Přejít na obsah


Fotka

přepočty hlavy color ES 4


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 liborius

liborius

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 95 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 září 2009 - 13:23:08

můžete mě poradit prosím jak se v praxi používají čísla filtrů respektive přepočty filtračních hodnot na Color es 4 .např jiný číslo má papír Ilford ,kodak atd...
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 2 září 2009 - 13:24:53

Hádám, že odpověď najdeš v každém balení papírů. Kromě jiného.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 2 září 2009 - 13:32:08

http://www.temnakomo...iewtopic&t=1325
http://www.temnakomo...iewtopic&t=1617
  • 0

#4 liborius

liborius

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 95 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 září 2009 - 13:45:40

a můžu zařadit oba filtry naráz ? nedavno mě bylo sděleno, že mam vždy provádět osvit zvlášť ...
  • 0

#5 liborius

liborius

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 95 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 září 2009 - 14:00:38

a ještě jedna věc: jak "změřím " rozsah jasů (denzitu) na to je nějaký přístroj ? děkujii
  • 0

#6 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 2 září 2009 - 14:33:44

a ještě jedna věc: jak "změřím " rozsah jasů (denzitu) na to je nějaký přístroj ? děkujii

měření v komoře
jak používat densitometr
  • 0

#7 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 2 září 2009 - 14:37:03

y/m.....split - pentaxistovo téma
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 2 září 2009 - 14:50:00

Doporučuju prohledat místní sekce - pozitivní proces a temnic, vybavení.
Téma přesouvám, do hromadných nákupů opravdu nepatří.
  • 0

#9 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 5 září 2009 - 06:10:06

Ve skutečnosti žádný převod filtrací snad ani není potřeba. Prostě chceš-li, aby to bylo tvrdší, dáš víc maženty(M-purpurová), když chceš do měkka pak jdeš do žlutý (Y-žlutá). Pokud je důležitý výsledek, tak se dělají zkoušky. Jinak měkká je tak kolem 20-50 žluté, normální kolem 20-30 maženty a tvrdá těch 70-90 maženty a velmi tvrdá 120 maženty a víc. Jenže ono hodně záleží i na vývojce, když budeš volat v univerzální vývojce, která je měkká budeš muset pro normální gradaci svítit jinou filtrací než když to budeš volat v GD-Lce. Takže nakonec je nejdůležitější, jak dopadne zkouška a jaký máš dojem z fotky.
Prostě i vyvolávání chce praxi, po pár letech koukneš na negativ a uvidíš jakou asi filtraci budeš dávat (teda pokud nebudeš ty filmy moc střídat)
Pokud chceš dělat multiexpozice na papír, opravdu je třeba zařazovat filtry zvlášť.

Přeju hodně štěstí s papírama
  • 0

#10 liborius

liborius

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 95 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 září 2009 - 11:25:38

zatím moje zvětšeniny vypadají hrozně. celý šedivý a zdá se mě , že nezaostřený. Ale přijdu na to. pořád se mě líbí víc než vytistknutý..děkuji za vaše zkušenosti...p.s. nejedete někdo 26.9.09 do prahy na foto burzu ? moc se tam těším...
  • 0

#11 romanf

romanf

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 41 příspěvků(y)
  • LocationBrrrr, no... žít se tu dá
Reputace: 2

Publikováno 7 září 2009 - 08:49:14

můžete mě poradit prosím jak se v praxi používají čísla filtrů respektive přepočty filtračních hodnot na Color es 4 .např jiný číslo má papír Ilford ,kodak atd...


tady:
zde klikni (http://www.meopta.com/index.php?id=143)
  • 0

#12 liborius

liborius

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 95 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 7 září 2009 - 09:01:03

nevíte , prosím, jak je to s míchacími komorami do Meogradu a ES 4 ? dají se vešechny použít na Axomat i na Magnifax, nebo jsou v tom rozdíly ? díky
  • 0

#13 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 7 září 2009 - 09:57:55

nevíte , prosím, jak je to s míchacími komorami do Meogradu a ES 4 ? dají se vešechny použít na Axomat i na Magnifax, nebo jsou v tom rozdíly ? díky


Na axomat ná smysl dávat jenom tu kinofilmovou :roll:
  • 0

#14 liborius

liborius

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 95 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 7 září 2009 - 10:11:17

jo , to je mě jasný..jenom jestli nejsou ty komory jiný do Axomatu a do magnifaxu
  • 0

#15 romanf

romanf

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 41 příspěvků(y)
  • LocationBrrrr, no... žít se tu dá
Reputace: 2

Publikováno 7 září 2009 - 12:44:46

jo , to je mě jasný..jenom jestli nejsou ty komory jiný do Axomatu a do magnifaxu


já teda myslím, že míchací komůrky jsou pro barevnou hlavu, tedy jde-li hlava na zvětšovák, jde s jakoukoli komůrkou (rozměr komůrky je stejný pro všechny formáty, liší se pouze velikostí spodního otvoru v černým plastu a světlo propustnou "čočkou"). Je tedy pravda, že na kinofilmovej Axomat má smysl dávat pouze kinofilmovou komůrku, na druhou stranu by neměl být problém i s komůrkou pro větší formáty - mělo by jít pouze o únik světla někudy kolem rálečku s negativem a tak... Na druhou stranu já mám v Magnifaxu komůrku 6x9 i když dělám menší formát negativu... je tam asi nějaká ztráta světla... ale to neřeším...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních