Přejít na obsah


Fotka

Slabá místa F100


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 Wajgl

Wajgl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 31 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 1 září 2009 - 13:24:03

Po prvních námluvách s mojí novou starou F100, po detailním prozkoumávání jejich krás, musím upozornit všechny majitele tohoto fotoaparátu na slabé konstrukční místo a tím jsou zadní dvířka. Snaha co nejvíce očesat konstrukci od "zbytečností" kterými oplývá F5 a nabídnout její alternativu donutila konstruktéry použít plast. Zkontrolujte si zda-li Vám nepraská horní zobáček na zajištění dveří - u mojí F100 byl zřetelný lom. U Pazdery se mi podařilo sehnat za pár korun nové dveře do zásoby a problém tam byl taky a jsem si jistý že přístrojů s tímto problémem je více.

Možnost jak zajistit zobáček proti úplnému vylomení není pouze jeho slepení, ale také zvětšení styčné plochy aby lepidlo mohlo lépe účinkovat. Zezadu jsem nalepil plátek plastu o síle 0,6mm (ne větší jinač nezavřete dveře) který dokonale zajistí oporu pro oslabený plast a zárověň vymezí prostor mezi zobáčkem a tělem fotoaparátu.

Další věcí (co možná přispěla k lomu) byla velká vůle dvířek v pantech. Když jsem držel fotoaparát jednou rukou tak palec s dvířky "cloumal". Pomůže malý plastový distanční kroužek nebo podložka o tloušťce 0,4mm který vložíte do pantu při zakládání stěny do fotoaparátu.

Tak jestli nemáte zrovna založený film mrkněte na to než bude pozdě. Pokud si někdo nevěří nebo má již dvířka poškozené, můžeme se za drobný úplatek domluvit na opravě.
  • 0

#2 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 1 září 2009 - 14:28:23

hmm, mně se ten zobáček ulomil na F80, a vevnitř byl zrovna film z promoce...

Dávejte si na to opravdu pozor!
  • 0

#3 Nikec

Nikec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 1 září 2009 - 14:36:39

V šuplíku mi leží jedna z mých F70 - s ulomeným "zobáčkem". Oprava cca 1000 kč, nová zadní stěna tuším 1300 Kč, koupit starší se mi nepodařilo
  • 0

#4 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 1 září 2009 - 14:39:20

u své F100 jsem na to koukal hned jak jsem ji koupil plast je zatím uplně v pořádku, ale při otvírání jsem obezřetný abych byl na dvířka maximálně jemný a nějak je neurval. Ani nevím zda jsou z plastu i dvířka "databack". Pokud za dvířka nikdo v otevřeném stavu nechtěně nezapáčil (nevylomil) neměly by samy o sobě z ničeho nic snad prasknout
  • 0

#5 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 1 září 2009 - 17:03:53

(flejm)
přesně todle sou důvody, proč nemá smysl kupovat nic novějšího, než F3 (a i u ní je to již s dílenskou kvalitou zpracování v mnoha ohledech horší, než tomu bylo u F2)
(/flejm)
  • 0

#6 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 2 září 2009 - 06:35:07

(flejm)
přesně todle sou důvody, proč nemá smysl kupovat nic novějšího, než F3 (a i u ní je to již s dílenskou kvalitou zpracování v mnoha ohledech horší, než tomu bylo u F2)
(/flejm)


v tom máš asi pravdu
  • 0

#7 Wajgl

Wajgl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 31 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 září 2009 - 06:54:50

No mám F4 a F5 a potřeboval jsem něco nenápadnějšího a F100 vyhovuje. Bohužel stroje jako je F5 na sebe svádí mnoho pozornosti a vytáhnout ji v hospodě tak nic nevyfotím ....

Dveře u F70 jsem zpravoval taky za 500 bych to mohl zkusit.
  • 0

#8 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 11 září 2009 - 21:31:40

elektronika. znám osobně tři lidi s F100...a u všech tří se podělala.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních