Přejít na obsah


Fotka

Film : Podivná vražda pana Luciena v Le CAFÉ INTERPERIE...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
35 odpovědí na toto téma

#1 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 3 September 2009 - 16:04:56

Vložený obrázek

Kratky Expressionisticky Experimentalni Film

natocen - jaro 2009

premiera - cerven 2009

Experiment na cernobilou super8, film pote preveden do HDV.
Problemy s vyrobou, kvuli jedne vadne civce, ale nakonec dokoncen.

Prvni mluveny expressionisticky film.

Pojednava o neexistenci casu

===============================================

Hraji : Matej Kucera, Michaela Sebetovska, Martin Trubac, Krystof Vecerek

Scenar, Rezie : Tomas Pustka

Kamera, Strih, Zvuk, Rezie : Tomas Hudecek

Zvuk : Lukas Fojtik

Klapka : Marketa Fabianova

===============================================

IN HD -

===============================================

web - http://fear-zone.blogspot.com/

===============================================
  • 0

#2 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 3 September 2009 - 21:24:52

Tak to je fakt drsny, neco takoveho bych nevypotil ani kdybych precetl vsechny prirucky filmare amatera. Na to je proste trba urcitej talent a neda se to naucit... je to fakt dobry i kdyz po "zalibe" se to dalo cekat :), kam se hrabe pribeh z knizky :-) :)
Akorat je videt ze je to prepisovane na matnej plose ,neni to zkrz papir?
Me se nejlepe osvedcila metoda z obektivu do obektivu.
  • 0

#3 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 3 September 2009 - 21:28:27

Jo este sem se chtel zeptat, co ze se ti stalo s tou civkou? no zahlednul sem tam asi na 2 sekundy nejake flicky ale pak uz nic?

ps: este ze uz na Youtube spustili HQ ze :) ...!
  • 0

#4 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 4 September 2009 - 07:07:37

Mazec to je!
  • 0

#5 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 4 September 2009 - 07:19:02

Dekuji vsem za reakce!

A doufam, ze se uvidime na super8 workshopu na Slovensku....tam to bude parada....

S tim prevodem jsme to trosku nevychytali a hlavne me celkem tlacil cas...radsi priste na bily papir.....kazdopadne nejlepsi by bylo to promitat....

Ta civka tam neni vubec....mela tam byt jeste jedna cast filmu a taky ta vrazda je pretacena znova....kdyz se jenom trochu zakoukate, tak tam najdete mnoho chyb....jelikoz to bylo pretacene vice jak po 3 tydnech...ale kulisy vydrzely (-:

A maximalni kamen urazu bylo, ze zvuk je cely delan post-produkcne...vsechno predabovano....i zvuk cinkotu sklenicek je dodelavan potom....a to proto, ze quarzka tak rve pri nataceni, ze proste neni mozne snimat zvuk primo ze sceny....
  • 0

#6 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 4 September 2009 - 10:05:47

Je to fajn! Mně se tento typ filmů moc líbí.Jen ,jestli si tedy mohu dovolit podotknout,tak mi tam moc nesedí to mluvené slovo.Titulky by se mi tam líbili více,ale jinak super.Jen tak dále :evil:
  • 0

#7 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 4 September 2009 - 10:10:02

....a to proto, ze quarzka tak rve pri nataceni, ze proste neni mozne snimat zvuk primo ze sceny....


obcas jsem si rikal, ze pravidelnej tlukot qarzky by v nekterych zaberech pridal na dramaticnosti sceny :evil:

Vyborna prace Tome, je to jeste lepsi nez jsem ocekaval ... jen tak dal :D
  • 0

#8 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 4 September 2009 - 10:17:38

je to opravdu povedené

dokonce i mluvené slovo se povedlo, což je často problém
zajímalo by mě, co všechno je záměr a co ne :evil:
  • 0

#9 kubasscz

kubasscz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 75 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 4 September 2009 - 11:12:27

jo jo respekt, libi se mi to!
  • 0

#10 liborius

liborius

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 95 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 September 2009 - 11:15:08

krása, je to něco jiného , odlišného od běžné masové produkce, ze které jsu už totálně otupělý...takže něco takovýho ve mě vyvolá naději...
  • 0

#11 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 4 September 2009 - 11:27:47

Tak na tohle jsem se hodně těšil a musím říct, že mě to nezklamalo.
V mnoha věcech to je parádní, ale je tam i hodně much.

Určitě bych vyzdvihnul scénu - kulisy, světla.. super
příběh taky luxusně expersionisticky syrový, to se povedlo.

s interpretací těch dialogů si úplně jistý nejsem, je fakt, že to má působit strnule, což pak člověku začně připadat přirozeně, nevím, jestli by tomu nepomohlo nějaké room-echo. Kdysi jsem dost dělal od elektronické muziky a občas jsem si vyhrál s jednou takovou fintou.. vemeš zvukovou stopu (řekněme nějaký ten hlasový dialog) a invetruješ ho (jako reverse, pozpátku) a na něho plácneš echo/delay/reverb (no prostě nějakou ozvěnu), pak ho zase převrátíš a máš takový podivný efekt, kdy ozvěna vlastně předbíhá samotný zvuk (slovo), což by se do tohodle stylu/tématu právě hodilo.
btw. v tichosti těch scén je bohulžel při sepnutí zvukové stopy dialogů slyšet vysokofrekvenční pískání od mikrofonu. předpokládám, že jste nepoužili asi nic moc kvalitního. Dá se to lehce ekvalizovat a odrušit, ale hrozí zastření hlasu.. tohle mi tam prostě vadilo. teoreticky by to šlo řešit ještě doplněním 1 zvukové hladiny (mimo tikání hodin, což se mi zas líbilo) ..třeba zvuku nějakého generátoru, nebo hučení větru v tunelu, já nevím.. pak by to pískání od micu nebylo tak znát, protože by se nespustilo do úplného ticha.

nezdály se mi ještě nějaké počítačové manipulace.. jakože přechody scén s nějakými těmi trubkami, pak manometrem, které byly asi točené na digi a pak v kompu "prasené", nějam mě to vytrhávalo z té nádherné 8mm kontinuity.
stejně tak i titulky jsou prostě digi a imho to ruší.
MBcorp nějakým způsobem vyhcytal vypálení těch oldschool titulků na film. Nevím, jak to udělal, ale vypadalo to skvěle a hlavně věrne.. to by se tam hodilo mnohem víc.

Jo a taky se mi nelíbilo audio při podřezání toho týpka. Znělo to na můj vkus moc pateticky. Buď mohl chrchlat decentněji, nebo bych to nechal němé, nebo tam hodil nějaký zvuk upe odvedle.. čili škrábání nože o plech nebo něco podobného.

Na závěr už asi jen nesmyslný návrh.. udělat to celé v němčině, nebo aspoň úvodní/koncové titulky + otitulkování těch českých dialogů německým textem dole. To je jen nějaká moje asociace (se všemi) (starými) expresionistickými filmy, co jsem zatím viděl.


jinak dobrá práce jako debut !! tleskám.
  • 0

#12 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 4 September 2009 - 11:53:43

.. udělat to celé v němčině,


člověče ... dneska (včera) v noci, když jsem se na to v ponurné atmosféře své pracovny díval, mne toto napadlo též :evil: :D
  • 0

#13 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 4 September 2009 - 13:35:13

Dekuji, Dekuji...

K te nemcine atd.. toz prvni jsem uvazoval ze to cele otitulkuji, v AJ a v NJ ale dabovat to v nemcine asi nebude to prave...asi by to hlavne ztroskotalo na vyslovnosti...a nevim jestli tu mame tak sileneho nemcinare, co by to prelozil...

Hypnogen -

divil by ses, ale mikrofon mame hodne kvalitni, i zaznam je na velmi luxusni urovni....ale bylo to vsechno nejak narychlo, a vubec nebyl cas hrat si se zvukem a filtrovat ho apod..dabovali jsme to v hrozne zahradkarske kulne kde byla nekvalitni akustika...mno proste porod...a ten piskot je jenom od druhe poloviny a to proto ze konektor nebyl spravne zapojeny a dotlaceny v miniDiscu...proste chyby jak ze skolky...take titulky mely byt udelane normalne osvitem....jenomze jak lezis tyden v nemocnici a za 4 dny mas letet do Anglie...tak jedine co te napadne je vzit kusy papiru, popsat je silenym pismem a nakonec vyfotit a nejak poskladat na sebe....celkove zvuk v postprodukci je delany hrozne na rychlo...prave ten piskot jsem se snazil ututlat hodinami a stejne to nepomohlo....neboj DELAY a REVERB moc dobre znam, taky ruzne propusti delaji super zvuky....nebo staci dat jenom dve stopy nad sebe a jednu posunout nekam jinam....ale v te chvili jsem nemel cas tohle delat...je to proste smula a ja jsem rad, ze to vubec vzniklo....a ta voda a manometr je taky toceny na super8...jenomze je to cast sprasene civky....takze jina moznost nebyla...

i tak dekuji za vycerpavajici odpoved.... (-:

venca - ten projekt jako celek je jeden sileny zamer (-: Ale urcite s tebou souhlasim ze nejvetsi kamen urazu je zvuk u amaterskych filmu...tam je treba pilovat a pilovat...

Snek - diky diky vazim si toho
  • 0

#14 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 4 September 2009 - 13:42:59

tyjo a já myslel, že to pískání je naschvál nebo, že jste také použili nějakou historickou techniku

Zvuk k jednomu kratkém filmu jsem také dělal, minidisk je užitečný pomocník, ale na toto se moc nehodí. To už bych opravdu raději použil něco analogového.
  • 0

#15 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 4 September 2009 - 13:46:08

Tak ja sem filmar jako filmar a casteji tocim na digi techniku, takze miniDisc je nutnosti perfektniho zvuku...
  • 0

#16 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 4 September 2009 - 13:49:56

...a nevim jestli tu mame tak sileneho nemcinare, co by to prelozil...


no jasne, ze tady mate tak sileneho nemcinare. Prelozim, neni problem :evil:
A pokud bys mel vaznej zajem, casem bych sehnal i rodile mluFky, ehm mluvci :D
  • 0

#17 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 4 September 2009 - 14:32:06

mě osobně třeba fascinuje jistý patrný cizí přízvuk v určitém jazyce.
němčina namluvená čechy třeba nemusí být vůbec špatná :evil:
  • 0

#18 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 4 September 2009 - 18:13:34

Hosi kazdopadne to stoji za uvazeni (-:
  • 0

#19 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 4 September 2009 - 19:39:16

Hosi kazdopadne to stoji za uvazeni (-:


toz tak to mam prelozit? :-)
  • 0

#20 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 4 September 2009 - 22:22:52

prave jsem to shledl, REDe gratuluji je to parada, moc se libilo.
Mozna by stalo za to udelat verejne promitani na srazu, rad bych to videl i nazivo.

Co ty na to?
  • 0

#21 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 5 September 2009 - 06:48:43

Dekuji

Co myslis tim promitani na "zivo" jestli mas na mysli to promitnout jako predevsema na velke platno pres data-projektor nebo primo pres projektor super8 ? coz druha moznost jaksi nepripada v uvahu (-: uz jenom kvuli zvuku...
  • 0

#22 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 5 September 2009 - 11:06:42

Dekuji

Co myslis tim promitani na "zivo" jestli mas na mysli to promitnout jako predevsema na velke platno pres data-projektor nebo primo pres projektor super8 ? coz druha moznost jaksi nepripada v uvahu (-: uz jenom kvuli zvuku...


data-projektor na sraz muzu zajistit. mame jeden k dispozici v nasem milovickem obcanskem sdruzeni.
  • 0

#23 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 5 September 2009 - 11:24:45

To by bylo fajn, protoze tohle je jedina moznost jak to promitnout (-:
  • 0

#24 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 5 September 2009 - 20:28:19

To by bylo fajn, protoze tohle je jedina moznost jak to promitnout (-:


dobra, zaridim :-)
  • 0

#25 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 549 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 6 September 2009 - 12:35:31

REDE, strihal si tedy az digital? Resp. telecineoval si material a strihal v compu nebo nuzkama S8 material? Kdybys mel sestrihano v analogu, byla by nakonec moznost k tomu ten zvuk dostat. Napr. nechat si nalepit zvukovou stopu na film a prehrat tam ten zvuk. Ale zkusenosti s tim nemam, ale chystam se na to.
  • 0

#26 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 6 September 2009 - 18:30:46

Surovy matros byl skenovan a strihal jsem uz v pc...

Nebyl by problem strihat S8 ale dolepovat ten zvuk je problem, a taky jeho kvalita je slabsi a promitacka by se musela sehnat zvukova atd... Tohle byl spise experiment... Jestli budu tocit jeste nejaky super8 film tak uz asik bez mluveneho slova at to muzu promitat z filmu...
  • 0

#27 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 442 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 7 September 2009 - 05:42:29

zase jsi mi znicil sebevedomi, bezvadny to mas :roll:
  • 0

#28 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 7 September 2009 - 07:06:41

Ale prijed na workshop...jak bude cas, mas u me soukromou lekci z filmovani (-:
  • 0

#29 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 7 September 2009 - 10:01:28

Dekuji

Co myslis tim promitani na "zivo" jestli mas na mysli to promitnout jako predevsema na velke platno pres data-projektor nebo primo pres projektor super8 ? coz druha moznost jaksi nepripada v uvahu (-: uz jenom kvuli zvuku...


Mám řešení. Nemusíš nic lepit na film. Nahrej zvuk na cívkovej magneťák. Na začátek filmu dej zvuktest. To je jeden metr filmu, na každý osmnáctý políčko napíšeš číslo. Tj: na začátku filmu ti jednou za sekundu blikne jeden frejm za sekuntu, na kterým bude číslo, stejným způsobem uděláš na začátku zvuku jednou za sekundu pípnutí. Podle toho přesne seřídíš chod zvuku i obrazu.
Např, když pípnutí proběhne dřív než bliknutí tak magneťák trošku přibrzdíš rukou, když bude bliknutí dřív než pípnutí tak přibrzdíš promítačku rukou. Touhle metohodu seřídíš zvuk i obraz klidně za 5 sekund s přesností jednoho frejmu.
A přeci-jen, co si budem povídat, zvuk z cívkovýho magneťáku je tak o 2třídy vejš než nalepená stopa na osmičce. Taky na tom cívkovým magneťáku máš vyší rozsah , frekvenci, dynamiku zvuku se shodnou kvalitou optický stopy velkýho kinofilmu.
  • 0

#30 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 7 September 2009 - 10:11:51

jasne ja to chapu tuhle moznost jsem uvazoval take....ale slo by to i s tim dj cd prehravacem ... jeste presneji... ale je s tim hrozne peklo... kamarad prave promital takhle projekt a silene.... vypada to jednoduse, ale jakmile mas mluvene slovo tak je to v haji, to musi byt presne......a nezapomen ze promitacka jak se zahriva tak mirne zrychluje, takze za chvili ti to utece a pak se netrefis.... Jsou nato ruzne vychytavky atd... ale stejne to neni ono....

Kazdopadne projekt uz zustane jenom v Digi-Podobe...az je to mozna skoda....tak uz s tim nenadelame nic....
  • 0

#31 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 442 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 7 September 2009 - 12:38:02

Ale prijed na workshop...jak bude cas, mas u me soukromou lekci z filmovani (-:

no nevim, jestli to pomuze, tady nejde o techniku, tady jde o napady, scenar....
  • 0

#32 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 7 September 2009 - 14:35:56

jasne ja to chapu tuhle moznost jsem uvazoval take....ale slo by to i s tim dj cd prehravacem ... jeste presneji... ale je s tim hrozne peklo... kamarad prave promital takhle projekt a silene.... vypada to jednoduse, ale jakmile mas mluvene slovo tak je to v haji, to musi byt presne......a nezapomen ze promitacka jak se zahriva tak mirne zrychluje, takze za chvili ti to utece a pak se netrefis.... Jsou nato ruzne vychytavky atd... ale stejne to neni ono....

Kazdopadne projekt uz zustane jenom v Digi-Podobe...az je to mozna skoda....tak uz s tim nenadelame nic....


Dá se to strefit naprosto přesně. I při rychlosti 24Fps to strefíš na frejm přesně. No a co se týče zahřejvání tak by ta promítačka měla mít nějakou odstředivku která limituje rychlost. Ale i kdyby ne, tak si myslim že cívkovej magneťák se rozjede podobným způsobem. a na 3 minutovým filmu by se to rozejít nemělo
  • 0

#33 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 9 September 2009 - 16:59:23

Zdravim, ackoliv mam sledovani tohoto tematu tak mi vubec nechodi maily k novym prispevkum, divne...
Co se tyce titulku, je to velice jednoduche az proste, potrebujete k tomu stativ , dratenou spoust , makropredsadku (dle kamery) a LCD monitor. Mistnost se zatemni aby nerusilo okolni svetlo kameru nasmeruji na monitor
(bacha na paralaxu) , kameru nastavim na 8 o/s a clonu 2,8 ,pak spustim pripravene titulky, vesinou je delam ve Windows malovani. Delal sem i pokusy na negativni film , s tim ze sem obraz na monitoru invertoval a pridal kontrast da se dosahnout celkem slusnych vysledku. Pokud se to povede tak jdou na filmu rozeznat i jednotlive pixely (mam notase s LCD 800x600) , proto delam pismo lehce rozptylene. Dokonce sem natacel i filmy z LCD a vysledek je take vyborny, tak me napdalo natocit si film na digital sestrihat si ho v klidu natocit na 8mm a poslat na superosmu kde nesmi byt strih :wink:.
K zadnemu problikavani nedochazi protoze LCD ma konstantni jas ,akorat obcas se prolinaj okenka ale v behu filmu to nelze poznat..
  • 0

#34 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 9 September 2009 - 17:03:21

nebo viz ucebnice |Prirucka filmare amatera| ze ano (-:
  • 0

#35 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 9 September 2009 - 17:09:35

Ja mam jenom uzky film od A do Z od Kamenika
Na kapitolu titulky sem se este nedostal, ale myslim si ze pres LCD je to pohodlnejsi a mam velky vyber ruznych fontu.

Akorat sem chtel dodat ze nevim jestli rozeznate pixely u 8mm filmu, ja to zkousel na pathe a to ma podstatne vetsi policko.
  • 0

#36 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 9 September 2009 - 17:28:04

Ale ne o moc takze to bych tak neresil (-:


EDIT :

MbCorp - zaloz nato nove tema, at ma kazdy film nove...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních