Přejít na obsah


Fotka

Kiev 6C


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
73 odpovědí na toto téma

#51 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 14 březen 2013 - 19:35:40

Cosik jsem pokazil.. Drbnul jsem do páčky natahování, že zajela mooc zpět a teď se mi nevrací a nepočítá mi to okýnka. Nějaké tipy?
  • 0

#52 HonzaP9

HonzaP9

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 59 příspěvků(y)
  • LocationPraha Čakovice
Reputace: 24

Publikováno 27 leden 2014 - 10:59:33

Zdravím, našel by se nějaký dobrý člověk z Prahy, který by byl ochotný půjčit na vyzkoušení hranol z Kieva 60 (měřící nebo neměřící, to je jedno, ale pokud možno výroba 80. léta)? Měla by mi co nevidět dorazit redukce na P6 a v merku mám celkem pěkný TTL hranol, ale některé zdroje varujou, že stará verze hranolu Kiev přes redukci na P6 nedává ostrý obraz matnice. Předem díky :-)
  • 0

#53 meCZoun

meCZoun

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 347 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 50

Publikováno 28 leden 2014 - 07:34:09

Půjčím, klidně oba, ale nejsem z Prahy. Jestli ti nevadí výlet na Vysočinu.
  • 0

#54 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 28 leden 2014 - 13:49:28

BTW: Nemá někdo na prodej měřící hranol pro Kiev 6C ??
  • 0

#55 Gendarme

Gendarme

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 30 příspěvků(y)
  • LocationPraha 5, Havl. Brod
Reputace: 1

Publikováno 21 březen 2014 - 19:33:40

Zdravím, nechci zakladat nove tema a ono vlatne ani neni důvod :). K veci:
Na co by se potencionalni budouci majitek kievu 6c mel pripravit? A hlavne na co vsecho dat pri nakupu pozor. Cetl jsem ze mechanismus pretaceni filmu byva nespolehlivy. Cili zkusit si osadit film a potahnout? Je jeste neco na co by si mel clovek dat pozor? Diky!
P.s. ten Kiev je tak osklivy az je hezky :)
  • 0

#56 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 22 březen 2014 - 12:08:38

1/ Závěrka. Krátké časy jsou delší než by měly & roletky mají nestejnou rychlost (fotka je na jedné straně světlejší).

2/ Posuv filmu. Překrývání nebo příliš velké mezery, případně posuv úplně vynechává.

3/ Hranol - neměří.

4/ Matnice - špatně seřízená -> neostré fotky


  • 0

#57 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 22 březen 2014 - 13:33:34

Jo a jednoho po servisu budu mít na prodej.


  • 0

#58 Tomo

Tomo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 2

Publikováno 22 březen 2014 - 19:43:00

Ale jo, jenže v první části seznamu jsou foťáky slavné předevší poruchovostí. A strkat sixový skla na foťáky v druhé části seznamu se mi zdá skoro perverzní :smile:

Kievy 80 jsem měl snad dva - a nikdy víc. Já na to nějak nemám nervy. Vlastně pořízení toho Kieva 6C byl z mé strany trochu úlet. Po zkušenostech s kdečím jsem se zapřisáhl, že mi už nic z ostbloku nesmí přes práh :smile: Jenže jsem potřeboval něco, co je 6x6 a pustí mě blíž než dvouoká yashica.

Jestli ta oprava dopadna dle mých představ, tak koupim nějaký kratší tele asi 120 mm a jeden širokáč.

Absolutna pravda Kiev 80 nikdy viac! Mam Kiev 6C ale fotit s nim nikdy ani nebudem. Obsluhuje sa lavou rukou. Ozdobi tak akurat vitrinku. Ostanem radsej pri  nemeckej dvojokej klasike a japonskych obludnych monstrach.


  • 0

#59 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 23 březen 2014 - 12:02:16

Já bych se tak kategorického odsudku neodvážil.

Mám ARAX 88 CM-MLU, který je naprosto spolehlivý.

Právě jsem vyvolal film z Kiev-6C, který jsem získal víceméně ve stavu vraku a opravil. Bezchybně nafocený.

Na nedávno získaný Kiev-60 jsem nemusel sáhnout, funguje bezvadně.

Obecně se soudí, že poruchovost Kiev-60 je nižší než Pentacon six (Kiev je konstrukčně novější a nemá některé zvlášť háklivé mechanismy).

Co se týče skel, subjektivně nevidím kvalitativní rozdíl mezi německými (Biotar 80/2,8, Flektogon 50/4, Sonnar 180/2,8) a východními (Arax 80/2,8, Mir-3B 65/3,5, Mir-26B 45/3,5, Vega 120/2,8) které jsem vyzkoušel. Všechno jsou to slušná středoformátová skla, která lze bez obav použít.


  • 0

#60 Gendarme

Gendarme

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 30 příspěvků(y)
  • LocationPraha 5, Havl. Brod
Reputace: 1

Publikováno 24 březen 2014 - 07:36:59

1/ Závěrka. Krátké časy jsou delší než by měly & roletky mají nestejnou rychlost (fotka je na jedné straně světlejší).

2/ Posuv filmu. Překrývání nebo příliš velké mezery, případně posuv úplně vynechává.

3/ Hranol - neměří.

4/ Matnice - špatně seřízená -> neostré fotky

díky za info, zní to dost nebezpečně. To s těmi roletkami člověk asi pouhým okem neuvidí, pokud není superman.

no takže nejlepší by bylo vidět výstupy z něj.

 

Za kolik by jste KIeva asi pustil?


  • 0

#61 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 24 březen 2014 - 08:48:29

Za kolik by jste KIeva asi pustil?

 

SZ


  • 0

#62 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 24 březen 2014 - 09:11:44

¨Sakra.. pozdě... :smile:
  • 0

#63 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 24 březen 2014 - 10:19:26

Ještě se nikdo závazně nevyjádřil.


  • 0

#64 anabi00

anabi00

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 22 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 20 září 2014 - 17:09:48

Ahoj mám v plánu koupit si nějaký SF 6x6 a zalíbiil se mi KIEV 6C . Mám jeden vyhlédnutý je s měřícím hranolem a objektivem zeiss biometar 80/ 2,8 .  Kolik bych za něj měl dát nejvíc ? 

Díky za rady :) 


  • 0

#65 meCZoun

meCZoun

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 347 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 50

Publikováno 22 září 2014 - 07:18:17

Nevím, jestli ti to pomůže, protože já kupoval Kiev 60 s objektivem Volna (myslím) a měřícím hranolem a šachtou v kožené brašně ve fotobazaru - tedy po servisu a vyčištění asi před třemi nebo čtyřmi lety za 3000,- Kč. Tehdy mi to přišlo jako dobrá cena.


  • 0

#66 PeterPO

PeterPO

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)
  • LocationPrešov - SR
Reputace: 6

Publikováno 24 březen 2015 - 11:56:02

Ahojte,

som čerstvý majiteľ Kiev 6C, zatiaľ som vyfotil len 4 filmy a na prvom a poslednom sa mi prejavil problém s pretáčaním filmu, teda foťák robí medzi snímkami priveľké medzery (10-15mm). Pri ostatných robil krásne asi 4mm medzery. Stretol sa niekto s týmto?


  • 0

#67 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 24 březen 2015 - 13:37:12

Ahoj, no to je ten lepší prípad. Horšie je, ak sa prekrývajú :)

Pohľadaj: Matunák, Nové Zámky - to je opravár, jeden z mála na SK. Aj keď odporúčam najprv zavolať.


  • 0

#68 Mlok1327332595

Mlok1327332595

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationPraha 6
Reputace: 5

Publikováno 30 květen 2016 - 07:40:09

Ahoj,

 

jsem novopeceny majitel Kievu 6C (spravne je to 6S :-)), fotil jsem hlavne objektivem Mir 45 (ted nevim svetelnost:)), ale teda muzu rict jen, bomba :) Nadhera jsem z nej dost uneseny a doufam ze nadseni vydrzi :) ukazkova fotka z grilovacky (jen sken negativu, pardon)

 

https://flic.kr/p/GHC2T5

 

:)


  • 0

#69 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 30 květen 2016 - 08:54:17

Ahoj,

 

jsem novopeceny majitel Kievu 6C (spravne je to 6S :smile:), fotil jsem hlavne objektivem Mir 45 (ted nevim svetelnost:)), ale teda muzu rict jen, bomba :) Nadhera jsem z nej dost uneseny a doufam ze nadseni vydrzi :) ukazkova fotka z grilovacky (jen sken negativu, pardon)

 

https://flic.kr/p/GHC2T5

 

:)

Teda vy si žerete pane kolego. :-P :-P

 

Dobrá fotka. :-P


  • 0

#70 Mlok1327332595

Mlok1327332595

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationPraha 6
Reputace: 5

Publikováno 31 květen 2016 - 08:58:23

 

Ahoj,

 

jsem novopeceny majitel Kievu 6C (spravne je to 6S :smile:), fotil jsem hlavne objektivem Mir 45 (ted nevim svetelnost:)), ale teda muzu rict jen, bomba :) Nadhera jsem z nej dost uneseny a doufam ze nadseni vydrzi :) ukazkova fotka z grilovacky (jen sken negativu, pardon)

 

https://flic.kr/p/GHC2T5

 

:)

Teda vy si žerete pane kolego. :-P :-P

 

Dobrá fotka. :-P

 

To rozhodne :-) dali jsme si do nosu ;)

 

Dekuji mnohokrat ;)


  • 0

#71 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 25 červenec 2016 - 09:03:30

Ahoj, po delší době na Temné, a hned bych měl jeden sofistikovaný dotaz - tuhle jsem si za slušnou cenu koupil tohle "zvíře" (kupodivu mi nepřipadá zase tak ošklivý), společně s Vegou 2,8/120. No a protože jsem šťoura-čudlíkář, tak jsem před prohnáním prvního zkušebního filmu provedl zevrubnou prohlídku stroje, kontrolu posuvu filmu, ostření atd. A narazil jsem na jednu věc, kterou bych si potřeboval ujasnit a strejda Google mi zatím nepomohl, ale někdo, kdo má tohle zvíře doma nebo ho měl mi určitě odpoví poměrně rychle. Protože po základním zkoumání se jako jediná zjevná závada na systému ukázalo, že zaostřené nekonečno na mikrorastru matnice odpovídá na objektivu cca značce 30m, začal jsem zkoumat, jestli je to rozhašenou hledáčkovou matnicí, nebo je nekonečno mimo na objektivu. Takže otevřít záda, "B" s drátěnkou, matnice s lupou do kolejniček...A voila, nekonečno je mimo i na matnici v okýnku. A v souhlasu s tím, co je na mikrorastru. OK, je to objektivem, řekl jsem si. Potud jasno. Ale pak ve mě začal hlodat červíček, když jsem zjistil, že obraz "neostrých" oblastí je na matnici hledáčku nějak moc "ostrý" oproti tomu, jak jsem zvyklý z Flexy, kina i mých zamilovaných německých měcháčků. Tak jsem prozkoumal zevrubně matnici Kieva 6C co mám a zjistil zhruba toto - na mém kousku se skládá ze dvou, resp. 3 částí - plastová vlastní matnice, papírový rámeček a rovné sklo.V tomto pořadí bráno od zrcátka směrem k oku. O co mi jde: 1. Vlastní matnice se mi jeví v podstatě jako hladká (lesklá) plocha s vystouplou čočkou v oblasti mikrorastru, na ploše směrem k oku je fresnelka a mikrorastr. Pak rámeček a nad ním hladké sklo. Otázka zní: Je to takhle správně? Částečně to smysl dává, ale jsem zmatený z té čočkovité části. Systém je takto zkalibrován, to jo, ale... A ten odkaz na servisní manuál na Kiev60, který by to možná rozlouskl bohužel už zdá se nefunguje. Díky moc za odpověď. Nakonec asi stejně proběhne výměna za hladkou matnici bez ostřicích prvků, ale chci v tom mít jasno.


  • 0

#72 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 25 červenec 2016 - 11:24:57

Snad ti to pomůže.

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  p0035.png   1,83MB   4 Počet stažení

  • 0

#73 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 25 červenec 2016 - 18:41:22

Díky za snahu, ale upřímě, právě že ne. Tohle už jsem po chvíli hledání našel a za a) je to na Kiev 60, který je přecijen trochu jiný a mimo jiné má jinou matnici (a tím pádem možná i jinak řešenou), za B) já ti nevím, ale z tohoto fakt nedokážu určit, jak sestava matnice vypadá takříkajíc "na řezu". Takže zjednoduším otázku: Když se kouknete na matnici dírou pro objektiv, co vidíte? Rovnou plochu (hladkou)? Plochu s viditelnou strukturou fresnelky a mikrorastru? Nebo to co já, tedy víceméně hladkou plochu ze které uprostřed vystupuje směrem k zrcátku čočkovitá plocha (kryje se s oblastí mikrorastru)? Případně to i nakreslím, co myslím... Našel jsem teď něco ke Kievu60, kde mají dole sklo a nad tím matnici fresnelkou dolů...Jenže to byl Kiev po předělávce na 645(ne od Araxu, ale bůhvíkdo, takže bůhví, co všechno s tím kdo páchal...)

Stačí mrknout do stroje: V podstatě jsou tři možnosti, jak to může vypadat, aniž by bylo Kiev potřeba rozebírat. Buď je ta "čočka" na ploše k zrcátku, nebo na ploše směrem do šachty-hledáčku, nebo jsou obě plochy rovné. Ale to by nemělo vzhledem k tomu, o kolik čočka vystupuje jít. Takže pokud má někdo 6C s původní matnicí po ruce, prosím, mohl by se na to kouknout?


  • 0

#74 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 26 červenec 2016 - 08:51:59

Tak jsem se nakonec propracoval k jakýmsi videím s rozborkou a sborkou Kievu 60 a 6C na tytrubce a zdá se, že tak jak to mám nainstalováno je to asi správně. Ale stejně bych byl rád, kdyby mi to někdo potvrdil. Vzhledem k tomu, že ta originální matnice mi dává houby představu o tom, jak budou vypadat neostré části snímku, půjde asi "na hanbu" :-) a dám si tam nějakou hladkou bez ostřicích prvků s pomocnýma liniema/křížkama.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních