Přejít na obsah


Fotka

Kiev 6C


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
73 odpovědí na toto téma

#1 wolfram

wolfram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 září 2009 - 06:08:10

Tak jsem si tuhle sovětskou obludu přitáhnul domů. Má s tím někdo dlouhodobější zkušenosti - na co dávat bacha? Nafotil jsem tři filmy. Jednou se mi stalo, že při natahování mi "cosi" v těle přeskočilo a přetočil jsem film bez natažení spouště. Servisovat? Tedy pokud se dá. Přemýšlím, že bych časem dokoupil nějaké další sklo. Má to sixovej bajonet. Tedy pokud to tělo bude spolehlivé. Jinak rozestupy mezi políčky pravidelné (v rámci sovětské normy), ale dost malé (blbě se stříhá). Musel jsem clonit na 4 a je to brutálně měkké.
  • 0

#2 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 15 září 2009 - 14:25:26

docela mě mrzí, že tu s ním nikdo nestřílí.. znám z něho spoustu fotek a všechny byly krásné :-) (ale to má spíš na svědomí ten Zeiss).
jinak prý je spolehlivější než P6 (ale ne zase úplně spolehlivý), no a hlavně je hrozně ošklivý :-)
  • 0

#3 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 15 září 2009 - 21:52:02

Bacha davat na to same co u Sixe:

1. zaverka - vsechny casy, hlavne 1/125. Na 100% nebude uplne presna, vsak take vyrobni tolerance je 1/2 EV (!!!!)
2. Posun filmu - mechanismus je dumyslnejsi nez i Sixu ale chce to proverit
3. kalibrace mericiho hranolu - aby meril relaitvne presne, Sachra ani hranol neni kompatibilni se Sixem, ale zase ma mnohem vetsi pokryti nez original

Setove sklo - 90mm Vega - neni moc dobre, chce to prezbrojit na Zeisse.

A to nejdulezitejsi - 30mm Arsat, sup pro nej :-)
  • 0

#4 wolfram

wolfram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 září 2009 - 23:54:13

Dík za odpovědi. Sevisovat to zřejmě budu muset. Když se mi to povede dostat do nějakého spolehlivějšího stavu, poohlídnu se po tom Zeissovi. Měřící hranol nemám, jeno obyčejný + šachtu. Ale to mě nepálí, stejně měřím externím expozimetrem.
  • 0

#5 wolfram

wolfram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 září 2009 - 02:12:47

jko a ten objektiv fakt není žádná sláva, ale na druhou stranu - dělal jse s tím portrétek a tam se mi ta měkkost docela líbila.
  • 0

#6 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 16 září 2009 - 12:07:53

není to zas tak špatný objektiv. navíc ty arsenal objektivy mívají takový specifický bokeh.. spíš škaredší, ale někdy některé fotce sedne (:

doted jsem si myslel, ze k 6C davaji v zakladu MC arsat 80mm
  • 0

#7 Jimmi

Jimmi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 16 září 2009 - 12:10:50

Vega 90 snad není tak špatná. Možná záleží na generaci, ale celkově jsem slyšel spíše chválu.
  • 0

#8 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 16 září 2009 - 16:14:47

Vega 90 snad není tak špatná. Možná záleží na generaci, ale celkově jsem slyšel spíše chválu.

..jo, mám jí a jsem ten co chválí.
  • 0

#9 wolfram

wolfram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 17 září 2009 - 09:34:12

tak mě ta vega až zas tak nevadí. Proč nemít jeden objektiv, který je měkčí. Je to další možnost volby. Jestli k tomu budu mít navíc ještě jeden ostrý, tak to bude bezva.

Jinak foťák jsem zabalil a posílám k pánovi, co je servisuje. Uf, ještě, že někdo takový je. Popsal jsem mu problém. Věděl o co se jedná - prostě záležitost věku, nikoliv systémová chyb. Ujistil mě, že to dá do pořádku a "foťáček" bude ještě dobře sloužit. I s poštovným cena kolem 700 až800 korun, což je pro mně zcela akceptovatelná. Už se těším, až bude zpátky.

Co mě moc nepotěšilo, byly ceny dalších objektivů u Škody (nojo, se říká, že je škoda drahej). Čekal jsem ale přeci jenom krapet nižší. Zdá se mi to nesmyslný. Nasadit to není prakitcky na co. A jestli jde někdo do mamči, tak už si snad dneska může koupit originál skla, než to řešit redukcí.
  • 0

#10 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 17 září 2009 - 19:27:10

Ty ceny jsou 1/2 co byly pred rokem :-) Navic jsou vyrazne nizsi nez pri prodeji na netu, kde za to nekteri chteji i trojnasobek dnesni ceny u Skody (aukro, paladix...).

Arsat 30mm za 3000 Kc nebo 50mm CZJ za 2500 Kc jsou velice nizke ceny. Krome 30mm a 55mm tu mame jeste 65mm, 80mm, 90mm, 120mm, 150mm, 180mm, 250mm, 300mm, 500mm a 1000mm (tohle zrcadlove sklo uz vyzaduje nakladniho mezka) a haldu prislusenstvi.

Hodne se toho da najit treba tady:
http://www.kievaholic.com

Navic tyhle objektivy jsou nejuniverzalnejsi - nasadit jdou v podstate na kde co:
Pentacon Six/PraktiSix
Kiev 6C/60
Kiev 88/Arax/Hartblei
Exacta 66

Pres redukci:
Mamiya 645
Pentax 645
Nikon F (i shift)
Canon EOS (i shift)
Sony/Minolta
Pentax
Olympus E system
M42

Kdezto skla na M645 jdou zase jenom na M645. Tomu kdo p,anuje pouzivat jen M645 to ovsem muze byt jedno.
  • 0

#11 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 17 září 2009 - 21:05:37

rekneme ze na nasadit jdou na kde co, ale realna vyuzitelnost tohoto nasazeni je obcas nulova.
K cemu nasazovat objektiv, ktery je vetsi nez samotny fotak a ma napr. shift? :-) co je siroko na SF je zakladak na MF.

Ale jinak ano, mel jsem Sixe a skla jsem si pochvaloval, ale rvat je na Nikon me napr. fakt nikdy nenapadlo :-)
  • 0

#12 wolfram

wolfram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 17 září 2009 - 21:09:41

Ale jo, jenže v první části seznamu jsou foťáky slavné předevší poruchovostí. A strkat sixový skla na foťáky v druhé části seznamu se mi zdá skoro perverzní :-)

Kievy 80 jsem měl snad dva - a nikdy víc. Já na to nějak nemám nervy. Vlastně pořízení toho Kieva 6C byl z mé strany trochu úlet. Po zkušenostech s kdečím jsem se zapřisáhl, že mi už nic z ostbloku nesmí přes práh :-) Jenže jsem potřeboval něco, co je 6x6 a pustí mě blíž než dvouoká yashica.

Jestli ta oprava dopadna dle mých představ, tak koupim nějaký kratší tele asi 120 mm a jeden širokáč.
  • 0

#13 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 17 září 2009 - 21:31:03

Proč perverzní? Některý z těch skel jsou opravdu skvosty a za nic bych je nevyměnil (Německý - výtvory soudruhů ze SSSR jsem nezkoušel). Minimálně Flektogon 50/4, Sonnar 180/2,8 a Orestegor 300/4 svoji váhu plně omlouvají podávanými výkony.
  • 0

#14 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 17 září 2009 - 21:44:15

Proč perverzní? Některý z těch skel jsou opravdu skvosty a za nic bych je nevyměnil (Německý - výtvory soudruhů ze SSSR jsem nezkoušel). Minimálně Flektogon 50/4, Sonnar 180/2,8 a Orestegor 300/4 svoji váhu plně omlouvají podávanými výkony.


Klidne muzes Biometar nasadit na Leicu M, ale proc?
Objektiv, ktery je na SF nemusi byt dostacujici pro kino - proste je konstruovany pro stredoformat. Ja bych z tech skel nedelal takovy kult, jen proto ze to jde nasadit na cokoliv, na co si Petr Beranek vzpomene
  • 0

#15 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 17 září 2009 - 22:10:04

Proč perverzní? Některý z těch skel jsou opravdu skvosty a za nic bych je nevyměnil (Německý - výtvory soudruhů ze SSSR jsem nezkoušel). Minimálně Flektogon 50/4, Sonnar 180/2,8 a Orestegor 300/4 svoji váhu plně omlouvají podávanými výkony.


Klidne muzes Biometar nasadit na Leicu M, ale proc?
Objektiv, ktery je na SF nemusi byt dostacujici pro kino - proste je konstruovany pro stredoformat. Ja bych z tech skel nedelal takovy kult, jen proto ze to jde nasadit na cokoliv, na co si Petr Beranek vzpomene


Myslel jsem spíš ty středoformátový. Ale u toho kina to má cenu asi jenom v případě použití nějakýho shiftovacího udělátoru kvůli pokrytí - to jde trochu mimo mně.
  • 0

#16 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 17 září 2009 - 22:20:59

Tak Exakta 66 nebo prave ten Kiev 60 poruchovosti moc zname nejsou

Pokud se tyka Kieva 88 tak ano - ma to haldu vad, jenze to porad funguje mnohem lepe nez Hasselblad - ten totiz ma poruchovost temer 100% (vsechna reklamovana tela se proste srotovala protoze to neslo spravit). A kiev 88 se vetsinou spravit da.

Proc nasazovat na jina tela ?
1. shift
2. 80/2,8
3. 120/2,8
4. 180/2,8

Vzhledem k tomu, ze tahle skla jsou na APS-C digi ostra jako britva tak pro kinofilm musi stacit naprosto s prehledem. Ten kult z nich nedelam ja, ale jejich opticka kvalita a vyuziti v praxi, snadno overitelne. Za malo penez hodne muziky.

Napr. Flektogon 50mm je opticky lepsi nez Distagon na Hasselblad (a ten je nekolikanasobne drazsi)
  • 0

#17 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 17 září 2009 - 22:31:31

Taky se to da pouzit jako levny DOF adapter :-) :-)


Nebo stejne jako Nikoni skla na Canon zrcadlovky pro nataceni HD videa. U vsech objektivu lze totiz pri nataceni ovladat clonu.

Pokud se tyka skel na Sixe, vcera jsem videl u Pazdery 120mm snad za 900 Kc a 180 v nevim jakem stavu za dvojnasobek.
  • 0

#18 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 17 září 2009 - 22:45:29

Tak Exakta 66 nebo prave ten Kiev 60 poruchovosti moc zname nejsou

Pokud se tyka Kieva 88 tak ano - ma to haldu vad, jenze to porad funguje mnohem lepe nez Hasselblad - ten totiz ma poruchovost temer 100% (vsechna reklamovana tela se proste srotovala protoze to neslo spravit). A kiev 88 se vetsinou spravit da.

Proc nasazovat na jina tela ?
1. shift
2. 80/2,8
3. 120/2,8
4. 180/2,8

Vzhledem k tomu, ze tahle skla jsou na APS-C digi ostra jako britva tak pro kinofilm musi stacit naprosto s prehledem. Ten kult z nich nedelam ja, ale jejich opticka kvalita a vyuziti v praxi, snadno overitelne. Za malo penez hodne muziky.

Napr. Flektogon 50mm je opticky lepsi nez Distagon na Hasselblad (a ten je nekolikanasobne drazsi)



no tak aspon ze ten Flektagon nejde nasadit na Hassla diky tomu ze u 500kove rady je centralni zaverka, jinak by s nima urcite fotil i Lada Kamarad :-)
  • 0

#19 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 17 září 2009 - 22:51:50

Nasadit jde, na Hasselblad foru nejaky amik asi 14 dni vyrabel adapter z Hasselbladu na Pentacon Six a porad tam daval fotky jak to pokracuje

Az to nakonec nekdo nevydrzel a prozradil mu ze vysledny vyrobek nebude mit zaverku. A kdyby to udelal opacne, muze mit zaverky pro zmenu dve :-)

Mohl by ale fungovat na stare 1600, co ji svedske babky nedokazaly slozit tak aby fungovala a ukrajinske babky ano.

Pokud se tyka toho Kieva, tak bych vyzkousel co dokaze ta Vega a pak se rozhodl co dal - doporucoval bych lepsi 80ku (CZJ nebo Volna), pak 120, 180 a 30mm.

Vsechna skla je ale nutne osobne zkouset - pri zname sovetske presnosti nektera skla nemusi jit zacvaknout a jina se zase budou viklat. Kievu 80/88 mam 11 a 2x tolik kazet a skel, a rozhodne nejde pouzit vsechno na vsechno.
  • 0

#20 wolfram

wolfram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 září 2009 - 01:51:56

Petr22: Mas recht - vyzkousim, uvidim. Treba budu uplne uchvacenej. Ale po vsech tech zkusenostech s vychodnimi produkty jsem proste skeptik. Ta 120 mm za 900 je za hubicku.
Ted jeste vydrzet tech 14 dni, co bude trvat oprava.
  • 0

#21 wolfram

wolfram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 září 2009 - 02:01:20

petr22: ehm, kolik ze mas tech kievu 80/88? :-)
Jo s napasovanim zadku na krychli jsem si u kieva uzil svoje.


btw. jeste se mi doma neco na toho kieva 80 asi vali a potrebovat to nebudu. Mam se podivat, co tam je?
  • 0

#22 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 18 září 2009 - 19:54:11

11, ale nejsou to jen Kievy 80/88, ale i Salyuty a Zenity 80 (nazev ruzny, aparat v podstate stejny). Cokoliv na tyhle aparaty me zajima, nahradnich dilu neni nikdy dost - ziskat cokoliv z Kieva je na dlouhe jednani a hlavne silene drahe. Nektere z nich dokonce i funguji, cena nefunkcniho tela je v bazaru 150-300 Kc a dilu je tam opravdu hodne.

Obecne u sovetske techniky plati dve pravidla:
1. Preferovat to co je popsane latinkou (narozdil od azbuky se jedna o zapadni exportni, tedy kvalitnejsi)
2. Poridit si dostatecne zasoby prislusenstvi protoze ne vse je uplne kompatibilni.

S kazetama na 88 si taky uzivam, nektere jdou nasadit skvele, nektere nejdou vubec, nektere padaji nebo jsou o par mm do strany. Proto je pri kupovani cehokoliv nutne zkouset na vlastnim fotaku.

Nastesti u Kieva 6C/60 tyhle problemy nehrozi. Videl jsem ale domacke upravy kdy byl vnitrek aparatu polepen necim matnym aby se predeslo odleskum - ono je vevnitr pomerne dost lesklych casti.

Pokud se tyce mericiho hranolu, jeden jsem nedavno videl u Pazdery za 600 Kc
  • 0

#23 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 18 září 2009 - 22:06:21

petr22: no tyhle 80/88 kievy me celkem zajimaji. mel jsem ten svuj (80) v oprave kvuli nepresnemu ostreni, ktere bylo zpusobeno moc nizko polozenou matnici. p.Vitek to vyresil podlozenim nejakym sklickem, ale porad citim, ze to neni ono. zaostrim na nekonecno a na horni casti matnice je obraz ostry, kdezto smerem dolu se ostrost snizuje a svadi k zaostreni na mensi vzdalenost.. pak se mi casto stava, ze pri ostreni narychlo zaostrim kdesi pred touzeny objekt :)
jak to maji ty kievy reseno v originale? mam dojem, ze uz z vyroby tam je nejake podlozeni pod matnici (ale nejakym rameckem, ne sklem). nemas na to nahodou ta kalibracni zada s matnici?

jinak si na ten stroj nemuzu stezovat (kdyz pominu nejake mouchy u kazety (obcas vertikalni skrabanec (kdyz se tam asi dostane nejaky bordel) atd.)

tohle ale spis patri do jineho vlakna.
  • 0

#24 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 18 září 2009 - 22:22:27

Na kalibracni zada s matnici jsem myslel uz ve chvili kdy jsem cetl druhy radek :) V rozich jsou 4 sroubky ktere ktere drzi packy pritlacujici matnici. Ja bych experimentoval s podkladanim cele jedne strany matnice tenkym pliskem, neni to nic sloziteho, vysroubovat sroubky a vyndat/vymenit matnici je za chvilku. Potreba je jenom hodinarsky sroubovak a pinzeta.

V originale tam prave nic neni, stejne jako u Hasselbladu. Matnice sedi primo na kostre. Pokud tu skatuli soudruh vyrobil aspon trochu soumerne, tak by to melo souhlasit.

Naprosto stejny postup je u Pentaconu Six nebo Kieva 6C pokud se zda ze nesiuhlasi ostreni

Kalibracni zada nemam, ale uvazuju o tom ze na to objetuju jednu kazetu (onehda meli u Skody nejaky zachvat a prodavali je po 80 Kc za kus)

Pri pouzivani toho Kieva 80/88 hlavne nikdy neotacet volicem casu doleva, ale vzdy a za vsech okolnosti pouze doprava. Pokud se uz musi tocit doleva (zmena casu o 1/EV kdy je hloupe tocit kolem uplne dokola), je potreba pretocit doleva a pohybem doprava nastavit zvoleny cas. Otacenim doleva se soucasnym zacvaknutim se poskozuje mechanismus.
  • 0

#25 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 18 září 2009 - 23:31:05

ja prave nekde videl nejakou podlozku (takovy ctverecek/ram z nejakeho materialu, ktery patril pod matnici)
takze tvrdis, ze ho v zadnem ze svych 50ti stroju nemas, jo ? :)

btw. nemas zkusenosti s temi klinovymi matnicemi od Araxu?
taky uvazuju o jejich lupove "hasselblad" sachte.. rek bych, ze bude lepsi, nez ta stavajici.. i kdyz je to uz takovy tuning a castecne znehodnoceni toho puvodniho stroje.. ale zas vzhledem k tomu, ze na ty kievy kazdy jen plive, tak to asi nikomu trhat srdce nebude :-)
  • 0

#26 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 20 září 2009 - 08:37:58

Hasselblad sachta je mnohonasobne lepsi nez ten rusky viklajici se sunt s pidicockou :roll: Na nekterych Kievech co jsem kupoval na soucastky uz byla (samotna je nekolikrat drazsi nez ten Kiev) a samosebou ji mam na vseh Hasselbladech. U Skody ji ted maji/meli za asi 1200 Kc. Ta ruska je v podstate nepouzitelna.

Na Kiev 88 (ten co ma zboku sane na blesk) by mela jit matnice z Hasselbladu, doporucuju matnici co ma klin i rastr - u Pazdery stoji neco kolem 300-500 Kc asi podle nalady.

Dalsi uzitecne prislusenstvi je lupovy hledacek:
Vložený obrázek
  • 0

#27 MR

MR

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
  • LocationZpupná Lhota
Reputace: 283

Publikováno 23 září 2009 - 19:18:33

pod matnicií mám na Kievu 80 čyři miniaturní plastové podložky, po odšroubování matnice jsem to dával zpět dva dny, už se to tu řešilo tuším pod názvem Arax 80
  • 0

#28 wolfram

wolfram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 říjen 2009 - 07:45:57

Tak moje story Kievem má pro mně dost nečekané vyustění - cca před týdnem se mi vrátil od pana Vítka Kiev 6C. Z neduhů ho vyléčil - zlatý ručičky. No a včera jsem vyrazil pro nějaký ten objektivek. Vyhlédnuté bylo 120/2.8. Tak ho mám doma. A s ním jsem si přinesl ještě Kiev 60. Prostě za 1500 jsem to tělo tam nechat nemohl. Minimální známky použití, všechno běhá, jak má, nikde žádné vůle. Já, kterej se před lety zapřisáhl, že mi nic z východního bloku nesmí přes prách nakonec mám doma tyhle dvě vobludy :wink:
  • 0

#29 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 13 říjen 2009 - 07:49:26

Tak moje story Kievem má pro mně dost nečekané vyustění - cca před týdnem se mi vrátil od pana Vítka Kiev 6C. Z neduhů ho vyléčil - zlatý ručičky. No a včera jsem vyrazil pro nějaký ten objektivek. Vyhlédnuté bylo 120/2.8. Tak ho mám doma. A s ním jsem si přinesl ještě Kiev 60. Prostě za 1500 jsem to tělo tam nechat nemohl. Minimální známky použití, všechno běhá, jak má, nikde žádné vůle. Já, kterej se před lety zapřisáhl, že mi nic z východního bloku nesmí přes prách nakonec mám doma tyhle dvě vobludy :wink:

Tak přeju, ať ti to nadšení dlouho vydrží a stroje fungují podle tvých představ. Já takové štěstí neměl. :cry:
  • 0

#30 wolfram

wolfram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 říjen 2009 - 23:20:53

Notorius - hele, s tím nadšením jsem opatrnej - jsem realista - proto mám ta těla dvě - jedno bude stále v servisu. :-)

Problém je v tom, že mám rád čtverec. Jaktěživo mi víc vyhovoval. Jenže - s yashicou se nedá dělat všechno, hasse je na mně furt drahej (tělo bych dal, ale objektivy už ne) a Bronicy 6x6 se tady moc neobjevujou.

Aaale, co zkusím, uvidím. Ten Kiev 60 vypadá nadějně.
  • 0

#31 wolfram

wolfram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 7 červen 2010 - 00:06:49

Nechci to tu zaneřádit dalším forem.

Nevíte kolik EV žerou p-sixový mezikroužky?

A neválí se vám za rozumný peníze doma MC Biometar 80/2.8 ve slušném stavu?


Díky
  • 0

#32 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 7 červen 2010 - 13:28:41

pro 80 mm obejktiv je to:
15 mm kroužek - 0,5 EV
22 mm kroužek - 0,7 EV
30 mm kroužek - 0,9 EV
60 mm kroužek - 1,6 EV
  • 0

#33 wolfram

wolfram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 červen 2010 - 02:11:41

pro 80 mm obejktiv je to:
15 mm kroužek - 0,5 EV
22 mm kroužek - 0,7 EV
30 mm kroužek - 0,9 EV
60 mm kroužek - 1,6 EV


Děkuji, děkuji, dobrý muži! Akorát mi vrtá hlavou, proč by to mělo být u jiných skel jinak. Ale stejně to hodlám používat s 80/2.8
  • 0

#34 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 8 červen 2010 - 11:04:34

pro 80 mm obejktiv je to:
15 mm kroužek - 0,5 EV
22 mm kroužek - 0,7 EV
30 mm kroužek - 0,9 EV
60 mm kroužek - 1,6 EV


Děkuji, děkuji, dobrý muži! Akorát mi vrtá hlavou, proč by to mělo být u jiných skel jinak. Ale stejně to hodlám používat s 80/2.8


protože ono nejde ani tak o absolutní vzdálenost film-objektiv, ale o dosažené zvětšení. Vysvětlím na velkoformátu.
pokud dosáhneš zvětšení 1:1, tak je stráta 2EV a je jedno, jestli použiješ 120mm objektiv (vzdálený 240mm) nebo 300mm sklo (vzdálené 600mm)...
  • 0

#35 wolfram

wolfram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 9 červen 2010 - 22:26:26

Jendo, snad jsem t onějak pobral, děkuji. Nejsem zrovna technický typ. Já jsem takový ten osel, kteý musí dostat instrukci, kterou se pak může řídit. :wink:
  • 0

#36 wolfram

wolfram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 9 červen 2010 - 22:27:50

mimochodem, tak ten Kijev 60 s sebou tahám dost často - hlavně se mi líbí, že se za mnou otáčej holky .-) Pár svitků už jsem jím prohnal a teda překvapivě zatím slouží.
  • 0

#37 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 červen 2010 - 22:32:06

Jendo, snad jsem t onějak pobral, děkuji. Nejsem zrovna technický typ. Já jsem takový ten osel, kteý musí dostat instrukci, kterou se pak může řídit. :x


jenže ten se většinou šprajcne a hne s ním až svazek mrkve pověšený před šňupák :wink:
  • 0

#38 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 9 červen 2010 - 22:38:21

mimochodem, tak ten Kijev 60 s sebou tahám dost často - hlavně se mi líbí, že se za mnou otáčej holky.


fuj, vždyť je to jeden z nejošklivějších foťáků, co znám :wink:
  • 0

#39 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 9 červen 2010 - 22:39:21

resp. asi se otáčejí za tebou, páč musíš být oproti tomu stroji opravdu krasavec :wink:
  • 0

#40 wolfram

wolfram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 9 červen 2010 - 23:04:01

jenže ten se většinou šprajcne a hne s ním až svazek mrkve pověšený před šňupák :wink:[/quote]

to je zcela v pořádku, já mrkvičku rád :x
  • 0

#41 mAhdi

mAhdi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 50 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 červen 2010 - 16:51:23

Od kamosa mam Kiev 60 se trema sklama (65/90/250), kterej ma problem s pretacenim - kazdy policko jinak, prekryv - meri i cvaka na vsechny casy bez problemu.

Nevite jestli to nekdo servisuje v Brne a okoli?
  • 0

#42 misok

misok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 červen 2010 - 16:08:19

Od kamosa mam Kiev 60 se trema sklama (65/90/250), kterej ma problem s pretacenim - kazdy policko jinak, prekryv - meri i cvaka na vsechny casy bez problemu.

Nevite jestli to nekdo servisuje v Brne a okoli?


mne pomohlo toto http://kievaholic.co...alibration.html
  • 0

#43 mAhdi

mAhdi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 50 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 1 červenec 2010 - 13:12:58

mne pomohlo toto http://kievaholic.co...alibration.html

diky, zkusim to podle toho.
  • 0

#44 tomas_tnt

tomas_tnt

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 270 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 10

Publikováno 25 srpen 2010 - 14:40:32

Tak se připojuju ke šťastným majitelům sovětské pomsty s názvem Kiev 60. Bylo to s Volnou a hranolem za pár stokorun, tak sem neodolal (mám pro tyhle 6x6 krabice slabost - už mám PsixTL a ten šlape bezvadně ....ťuk,ťuk).

Objektiv má samozřejmě zaolejovanou clonu, což není až takovej problém (pročistit), ale narazil jsem na problém u těla. Jde o vymačkávání kolíku clony na objektivu. Znáte to - ostříte s otevřenou clonou a při otevření závěrky zajede pin z foťáku dovnitř a clona se nastaví na požadovanou hodnotu. Ten pin na těle foťáku se ale ani nepohne - Jak vám v tomhle směru fungujou vaše kievy?
  • 0

#45 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 5 listopad 2012 - 11:11:56

Kdyby někdo tužil po manuálu k opravě v ruském jazyce, je zde. http://www.aletan.we...ev60Repair.djvu
  • 0

#46 MajkY

MajkY

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 listopad 2012 - 21:42:37

Ja uz som z toho debil.. pasuju na Kiev 60 objektivy z Pentaconsu Six ?
  • 0

#47 farmer

farmer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
  • LocationPraha 12
Reputace: 9

Publikováno 5 listopad 2012 - 22:47:08

ano, pasujou :-)
  • 0

#48 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 19 prosinec 2012 - 09:02:44

Máte někdo zkušenost s matnicí ARAX? http://www.araxfoto....ssories/screen/
  • 0

#49 farmer

farmer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
  • LocationPraha 12
Reputace: 9

Publikováno 22 prosinec 2012 - 00:44:25

mám jí v Kievu 88cm, je světlá a dobře se s ní ostří
  • 0

#50 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 1 únor 2013 - 13:05:32

Kiev karbon s objektivem rodenstook munchen
http://www.flickr.co.../in/photostream
  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních