Přejít na obsah


Fotka

Jake pouzivate barevne negativy?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
50 odpovědí na toto téma

#51 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 720 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 43

Publikováno 1 září 2009 - 20:32:02

no dobře, řekněme ale, že mám takovýhle nějaký mega(jpeg?) v PC, jak to teda dostat věrně na ten papír? na to zas musí být nějaké spešl mašiny s vysokým dpi, ne?

oni to ti hajzlbladi právěže aj tisknou (archivně). pro tisk většinou stačí kolem 300 ppi a i méně, pokud se jedná o extrémní krávy a má se na to čumět z dálky. ale když to chceš mít velký, tak prostě potřebuješ mít v dostatečnym rozlišení naskenovaný vstupní data.

jak to je s tou životností? to jako opravdu někdo prodá barevnou zvětšeninu (řádově za tisíce), která se pak majiteli v budoucnu rozsype?

no, to je ta špatná varianta, žejo. většinou blednou barvy a dochází k posunu odstínu.

jak to dělali ti známí do vídně? jaké formáty? a co je to vůbec za výstavu?

vo tom nemůžu moc povídat, ještě to neni oficiálně veřejný, nicméně jsou to printy max 60x60 cm tušimže a hodně lidí si to nechalo tisknout právě u hazlbladů a nebo v studiu přes někoho jinýho z fs (pokud tě to jo extra zajímá, tak zkus poslat mail T. Szépemu - najdeš někde na fstopu, když budeš hledat - měl by mít nějaký kontakty, který já nemám). s tím že tam budou i klasický printy (čb fotky zásadně a pouze nazvětšovaný na baryt, barevný fotky v podobě archivních tisků).
  • 0
0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních