Přejít na obsah


Fotka

Údaje o expozici planfilmů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 31 červenec 2009 - 20:37:52

Chtěl bych se optat praktiků, jak řeší uschování exponovaných planfilmů bez kazet, aby konkrétní negativ mohli spojit s konkrétními poznámkami pro vyvolání. Pojedu na dovolenou a těch 7 kazet co mám mi rozhodně na všechny snímky stačit nebude. Nějaký inteligentní způsob jak uschovávat negativy a přitom je nepomíchat neznáte? Jediné co mě napadlo jsou samostatné krabičky - N/N+1/N-1 a filmy třídit do nich z označených kazet...
  • 0

#2 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 31 červenec 2009 - 21:08:26

Sice nemám praktické zkušenosti,ale osobně bych to řešil asi tím způsobem,že bych to dával do nějakých světlo nepropustných sáčků(např.takové jako se používají na papíry) a každý bych si označil.Stačily by pak pouze tři čtyři takové sáčky v jedné krabičce uschované a ne pro každý film zvlášzní krabičku.
  • 0

#3 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 1 srpen 2009 - 10:23:07

Kazety a jejich strany mit presne oznaceny poradim (rekneme pro 10 kazet): 1 a 2, 3 a 4, 5 a 6, 7 a 8,.. az treba 19 a 20

mit blok, kde zapisuju expozici pro kazdy list

exponovat v presne danem poradi, nepreskakovat kazety

mit poradac s euroslozkami, to cele samozrejme do nejakeho cerneho pytliku nebo radsi do dvou (treba od papiru)

vybijet kazety v presne danem poradi:
kazeta 1 prvni strana oznacena jako 1 do slozky 1
kazeta 1 druha strana oznacena jako 2 do slozky 2
kazeta 2 prvni strana oznacena jako 3 do slozky 3
kazeta 2 druha strana oznacena jako 4 do slozky 4
atd... az
kazeta 10 prvni strana oznacena jako 19 do slozky 19
kazeta 10 druha strana oznacena jako 20 do slozky 20

pokud predpokladas, ze kazety otocis vickrat, tak mit prolozene euroslozky po 20 jeste nejakym kartonem, kterym po tme lehce odpocitas jednotlive varky

Takto jsem to dost dlouho praktikoval, dokud jsem nemel dostatek 9x12/4x5 kazet

Chce to VELKOU peclivost, jinak si v tom udelas zmatek. Ten system neni pro kazdeho. Jednodussi verze je krabicky podle volani jak jsi psal (N,N+1,N-1,N-2). To je verze, kdy te nezajima konkretni list, nepotrebujes dohledat doublera abys upravil volani podle prvniho listu.
  • 0

#4 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 071 příspěvků(y)
Reputace: 393

Publikováno 24 listopad 2009 - 10:44:57

Vím, že píšu už pozdě, ale je to snad i téma pro jiné. Když jsem míval - zlatý časy! - jen dvě kazety a jel sem s kamerou (ZoneVI 4x5) na cely prazdniny pryc, taky jsem to řešil. Po všech inženýrskejch vymyšlenostech a síťovejch grafech jsem to udělal jednoduše a fungovalo to perfektně. Naexponovaný filmy jsem vyndal, tedy předtím jsem si do bločku opsal detaily exposic, ktere si pisu primo na ten bilej prouzek na kazety, a pak jsem je v pořadí, ve kterém jsem je opsal normálně naskládal do prázdné krabičky od planfilmů a bylo to. Doma jsem je v tomtéž pořadí vyndal a vyvolal. Ostatně pro případ nějakýho pomatení docela stačí, aby měl někde napsaný ty detaily a při vyvolávání si na chvíli blikneš velmi omezeným červeným světlem,abys poznal, kterou fotku vyvoláváš. Jednoduchej systém, plně funkční a spolehlivý.
  • 0

#5 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 071 příspěvků(y)
Reputace: 393

Publikováno 24 listopad 2009 - 10:51:27

P.S. jen k těm starým časům: ačkoli mám dnes kazet asi dvanáct, zjistil jsem, že jich má smysl s sebou tahat tak nanejvýš osm, nejlépe šest a i to je dost. Člověk pak nefotí tolik kravin a zbytečných variant.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních