Přejít na obsah


Fotka

Benar 55/4,5


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 27 září 2009 - 10:40:21

Nemáte někdo nějaké informace / zkušenosti týkající se zvětšovacího objektivu Benar 55/4,5 z Optikotechny Přerov? Našel jsem ho na zvětšováku Ideal, který mi byl darován jakožto odpad. Okometricky se jeví ostřejší než můj Anaret 50/4,5, s odřenejma ušima vykryje 6x4,5 a strejda Google ho prakticky nezná, což mě jakožto zvědavce nebetyčně se.e :lol:
  • 0

#2 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 27 září 2009 - 11:12:22

No vono se zde na temnej poudá, že to je nejhorší vobjektiv co se na českejch zvětšovákách vyskytuje. Prej tedá, ale já jsem jej léta používal nemaje jiný a udělal jsem dost fotek. Asi se musi nějak vozkoušet. Nejlépe použitím a řádným zvětšením. Určitě se příjde na to, že pro takové záběry ze šenku a z dovči bohatě postačuje.
  • 0

#3 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 27 září 2009 - 11:23:04

No vono se zde na temnej poudá, že to je nejhorší vobjektiv co se na českejch zvětšovákách vyskytuje. Prej tedá, ale já jsem jej léta používal nemaje jiný a udělal jsem dost fotek. Asi se musi nějak vozkoušet. Nejlépe použitím a řádným zvětšením. Určitě se příjde na to, že pro takové záběry ze šenku a z dovči bohatě postačuje.



Asi mám holt štěstí na divné Anarety - z těch objektivů, co mi tak kdo daroval po úklidů půdy mám Belar 75/4,5 ostřejší než Anaret 80/4,5 a ten Benar ostřejší než Anaret 50/4,5 (který, pravda, je tak otřesný, že jsem kino radši patlal tím 75mm Belarem, protože výsledek byl lepší).
  • 0

#4 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 28 září 2009 - 16:54:26

Já mám belar i anaret jeden je 80 a druhý 75 a kreslí oba úplně stejně.
Alespoň podle 4 nezávislých lidí. :D
Co kus to originál no.
  • 0

#5 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 28 září 2009 - 18:26:07

Já mám belar i anaret jeden je 80 a druhý 75 a kreslí oba úplně stejně.
Alespoň podle 4 nezávislých lidí. :D
Co kus to originál no.


Co kus to originál a požehnání pro začátečníka k tomu - tím, že dovolují nezávazně a bez velkých investic možnost ochutnat tvorbu klasických fotek dělají filmu ohromnou službu.
  • 0

#6 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 29 září 2009 - 07:40:12

Přidám se ke skupině s neobvyklou zkušeností - moje belary kreslí rovněž lépe, než anarety. Asi mám nějaké štěstí na slušné kusy.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních