Přejít na obsah


Fotka

Čtvrtletník TK.cz


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
196 odpovědí na toto téma

Anketa: Blbost? (52 uživatel(ů) vložilo hlas)

Blbost?

  1. Jo (1 hlasy [50.00%])

    Procento hlasů: 50.00%

  2. Ne (1 hlasy [50.00%])

    Procento hlasů: 50.00%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#1 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 3 září 2009 - 11:10:54

Jak tak kolegové v jiných klubech povídají o tej naší propagaci skrzevá televizní obrazovky. (ještě aby tak ten pořad tlačili přes digitál) Tož co kdybysme vydávali čtvrtletník? Takový osmistránkový A4 věstník, černobílý samozřejmě. Obsahem by byly nějaký začátečnícký koutek, nějaká ta recenzička, článek a samozřejmě fotoreporty z akcí a výstav + možná i nějaká fotka čtvrtletí, kterou bychom na srazu zvolili a pak nechali otisknout. Bylo by to samo nízkonákladové, finance zřejmě z dobrovolných darů na provoz TK, které bych v případě schválení doporučil zdvojnásobit :) Kdyby byl někdo šikovnej, tak na tohle bysme určitě nějaký grant dostali. Přispívající by dostali čtvrtletník do schránky a dost by se mi líbilo distribuovat ho přes různé nám nakloněné laby. (klidně ve smyslu pohození pár výtisku k nim na pult, ať si to lidi rozeberou)

Tak třeba je to hovadina, ale mně to přijde docela smyslupný krok v propagaci. A víte vůbec, jaký budou mít ty svázaný ročníky po letech cenu? :)
  • 0

#2 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 3 září 2009 - 11:28:42

mně se to sice líbí moc, sám sem na to už někdy před rokem myslel, i když mam za to, že ročenka by byla ažaž, jen ale nevim, kdo to vezmi na svý bedra... :) to bejvá klíčovej problém
  • 0

#3 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 září 2009 - 11:29:50

když jsem byl ještě mladej a blbej, vydával jsem samizdatem různý čtvrtletníky, měsíčníky, občasníky a podobně (nezávislá poezie, próza, amatérská astronomie a podobné voloviny)

můj názor je, že kdo nic nedělá, nic nezkazí. Na druhou stranu rozsah čtvrtletníku o kterém píšes je moc, 8 stránek A4 nenaplníš, podle mě by stačilo začít napůl přehnutou A3 nebo napůl přehnutou A4 (což ti dá 4 stránky A5 nebo A4)

jinak taková věc je spíš o čase, než o penězích, a o (pevné) vůli vydavatelů. Jestli předpokládáme zpočátku náklad nějakejch 100 - 200 kusů, s tím, že měsíčně zvýšíme řekněme o 50 v závislosti na poptávce, dá se to dělat doma na koleně (DTP software se dá sehnat freeware + solidní laserová tiskárna je základ).

než bychom se ale do něčeho takového pustili, musíme si dát sami sobě závazek, že každej tejden napíšeme a publikujeme na TK.CZ alespoň jeden článek - reportáž z akce, z výletu, z temnokomornické a fotografické praxe, o novinkách na poli filmů atd. atd.

Tak získáme slušnej základ materiálu použitelného k otisknutí ve čtvrtletníku.

Ad grant - pokud bychom to vydávali jako neziskovka - občanské sdružení, tak si grant z příslušného krajského fondu, příspěvek města, sem tam nějakého mecenáše-sponzora časem umím představit. Většinou (moje zkušenost) je to ale tak, že už musíš nějakej čas něco vydávat, řekněme rok, a pak je tvoje šance na získání grantu, dotace, daru... mnohem vyšší.

Jinak nevím Pavle, srdce mi říká "jo, pojďme do toho", hlava říká "panebože to je zas úlet, ale možná by se to dalo".
  • 0

#4 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 3 září 2009 - 11:38:34

Vidím to Šneku dost stejně :) Sám se lekám toho, co to zasejc trepu.
Jinak co se materiálu týče. Máme výhodu, že našim členem je studnice moudrosti, ctihodný Fabius. Toho bysme myslím pro nějaký ty naučný články přesvědčili. Šak co on už všeho napsal na fotoaparát jen tak do diskuze, to by šlo vydávat až do konce našich věků jako týdeník :) Nějaká ta klasikova školka, ta taky stránku zabere. Referáty, pozvánky, fotky, Radimova próza, já si myslím, že by ty dvě přehnutý A3 byly akorát :) Ale ty jsi ten se zkušenostmi :)
  • 0

#5 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 září 2009 - 11:40:33

mně se to sice líbí moc, sám sem na to už někdy před rokem myslel, i když mam za to, že ročenka by byla ažaž, jen ale nevim, kdo to vezmi na svý bedra... :) to bejvá klíčovej problém


ročenka ztrácí takový to kouzlo pravidelnosti, lidi zapomínaj (jednak na to, že je potřeba na časopisu v průběhu roku pracovat a ne všechno honit na poslední tejden, a dále dlouho trvá, než se vytvoří okruh loajálních čtenářů. Čtvrtletník je rozumný kompromis.

Nechte mě o tom přes víkend přemýšlet, ... pokud budou elementálové nakloněni, byl bych ochotnej si to případně na bedra vzít ... nechci ale říct "ano", dokud mi to neprojde pořádně mozkem ...
  • 0

#6 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 září 2009 - 11:46:53

Pavle, tak víš co, pojďme připravit jedno testovací číslo. Nulté vydání. Rozsahem skromné, kvalitou a provedením perfektní. Zjistíme, jak moc to chce práce, odhalíme všechno to, na co přijdeš, až když takovou věc opravdu připravuješ, ... a podle toho, jak to půjde se následně rozhodneme, zda do toho jít naostro.
  • 0

#7 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 3 září 2009 - 11:48:54

ohledně odborných věcí (dtp a spol) se doporučuju obrátit na vanourka. on tomu prý rozumí
  • 0

#8 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 3 září 2009 - 11:48:58

Já do toho klidně jdu. Tak se prosím přihlašte, kdo nám s tím chcete ještě pomoci. Aby na srazu TK už mohla bejt ta nulka k nahlédnutí :) Hlavně tedy grafomani, díky :)
  • 0

#9 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 3 září 2009 - 11:49:41

musí mít člověk pod nickem titul grafomana? :)
  • 0

#10 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 3 září 2009 - 11:52:37

jsem PRO! Čtvrtletník je tak akorát a počtem stránek bych se nezatěžoval, kolik naplníme, tolik bude mít...
Co se týče obsahu, tak bych to viděl asi tak:
1. úvodní slovo
2. záznam z činnosti TK za poslední čtvrtletí - tj. článek a fotky ze srazu, důležité momenty, změny atd.
3. info o BW výstavách včetně recenze/kritiky s podrobným infem o výstavě někoho z TK včetně krátkého profilu a pár fotek. Takové mediální představení.
4. umístění článku z archivu TK, popř. i více článků a poznatků.
5. tipy a triky pro vyložené začátečníky - žádné sáhodlouhé popisy, ale stručně, jednoduše a výstižně. Víc obrázků než textu.

Klidně se toho ujmu, sice jsem momentálně časově značně vytížen, ale na druhou strane je to výzva a je na to čas, resp. není pevný termín.

Technicky bych to viděl na formát pdf, psáno v latexu, ať to má nějaký styl. Jazykovou korekturu by mohl zařídit Předseda a případnou grafiku nevímkdo :) .

Náklad by byl určen mezi nás + bych umístil pár výtisků ke Škodovi, Pazderovi a k Jílkovy do pasáže, tedy samozřejmě, pokud budou souhlasit.
  • 0

#11 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 září 2009 - 11:55:52

právě jsem sehnal editora (editorku). záměr jsem sdělil své ženě (puntíčkářská češtinářka), protočila oči vsloup a na můj dotaz, zda by nám (jako vždy v podobných situacích) udělala jazykovou korekturu nesměle řekla ano.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 září 2009 - 11:57:36

jsem PRO! Čtvrtletník je tak akorát a počtem stránek bych se nezatěžoval, kolik naplníme, tolik bude mít...
Co se týče obsahu, tak bych to viděl asi tak:
1. úvodní slovo
2. záznam z činnosti TK za poslední čtvrtletí - tj. článek a fotky ze srazu, důležité momenty, změny atd.
3. info o BW výstavách včetně recenze/kritiky s podrobným infem o výstavě někoho z TK včetně krátkého profilu a pár fotek. Takové mediální představení.
4. umístění článku z archivu TK, popř. i více článků a poznatků.
5. tipy a triky pro vyložené začátečníky - žádné sáhodlouhé popisy, ale stručně, jednoduše a výstižně. Víc obrázků než textu.

Klidně se toho ujmu, sice jsem momentálně časově značně vytížen, ale na druhou strane je to výzva a je na to čas, resp. není pevný termín.

Technicky bych to viděl na formát pdf, psáno v latexu, ať to má nějaký styl. Jazykovou korekturu by mohl zařídit Předseda a případnou grafiku nevímkdo :) .

Náklad by byl určen mezi nás + bych umístil pár výtisků ke Škodovi, Pazderovi a k Jílkovy do pasáže, tedy samozřejmě, pokud budou souhlasit.


No jiste jen do toho uz se na to tesim :))))) TeX bych taky bral ja uz nem nepsal ani nepamatuju :D

PS predseda nic nezaridi, ten uz se tu nevyskytuje, pry jsem na nej byl zlej :) sem holt (ku..a)
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 září 2009 - 11:58:50

Jeste by se do toho dalo procpat nejake to portfolio nejakeho autora co panove ?????
  • 0

#14 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 3 září 2009 - 12:00:41

Jsem pro. S grafikou a sazbou nepomuzu. Ale nejaky ten clanek cas od casu by se sepsat dal.
  • 0

#15 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 3 září 2009 - 12:04:52

žena moje milá, korektury udělá
  • 0

#16 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 3 září 2009 - 12:05:25

Jo, to portfolio toho autora je výborný nápad.
Teď to vytiskneme nějak svépomocí domatryskem. A pak tedy uvidíme v případě pokračování, zda někde objednat tisk, či zda sehnat tiskárnu, co by to uměla, což bych asi zasejc uměl já. (bejvalej kolega má kontakt na Minoltu a její vyřazený stroje, sám má doma tryskárnu přes půl obejváku, co umí chrlit milion výtisků za vteřinu oboustraně a snad i svázaně... cena za tiskárnu sybolická, tak jen ten toner bychom museli zaplatit....)
  • 0

#17 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 3 září 2009 - 12:09:36

víte co, zkusím přes víkend něco sesmolit, jenom takovou kostru. Aby bylo od čeho se odpíchnout.

PS: s portfoliem autora se taky počítá!
  • 0

#18 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 září 2009 - 12:12:12

dobrá. vůle tu je.

takže, co je třeba připravit:

- v první řadě termíny. Efektivně pracovat s vědomím, že není žádný termín nelze. Číslo musí být připraveno pro tisk a distribuci před srazem TK v Banske Stiavnici. Finální verze v elektronické podobě musí proto být hotova nejpozději 5.10. do půlnoci včetně.

- komunikace mezi členy redakce. Jsme rozházení po celé republice, v mém případě dokonce po celé Evropě, proto jako jednotný komunikační kanál navrhuji Skype, případně mobilní telefony. Všichni, kdož se chcete na přípravě čtvrtletníku podílet mi pošlete váš skype kontakt, číslo na mobil a preferovanou emailovou adresu. Já následně rozešlu všem "redaktorům".

dále:
- připravit a dohodnout se na struktuře (a obsahu) čísla
- dohodnout se, v čem budeme čtvrtletník připravovat (doporučuji Free Serif Page Plus http://www.freeserif...eplus/index.asp nebo Quark Express , obojí mám licencované a obojí pro účel pro který to potřebujeme znám. Kdo nezná, do základů které budou třeba, zasvětím)
- na základě toho připravit šablonu čtvrtletníku v DTP
- dohodnout se na formátu vstupů, navrhuji (osvědčilo se) příspěvky k publikaci mít jako neformátovaný text
- na základě struktury čísla a obsahu vybrat vhodné články
- k člákům vybrat vhodné doprovodné fotografie
- až bude výše uvedené hotovo, začít články + fotografie dávat do šablony.

Než začneme.
Do dnešního večera (půlnoci) musí být jasné:
- kdo se na čísle chce aktivně podílet, musí se přihlásit (ideálně SZ a poslat mi na sebe kontakt (viz výše)
- následně se během příštích pár dní s jednotlivými členy týmu spojím, popovídáme si o tom, jak by mohli k tomuto dílu přispět na základě svých zkušeností
- po úvodním seznámení se rozdělíme role a úkoly, stanovíme termíny
- sám se ujmu řízení projektu (živím se tím)

Dotazy?
  • 0

#19 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 3 září 2009 - 12:18:30

Dotaz je jednoduchý. Jakou budu mít funkci, když jsi mi to tak krásně a bez skrupulí vyfouk :) Já už při psaní návrhu počítal s tím, že to padne na mý bedra. Jako, stačí mi bejt někde viditelně podepsanej jakože jsem výkonný víceprezident projetku nebo tak, abych mohl taky trochu soutěžit se ženou, která vydává odborný články skorem neustále :))))
  • 0

#20 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 3 září 2009 - 12:21:27

dobrá. vůle tu je.

Dotazy?


v podstatě s Tebou souhlasím. Co se týče aplikací, sám používám LYX, který pracuje na bázi latexu, přičemž výsledkem je rovnou pdf. Nicméně pokud je nějaký program vhodnější, rád se přeorientuju. Je fakt, že Lyx je výborný spíš na delší texty bez velké grafiky - diplomky, návody, knížky atd.
  • 0

#21 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 3 září 2009 - 12:31:18

a co název souzi a co název? rudá záře v temnotách? jak se kalilo stříbro? oddělme zrno od šumu? temné právo? pravda temnokomorníků...?
  • 0

#22 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 září 2009 - 12:33:30

Dotaz je jednoduchý. Jakou budu mít funkci, když jsi mi to tak krásně a bez skrupulí vyfouk :) Já už při psaní návrhu počítal s tím, že to padne na mý bedra. Jako, stačí mi bejt někde viditelně podepsanej jakože jsem výkonný víceprezident projetku nebo tak, abych mohl taky trochu soutěžit se ženou, která vydává odborný články skorem neustále :D)))


Vypsal jsem si lidi, kteří doposud přispěli do vlákna a začal pracovat na přidělování rolí (podle toho, k čemu se doposud přihlásili):

Standa Bříza - připraví kostru (hlavní designer)
Mamiak - jakožto ideový vůdce připraví úvodní slovo
Dany - podobně jako Mamiak, potřebujeme podporu nejvyššího vedení TK :)
Šnek - projektovej manažer
Pavel P - výkonnej šéfredaktor

Redakční rada zodpovědná za výběr článků:
(v abecedním pořadí, lichý počet lidí kvůli případnému hlasování) S. Bříza, Dany, Mamiak, Pavel P, Šnek.
  • 0

#23 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 3 září 2009 - 12:34:31

Zůstal bych u prozaického "Temná komora"... Nemá to tu šťávu já vím, ale můžeš tam mít svůj sloupek a jako značku používat srp, či kladivo :)
  • 0

#24 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 září 2009 - 12:38:19

dobrá. vůle tu je.

Dotazy?


v podstatě s Tebou souhlasím. Co se týče aplikací, sám používám LYX, který pracuje na bázi latexu, přičemž výsledkem je rovnou pdf. Nicméně pokud je nějaký program vhodnější, rád se přeorientuju. Je fakt, že Lyx je výborný spíš na delší texty bez velké grafiky - diplomky, návody, knížky atd.


LYX jsem v životě neviděl, ale na druhou stranu ty ho znáš :) a byla ti přidělena role hlavního designera čtvrtletníku :D. Z tohoto důvodu bych výběr vhodného editoru nechal na tobě a pokud preferuješ LYX, použijeme LYX - my ostatní se rádi přizpůsobíme.
  • 0

#25 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 září 2009 - 12:41:59

ad název - definitivně bych toto řešil později, jinak se (taky z vlastních bolestnejch zkušeností) zasekneme na dohadování se o názvu. Shromáždíme nápady a dáme hlasovat redakční radě.
  • 0

#26 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 3 září 2009 - 12:48:07

LYX jsem v životě neviděl, ale na druhou stranu ty ho znáš :) a byla ti přidělena role hlavního designera čtvrtletníku :). Z tohoto důvodu bych výběr vhodného editoru nechal na tobě a pokud preferuješ LYX, použijeme LYX - my ostatní se rádi přizpůsobíme.


kristova noho, designéééér, oj to to dopadne :D No budu se snažit :)

Co se týče názvu, navrhuji:
"Temnokomornický
čtvrtletník III/09"
  • 0

#27 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 3 září 2009 - 12:50:40

no dobře pavle, vidim, že u vás v rajchnbérku máte jinej vkus - což takhle schwarzweiss beobachter...? :)
  • 0

#28 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 září 2009 - 12:50:48

Jakou budu mít funkci, když jsi mi to tak krásně a bez skrupulí vyfouk :)


Pavle, přidělil jsem ti velice důležitou a zodpovědnou roli výkonného šéfredaktora. Budeš mít na bedrech formovat konečnou podobu časopisu z hlediska obsahu, struktury atd.

Naproti tomu moje role je ti odlehčit od zátěže s vedením celé věci ke zdárnému konci, tj. budu zařizovat aby všichni měli jasno v tom, kdo, co a do kdy má udělat, co je potřeba udělat, zařídit atd. - prostě postarám se o běžný provozní záležistosti.

V hlavičce časopisu budeš zapsán jakožto výkonný šéfredaktor / vydavatel., kdežto já tam budu zmíněn jakožto výkonnej projektovej manažer / šéf produkce :D

Nejde mi o to ukrást ti to. Je to akce, při který budeme mít možnost se všichni dostatečně realizovat a vyblbnout. A hlavní zásluhy jdou na tvý triko, protože's to celé zpískal ty! :)
  • 0

#29 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 3 září 2009 - 12:51:42

Ono si chce taky ujastnit, zda, což bylo samozřejmě původní myšlenkou bude tento čtvrtletník spjat s děním na tomto serveru. Pokud ano, mělo by být z nýzvu jasné, že tomu tak je. Pokud by to měl být jakýsi nový časopis o temnokomorničení, který by se na tk.cz jen odkazoval, tak je to úplně něco jiného a musel by nám to nejdřív povolit Dany.
  • 0

#30 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 3 září 2009 - 12:54:01

Tak já už si jdu pomalu shánět licenci, k finančnímu úřadu to mám až moc blízko .)
  • 0

#31 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 3 září 2009 - 12:58:57

já bych sebe a svý tituly moc neprožíval kamarádi, stejně to bude nakonec zas akorát ta práce :)
  • 0

#32 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 září 2009 - 13:02:19

návrhy na název máme zatím tyto:

Rudá záře v temnotách
Jak se kalilo stříbro?
Oddělme zrno od šumu
Temné právo
Pravda temnokomorníků
Temná komora
Schwarz-weisses Beobachter
Temnokomornický čtvrtletník III/09

za sebe navrhuji (a přidávám do seznamu)
Čtvrtletník Temnokomorníka

Uzávěrka návrhů do seznamu dnes večer ve 21.00. Necháme nápady uležet přes noc, zítra budeme hlasovat. způsob hlasování bude následující - každý člen redakční rady bude mít k dispozici 8 hlasů, které může libovolně rozdělit mezi max. 3 návrhy. Vyhraje návrh, který získá nejvíce hlasů. V případě, že dva nebo více návrhů získá stejný počet hlasů, proběhne druhé kolo hlasování, kde každý člen rady má 1 hlas, vyhraje návrh který ve druhém kole získá nejvíce hlasů.
  • 0

#33 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 3 září 2009 - 13:07:25

zatím pár návrhů(večer ještě přidám):

Temno
Temnice
Argentum
Černobílé vidění
KlasikFoto
TK
Pohled
Ag!
135/120/PLAN
  • 0

#34 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 3 září 2009 - 13:10:37

Šneku, svůj příspěvek jsem myslel tak, že nejdřív se musíme dohodnout na tomto a až v případě možnosti číslo dvě můžeme vymýšlet nějaký název. Pokud máme být papírovým věstníkem serveru tk.cz, tak bych byl vcelku proti udávat název jiný než maximálně odvozeniny od "temná komora".
  • 0

#35 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 září 2009 - 13:22:00

Ono si chce taky ujastnit, zda, což bylo samozřejmě původní myšlenkou bude tento čtvrtletník spjat s děním na tomto serveru. Pokud ano, mělo by být z nýzvu jasné, že tomu tak je. Pokud by to měl být jakýsi nový časopis o temnokomorničení, který by se na tk.cz jen odkazoval, tak je to úplně něco jiného a musel by nám to nejdřív povolit Dany.


Pavle, souhlasim, ale jdeš v uvažování prozatím moc dopředu.
Navrhuju udělat první číslo podle nejlepšího vědomí a svědomí, na sraze výsledek ukázat Danymu, Mamiakovi, dohodnout se, jestli je to něco, v čem má smysl pokračovat a podle toho se zařídit, co dál.
  • 0

#36 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 září 2009 - 13:25:34

Šneku, svůj příspěvek jsem myslel tak, že nejdřív se musíme dohodnout na tomto a až v případě možnosti číslo dvě můžeme vymýšlet nějaký název. Pokud máme být papírovým věstníkem serveru tk.cz, tak bych byl vcelku proti udávat název jiný než maximálně odvozeniny od "temná komora".


Dohodněme na vizi našeho snažení. Děláme prototyp čtvrtletníku serveru Temná Komora, s cílem TK propagovat.

Ohledně názvu - dle mého názoru může být název jakýkoliv, protože přísluštnost k TK.CZ lze vyjádřit i jinak (vhodným podtitulkem)

Třeba:
Temná pravda - čvrtletník serveru temnakomora.cz

nebo
Temná pravda (velkým písmem)
čtvrtletník serveru temnakomora.cz (malým písmem a ale výrazným odstínem šedi)
  • 0

#37 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 3 září 2009 - 13:30:48

Dohodněme na vizi našeho snažení. Děláme prototyp čtvrtletníku serveru Temná Komora, s cílem TK propagovat.


To jsem chtěl slyšet.
  • 0

#38 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 3 září 2009 - 13:44:48

jsem take pro, urcite chci pomoci,
v latexu jsem sveho casu psal i ruzne IT dokumentace (tak rok, dva dozadu), ale jak to clovek prestane delat, tak se to rychle zapomene.
  • 0

#39 mdx

mdx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 202 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 3 září 2009 - 13:59:32

Možná jsem to přehlídnul, ale jak bude řešena jeho distribuce?
  • 0

#40 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 3 září 2009 - 14:00:22

jsem take pro, urcite chci pomoci,
v latexu jsem sveho casu psal i ruzne IT dokumentace (tak rok, dva dozadu), ale jak to clovek prestane delat, tak se to rychle zapomene.


lyx je nadstavba, tex se píše bez příkazů.

PS: raději bych volil nějaký konzervativní název, třeba "Paměti TK.CZ", "Čtvrtletník temnkomorníka" nebo něco podobného.
  • 0

#41 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 3 září 2009 - 14:00:59

Možná jsem to přehlídnul, ale jak bude řešena jeho distribuce?


kamelot u kone na Vaclavaku? :wink:
podle me by i PDF stacilo. Kazdy by si to mohl vytisknout sam
  • 0

#42 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 3 září 2009 - 14:03:18

Připomínám své neskonale skvělé znalosti balíku Creative Suite, jež je mi každodenním chlebem, tož keby bylo něco potřeba, rád přidám ruku k dílu :wink:
  • 0

#43 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 září 2009 - 14:10:07

Možná jsem to přehlídnul, ale jak bude řešena jeho distribuce?


distribuci budeme řešit později, přesně dle zásady: napřed základy, hrubá stavba, střecha.
distribuce = střecha, nulté číslo časopisu = základy.
jsme u základů.
  • 0

#44 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 září 2009 - 14:11:50

Připomínám své neskonale skvělé znalosti balíku Creative Suite, jež je mi každodenním chlebem, tož keby bylo něco potřeba, rád přidám ruku k dílu :wink:


díky moc, a jsem si jist, že bude něco potřeba :)
  • 0

#45 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 3 září 2009 - 15:33:03

Kluci a holky,

zkusil jsem jen takový nástřel obálky, je to desetiminutovka u kávičky, tak se nesmějte, jsem špatný designer, ale sazečská dřina je má milenka. Tu máte odkaz, kritizujte, nadávejte, poplivejte to :wink:

http://ladavanicek.c...da_ed0_0909.pdf
PDF 1.4, 350 kb, mělo by to jít otevřít i v Readeru 5

Titulní fotografie jistě není závazným prvkem, ale co tam tak jiného dát? "Barevnost" bych samozřejmě také volil v odstínech černé, sazbu bloku pak písmem, které by oku lahodilo a to už je dle mého na hlasování, takže: patkové, nebo bezpatkové? :) Nebránil bych se uvalení sazby a zlomu textů celého čtvrtletníku na má bedra, čas bych si jistě a rád vyšetřil, ale to bych podmínil později jistými pravidly dodávání podkladů (žádné corelové prasoxy, 1GB skeny diapozitivů na bubňáku, texty po korektuře atd.).

skromně Laďa
  • 0

#46 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 září 2009 - 16:10:56

Kluci a holky,

zkusil jsem jen takový nástřel obálky, je to desetiminutovka u kávičky, tak se nesmějte, jsem špatný designer, ale sazečská dřina je má milenka. Tu máte odkaz, kritizujte, nadávejte, poplivejte to :wink:

http://ladavanicek.c...da_ed0_0909.pdf
PDF 1.4, 350 kb, mělo by to jít otevřít i v Readeru 5

Titulní fotografie jistě není závazným prvkem, ale co tam tak jiného dát? "Barevnost" bych samozřejmě také volil v odstínech černé, sazbu bloku pak písmem, které by oku lahodilo a to už je dle mého na hlasování, takže: patkové, nebo bezpatkové? :) Nebránil bych se uvalení sazby a zlomu textů celého čtvrtletníku na má bedra, čas bych si jistě a rád vyšetřil, ale to bych podmínil později jistými pravidly dodávání podkladů (žádné corelové prasoxy, 1GB skeny diapozitivů na bubňáku, texty po korektuře atd.).

skromně Laďa


ach ano jak já prahnu po tomto typu časopisu .....
  • 0

#47 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 3 září 2009 - 17:08:10

http://ladavanicek.c...da_ed0_0909.pdf


Pěkné pěkné. Jen ten titul... Nepůjdem s těma časopisama stát k metru? :)))) Jako druhý časopis navrhuji "Probuď se, digitálisto!" :)))))
  • 0

#48 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 září 2009 - 17:12:05

Nebránil bych se uvalení sazby a zlomu textů celého čtvrtletníku na má bedra,

skromně Laďa


Lado, myslim, ze sis rekl o praci, velmi radi sazbu uvalime na tvoje bedra :wink:
Napis mi seznam pravidel na dodani textu, grafiky, fotografii (v pripade, ze jsou jeste nejaka dalsi nez ta, ktera zminujes v prispevku).

Jinak dekuji za nastrel a vitej ve ctvrtletnikovem teamu :)
  • 0

#49 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 3 září 2009 - 17:50:35

Temné právo je super :wink:
  • 0

#50 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 3 září 2009 - 18:20:52

Jinak dekuji za nastrel a vitej ve ctvrtletnikovem teamu :wink:

Rádo se stalo (stane), včíl už stačí zasypávat mailovou schránku texty, fotografiemi a dalšími podklady :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních