přigumičkovat film dozadu na ledničku na výparník, kde udržíš ruku ( cca 50 stupňů) a necháš jej tan několik tejdnů. Pro lepší výsledek by jsem jej dal ještě do staniolu.


doba prazdnin je i doba burtu :-), dejte ho na chvili nad ohen, ale aby nechytl, jeste ze uz se nedelaji filmy z celuloidu
  • 0

#11 servus

servus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 3

Publikováno 2 červenec 2009 - 13:40:26

Také jde film třeba vyprat v azuritu, dát na tři roky do rakve se strýcem a případně propíchnout kramlí za svitu luny. A nebo ho prostě dát do foťáku a fotit za sebe. Nikoli za náhodu.

Luboš
  • 0

#12 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 2 červenec 2009 - 14:07:31

Také jde film třeba vyprat v azuritu, dát na tři roky do rakve se strýcem a případně propíchnout kramlí za svitu luny. A nebo ho prostě dát do foťáku a fotit za sebe. Nikoli za náhodu.

Luboš


Já vím co chci fotit,jen k tomu potřebuju ty posunutý barvy.Asi to přilepím v alobalu na týden za okno,kam celý den praží slunce,pak to dám na pár hodin do trouby na 50C.No a pak třeba i tu mikrovlnku. :)
Takový drsnější wellnes pro svitek :wink:

Jinak díky za nabídky prošlých dia.Potřebuji svitek.Dnes jsem si cestou do práce koupil FUJI PROVIA 160 na vyzkoušení,tak to provedu s ním.
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 2 červenec 2009 - 14:12:25

Dnes jsem si cestou do práce koupil FUJI PROVIA 160 na vyzkoušení,tak to provedu s ním.

Provia 160? Není to překlep?Nemělo být Provia 100? Nebo jsi koupil Fuji Pro 160(=negativ)?
  • 0

#14 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 2 červenec 2009 - 14:27:52

To jsou kreté.. ! :) A já taky,že jsem si to nezkontroloval a hned hodil do kabele.Nojo koupil sem negativ.Řekl jsem,že chci nejlevnější dia a podali mi tohle.To je tím,že místo mé,oboru znalé,oblíbené prodavačky,mě obsloužil prodavač z oddělení digi.Ještě,že mám paragon,pujdu reklamovat.Díky za upozornění! Tak to dopadá,když si roztržitý člověk kupuje poprvé diapozitiv.
  • 0

#15 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 2 červenec 2009 - 14:44:45

jestli máš cestu přez hradec tak so dohodnem. Mám doma prošlou dia Fomchrom nebo tak něco ... řekněme z roku 1990-1995 je celou dobu v lednici tak že nebude uplně vyhnilá.Ale uplně ok taky nebude.

Já nejlepšího barevnýho výsledku docílil s negativním Kodak GOLD 100 a pak s tescofilmem kterej byl za 4 Kč ten měl barvy naprosto suprový.
  • 0

#16 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 2 červenec 2009 - 14:50:01

Mno tak mne napadá.. mám tu v lednici asi 18ks Fuji Professional 100/120 exp 1992
  • 0

#17 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 2 červenec 2009 - 15:13:09

Mno tak mne napadá.. mám tu v lednici asi 18ks Fuji Professional 100/120 exp 1992


Tak pokud by jsi se jich chtěl zbavit,měl bych zájem.Bylo by možné je zaslat poštou? Ale asi až příští měsic,že bych dal vědět.A kolik by jsi zhruba chtěl za jeden dia?
  • 0

#18 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 2 červenec 2009 - 15:15:45

Mno tak mne napadá.. mám tu v lednici asi 18ks Fuji Professional 100/120 exp 1992


Pozor, toto zní ovšem docela zajímavě.Myslím že by stálo za to je zkusit. Pokud byly v chladu, nebyla tam velká vlhkost na to aby se obtiskly písmenka z papíru na film, tak by výsledek mohl bejt docela zajímavej.
Kdyby bylo jasný že jsou v pořádku a kdyby byly v nabídce tak bych jeden nebo dva bral.
  • 0

#19 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 2 červenec 2009 - 15:21:43

Pozor, toto zní ovšem docela zajímavě.Myslím že by stálo za to je zkusit. Pokud byly v chladu, nebyla tam velká vlhkost na to aby se obtiskly písmenka z papíru na film, tak by výsledek mohl bejt docela zajímavej.
Kdyby bylo jasný že jsou v pořádku a kdyby byly v nabídce tak bych jeden nebo dva bral.

Protože jsou v nabídce proto píšu;) Zkoušel jsem jeden vyvolat a vyšlo to takové vyblité, tak už sem na ně nesáhnul. Jsou u mne rok v ledničce nerozbalené. Možná když si s nima pohraješ, dosáhneš kýženého výsledku. Ozvi se na mail v profilu, kolik jich chceš, já je koupil po 10koruně.
  • 0

#20 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 2 červenec 2009 - 15:32:22

Tak pokud by jsi se jich chtěl zbavit,měl bych zájem.Bylo by možné je zaslat poštou? Ale asi až příští měsic,že bych dal vědět.A kolik by jsi zhruba chtěl za jeden dia?

Viz výše. Poštu bych bral jako poslední možnost.
  • 0

#21 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 2 červenec 2009 - 15:42:42

proč se to má balit do toho alobalu?
na slunci bych to do něj nebalil (odráží IR (UV)) záření.. naopak.. svitek jsem dycky ještě odbalil z jeho ochranného obalu.

zajímavé mohou být i páry formaldehydu (když se dycky na filmech uvádí, že se nemají jeho parám vystavovat)
  • 0

#22 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 2 červenec 2009 - 15:49:21

Pozor, toto zní ovšem docela zajímavě.Myslím že by stálo za to je zkusit. Pokud byly v chladu, nebyla tam velká vlhkost na to aby se obtiskly písmenka z papíru na film, tak by výsledek mohl bejt docela zajímavej.
Kdyby bylo jasný že jsou v pořádku a kdyby byly v nabídce tak bych jeden nebo dva bral.

Protože jsou v nabídce proto píšu;) Zkoušel jsem jeden vyvolat a vyšlo to takové vyblité, tak už sem na ně nesáhnul. Jsou u mne rok v ledničce nerozbalené. Možná když si s nima pohraješ, dosáhneš kýženého výsledku. Ozvi se na mail v profilu, kolik jich chceš, já je koupil po 10koruně.


nefunkuje mi outlock a do seznamovskýho mejlu mi nejde přenest adresa.Tedy koukám že kolega si napsal dřív, tak se vzdávám nabídky. Kdyby ti přecijen dva v ledničce zůstali navíc, tak by jsme se nějak dohodli.
  • 0

#23 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 2 červenec 2009 - 15:54:41

Tak pokud by jsi se jich chtěl zbavit,měl bych zájem.Bylo by možné je zaslat poštou? Ale asi až příští měsic,že bych dal vědět.A kolik by jsi zhruba chtěl za jeden dia?

Viz výše. Poštu bych bral jako poslední možnost.


Tak za tu cenu bych vzal nějaký hned,ale pokud je pošta poslední možnost,tak nevim jak.Já bych si je mohl vyzvednout v Brně,jestli tam někdy máš cestu.Do Vsetína se mi nějak nechce kvůli tomu...
  • 0

#24 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 2 červenec 2009 - 16:02:32

Zdravím,
nejdříve se chci omluvit,ale stupidnější název mě již v těchto pozdních hodinách nenapadá :wink:
Chtěl bych vyzkoušet nafotit nějaké snímky na prošlé dia.Vzhledem k tomu,že ale žádné prošlé nemám,tak se chci zeptat,zda-li někdo nezkoušel jak tomu diaku do te prošlosti trochu více pomoci.Chtěl bych dosáhnout těch posunutých a zvláštních barev.Napadá mě třeba vystavit je za okno na prudké slunko (na kolik dní???) anebo je trochu zahřívat v troubě :) Tam jsou ty teploty ale asi už dost mimo...


"normální" klasický cross by ti nestačil? :)
  • 0

#25 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 212

Publikováno 2 červenec 2009 - 19:45:05

"normální" klasický cross by ti nestačil? :?


Teď jsem to chtěl napsat. Taky mě přijde zbytečně moc usilý pro získání takového výsledku, CROSS a máš to hned.
  • 0

#26 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 2 červenec 2009 - 19:53:17

on je někdy ten cross celkem salbota.
některé filmy udělají +- věrné barvy akorát se zvýší kontrast.

já třeba loni protáh 220 film corinou s otevřenými zadními check-dírkami .. v domění, že 220 film má taky krycí pás :roll: a furt jsem hledal čísla a nic.. pak mi to došlo.
no nic - tak jsem to zavřel, přemotal na začátek a teď s tím filmem čekám na vhodnou příležitost, kdy vím, že (při vert.posunu) zleva budou 2 červené pruhy... to je výzva (experimentální, kompoziční) :?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních