Přejít na obsah


Fotka

Čtvrtletník TK.cz


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
196 odpovědí na toto téma

Anketa: Blbost? (52 uživatel(ů) vložilo hlas)

Blbost?

  1. Jo (1 hlasy [50.00%])

    Procento hlasů: 50.00%

  2. Ne (1 hlasy [50.00%])

    Procento hlasů: 50.00%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#101 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 4 September 2009 - 09:30:45

Pokud by to mělo být to nejlepší z temné komory. Tak by to měl být
výběr toho nejlepšího. Málo znamená více.
Obával bych se přesunu tlachání z netu na papír. Pro nováčky není nic horšího,
než se začíst do nekonečných diskuzí co a v v čem např. vyvolávat
a spoustu dalších věcí. Nakonec se k ničemu nedospěje, protože je to asi v podstatě jedno. Hlavní je výsledek.
Když tisknout, tak tam dát fotografie nejplodnějších a vyzrálých autorů.
Byl by to stejně výběr vystavujících v MB.
Výběr by byl na radě temne. Myslím si, že jsou schopni rozeznat zrno od plev.
Komu by se to nelíbilo, že se tam točí stále stejní lidé, tak by měl máknout,
aby se tam taky dostal. Bylo to velké ocenění být v časopise.
Tisk by třebas zařídil někdo kdo má přístup do tiskárny.
Článků bych tam asi moc nedával. Ty bych nechal na net.
Když to nej, tak fotografie. Plus nějaké povídání o teorii fotografie
jako umění. Mohli by přispět i nějaké současné veličiny.
Bylo by taky fajn tam dát sem tam nějaký rozhovor s žijícím autorem.
Případně nějaký článeček o již nežijících.

Udělat z toho něco mezi Fot. obzorem, jak navrhoval Kamil a Camera work. Camera work - Temna komora
  • 0

#102 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 4 September 2009 - 09:57:38

Děkuju všem za podněty a příspěvky.

Trochu bych opět zdůraznil směr.

- distribuce bude na papíře. zajištění jak časopis vytiskneme, kolik to bude stát a kde na to vezmeme je na realizačním týmu. Při vším respektu, příspěvky na toto téma jsou v tuto chvíli a v tomto vlákně zbytečné. Usnadněte nám prosím práci a přispívejte v této chvíli pouze a) nápady k obsahu časopisu :evil: s nabídkou konkrétní pomoci (tj. nikoliv "vlastním firmu ABCD a toto stojí tolik a tolik", ale raději "vlastním firmu ABCD a chci pomoci tak a tak, chci za to nic nebo to a to).

- nápady přímo nesouvisející s časopisem do tohoto vlákna nepatří. Cílem snažení zde je dotlačit do úspěšného začátku a pokračování časopis, nikoliv videa a podobné věci. Pokud se někdo chcete pustit do VIDEA, vezměte aktivitu do SVÝCH, založte si vlastní vlákno a ZAČNĚTE. Je rozdíl o něčem vášnivě debatovat, a něco USKUTEČNIT.

- finanční stránku pokrytí nákladů na časopis (zpoplatnění a podobně) nechte též na realizačním týmu, budeme se tím zabývat, až to bude aktuální. Obecná debata zde na toto téma je zbytečná. Opět zdůrazňuji, jsme v bodě 0, dáváme dohromady ukázkové číslo. Stále tudíž nelze vyloučit, že po nultém čisle aktivitu zastavíme, nebo budeme pokračovat v úplně jiné podobě. Až se rozhodneme, že v této věci budeme pokračovat, stanovíme strategii JAK budeme pokračovat, včetně financí a distribuce.

Z některých příspěvků které jsem letmo prolétl ve vlákně se zdá, že stále ještě některým lidem není jasné zaměření (vize, mise, strategie) časopisu. Proto souhrn zde:

Vize (proč to děláme a čeho chceme docílit?)
- propagace temné komory a dění v její komunitě a částečně i mimo ni
- podpora analogové fotografie a lidí, kteří se analogem zabývají či chtějí zabývat
- oslovit zájemce o analogovou fotografii z neinternetového světa (tj. o internetové podobě TK nemají ponětí, a/nebo ignorují věc zvanou internet)
- nabídnout seriozní a užitečné informace, ošem s nadhledem a schopností se nebrat zas až tak vážně, tj. přístup, který je mnoha lidem z TK.CZ blízký ...

Mise (co konkrétně budeme dělat od čísla 1 a dále?)
- vydávat čtvrtletník podporu vize (viz výše).
- vydávat technické přílohy k čtvrletníku usnadňující práci v terénu i v komoře
- zajistit nízkonákladovou distribuci zájemcům z řad TK.CZ a mimo ni
- zajistit životaschopnost časopisu (finanční, a zejména vytvořit tým lidi, kteří se této záslužné činnosti budou chtít naplno věnovat ... časopis dělají lidé, ne peníze)

Strategie (jak to budeme dělat?)
- papírová podoba
- černobílé provedení
- rozsah zpočátku 8 stran A4
- náklad nultého čísla 100 výtisků
- distribuce na srazu v BS

Ještě poznámka k jednomu konkrétnímu příspěvku ohledně digi technologií - toto ve vizi nemáme, neznamená to však, že zde všichni proti digi brojí. Tato oblast je pouze mimo náš zájem, a časopis má sloužit na podporu našeho zájmu. Nehledě na to, že časopisů na téma digi je hodně, o tištěném časopise v českém jazyce zabývajícím se analogovou fotografií nemám ponětí (=obávám se, že neexistuje)

Dotazy?
  • 0

#103 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 4 September 2009 - 10:04:02

zkusim si ještě trochu přihřát polívčičku s názvem temný právo. když sem to prvně plácnu, byla to na odlehčení a pro pobavení. teď, zvlášť, jak sem to viděl už nahozený kolegou v "reálu" mně to nepřijde až tak pitomý. myslim, že to je skvělá značka, která bude "prodávat" i oslovovat a zároveň se tak přihlásíme k jistýmu nadhledu a sebeironii. to, že půjde případně o čtvrtletník tk.cz pokud se tak dohodneme (!?), může být hned v podtitulu, kterej k tomu taky patří. uvidíme, jak dopadne hlasování


Nechme to uzrát. Temné právo se mi dnes líbí ještě více, než včera, a je to mamiaku přesně z důvodů, který zmiňuješ, nadhled a trochu sebeironie.

Úplně vidím, jak podezřívavý člověk dostane do ruky tiskovinu "Temné právo" a nakonec zjistí, že je to jak příjemné, tak poučné čtení. :evil:

Prostě dejme tomu pár dní... ono to vykrystalizuje :D
  • 0

#104 mdx

mdx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 202 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 4 September 2009 - 11:41:46

I já jakožto věčný začátečník bych se přimlouval za papírovou verzi.
  • 0

#105 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 4 September 2009 - 12:02:36

zase se tu rozjelo bouřlivé tlachání místo konstruktivních návrhů. Takhle to nikam nedopracujeme.
Sotva padlo slovo časopis, už chce někdo válcovat Karbusického, vydávat DVD, pořádat soutěže...

Tak to ale není, někdo to asi špatně pochopil. Moje osobní idea (a myslím, že i Pavlova a Šnekova), je taková, že se bude jednat spíše o osobní tiskovinu TK, jakésy paměti - co, kdy a jak se stalo. Články, portfolia a ostatní bude bonus.
Tištěná podoba ze stejného důvodu, proč děláme fotky... Chci si v časopise listovat, ne ho číst na monitoru a jestli si ho tím přečte míň lidí, tak ať, myslím, že světový být nemusíme.
A i kdyby byla cena za ten čtvrtletník kolem 70,- Kč tak co? Kdo chce, ten si jej koupí a kdo ne, tak si jej nekoupí ani za 10,- ...


JO! :evil:

Jinak krom "Temnýho práva" ani "Temná pravda" nezněla špatně :D
  • 0

#106 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 4 September 2009 - 12:33:06

V podstatě souhlas se šnekem. Cca 8 let jsem redigoval stránky věnované historii, takže taknějak tuším, jak obtížné je sehnat slušný materiál. Vydávat něco podobného na papíře v době internetu se mi jeví trochu nepraktické. Nebude problém dát dohromady první číslo, druhé číslo, třetí číslo – problémy budou až dál. Zásadní dotaz zní – je na fotopátračce kvartálně dost kvalitních článků, aby naplnily čtvrtletník? Podle odpovědi lze usuzovat na to, jestli je možné pravidelně 8 stránek naplnit. Zažil jsem pár podobných projektů – v oblasti historie. A i ty nejnadějnější obvykle nepřežily tři roky. Ale nechci vám brát elán.

K názvu – jo, jednoslovný by byl optimální. V situaci, kdy existují zavedené stránky s názvem Temná komora, je ale další debata vlastně bezpředmětná.

Než se začnou řešit další věci – mělo by být jasno v těchto otázkách
a) Jaká bude cílová skupina čtenářů? I když ta otázka vypadá jednoduše, tak ve skutečnosti není. Nabízí se totiž prvoplánově odpověď „my“ – což je špatně, protože „my“ si ty články přece můžeme dát sem a tady taky přečíst.
:evil: Jaký je rozpočet? – tedy kolik to bude stát.
c) Kde se vezme obsah? Spoléhat se na to, že „on to někdo napíše“ a když ne, tak se tam dá něco ze stránek, je velmi krátkozraké.


Tohle chci, aby mezi ostatními příspěvky nezapadlo. Wolframe, děkuji. Jinak na bodech a) a :D pracuji.

Jinak, ano, jsem si vědom, že do této akce jdeme i s rizikem, že nevydáme ani pokračování nultého čísla - prostě si otestujeme "trh", dospěl jsem si sám pro sebe k závěru, že bez tohoto testu můžeme dlouuuho a dlouho debatovat a nevymyslime nic.

Kamenujte mne, ale i úvahy o tom, jestli PDF ano nebo ne jsou TEĎ naprosto zbytečné.
  • 0

#107 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 4 September 2009 - 12:44:52

Jinak, po dalším letmém proběhnutí příspěvků ve vlákně navazuji na mé předchozí zdůraznění směru:

- prosím o ukončení debat na téma název či vyjádření podpory konkrétním návrhům. Za cca posledních 24 hodin jsme posbírali slušný počet návrhů. Stanovím pravidla pro akceptovatelný název, vyberu ze všech stávajících návrhů všechny, které těmto pravidlům odpovídají a dám hlasovat členům redakční rady. Z tohoto hlasování vzejde název čtvrtletníku.

- moc by mi pomohlo, kdyby se každý z přispívajích zamyslel nad dosavadními návrhy rubrik časopisu:
1. úvodní slovo
2. záznam z činnosti TK za poslední čtvrtletí - tj. článek a fotky ze srazu, důležité momenty, změny atd.
3. info o BW výstavách včetně recenze/kritiky s podrobným infem o výstavě někoho z TK včetně krátkého profilu a pár fotek. Takové mediální představení.
4. umístění článku z archivu TK, popř. i více článků a poznatků.
5. tipy a triky pro vyložené začátečníky - žádné sáhodlouhé popisy, ale stručně, jednoduše a výstižně. Víc obrázků než textu.
6. portfolio autora / Predstavujeme autora ...

Prosím zejména o příspěvky / odpovědi na otázku "O jakou další rubriku byste měli zájem". V případě, že se vám nějaká rubrika líbí, vzal by si dobrovolně někdo z Vás na bedra najít do příslušné rubriky vhodný materiál, tip na článek (z dostavadních na tk.cz případně napsat na dané téma vlastní příspěvek?). Příspěvků typu rubrika 3 je dobrá, ale blablabla... se prosím vyvarujte, v naší práci na časopisu nám nepomohou.

- dále bych poprosil ty zájemce, kteří by rádi uveřejnili svůj vlastní nový, dosud nepublikovaný příspěvek k některému z výše uvedených témat, aby mne kontaktovali (zde nebo SZ) a poslali mi krátkou anotaci článku (název + první odstavec).

Dotazy?

Děkuji
S úctou Šnek
  • 0

#108 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 4 September 2009 - 15:07:02

Váš nápad se mi líbí.
Ačkoli drtivou většinu své tvorby mám digitalizovanou a prezentuju ji převážně na internetu, tak jsem všemi deseti pro jakoukoli fyzickou (papírovou) podobu takového plátku. Argumentů pro bylo uvedeno dost.
Příklad za všechny: V krámku u p.Vavříka pokaždé, když tam přijdu, potkám nějakého analogového nadšence.. někdy mi připadá, že se tam dveře pomalu netrhnou.. přitom užeivatelů na TK.cz z Ostravska bych moh spočítat na prstech jedné ruky.
Věřím, že jen z tohoto malého krámku by si ten čtvrtletník odnášela domů z radostí hromada lidí. (nehledě na to, že samotný pan Vavřík je non-interentista (zřjmě nepoužívá ani PC)).

Osobně by se mi úplně maximálně líbil nějaký časopis (magazín) čistě analogové fotografie, křídový, barevný, voňavý, drahý..
tam by se spojily všechny tyhle vydavatelské tendence temnekomory s prezentací aktuální tvorby analogových autorů. v ČR nic takového není a o ničem takovém ze světa (zatím) taky nevím. Domnívám se však, že by takovýto mag byl zase (třeba jen v dílčích aspektech) nějakým způsbem proti filosofii TK atd., takže nezbývá než doufat, že se do něčeho takového jednou pustí třeba někdo z fstopu.
  • 0

#109 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 4 September 2009 - 15:19:40

takže nezbývá než doufat, že se do něčeho takového jednou pustí třeba někdo z fstopu.


proto neváhat a vydávat :evil: i kdyby, v nouzi, v stažitelném .pdf :D ale papír je papír!
  • 0

#110 zorkiman

zorkiman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 110 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 September 2009 - 19:11:22

Napadla me jedna (mozna hloupa) myslenka -> srovnani autorskeho rukopisu pri zvetsovani. Vzit jeden uz vyvolany negativ (tedy jedno konkretni policko) a dat jej postupne ke zpracovani dvema, ci trem zkusenym komornikum at udelaji zvetseninu dle sveho citu a zkusenosti. Vzdycky by strucne popsali postup, ktery pri zpracovani pouzili (material, gradace, vyvojka, nadrzovani, vykryvani). Vysledek by se naskenoval a spolu s postupem zverejnil. Takova ukazka jak lze ciste v komore uchopit jeden motiv a ruzne jej zvetsovanim interpretovat. Jako zacatecnik bych ocenil.
  • 0

#111 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 4 September 2009 - 19:32:38

Napadla me jedna (mozna hloupa) myslenka -> srovnani autorskeho rukopisu pri zvetsovani. Vzit jeden uz vyvolany negativ (tedy jedno konkretni policko) a dat jej postupne ke zpracovani dvema, ci trem zkusenym komornikum at udelaji zvetseninu dle sveho citu a zkusenosti. Vzdycky by strucne popsali postup, ktery pri zpracovani pouzili (material, gradace, vyvojka, nadrzovani, vykryvani). Vysledek by se naskenoval a spolu s postupem zverejnil. Takova ukazka jak lze ciste v komore uchopit jeden motiv a ruzne jej zvetsovanim interpretovat. Jako zacatecnik bych ocenil.


Mám pocit, že tenhle nápad narazí na problém zmršení při digitalizaci a následném tisku - už to nebudou tři fotky s různým rukopisem potemníka, ale tři fotky s rukopisem skeneru a tiskárny - ty rukopisy autorů se tam buď ztratí, nebo aspoň změní.
  • 0

#112 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 4 September 2009 - 19:38:52

zorkiman - neco podobneho delaji v casopise Black & White Photographer, kterej si pravidelne kupuju... na kridovem papire a kvalitnim tisku to vypada dobre.

V nasich podminkach jsme k realizaci takoveho napadu jeste nedozrali, prozatim lze podobne srovnani zorganizovat v ramci srazu ci mistnich fotopiv.
  • 0

#113 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 4 September 2009 - 19:52:33

K dalsim rubrikam - napadlo me neco jako "Krasne stare stroje". Mezi lidmi na TK je spousta ruznych zajimavych kamer, takze by to mohlo byt tema na dlouhou dobu. Sam jsem schopny zplodit clanek o nejakem drevaku.
  • 0

#114 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 4 September 2009 - 20:44:35

Na toto tema mam material na celou nekolikadilnou encyklopedii

Fotaku mam nekolik skrini a vitrin :-)


Aparaty jako Pentacon Six, FED, Kiev 88, Mamiya 645, Super 23 nebo Pentax 6x7 jsou podle me nutnost.
  • 0

#115 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 4 September 2009 - 21:46:23

Na toto tema mam material na celou nekolikadilnou encyklopedii

Fotaku mam nekolik skrini a vitrin :-)


Aparaty jako Pentacon Six, FED, Kiev 88, Mamiya 645, Super 23 nebo Pentax 6x7 jsou podle me nutnost.


no, zas na druhou stranu, toto by mel byt imho spise doplnek :D
cili neco opravdu zajimaveho, co se moc mezi lidmi nevyskytuje. Videl bych to na neco obobneho jako byvala v CSR fotografii stranka se starymi fotaky na prelomu 70-80 let. Kazde cislo jedna kamerka.
  • 0

#116 Acer

Acer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 455 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 251

Publikováno 4 September 2009 - 21:48:30

Prosím zejména o příspěvky / odpovědi na otázku "O jakou další rubriku byste měli zájem".


Fotofejetony pod čarou by mohl psát Kraken ve svém mateřském nářečí, jeho valašština je kouzelná :-)
  • 0

#117 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 4 September 2009 - 22:20:30

Osobně by se mi úplně maximálně líbil nějaký časopis (magazín) čistě analogové fotografie, křídový, barevný, voňavý, drahý..
tam by se spojily všechny tyhle vydavatelské tendence temnekomory s prezentací aktuální tvorby analogových autorů. v ČR nic takového není a o ničem takovém ze světa (zatím) taky nevím. Domnívám se však, že by takovýto mag byl zase (třeba jen v dílčích aspektech) nějakým způsbem proti filosofii TK atd., takže nezbývá než doufat, že se do něčeho takového jednou pustí třeba někdo z fstopu.


Jsem rád, že to někdo řekl. Já to vidím také tak - kvalitní papír, kvalitní tisk, kvalitní vazba. Nebylo by to levné, ale já bych byl ochoten za to zaplatit. Stále se tu řeší, co a jak udělat, abychom měli dobře udělané fotky a pak bude mít někdo článek o svém portfoliu s něčím hnusným v pěti osdtínech šedi? To by byla škoda.

Obecně chci ale vyjádřit podporu Šnekovým návrhům. Zdají se mi být v současné době zcela rozumné.

Pavlovi díky za nápad. Výborný nápad.

Navrhuji ještě dvě rubriky:

Fotky z cest - kratší článek o nějaké cestě (asi hlavně do zahraničí), pár slov o lidech na tom místě, zajímavostech apod. + fotky (klidně bych to celé dal na dvojstranu - čtvrt strany textu a k tomu cca 6-8 fotek)

Fotovýlety - info o tom, kam vyrazit o víkendu za zajímavými záběry. Stručné info o dopravě, podmínkách na místě, doporučení ročního období, denní doby. Na rozdíl od výše uvedeného by toto bylo skutečně jen o kratších výjezdech po naší malé zemi a hlízkém příhraničí.

Pokusím se něco připravit a ev. pošlu SZ.
  • 0

#118 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 4 September 2009 - 22:27:56

Ještě drobná poznámka k názvu: nebál bych se zvolit něco konzervativnějšího, např. Klasická fotografie. To slovo fotografie v názvu mi přijde důležité a nadčasové. Kromě toho to evokuje jistou podobnost s "Československá fotografie" :-)

Temné právo mi připadá vtipné, ale hlavně proto, že pamatuji Rudé právo. Což už nemusí být všem mladším čtenářům zcela známo...
  • 0

#119 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 4 September 2009 - 22:39:25

Na tu fotografii pozor, jestli to neni neci registrovana ochranna znamka. Podobne se jmenuje i jeden casopis.

Na recenze bych prefeoval spise neco rozsireneho a snadno sehnatelneho - smysl recenzi by mel byt vyvolat ve ctenari touhu dany aparat poridit a fotit s nim.
  • 0

#120 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 4 September 2009 - 23:25:56

smysl recenzi by mel byt vyvolat ve ctenari touhu dany aparat poridit a fotit s nim.

na to pozor...

Из искры возгорится пламя - I z jiskry může vzniknout požár


  • 0

#121 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 5 September 2009 - 07:57:56

chlapí, ty krakenovo fejetony, byl-li by k nim ochoten, to je přesně ta nadsaázka, humor a nadhled, který by dotvářel tu správnou chemii. nu, počkám na ten název, mě to temné právo přijde užzkoprofilové, osobně nevědíc o co jde bych se do takového časopisu nepodíval. přijde mi jako zacílený na trochu jinou skupinu, než jakou bych cítil, že lze získat pro klasickou fotografii. ale vím, už jste nás okřikli a já kušuju.
  • 0

#122 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 5 September 2009 - 08:41:15

Dovolil jsem si po dohodě se Šnekem upravit název 1/4letníku na "Temná Komora" a bez dohody jsem upravil zalomení textu do tří sloupečků - vejde se více textu, jsme na to zvyklí z novin a časopisů a je to dle mého vzhlednější :-)

stahujte http://ladavanicek.c...ra_ed0_0909.pdf

skromně Laďa
  • 0

#123 zorkiman

zorkiman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 110 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 September 2009 - 09:18:46

a bez dohody jsem upravil zalomení textu do tří sloupečků - vejde se více textu, jsme na to zvyklí z novin a časopisů a je to dle mého vzhlednější :-)


Nejak mi ty tri sloupce nefunguji - v cistem textu je to pekne, ale v kombinaci s obrazkame se mi to divne vizualne tristi a prijde mi to takove "nepohodlne".
  • 0

#124 zorkiman

zorkiman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 110 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 September 2009 - 09:27:49

a bez dohody jsem upravil zalomení textu do tří sloupečků - vejde se více textu, jsme na to zvyklí z novin a časopisů a je to dle mého vzhlednější :-)


Nejak mi ty tri sloupce nefunguji - v cistem textu je to pekne, ale v kombinaci s obrazkame se mi to divne vizualne tristi a prijde mi to takove "nepohodlne".


Mozna zkusit zachovat tri sloupce, ale u obrazku upustit od ramecku a text nechat obtekat kolem obrysu.
  • 0

#125 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 6 September 2009 - 19:58:13

Vážení,

trochu jsem na tom zapracoval a na této adrese si můžete stáhnout moji verzi:
http://www.sbriza.com/pic/tc.pdf

1. dovolil jsem si napsat úvodní slovo, aby bylo jasné, proč to vlastně celé vzniklo
1.1 Aktuality - přehled výstav a vůbec toho, co se stalo, co se děje nebo dít bude.
2. dovolil jsem si napsat takový agitační miničlánek "návrat do temné komory", který je takové malé zamyšlení pro netemnokomorníky.
3. následuje záznam z akce "Temný expres". Převzal jsem částečně bitovodův text, mírně jej upravil (aby nemusel řešit otázku vs. Paladix) a přidal něco svýho) + fotky.
4. následně navrhuji článek KLASIKOVA ŠKOLKA I., kde by se v agitačním stylu, jednoduše, stručně, poutavě a s hodně obrázky popsalo, jak se volá negativ a následně dělá pozitiv. Určeno by to bylo pro začínající nebo teprve budoucí temnokomorníky. Ideální téma pro Mamiaka... :)
5. převzal jsem z TK článek "HD KŘIVKA V TEORII A PRAXI". Chce to samozřejmě odladit a přidat obrázky, to jsem zatím neřešil.
6. to samé článek "MÍCHÁNÍ NEGATIVNÍCH VÝVOJEK DOMA"
7. to samé článek "PAPÍRY S PROMĚNNÝM KONTRASTEM I."
8. napadlo mě téma "KRÁSNÉ STARÉ STROJE - KODAK PANORAM", které by bylo jako ušité pro kubikulu.
9. Portfolio, vybral jsem J. Kozubíka jako vyzrálého autora. Fotky jsou od JK, ale rozhovor je ilustrační... :-)
10. Resume, aneb co se kam nevešlo...

..............
prosím, nešetře nyní tolik grafickou stránku věci. Ostatně šel bych cestou jednoduchosti a možná trochu retro. TZN. žádné velké grafické efekty.

Neřešte ani výběr fotek a jejich kvalitu, je to všechno narychlo a výsledný výběr bude samozřejmě pečlivě zvážen s ohledem na obsah.

Články jsem zvolil podle šablony, co připravil Šnek, přišli mi vhodné do prvního čísla. Pokud budete chtít jiné, není samozřejmě problém, ale abychom se zase jen nepřeli o tom, jaký článek ano, jaký ne...

Co se týče názvu, jsem pro temnokomornický čtvrtletník, nebo něco podobného, srozumitelného a ne příliš vyhraněného. Názvy typu "Temná pravda" jsou dle mého názoru zavádějící a vyvolávají dojem fanatického zaměření po vzoru "strážné věže" nebo "probuďte se" :roll:
Standa
  • 0

#126 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 6 September 2009 - 20:32:48

Pekne, ale vypustil bych tu zminku o krizi (to ze tomu TV Nova rika krize neznamena ze to je krize) a analogu - analogovy fotoaparat by nahraval data elektronicky v analogove podobe, napriklad na VHS kazety. Filmovy aparat neni digitalni ani analogovy.

Pokud se tyka fotografii - preferoval bych co nejvetsi format, treba i na dve stranky 1 fotografii.
  • 0

#127 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 6 September 2009 - 20:54:43

Stando, me se tento format i obsah libi.
A nejvic me pobavil clanek s Jirkou, tajnustkar jeden, co se clovek o nem nedozvi z novin :roll:
  • 0

#128 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 6 September 2009 - 20:56:19

Dobrá práce, Stando. Mně se to takhle líbí.
  • 0

#129 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 6 September 2009 - 21:03:20

obdivuji a raduji se
  • 0

#130 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 6 September 2009 - 21:12:10

Pekne, ale vypustil bych tu zminku o krizi (to ze tomu TV Nova rika krize neznamena ze to je krize) a analogu - analogovy fotoaparat by nahraval data elektronicky v analogove podobe, napriklad na VHS kazety. Filmovy aparat neni digitalni ani analogovy.

Pokud se tyka fotografii - preferoval bych co nejvetsi format, treba i na dve stranky 1 fotografii.


no, podle mě, krize je, protože lidi neplatěj za naši práci, ale hádat se nebudu, je to otázka názoru. Nijak na tom nelpím. S tím analogem to bylo myšleno tak, že záznam tonality - stupňů šedi je spojitý, tedy vlastně analogový. Nicméně taky na tom nelpím.
Všeobecně, ty články se ještě doladí, díky za připomínky.

Fotku na 2 dvě strany bych nedával, protože v přehybu stejně nic nevidíš a dojem z fotografie to kazí.
  • 0

#131 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 6 September 2009 - 21:17:37

Stando, pěkně jsi to připravil.

Možná jen pár mých osobních názorů:

* více se mi líbí grafická šablona, kterou připravil Láďa
* tvůj návrh má dva sloupky, což je lepší než tři (umožňuje to umístění větších fotek, což je fajn)
* dobře udělané portfolio - myslím, že takto by to mělo být, o autorovi by mělo být něco napsáno a hlavně by tam měly být fotografie
* aktuality - fajne; doufám, že bude pokaždé dost informací na celé čtvrtletí
* články - když jsem tady na to tak koukal, tak mě napadlo, zda by bylo možné věnovat každé jednomu tématu; zda je reálné, aby k jednomu tématu vznikly hlubší (detailnější) články klidně i od více autorů; každé číslo by potom byla tištěná "bible" na určité téma, ke kterému by se dalo vracet.

To co uvádím jsou jen přátelsky míněné drobnosti. Naprosto oceňuji čas a energii, kterou tomu dáváte.
  • 0

#132 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4,416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 6 September 2009 - 21:25:29

no, přiznam se, že já spíš začínam tušit problémy a rychlokvašnost vzniku přechodu od myšlenky k realizaci se podle mě začíná projevovat. moje představy jsou například dost odlišný od standovejch, jakkoliv oceňuju ten kus práce, co předved. to ale nevadí, jen to ilustruje slabý místo, jedno ze slabejch míst. nejsem si dokonce ani jistej tím, jestli je taková výhoda mít tištěnou verzi tk.cz resp. pojatou jako její oficiální tiskovinu? další problém vidím v tom, že v tuto chvíli nejbolestnějc schází osobnost šéfredaktora, kterej by udával směr a měl vizi i autoritu k tomu to celý kopat s přehledem a nadhledem k nějaký úrovni a celkovýmu stylu. to, co tu v tuhle chvíli generujeme, je zoufalá slátanina osobních preferencí, nápadů nebo dokonce aspirací. sympatickej je mi šnekův pragmatickej autokratismus, ten se ale víceméně týká pouze vydavatelský stránky věci. kdo bude bdít nad autorama (redaktorama) a usměrňovat je, zůstává otázkou a není jistý, jestli někdo takovej tady vůbec je. nepodceňujme pánové ani novinářský řemeslo. bez něj zůstanem na úrovni školního nebo zahrádkářskýho časopisu a budem většině okolí spíš pro smích. to jen k těm úvahám vo křídovym papíře... :roll:
  • 0

#133 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 6 September 2009 - 21:31:45

já na to nemám tu správnou autoritu...
  • 0

#134 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 6 September 2009 - 22:05:18

Myšlienka časopisu je dobrá ale ako písal mamiak, nastal v tom totálny chaos. Každý tu zasiela svoje vzory, nápady, ... ale nie je tu nikto, ktor by to chytil do ruky a usmernil.
Môj pesimistický názor mi hovorí, že totok nedopadne dobre. :roll:
  • 0

#135 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 6 September 2009 - 22:07:39

Podľa mňa by to mal zobrať do pazúrov autor celého nápadu.
Inak redundantnosť článkov v časopise aj na webe mi pripadá ako nezmyselná.
  • 0

#136 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 6 September 2009 - 23:54:37

Stando, díky za čas a energii, kterou jsi do toho dal, děkuju moc.

Teď k mým dojmům z časopisu jako celku:

- Podle mě to jako časopis nedrží pohromadě.

- Neumím jej akceptovat jinak, než jako kompilát - čtvrtletní zprávu o tom, co se děje na TK.

- Čiší z toho zaměření na jedinnou cílovou skupinou čtenářů - lidi z temné komory. Čtenáře mimo TK.CZ to neosloví.

- článek o HD křivce můj do té doby rozpačitý dojem dojem z časopisu úplně zabil (dloooooouhé, nudně psané, špatně zformátované, bez grafiky)

- texty obecně jsou nejslabším článkem celého počinu. Jsou dobré pro publikování na webu, před tím, než je bude možné umístit do časopisu, bude na nich potřeba zapracovat (struktura, formátování, základní pravidla pro styl psaní atd.)

Nakonec to nejdůležitější, netýká se to ukázky časopisu výše, týká se to způsobu, jakým budeme na časopise ode dneška dále pracovat:

- časopis nelze dělat v klidu a kvalitně pod dozorem všech lidí ve vlákně.
- další ukázky již nebudou publikovány veřejně. Naskládat text do šablony časopisu umíme, to jsme již předvedli. To ale nedělá časopis časopisem.
- Co dělá časopis časopisem, je kvalitní obsah, kvalitní texty a kvalitní grafické zpracování. Každý člen redakční rady bude zodpovědný za svoji rubriku. Bude zodpovědný za výběr a editaci (po domluvě s autorem) článku tak, aby článek odpovídal zaměření a stylu časopisu.
- časopis postavíme nad šablonou / návrhem Laďi "Vaňoura" Vaníčka. Jednak se mi líbí více, více mi sedí k vizi a zaměření časopisu (osvěta ze světa analogové fotografie vážně-nevážnou, nevážně-vážnou cestou) a přijde mi více "soudobá" a více profesionální (toto není nic osobního Stando, velice si vážím tvé práce a tvého úsilí)

V neposlední řadě si nejsem jistej, jestli chci dělat časopis jakožto zprávu o dění na TK.CZ, to jest, zda vystupovat jako oficiální čtvrtletník TK.CZ ... začínám dospívat k závěru, že by tato provázanost dříve či později negativně omezovalo jak jedno, tak druhé médium, a rozdělení cest by stejně nešlo zabránit.

Úplně nakonec ... ze všeho výše uvedeného je (věřím) zřetelné, jaká je moje představa o časopise. Nejsem si ale jistej, jak, jestli a v čem se moje představa shoduje s představou pavla_p. Pavle, z tvojí dřívější reakce o tom, že jsem ti tenhle nápad bez skurpulí sebral, cejtim mezi náma zárodek jistýho rozkolu, zatim nepojmenovanýho, nedefinovanýho a snad zatím pouze dřímajícího. Od podobnýho okamžiku si též nejsem úplně jistej, jestli směr, kterým tlačím časopis já, je ti blízkej ... tohle budeme muset velmi brzo vyřešit.

Tak, to by pro dnešek stačilo.
  • 0

#137 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 7 September 2009 - 06:34:40

omlouvám se, ale mám pocit, že se do toho vlítlo trochu po hlavě. šnek má naprostou pravdu, že dělat něco takového pod "dozorem" celého fóra je nemyslitelné. na druhou stranu se tu na můj vkus dosti brzy ukončila diskuse o tom, co by uživatelé TK chtěli v takovém čtvrtletníku mít, čím a jak se prezentovat. lidí se zkušenostmi s vydáváním nějakých tiskovin či publikací je tu více (ano, například i já) - a jejich úkolem by mělo být vést čtvrtletník (pokud jim to není přímo proti srsti) na základech, na nichž se shodne alespoň páruživatelů. že to není možné? ale je. pár návrhů k připomínkování, pár "hádek" - máme moderátory. a ono se ukáže, o co by byl zájem a jakou formou. máme čas, no né? není trpělivost v našem štítě? tady se po dvou dnech začala uzavírat diskuse nad názvem... a na to měl dle mého prosím pěkn když už, tak morální nárok jen pavel.

važme si sebe navzájem - važme si lidí, kteří jsou schopní a ochotní vzít to do ruky, ale važme si i tech, kteří mají zájem se zajímat. vezměme si za příklad místního admina, který ne zbrkle, ale uváženě provádí (případně neprovádí) změny dle návrhů, aniž by přitom ukvapeně okřikoval (to uýž musí bejt, šak už jsem byl taky párkrát okřiknut :roll: ). hlavně nebýt křečovitý.
  • 0

#138 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 7 September 2009 - 06:37:13

Stando, bez vohledu na výše uvedené výhrady pánů předřečníků, klobouk dolu čéče. Máš můj upřímnej vobdiv, že ses dokázal k podobný vejkonu vůbec vybičovat :roll:
  • 0

#139 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2,080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 7 September 2009 - 08:50:10

Dovolím si jen krátce několik svých laických postřehů :

- smekám před Standou a jeho prací přes víkend
- také mě ale to zveřejnění tak trochu překvapilo (i když potěšilo), myslel jsem, že další se bude odehrávat v kruhu redakce a vyjádření veřejnosti se bude očekávat po vydání nultého čísla
- možná je to ale takhle dobře, možná se tím poskočilo o dobrý kus dál ..
- obsáhlejší celé články bych také nechal na webu - jejich dostupnost je pro zájemce snadná. V časopise by se mohly objevovat odkazy na ně v textech, případně by tam mohly být použity některé výstižné pasáže s pokračováním viz web.
- když už, tak bych tam z mého pohledu viděl nějaké ty "Rady kuchaře" třeba ve formě poznámek jako je teď například na vlákně "Vývojka - čas.." od Pentaxisty.
Jsou to drobnosti, ale pro nás méně zkušené jsou Významné. Takových věcí je od Vás na tomhle webu spousty, jen je vyzobat ...
- opravdu, ale opravdu - v tom textu chybí nějaký ten Krakenův koutek ...
- a když byla řeč o pěkném výstupu (mimo jiné kvalitní papír), měl jsem pocit, že by to mohlo být něco, co potěší oko fotoamatéra a i nějakého profíka. Myslím, že těch technických věcí by tam mělo být spíš poskrovnu než více - ty se hodí dnes dát především na ten web
  • 0

#140 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 7 September 2009 - 09:07:41

Nechci a nemůžu radit, ani hodnotit nápad s časopisem. Ale zdá se mi, že se stává a stane kopií článků a příspěvků Temnékomory.cz. Většinu, ne-li všechny jsem už přečetl a "tu" zajímavou část mám taky vytištěnou (nedůvěra v digitální uskladnění důležitých informací). Proč ji číst znovu, i když z hezkého a zajímavého časopisu? Bude tam pokaždé něco nového a dostatečně zajímavého? Pochybuji, že toho bude víc než tady na webu.
Časopis bych bral a líbí se mi ten nápad, ale postrádám (prozatím) trochu jeho smysl. Podle mého názoru by se jednalo buď o duplicitu, stejné články na netu i v časopise, nebo by mohlo dojít i k ochuzení a tím pádem "poškození" těchto stránek. Budeme se jenom opakovat a když je něco nového, vhodného na zveřejnění, je toho málo na celé číslo časopisu.

Mezi modeláři jsme také vydávali tzv. "Buletin", vycházel čtvrtletně a nic převratného to opravdu nebylo i když se zdálo, že bude. Nedostatek vyplněných míst se pak zaplnil různými postupy, techniky výroby a pod. Ale nic nového jsem se z toho stejně nedozvěděl.

Ve fotografii mám nejspíš podstatně větší rezervy a moc nechápu teorii fotografie a exponometrie, jenomže to nepochopím, pokud nebudu mít dobrého učitele a né "jenom" napsaný postup - časopis v ruce. A o technice? Vždy je sice co objevovat (obzvlášť pro mne), ale to dělám prostřednictvím těchto stránek a srazů.

Prostě jsem pesimista a nezdá se mi vydávání časopisu, i když určitě bych si ho koupil.
Nechám to na Vás, tvůrcích, jste chytřejší než já a určitě si s tím poradíte, když už do toho jdete...
  • 0

#141 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 7 September 2009 - 09:11:55

Dovolím si jen krátce několik svých laických postřehů :

- smekám před Standou a jeho prací přes víkend
- také mě ale to zveřejnění tak trochu překvapilo (i když potěšilo), myslel jsem, že další se bude odehrávat v kruhu redakce a vyjádření veřejnosti se bude očekávat po vydání nultého čísla
- možná je to ale takhle dobře, možná se tím poskočilo o dobrý kus dál ..
- obsáhlejší celé články bych také nechal na webu - jejich dostupnost je pro zájemce snadná. V časopise by se mohly objevovat odkazy na ně v textech, případně by tam mohly být použity některé výstižné pasáže s pokračováním viz web.
- když už, tak bych tam z mého pohledu viděl nějaké ty "Rady kuchaře" třeba ve formě poznámek jako je teď například na vlákně "Vývojka - čas.." od Pentaxisty.
Jsou to drobnosti, ale pro nás méně zkušené jsou Významné. Takových věcí je od Vás na tomhle webu spousty, jen je vyzobat ...
- opravdu, ale opravdu - v tom textu chybí nějaký ten Krakenův koutek ...
- a když byla řeč o pěkném výstupu (mimo jiné kvalitní papír), měl jsem pocit, že by to mohlo být něco, co potěší oko fotoamatéra a i nějakého profíka. Myslím, že těch technických věcí by tam mělo být spíš poskrovnu než více - ty se hodí dnes dát především na ten web


Ako hovorím, chaos.
Najprv odmietnete pdf verziu s tym že je časopis určený aj pre ľudí, ktorí nemajú prístup na net. Následne píšete, že články z netu tam hádzať nebudete lebo su veľmi jednoducho dostupné pre každého. Aj pre toho bez internetu ?

Potom to mal byť časopis na v podstate aj "nábor nových temnokomorníkov". Ale chcete vydať len 100 kusov. S tým moc verejnosti neoslovíme. Ako sa to k nim dostastane ?
  • 0

#142 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 7 September 2009 - 10:25:24

Takže přátelé, po bouři ve sklenici vody je načase se vrátit zpět ke konstruktivním příspěvkům. Při vší úctě ke všem přispívajícím, pokud z tohoto vlákna mají vzejít nápady, které realizační tým časopisu zapracuje v odpovídajcí formě do časopisu, tak příspěvky typu "je to totální chaos" nám fakt, ale fakt nepomůžou, a pouze nám zabírají čas - musíme je číst.

Spooky - všechny tvoje dotazy či výtky z posledního článku bych uměl logicky odpovědět, ale nezlob se, nemám na to teď čas - jen mě trochu mrzí, jak to stavíš konfrontačně.

kdoco - neber můj příspěvek prosím jako ukončení diskuze. Konstruktivní podněty k obsahu časopisu vítám a každej jednotlivej zveřejněnej zde mám zapsanej a připravenej k případnému zapracování do časopisu. Dále, věřím tomu, že tu má hodně lidí zkušenost s publikováním. Na mě je si postavit tým lidí, kteří časopis zrealizujou, leží na mě rozhodování a zodpovědnost za výsledek. Proto ta trocha autokracie, a je jasné, že se nezavděčíme všem. Zdůraznit chci hlavně to, že nějak bude vypadat nulté číslo a na jeho základech (až se vše naučíme a poučíme se ...) může vzniknout něco dalšího.

golfista - dle mého názoru vydávat časopis smysl má. Souhlasím však, že ne v podobě, kdy budeme přebírat články z TK

Závěrem - potřebujeme pár dní v klidu pracovat, tak prosím mějte trpělivost. Odhaduji, že rozumně tak kolem 30.9. budeme schopni představit první slušný nástřel časopisu. Zda to bude v pdf zde jako náhled, nebo zda distribuci necháme až na sraz ... o tom v tuto chvíli nemám 100% jasno.

S úctou
Šnek
  • 0

#143 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 7 September 2009 - 11:15:51

Přemejšleli jste nad tím jak takovou situaci utáhnout finančně? Mít redaktora? Rozhovory? Udělat to oficielně? Neoficielně? Udělat to formou internetu? Nebo to opravdu tisknout? Bude to někdo kupovat? Pokreje to vůbec náklady? Kdo to bude financovat?

Já vám můžu nabídnout natočení reportáže a následný odvysílání na televizi RTA nabo zveřejnění na netu. Ale dělat temnickej časopis pro pár desítek lidí? Nevim no.
  • 0

#144 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 7 September 2009 - 11:24:37

Vlastně bych měl nápad. Hradeckej IMPULS (foto-video klub) vydává časopis v ceně členskýho poplatku. Pokud by jsme každej dával na TK 200 Kč ročně tak by se to utáhlo!

Řekněme že by každej přispíval dobrovolně. Já můžu udělat rozhovory s fotografama na Hradeckým Fomeitopu, pokud někdo někoho znáte tak taky uděláte rozhovor, to by se mohlo probrat a pak otisknout. Dál třeba výběr ze zdejší galerie "10 nejlepších fotek za určitou dobu" , pozvánky na výstavy a akce, a třeba pravidelná "škola fotografie" na téma jak nafotit a vyvolat.
A bylo by to na světě, v tomhle případě skoro zadarmo.
  • 0

#145 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 7 September 2009 - 12:39:38

My o voze, ja o koze.

O distribuci a financich se na foru bavit prece nebudeme.

Konec debat pratele, od teto chvile prosim prispevky pouze s napadem / nametem k obsahu casopisu; nebo se zde hlaste pokud mate zajem konkretne prilozit ruku k dilu (tj. napsat mi hele, umim to a to, tady posilam ukazku, referenci atd., delal jsem to a to a mohl bych pomoct tak a tak), tak do vlakna uz nepiste, zda se mi, ze receno bylo vic nez je nutne.

Momentálně hledám autory článků pro okruhy (případně kontakty na autory pokud máte na někoho tip):
- reportáže
- techniky
- novinky
- názory

K článkům, musí se jednat o autorský článek (ne překlad ze zahraničního tisku či fora), maximální délka A4 neformátovaného textu, striktně dodržovat esejovou strukturu Úvod, stať a závěr, doprovodná fotografie, obrázek či nákres nutností.

Časopis nebude přetiskovat již publikované články na TK (a pokud ano, pouze v opodstatněných případech, z rozhodnutí redakční rady)

děkuju
L.
  • 0

#146 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4,203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 7 September 2009 - 12:51:25

Šneku, navrhoval bych uzamčení tématu. Ten, kdo nám bude chtít opravdu pomoci se může ozvat na email. Jinak si obrousíš prsty neustálým opakováním toho samého a mně nejspíš vyprskne mozek na strop...
  • 0

#147 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 7 September 2009 - 14:16:56

nevim, zda-li to zde padlo, ale mozna by byla pro hodne lidi zajimave tema historicke techniky, spis se zamerenim na navod, a mohlo by to byt i s obrazky, jak jek postupovat.

Napr. Kyanotypie, Vandyke, Albumin, Slany proces, atd... Na netu to sice k nalezeni je, ale napr. jako samostatny clanek na temne to neni.
  • 0

#148 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 7 September 2009 - 14:50:42

nevim, zda-li to zde padlo, ale mozna by byla pro hodne lidi zajimave tema historicke techniky, spis se zamerenim na navod, a mohlo by to byt i s obrazky, jak jek postupovat.

Napr. Kyanotypie, Vandyke, Albumin, Slany proces, atd... Na netu to sice k nalezeni je, ale napr. jako samostatny clanek na temne to neni.


Vlcaku, mam to brat tak, ze se hlasis dobrovolne? ;)
  • 0

#149 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 7 September 2009 - 14:51:34

Šneku, navrhoval bych uzamčení tématu. Ten, kdo nám bude chtít opravdu pomoci se může ozvat na email. Jinak si obrousíš prsty neustálým opakováním toho samého a mně nejspíš vyprskne mozek na strop...


souhlasim ;)
  • 0

#150 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 7 September 2009 - 14:55:51

nevim, zda-li to zde padlo, ale mozna by byla pro hodne lidi zajimave tema historicke techniky, spis se zamerenim na navod, a mohlo by to byt i s obrazky, jak jek postupovat.

Napr. Kyanotypie, Vandyke, Albumin, Slany proces, atd... Na netu to sice k nalezeni je, ale napr. jako samostatny clanek na temne to neni.


Vlcaku, mam to brat tak, ze se hlasis dobrovolne? :)


;)) nemam problem, pouze to po mne musi nekdo zkontrolovat, cestina me nikdy nesla :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních