Přejít na obsah


Fotka

FOMA 200


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
430 odpovědí na toto téma

#1 Meriamon

Meriamon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 130 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 10 August 2009 - 20:10:21

Vážení přátelé.
Právě jsme si prohlédl dva čerstvě vyvolané svitky FOMY 200. Vyvolával jsem je v Rodinalu 1:50, 20 st. +10 min a společně v jednom tanku a jednom roztoku.
Jsem z toho úplně blázen. Oba byly snímány v rozmezí půlhodiny. Jeden je věak exponován korektně, druhý je podexponován. Cyba v natavení na aparátu je vyloučena, protože chnologicky další film je zase dobrý.
NA OKRAJI POEXPONOVANÉHO FILMU jsou nápisy ULTRA, což na jiných svitcích není.
Prolezl jsem i odpadkový koš, jestli jsem omylem nepoužil jiný film, ale tady chyba není . Nemáte někdo podobnou zkušenost ?
Děkuji za postřehy.
  • 0

#2 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 10 August 2009 - 20:54:25

Nápis Ultra tam bývá normálně. Semtam je proložený číslem (citlivost). Zkusil bych to číslo najít a ujistit se, že Foma ve svém flákačství nepostoupila na další level a nezabalila do dvoustovkovejch krabiček a krycích pásů stovkovej film.
  • 0

#3 Acer

Acer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 455 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 251

Publikováno 10 August 2009 - 20:55:25

No a kromě nápisu tam někde bude číslo - 100, 200 nebo 400. Jednotlivé cifry jsou dost daleko od sebe. Už jsem se s tím setkal, že v balení byl namotaný jiný film. A to je na Fomě to krásné - vždy nějaké překvapení, proto ji mám rád :)
  • 4

#4 Meriamon

Meriamon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 130 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 11 August 2009 - 07:36:45

Čísla jsem tam nějaká našel, ale označení citlivosti to není. Film je i značně namodralý proti těm druhým (ty mají okraje naopak úplně čisté, bez čísel) , kteří zavoj mají neznatelný. Hrozně se kroutí. Škoda, že jsme vyhodil krabičky, dříve bývalo dobrým zvykem udávat tam i číslo emulze.
Ale dobře mi tak, chtěl jsem ušetřit na TRI-X Panu a tady to mám.
Už takhle experimentovat nebudu.
  • 1

#5 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 11 August 2009 - 07:53:42

no pokud vím, tak 100vky jsou namodralé.. že by tedy chybička v balení?!
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 11 August 2009 - 08:09:16

Čas v Rodinalu 1+50 pro Foma 100 20°C exponováno jako 100 mi vychází na 7 minut. Takže i kdyby to byla záměna(místo Foma200), při vyvolání 10 minut by se podexpozice vyrovnala. Problém bude asi někde jinde, tipuju. A namodralé jsou Fomy ve svitku všechny. Nebo aspoň ty moje byly.
  • 0

#7 Meriamon

Meriamon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 130 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 11 August 2009 - 08:13:48

Sorry, zapomněl jsem podokknout, že byl přepušován na 400 ASA.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 11 August 2009 - 08:21:13

Sorry, zapomněl jsem podokknout, že byl přepušován na 400 ASA.

Aha, tak to by teoreticky mohlo být ono.
  • 0

#9 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 15 August 2009 - 22:42:40

i to mi přijde jako blbost.Přecijen push ze 100 na 400 není tak markantní aby tam aspoň něco nevylezlo.Aspoň světla, aspoň slunce na nebi... něco tam bejt musí.
  • 0

#10 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 16 August 2009 - 13:49:22

Ještě mě napadla jedna extra blbá teorie. Nápisy na kraji filmu značí, že se opravdu vyvolávalo a že tam emulze je. Ale co když nějaký génius ve Fomě nalepil film emulzí ke krycímu pásu? Antihalačka by to světlo pochytat mohla.
  • 0

#11 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 16 August 2009 - 14:16:37

bylo by dobře poznat, že je film natočenej na cívce obráceně.
  • 0

#12 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 16 August 2009 - 14:43:59

Pres anhilacku toho sice moc neprojde, ale nejaka kresba by tam byla...
To spis, uz jsem zazil jednoho sikulu, kterej dokazal narvat do Minolty Autocorda film papirem dovnitr a kupodivu, tam uz zadna kresba opravdu nebyla :!:
Neber jako urazku, ale nemohlo v nejakej zahadnem hnuti mysli dojit k tomu?

Bohousek
  • 0

#13 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 16 August 2009 - 16:09:53

Pres anhilacku toho sice moc neprojde, ale nejaka kresba by tam byla...
To spis, uz jsem zazil jednoho sikulu, kterej dokazal narvat do Minolty Autocorda film papirem dovnitr a kupodivu, tam uz zadna kresba opravdu nebyla :!:
Neber jako urazku, ale nemohlo v nejakej zahadnem hnuti mysli dojit k tomu?

Bohousek


K tomu bych se taky přikláněl. Člověk ve zmatku může udělat i takovou kravinu jako například založit svitek ksichtem na plech.Pak by to vysvětlovalo vše.
  • 0

#14 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3,570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 16 August 2009 - 17:27:33

Možná mi něco uniklo, ale nepíše náhodou Meriamon něco o tom, že svitek je podexponovaný? O tom, že by na filmu nic nebylo , se nezmínil.
  • 0

#15 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 16 August 2009 - 17:39:39

no tak z toho že uvažoval o tom že prohrabe koš "jestli nevyvolal jinej film" tak usuzuju že byl podexponovanej do průhledna. Přeci podle obrysů by viděl jestli vyvolal to, co nafotil.

A vůbec... těžko říct. Já už Fomu celkově beru jako tréningový smetí který se 100x povede ale po stoprvní, když to člověk potřebuje tak narazí na zmetek.
  • 0

#16 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3,570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 16 August 2009 - 20:35:51

no tak z toho že uvažoval o tom že prohrabe koš "jestli nevyvolal jinej film" tak usuzuju že byl podexponovanej do průhledna. Přeci podle obrysů by viděl jestli vyvolal to, co nafotil....


budeme-li slovíčkařit, tak píše konkrétně "...jestli jsem omylem NAPOUŽIL jiný film...". Na další informace si ale stejně raději počkáme na komentář od Meriamona...
  • 0

#17 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 30 November 2009 - 11:54:58

Tak mám blbý zprávy. T200 prej jentak hned nebude. Kdo čekáte na novou várku, čekejte dál snad nám nějakou zas časem udělají.
  • 0

#18 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 30 November 2009 - 13:03:50

Tak mám blbý zprávy. T200 prej jentak hned nebude. Kdo čekáte na novou várku, čekejte dál snad nám nějakou zas časem udělají.

hm, to je škoda, začínala jsem se s ní kamarádit
  • 0

#19 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1,081

Publikováno 30 November 2009 - 14:12:16

No prej nějaké problémy se podařilo vyřešit, ale stále není technologie vyladěná. Musíme holt vydržet.
Roman
  • 0

#20 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2,466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 30 November 2009 - 14:36:43

No prej nějaké problémy se podařilo vyřešit, ale stále není technologie vyladěná. Musíme holt vydržet.
Roman

Škoda. Ale testovat naštěstí máme co. Rollei Superpan 200, Legacy Pro, Arista Premium, Kentmere (už to měl někdo v ruce?)...
  • 0

#21 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 30 November 2009 - 14:58:20

No prej nějaké problémy se podařilo vyřešit, ale stále není technologie vyladěná. Musíme holt vydržet.
Roman

Škoda. Ale testovat naštěstí máme co. Rollei Superpan 200, Legacy Pro, Arista Premium, Kentmere (už to měl někdo v ruce?)...



Testovat jo, ale co my chudáci, kteří ten film používáme na normální focení? :-)
  • 0

#22 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 30 November 2009 - 15:35:05

No prej nějaké problémy se podařilo vyřešit, ale stále není technologie vyladěná. Musíme holt vydržet.
Roman

To je TA Foma T200, se kterou jsem skoncil pred cca 6ti lety, kdyz jsem tam mel telegrafni draty??
Jooo, to by to v ramci toho ISO9001 mohli pomalu doladit...

Bohousek
  • 0

#23 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 1 December 2009 - 08:19:49

Zdravím,
na základe vlákna "zájem o Fomu 200" ma vlastne napadlo, že sa o ňom veľa nevie (resp. my, začiatočníci sme trochu stratení), a tak možno viacerí, ktorí by ho aj použili, radšej cúvnu.
čo sa o ňom najviac píše, sú technické chyby (diery, dráty, apod.)

kopírujem preto svoj starší príspevok sem, je tu asi lepšie miesto.

otče,
možno by bolo ešte fajn nám, menej znalým, stručne zhrnúť vlastnosti (výhody hlavne, možno nevýhody, riziká a istoty) tohoto materiálu, vhodné aplikácie, vývojku. trošku marketingovo spropagovať (keď sa už bavíme o predajoch). stručne, nemyslím celý článok.

ja som napr. určite čítal vlákno o F200, no stále si nie som istý, čo to vlastne je za film, či nebudem potrebovať exotické (a doma miešané) vývojky, a pod. tuším iba, že to nie je materiál "blbuvzdorný" na začiatok, ale po snahe sa vie odmeniť (aspoň toľko som pochopil z rečí).

možno by nakoniec zaujal aj nerozhodných!

ďakujem,


Ď.
___________
edit 1. 12. 2009: nechtěný textík odstraněn :wink:
  • 0

#24 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4,416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 1 December 2009 - 11:13:03

Jooo, to by to v ramci toho ISO9001 mohli pomalu doladit...

jojo, to teda mohli, páč jinak je to krásnej materiál s tonalitou, jakou moc emulzí nemá a kterou navíc umí i při "blbym" světle!!!
  • 0

#25 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 1 December 2009 - 11:21:32

Mamiak,
mohol by si, prosím, tú vetu trošku rozviť?
čím ďalej, tým viac ma to zaujíma. ale nikomu sa nechce písať B)

Ď.
  • 0

#26 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4,416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 1 December 2009 - 11:36:32

mně ta foma ve svitku (kupodivu bez drátů, kterejch sem se ale začal po místních ohlasech bát a na film tak zanevřel) vždycky vycházela tonálně strašně dlouhá - bohatá. ten film umí čtvrtóny a polotóny. celkovej dojem je jako něco mezi kodakem 125px a ilfordem delta 100, jestli ti to pomůže B)

klasickej problém byl pro spoustu lidí, že měla tendenci jít hodně do kontrastu, což někdo (třeba goro) řešil přeexpozicí a podvolánim a nebo zase já tak, že jsem měl prostě kazetu na nekresebný, chudý světlo ve který byla ta dvoustovka, která tam tu čb "barvičky" krásně dodala. dobrej film. jo a máchal sem to v rodinalu B)

tady je ten gorův postup na jeho blogu
  • 0

#27 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 1 December 2009 - 11:47:58

Mamiak,
ďakujem vám veľmi pekne, vaša excelencia, tých pár slov mi urobilo jasnejšie. znie to veľmi dobre. už len teda vyskúšať, "nesvetla" myslím bude v najbližšej dobe dosť.

a link na gorov blog? paráda čítačka!

Ďík, Ďuro
  • 0

#28 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 1 December 2009 - 11:57:48

mně ta foma ve svitku (kupodivu bez drátů, kterejch sem se ale začal po místních ohlasech bát a na film tak zanevřel) vždycky vycházela tonálně strašně dlouhá - bohatá. ten film umí čtvrtóny a polotóny. celkovej dojem je jako něco mezi kodakem 125px a ilfordem delta 100, jestli ti to pomůže B)

klasickej problém byl pro spoustu lidí, že měla tendenci jít hodně do kontrastu, což někdo (třeba goro) řešil přeexpozicí a podvolánim a nebo zase já tak, že jsem měl prostě kazetu na nekresebný, chudý světlo ve který byla ta dvoustovka, která tam tu čb "barvičky" krásně dodala. dobrej film. jo a máchal sem to v rodinalu B)

tady je ten gorův postup na jeho blogu


Tý jo já ani ten Hynkův blog neznal a nečetl, to můsím hned napravit.
  • 0

#29 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 1 December 2009 - 17:44:13

Já bych Mamiaka doplnil ještě tím, že vymáchaná v Emofinu je prozměnu Foma 200 pefektní na hladké, skoro bezzrnné, venkovní portréty se spoustou barviček a snese i poměrně ostré světlo (kdo se účastní fotookruhu, bude si možná moci jednu takovou srpnovou polední tvářičku prohlídnout).
  • 0

#30 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 1 December 2009 - 18:20:13

Jo potvrzuju, Foma 200 ve svitku proste neni k sehnani. Ale stejne me ta 100vka sedi lip. Zatim jsem na svitku problem nemel, coz se neda rict o kinu. :)
  • 0

#31 Jurashek

Jurashek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 37 příspěvků(y)
Reputace: -3

Publikováno 10 August 2010 - 22:29:57

Nevíte někdo co se děje s Fomapanem 200? Nemůžu ho nikde sehnat, ani na fomaobchod.cz už ho nemají v katalogu. Snad jen metráž. Byl to můj nej film x)
  • 0

#32 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2,466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 11 August 2010 - 07:00:28

Víme. Přestal se vyrábět. Pokud ho ještě někde mají, je to doprodej zbytků.
  • 0

#33 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 11 August 2010 - 23:33:55

Víme. Přestal se vyrábět.


Jak nejsem drbna :lol: tak by mě zajímalo proč :lol: Po štatlu se šíří fáma, že sódruzi ve Fomě tak dlóho vylepšovali tu technologiju, až se jim v rámci teho zlepšováku cosik potentovalo a včil to vypadá, že negómó, jestli eště vůbec někdy něco takového budó vyrábět.

Skoro si říkám, že začnu skupovat Fomapan 100 a 400, abych měl za pár měsíců s čím si hrát, než to udělá někdo jiný. Dvoustovkou to začne a aby to nakonec nezrušili komplet. Ne, já věřím, že dvoustovka ještě bude.
  • 0

#34 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 12 August 2010 - 07:13:49

Fáma nefáma, co já vím tak FOMA nemá dodavatele podložky pro dvoustovku (je jiná než pro stovku a čtyřstovku, na tu dvoustovka prý "nechytá"-přecijen je to jiná koncepce emulze). Koneckonců i s tou starou byly problémy (viz zde často zmiňované várky s "dráty" už v podložce). Tož tak. Já měl dvoustovku taky rád, ale holt je s ní asi konec.
  • 0

#35 Jurashek

Jurashek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 37 příspěvků(y)
Reputace: -3

Publikováno 12 August 2010 - 09:55:57

Psal jsem hodněkrát do fomy, ale neodepisují. Objednal jsem metráž - pro jistotu. Doufám že nechytnu nějakou nepovedenou "edici" v nejhoršim bude reklamace..
  • 0

#36 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 12 August 2010 - 15:37:30

No ono mimochodem, mě už bylo tvrzeno že dvostovka končí asi před 2 lety hned ze dvou zdrojů. A pak Foma zase polila. Jenže tentokrát i v novým katalogu upozorňují, že s výrobou končí. Metráž nemetráž, pokud už zbytky nemají, nemůžou ti poslat nic. To že v e-shopu ji pořád nabízejí pro mě není žádná záruka.
  • 0

#37 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1,081

Publikováno 18 August 2010 - 00:02:42

Když konec, tak konec. Osuším orosené oko a zeptám se.
:wink: čím ho vy čerchmanti temnokomornický nahradíte :?: :?: :?:
  • 0

#38 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 18 August 2010 - 07:35:34

Když konec, tak konec. Osuším orosené oko a zeptám se.
:wink: čím ho vy čerchmanti temnokomornický nahradíte :?: :?: :?:


On moc nahradit nejde - stejnej film na trhu není.
Asi nejpodobnější mi přišel Kokodák T-Max 400, když se na něho jde něčím nejemnozrnným. Nejlepší asi Rodinal 1+50 nebo PMK 1+2+100.
Ve svitku pak ještě pro dobrodružnější povahy Shanghai + AGFA/ANSCO 40 (což je vůbec zajímavej rejžák, doporučuju vyzkoušet i na jiné filmy).
  • 0

#39 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 18 August 2010 - 10:03:12

Byl to můj oblíbenej film na kino, ale vzhledem k tomu, že poslední dobou fotím hlavně 6x9, náhradu jsem prostě přestal hledat. Kino fotím poslední dobou vlastně jen Horizontem a tam to radši tlačím na tolerantnější emulze - převážně na Ilfordy P4 od Jirinola a Fomu100.
  • 0

#40 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2,466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 18 August 2010 - 10:58:07

Co tak Rollei Superpan 200 ?
Z Polska svitek, kino i metráž. Film 120 nebo 135 asi za 55Kč.
  • 0

#41 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1,081

Publikováno 18 August 2010 - 10:58:16

Byl to můj oblíbenej film na kino, ale vzhledem k tomu, že poslední dobou fotím hlavně 6x9, náhradu jsem prostě přestal hledat. Kino fotím poslední dobou vlastně jen Horizontem a tam to radši tlačím na tolerantnější emulze - převážně na Ilfordy P4 od Jirinola a Fomu100.


Já mám pocit, že film byl dost "blbuvzdorný". Jak na expozici, tak i trochu na vyvolání. A ty tady poudáš, " že tlačíš na tolerantnější emulze". Co jsi měl proti Fomě 200?
  • 0

#42 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 18 August 2010 - 12:33:41

Otče, teď jsi mě rozesmál. Když jsem tu naposledy napsal něco o dvoustovce(víceméně pozitivního), chytal jsem to od někoho, že je to film, kterej se chová nevypočitatelně a vůbec je to "potvora fialová" :wink: strašně kontrastní atd. Já se jen celkem shoduju podle vlastních zkušeností s názorem, že film to není (nebyl :) ) úplně jednoduchej, ale zato se uměl odvděčit. Proti dvoustovce jsem neměl po pár počátečních nezdarech vlastně nic, jen snad to, že od určité doby jsem měl problém s jejím sháněním.
  • 0

#43 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 18 August 2010 - 13:23:45

Achjo, zrovna testuju T200 v DK-20, a ten film končí, to je k vzteku :)
  • 0

#44 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1,081

Publikováno 18 August 2010 - 13:32:54

T 200 nekončí, ale zkončil.

Mě zajímaly nedostatky. Páč vyskytnou-li se, tak mi daj o sobě vědět.
T 200 nic.
  • 0

#45 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 18 August 2010 - 13:55:26

Na poškrábanou podložku jsem nenatrefil a od té doby co jsem ho přestal převolávat se i pohodlně zvětšuje.
  • 0

#46 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 18 August 2010 - 14:10:00

No tak nějak podobně, jen bych dodal, že expozimetr jsem u použitelně zvětšovatelných dvoustovek nikdy neměl na víc jak ISO160. Ale to je do značné míry otázka použité vývojky, že :) .
  • 0

#47 Jurashek

Jurashek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 37 příspěvků(y)
Reputace: -3

Publikováno 18 August 2010 - 22:10:40

No ono mimochodem, mě už bylo tvrzeno že dvostovka končí asi před 2 lety hned ze dvou zdrojů. A pak Foma zase polila. Jenže tentokrát i v novým katalogu upozorňují, že s výrobou končí. Metráž nemetráž, pokud už zbytky nemají, nemůžou ti poslat nic. To že v e-shopu ji pořád nabízejí pro mě není žádná záruka.


Tak metráž už mi přišla, jsem zvědav na podložku, škrábance nebo dráty xD
  • 0

#48 wishmasterX

wishmasterX

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 23 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 August 2010 - 18:18:30

FOMA 200 se jeste dá sehnat po čertech a ďáblech, ale cena není nijak příznivá, ale je to lepší než nic... S expirací do 2011 ....
Ale až nebude ani ta možnost, tak nevím, to mám jako přestat fotit ?
Kdyby se chtěl někdo domluvit, tak se může udělat objednávka na 200/36.
  • 0

#49 Jurashek

Jurashek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 37 příspěvků(y)
Reputace: -3

Publikováno 30 August 2010 - 21:15:13

Mě napsali z fomy, že jde teda o technologický problém, a že probíhají zkoušky, ale není to definitivní, že by se už nezačal znovu prodávat. Nejdřív však za půl roku.
  • 0

#50 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1,081

Publikováno 31 August 2010 - 23:00:06

Mě připadá, že ten půlrok trvá nějak dlouho. :lol: :-) :)
Domnívám se, že ani není v plánu se stímto filmem zabejvat. Prostě převedli kapacity do jiné výroby. Nám nezbejvá, než se s tím smířit.
......byl to úcty hodný film...........
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních