Přejít na obsah

Fotka

FOMA 200

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
306 odpovědí na toto téma

#301 Luboszz

Luboszz

Dost toho nakecá

• Registrovaní
  • PipPip
  • 625 příspěvků(y)
Reputace: 103

Publikováno 1 červenec 2018 - 08:51:48

Stavoval jsem se ve Fomě říkám jim o vadách který se objevujou  na filmech,my o tom víme  :o černý čárky po filmu říkám to taky ale hlavně kousky vypadaný emulze.Koukal na jak na zjevení :huh: o vypadaný emulzi nám nikdo nic neříkal,o tom nic nevíme <_<

• 0

#302 salo

salo

Dost toho nakecá

• Předplatitel
  • 561 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 92

Publikováno 1 červenec 2018 - 22:35:59

S panem Krejčím jsme to na letošním setkání Flexaret, ale možná jsi u toho nebyl. Je potřeba to reklamovat, jinak to nikdo oficiálně neřeší. Ideálně poslat vzorky vyvolaného negativu.
Problém je prý obecně způsoben průchodem materiálu filmovou dráhou ve foťáku. Dochází tak k mechanickému poškození, kdystaly (zvlášť tabulární jako u F200) se lámou. U moderních aparátů se to snad nevyskytuje, týká se to hlavně starých strojů, které se s filmem tolik nemazlí.
  • 1

#303 Luboszz

Luboszz

Dost toho nakecá

• Registrovaní
  • PipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 2 červenec 2018 - 09:21:53

Pořád se tady o tom mluví :o  a nic :mellow: Ilfordy mě to nedělají fotákem to nebude ale firmou.

• 0

#304 Mirda

Mirda

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 34 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň-jih
Reputace: 2

Publikováno 5 srpen 2018 - 19:57:04

Dnes jsem vyvolával kino Fomapan 200 a opět vyšel výborně. Mně osobně se s dvoustovkou pracuje moc fajn a zatím bez známky nějakých vad emulze. Kéž by mi takhle hezky vycházela i Fomapan 100. U té ať se pořád snažím dolaďovat detaily, tak mi vychází negativ tmavší, než bych si přál.
  • 0

#305 oteccasu

oteccasu

Tlampač (grafoman)

• Předplatitel
  • 2 331 příspěvků(y)
Reputace: 468

Publikováno 6 srpen 2018 - 09:45:21

Co se týče dvoustovky, tak hledejte chybu u sebe, nikoliv ve filmu. Berte jej jaký je i s klady a zápory. Film se nezmění.

• 0

#306 Motorbiker

Motorbiker

Dost toho nakecá

• Registrovaní
  • PipPip
  • 975 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 187

Publikováno 6 srpen 2018 - 22:06:56

Mi drazi temnokomornici... Neptejte se, co pro vas muze Foma udelat, ptejte se, co muzete vy udelat pro Fomu!

Koukam, ze jsi Kennedyho fanda. Inu, kazdemu, co jeho jest. Nekomu cary pres negativ a vypadanou emulzi, jinemu...

Ja na fomu 200 fotil a prave kvuli tomu jsem presel k Superpanu. Neda se to srovnat. Skrabance a stracciatella efekt emulze pryc. Ve vsech smerech lepsi. Je mi strasne lito, ze tohle Foma neumi, nebo nechce vyrobit.

Jo a co se tyce pruchodu fomy 200 fotakem a podobne vymluvy (postavil si hospodu u silnice na Pisek, ale chodili mu tam lidi)... Dela to i planfilm. Toz tak.

• 0

#307 Luboszz

Luboszz

Dost toho nakecá

• Registrovaní
  • PipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 7 srpen 2018 - 06:11:48

Proto si taky postavil hospodu na mýtince  :D

• 0

0 uživatel(ů) prochází toto téma